Ciągle logowanie

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
PawełCz
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 15, 2011 12:00 am

Ciągle logowanie

Post autor: PawełCz »

Witam, czy jest gdzieś opcja, żeby zapamiętywało hasło na zawsze? Wkurzające jest, jeżeli wyjdę z forum, za 15 min wrócę i muszę od nowa się logować.
PawełCz
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 15, 2011 12:00 am

Re: Ciągle logowanie

Post autor: PawełCz »

No tak... przed 5 min wyszedłem stąd, teraz wszedłem i znowu muszę się logować. :/
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Re: Ciągle logowanie

Post autor: 1981 »

Nie ma takiej opcji - to chyba ze względów bezpieczeństwa.

Niech ci przeglądarka zapamięta hasło, i wtedy tylko klik - i jesteś tu. :-)
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: Rostov »

Temat już dość stary, ale myślę, że wciąż aktualny.
Dość męczące jest to ciągłe logowanie, szczególnie w przypadku często przychodzących powiadomień o nowej wypowiedzi w wątkach, w których brało się udział.
Myślę, że można by to zrobić opcjonalnie, niech by każdy indywidualnie ustalił sobie, po jakim czasie forum ma go automatycznie wylogować.
Względy bezpieczeństwa - to raczej kiepskie wytłumaczenie. Z forum w większości korzystają dorosłe już osoby, które przed rejestracją powinny mieć podstawową wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z niego. Jeżeli ktoś im "skubnie" konto, to czyja to wina? Administracji forum? Przed takimi roszczeniami Admini powinni się zabezpieczyć.
Dlaczego przez czyjąś nieostrożność inni mają mieć utrudnienia?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: JaceK »

Rostov pisze:Temat już dość stary, ale myślę, że wciąż aktualny.
(...)
Względy bezpieczeństwa - to raczej kiepskie wytłumaczenie. Z forum w większości korzystają dorosłe już osoby, które przed rejestracją powinny mieć podstawową wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z niego. Jeżeli ktoś im "skubnie" konto, to czyja to wina? Administracji forum? Przed takimi roszczeniami Admini powinni się zabezpieczyć.
Dlaczego przez czyjąś nieostrożność inni mają mieć utrudnienia?
No właśnie się zabezpieczamy. Zasady są takie a nie inne — logowanie dla każdego użytkownika, który chce pisać na Forum. Jeśli chce poczytać... nie musi się logować.

Ustawień takich o jakie się dopomina użytkownik nie można dokonać: nie ma takiej wybiórczości, by komuś ekstra ułatwić [współ-] życie z Forum. I tak jest na większości tego typu witryn, gdzie obowiązuje rejestracja i autoryzacja użytkowników.

Natomiast ułatwić sobie można to we własnym zakresie — pisano o tym kilka postów wcześniej: każda przeglądarka proponuje zapamiętanie loginu/hasła do tego typu witryn. Jeśli nie proponuje, znaczy to, że użytkownik we własnym zakresie wyłączył taką możliwość. Trzeba sprawdzić ustawienie konfiguracyjne.

A względy bezpieczeństwa to nie tylko 'podharcerzenie' komuś konta. Spam i inne nieprzystające treści też są mało przyjemnym dodatkiem, naturalnie blokowanym przez konieczność logowania. Dlaczego dla czyjejś wygody mamy całą resztę użytkowników narażać na dyskomfort?
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Ciągle logowanie

Post autor: neon.ka »

Chciałam jednak zgłosić, że od jakiegoś czasu zdarza mi się, że po zalogowaniu wchodzę w jakiś temat, czytam go przez góra minutę i gdy przechodzę na kolejną stronę, to jestem już wylogowana. To jednak wygląda mi na jakiś błąd. I nie jest to jakieś systematyczne, zdarza się raz na kilka logowań. Ale jednak mocno wkurza. ;-)
Czy ktoś też tak ma? I co z tym można zrobić?
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: Rostov »

neon.ka pisze:Chciałam jednak zgłosić, że od jakiegoś czasu zdarza mi się, że po zalogowaniu wchodzę w jakiś temat, czytam go przez góra minutę i gdy przechodzę na kolejną stronę, to jestem już wylogowana. To jednak wygląda mi na jakiś błąd. I nie jest to jakieś systematyczne, zdarza się raz na kilka logowań. Ale jednak mocno wkurza. ;-)
Czy ktoś też tak ma? I co z tym można zrobić?
Mam tak i ja i potwierdzam, że działa to na nerwy.
gżegoż

Re: Ciągle logowanie

Post autor: gżegoż »

Niestety mi też kilka razy się to zdarzyło. Może nie za często, ale jednak :?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: JaceK »

Sesja użytkownika trwa 1800 sek (pół godziny!) — zbyt długi czas trwania sesji może umożliwić osobom postronnym nadużycie witryny, gdy użytkownik zapomni się wylogować lub pozostawi niezamkniętą sesję uruchomioną na ogólnodostępnym komputerze. Jeśli jesteście aktywni podczas wizyty na Forum (interaktywne przeglądanie treści, wpisy, etc.) nie ma prawa wylogować. Jeśli otworzycie Forum i pół godziny bezczynnie będzie ono 'wisiało' na przeglądarce (bo akurat obok waszą uwagę przykuła inna witryna) — wyloguje...

Tych czasów nie ustalono z sufitu. Są pewne względy bezpieczeństwa, które musimy przestrzegać, bo może być tak jak niedawno — zwały spamu w najrozmaitszych miejscach Forum!

