Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: jollyroger72 »

Barb42 i Miszon - akurat w tym przypadku nie macie racji. Dyskusja bardzo dobrze wpisuje się w tytuł wątku.
Więc prosiłbym o powstrzymanie się z radami typu komisja śledcza :wink:
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: barb42 »

jollyroger72 pisze: sob sie 13, 2022 11:47 am Więc prosiłbym o powstrzymanie się z radami typu komisja śledcza :wink:
Jeszcze utknąłbyś w korytarzu lub w windzie. :wink:
jollyroger72 pisze: sob sie 13, 2022 11:47 am Barb42 i Miszon - akurat w tym przypadku nie macie racji.
Twoim zdaniem, bo moim - personalne wycieczki lepiej załatwiać w dwie klawiatury. I ja już EOT.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: temik3 »

barb42 pisze: sob sie 13, 2022 12:48 pm Twoim zdaniem, bo moim - personalne wycieczki lepiej załatwiać w dwie klawiatury. I ja już EOT.
Oczywiście, że tak, tylko, że jak były takie próby to nic nie przyniosły. Ale to już było.
Miszon pisze: sob sie 13, 2022 11:19 am Weźcie przejdźcie na PW, ta trójstronna rozmowa raczej nie jest ciekawa dla nikogo poza zainteresowanymi.
A kto tu jest zainteresowanym? Ja tu nie widzę nic złego w tej ostatniej wymianie zdań, po prostu wymiana spostrzeżeń, dla jednych takich dla drugich takich, nikt do nikogo z pazurami ani "cholerami" nie skacze. Akurat ta wymiana być może przyniosła więcej korzyści, niż wcześniejsze PW. Tak, że mam nadzieję, że Neo01 też to tak rozumie i jakiś "środek" dyskusji znaleźliśmy.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: pt sie 12, 2022 7:34 pm Szeptun wyraźnie napisał "robisz z siebie błazna". Od tego do ch**a to jeszcze daleko.
Raczej nie tak daleko, bo w następnym zdaniu ch padło.
jollyroger72 pisze: pt sie 12, 2022 7:34 pm Prywatnie stwierdzę, że zgłoszeniem tego posta to się dopiero wygłupiłeś.
Czyli zgłaszanie obraźliwych postów jest wygłupem?
jollyroger72 pisze: pt sie 12, 2022 8:16 pm To może Ty ze zrozumieniem podejdź do tamtej wypowiedzi?
Jeżeli się rozumie je inaczej to faktycznie chyba ma się kłopoty ze zrozumieniem.
jollyroger72 pisze: pt sie 12, 2022 8:16 pm czy to tylko pod wpływem pewnego mecenasa
Czyżby to o mnie chodziło? Mam skłonność do obrony słusznych spraw i
TStudent pisze: pt sie 12, 2022 9:21 pm Moim zdaniem naprawdę nie masz się na co gniewać
Uważam, że zdecydowanie ma. Określenie kogoś błaznem i stwierdzenie, że może użyć dosadniejszego określenia to nic takiego?
temik3 pisze: pt sie 12, 2022 10:51 pm Jesli Ty uważasz, że Ciebie tu obrzucają błotem to pomyśl o innych, których tu obrzucano błotem.
Konkretnie to Neo01 obrzucał kogoś błotem? Jeżeli tak, to kogo i gdzie?
temik3 pisze: pt sie 12, 2022 10:51 pm Może jednak nie jesteś święty, gdyż pewne teksty, które Ty uważasz za przykre dla Ciebie zostały przez Ciebie sprowokowane?
No cóż, raczej nie, chyba że ktoś miał ochotę je za takie uznać i sprawę rozdmuchać.
Neo01 pisze: pt sie 12, 2022 11:26 pm To, że ostatnimi czasy brałem udział w jakichś tu konfliktach wynikało raczej z niezgody na pewne rzecz, które tu się działy
I to jest słuszne podejście. Jeżeli coś jest źle, to należy o tym mówić/pisać.
jollyroger72 pisze: sob sie 13, 2022 10:05 am Napisz dosadniej. Przynajmniej wyłożysz kawę na ławę.
Po prostu jest taktowny. I byłoby lepiej, gdyby inni także byli.
temik3 pisze: sob sie 13, 2022 10:55 am1.
Decyzja w 357 była słuszna, w sprawie Lux czepialiście się nie wiadomo dlaczego.
temik3 pisze: sob sie 13, 2022 10:55 am ataków na mnie
Odpowiedzi na argumenty uznajesz za atak na siebie? To mocno zaskakujące mnie stwierdzenie.
jollyroger72 pisze: sob sie 13, 2022 10:05 am To źle Cię poinformowano. Było tylko twoje zgłoszenie.
Być może tamta osoba zgłosiła post do innego moderatora i Ty po prostu o tym nie wiesz.
barb42 pisze: sob sie 13, 2022 11:11 am po pierwsze łatwiej jest dojść do porozumienia
Ja mam wrażenie, że jest wprost przeciwnie.
barb42 pisze: sob sie 13, 2022 11:11 am po drugie unika się stronników
Należy samemu dyskutować z grupą atakujących go osób?
Neo01 pisze: sob sie 13, 2022 11:24 am może nie zrobił tego technicznie jako zgłoszenie
Przyznam się, że nie bardzo rozumiem co to jest zgłoszenie technicznie. Jak jakiś post uważam za nieprawidłowy to piszę o tym do moderatora. Czyżby była inna droga.
barb42 pisze: sob sie 13, 2022 11:11 am Ja to ch odczytałam jako cholerę.
Nigdy bym nie wpadł na to, że tak można to określić. Chociażby dlatego, że błazna odbieram za zdecydowanie bardziej obraźliwe określenie.
barb42 pisze: sob sie 13, 2022 12:48 pm Twoim zdaniem, bo moim - personalne wycieczki lepiej załatwiać w dwie klawiatury.
No bo wtedy to można się bezpiecznie powyzywać?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: jollyroger72 »