Jeśli wspomniane problemy występują notorycznie — możliwe, że macie na swoich komputerach pomieszane w 'ciasteczkach' (cookies). Należy przeczyścić kompa jakimś narzędziem systemowym, a pliki z tego Forum usunąć — służy do tego stosowny link na stronie głównej [Usuń ciasteczka witryny].
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Ciągle logowanie

Post autor: Nivo »

Jacku, istnieje moduł pt. "Zaloguj automatycznie z tego komputera". Polega to na tym, że przy logowaniu można odznaczyć checkbox i następnie dzieje się jakaś czarna magia i już więcej nie trzeba się troszczyć o ręczne logowanie z domowego komputera.
Funkcjonuje to na wielu forach i wydaje się być bardzo wygodną opcją. Jeżeli coś takiego pojawiłoby się tutaj, to z pewnością wielu użytkowników by to doceniło.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Ciągle logowanie

Post autor: Piotr »

Na probe funkcja zostala wlaczona, ale…
Jest jedno ale. Aby to u was dzialolo musicie minimum dwa razy w tygodniu sie logowac do forum. Jesli tego nie zrobicie to opcja automatycznie sie wam wylaczy. Cos za cos.
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: Rostov »

Piotr pisze:Na probe funkcja zostala wlaczona, ale…
Jest jedno ale. Aby to u was dzialolo musicie minimum dwa razy w tygodniu sie logowac do forum. Jesli tego nie zrobicie to opcja automatycznie sie wam wylaczy. Cos za cos.
U mnie to chyba jednak nie działa.
Loguję się z zaznaczonym polem "Zaloguj mnie automatycznie", przeglądam forum, wyłączam przeglądarkę.
Gdy przychodzi mi na maila powiadomienie o odpowiedzi i klikam na linka, pojawia mi się znowu formularz logowania z ODZNACZONYM ww. polem.
To samo na FF9 i Chrome16.
O co chodzi?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: JaceK »

Nivo pisze:Jacku, istnieje moduł pt. "Zaloguj automatycznie z tego komputera". Polega to na tym, że przy logowaniu można odznaczyć checkbox i następnie dzieje się jakaś czarna magia i już więcej nie trzeba się troszczyć o ręczne logowanie z domowego komputera.
Funkcjonuje to na wielu forach i wydaje się być bardzo wygodną opcją. Jeżeli coś takiego pojawiłoby się tutaj, to z pewnością wielu użytkowników by to doceniło.
O tym to ja wiem... mam tylko pewne obawy. Trudno. decyzja zapadła. Przynajmniej na okres próbny.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Ciągle logowanie

Post autor: słoik »

A da się tak zrobić< by po automatycznym zalogowaniu ukryć się? Czy muszę się wylogować< wybrać funkcję "ukryj mnie w tej sesji" i ponownie zalogować?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Ciągle logowanie

Post autor: abd3mz »

Rostov pisze:U mnie to chyba jednak nie działa.
Loguję się z zaznaczonym polem "Zaloguj mnie automatycznie", przeglądam forum, wyłączam przeglądarkę.
Gdy przychodzi mi na maila powiadomienie o odpowiedzi i klikam na linka, pojawia mi się znowu formularz logowania z ODZNACZONYM ww. polem.
To samo na FF9 i Chrome16.
O co chodzi?
Mi też to nie działa. U mnie nawet wystarczy, że wejdę za chwilę na forum klikając zakładkę i już mnie nie pamięta.
Czyściłem ciasteczka i nic nie pomogło.
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: Rostov »

abd3mz pisze:Mi też to nie działa. U mnie nawet wystarczy, że wejdę za chwilę na forum klikając zakładkę i już mnie nie pamięta.
Czyściłem ciasteczka i nic nie pomogło.
Mam dokładnie to samo, a na innych forach mi ta funkcja działa.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Ciągle logowanie

Post autor: ku3a »

mi na szczęście działa.
i bardzo się cieszę, że takie coś zostało wprowadzone.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Ciągle logowanie

Post autor: abd3mz »

a z jakiego adresu korzystasz?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Ciągle logowanie

Post autor: ku3a »

Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Ciągle logowanie

Post autor: abd3mz »

no to mamy winowajcę.
u mnie z "www" też działa.
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: Rostov »

abd3mz pisze:no to mamy winowajcę.
u mnie z "www" też działa.
A u mnie, niestety, nie.
Z www, czy bez - nawet gdy nie wyłączam przeglądarki i zwyczajnie drugi raz otwieram kartę z forum, na głównej mam przycisk "Zaloguj", czyli automatycznie mnie wylogowuje.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Ciągle logowanie

Post autor: neon.ka »

U mnie działa.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: JaceK »

A zatem — czy można uznać, że te kłopoty nie wynikają z konfiguracji forum?
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: Rostov »

JaceK pisze:A zatem — czy można uznać, że te kłopoty nie wynikają z konfiguracji forum?
Z czego zatem, jeśli u mnie dzieje się identycznie na każdej przeglądarce?
Na innych forach, z których korzystam, działa ta opcja bez zarzutu.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Ciągle logowanie

Post autor: JaceK »

Wybacz, ale nie będę testował ustawień innych for, z prozaicznych przyczyn: primo -- brak uprawnień do zaplecza administracyjnego (oczywista oczywistość), secundo -- brak czasu na studiowanie wszelkim anormalnych zachowań przeglądarek i ich interakcji z użytkownikiem.

Proponuję przyjąć takie działanie jako 'lokalny folklor' i używać. W końcu tych anormalnych przypadków jest znikoma ilość. Na dodatek, postulaty włączenia 'automatycznego' logowania zaowocowały dwoma użytkownikami o wątpliwej reputacji, co w prostej konkluzji zmierza do stopniowego zwiększania wizyt mało sympatycznych gości i prób zapaskudzenia treści. Zobaczcie ostatnio zarejestrowanych użytkowników! cheBfeacdbbdEEe, fbjbEeFcdecceid (widzę, że strażnik już zadziałał!)
ODPOWIEDZ