Oj, kajman.
Nie potrafię słowami wyrazić stanu Twego umysłu. Interpretujesz sprawy tak, jak Ci pasuje.
kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pm Raczej nie tak daleko, bo w następnym zdaniu ch padło.
Napisanie "zanim dojdziemy do ch" nie jest równoznaczne z tym, że go użył.
kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pm Czyli zgłaszanie obraźliwych postów jest wygłupem?
"Robić z siebie błazna" a "być błaznem" to spora różnica. Widać, żeś matematyk, nie humanista.
kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pm Mam skłonność do obrony słusznych spraw
Do czego, moim zdaniem, masz skłonność, to napisałem Ci z tydzień temu na PW.
kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pm Określenie kogoś błaznem i stwierdzenie, że może użyć dosadniejszego określenia to nic takiego?
Jak wyżej. Nie nazwał go błaznem. Przeczytaj ze zrozumieniem, bez własnej interpretacji.
kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pm Po prostu jest taktowny. I byłoby lepiej, gdyby inni także byli.
Taktowne pisanie do Ciebie raczej nie dociera. Za wszelką cenę Twoje musi być na wierzchu.
kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pm (...) w sprawie Lux czepialiście się nie wiadomo dlaczego.
Widocznie jesteś ślepy, jeśli nie wiesz dlaczego. Opiszę to w swoim czasie w topie Luxtorpedy.
kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pm Być może tamta osoba zgłosiła post do innego moderatora i Ty po prostu o tym nie wiesz.
kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pm Jak jakiś post uważam za nieprawidłowy to piszę o tym do moderatora. Czyżby była inna droga.
Tak, jest inna droga. Zgłoszenie posta poprzez naciśnięcie wykrzyknika w prawym górnym rogu. Nie wiesz tego, to nie pisz bzdur.
A pisanie PW to nie jest stricte ZGŁOSZENIE POSTA.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kajman »

Nie wiem czy naprawdę jest sens bronić chamskich wypowiedzi.
jollyroger72 pisze: sob sie 13, 2022 6:31 pm Tak, jest inna droga.
Ja o niej nie wiedziałem. Zawsze pisałem PW do moderatora. Zgłaszałem mu nieprawidłowe (w moim odczuciu) wypowiedzi.
jollyroger72 pisze: sob sie 13, 2022 6:31 pm A pisanie PW to nie jest stricte ZGŁOSZENIE POSTA.
Teraz to wiem. Ale nie wiedziałem i być może ta osoba, która pisała do Neo01 też tego nie wiedziała.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: TStudent »

kajman pisze: sob sie 13, 2022 5:37 pmUważam, że zdecydowanie ma. Określenie kogoś błaznem i stwierdzenie, że może użyć dosadniejszego określenia to nic takiego?
To zależy czy to nie działało też w drugą stronę, ale. Od pewnego czasu w ogóle nie śledzę dyskusji tylko patrzę na niektóre wątki kompletnie kątem oka.
Natomiast z chrześcijańskiego punktu widzenia (ja wiem, nie powinienem aluzjować do własnej religii na tym Forum, tym bardziej że jak już kiedyś wskazałem, jestem hipokrytą), jest w Biblii napisane:
Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi
To tak tyle w temacie... ;)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: ku3a »

jollyroger72 pisze: sob sie 13, 2022 6:31 pmA pisanie PW to nie jest stricte ZGŁOSZENIE POSTA.
dla mnie jest. dla mnie zgłoszenie posta to wszelka aktywność, która doprowadzi do tego, że moderator się dowie, że ktoś ma coś przeciwko jakiemuś postowi. cze zgłosi to poprzez wykrzyknik (z tym najmniej roboty), czy poprzez pw, czy mailowo, czy jeszcze jakoś inaczej, to dla mnie nie ma żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze: ndz sie 14, 2022 12:13 pmdla mnie jest.
To Twoje zdanie.
Obiektywnie patrząc - nie jest.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: ku3a »

tak, to że dla mnie jest, to jest moje zdanie... <facepalm>
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: Neo01 »

Otrzymałem informację, że felerny post został usunięty.
Cieszę się zatem, że mogę wrócić do forumowej aktywności.
Z jednej strony szkoda, że tak późno, z drugiej - pewne sprawy zostały przegadane (także poprzez PW) i mam nadzieję, że to już koniec tego typu sytuacji (w razie gdyby się jednak coś podobnego zdarzyło, oby zostało to szybciej załatwione - ale wierzę, że nie będzie potrzeby).
Tylko znów przykro, że osoby postronne "musiały" to czytać (w tym niestety chyba też spoza forum :roll:), mam nadzieję, że nie był to jakiś wielki problem.
Więc, nawiązując do ostatniego topu: pax & lux...
ODPOWIEDZ