Kłopoty z rejestracją

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Kłopoty z rejestracją

Post autor: JaceK »

Dostało mi się ostatnio sporo je... uprzejmości, na temat kłopotliwego procesu rejestracji -- obrazek dla kilku osób był powodem wszczęcia dyskusji i wymiany poglądów o kompetencjach i braku dobrej woli ,,Jaśnie Panującego Admina'' (cytat z emajla).

Liczę, że wszystkim którzy ostatnio zarejestrowali się na Forum, odczytanie kodu z obrazka jakoś się udało. Mogę tylko przeprosić, że musieliśmy włączyć tego typu zabezpieczenie (będące na wyposażeniu forum phpBB), gdyż natłok spamu był przerażający. Obecnie jest zdecydowanie lepiej, a kłopot z rejestracją jest drobnym kosztem jaki musimy ponieść w imię tzw. wolności w sieci, nie zawsze właściwie interpretowanej.

Tym nielicznym, którym nerwy puściły... nie mam za złe, nawet tych ,,miłych epitetów''. Liczę się z tym, że w najbliższym czasie będzie fala nowych rejestracji, i eskalacja problemu może stać się faktem. Niestety, tego zabezpieczenia nie wyłączę, i proszę nie mieć o to żalu czy pretensji.

A poza tym drobnym utrudnieniem na wejściu — całe Forum jest dla WAS!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Kłopoty z rejestracją

Post autor: bobby-x »

Post założony 1 kwietnia więc to wszystko to na prawdę czy z przymrużeniem? Ale Ty się masz! Na szczęście na forum jest "rzecznik administratora": inteligentny, wygadany, otrzaskany z netem więc zawsze możesz poprosić Go o radę :mrgreen: , szkoda bo nadal nie miałem okazji GO poznać.
A ile trwa zarejestrowanie: 10 minut, godzinę, dwa dni? Popieram Ciebie w całej rozciągłości - nie wyłączaj zabezpieczeń. Jak komuś nie pasuje nie musi TU się pojawiać. Pozdrowienia Świąteczne dla WAS dwóch ode mnie jednego.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Kłopoty z rejestracją

Post autor: Grycek »

W sumie to nie jest drobne utrudnienie. Ja musiałem koleżance pomóc się zarejestrować i chyba próbowałem kilkadziesiąt razy(chyba z tydzień), aż w końcu wpadłem na pomysł, żeby zwiększyć (dość mocno) kontrast monitora.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Kłopoty z rejestracją

Post autor: Robinson »

A czy w takiej ekstremalnej sytuacji jak opisał Grycek nie byłoby łatwiej po prostu napisać maila do Admina z prośbą o ręczne założenie konta? No chyba że takich próśb miałoby się pojawić sporo, to wtedy byłoby to jednak dużo dodatkowej roboty dla Admina.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Kłopoty z rejestracją

Post autor: abd3mz »

Rzeczywiście z tym captchem są problemy. Sam wyłączyłem je na swoim forum po zgłoszeniu mi przez osobę, która chciała się zarejestrować, że jest to bardzo trudne... Chciałem sam spróbować no i nie udało misie...
U siebie mogę wyłączyć tą funkcję, ale tu jest to nieopłacalne, bo liczba botów byłaby przeogromna... Może rozwiązaniem byłoby zmniejszenie poziomu trudności?

teraz jest:
Obrazek
po zwiększeniu wartości zaszumienia z 25 do 100 i wyłączeniu Fali zakłóceń byłoby tak:
Obrazek
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Kłopoty z rejestracją

Post autor: JaceK »

Nie, to nie w ramach 1-kfiecienia...
Robinson pisze:A czy w takiej ekstremalnej sytuacji jak opisał Grycek nie byłoby łatwiej po prostu napisać maila do Admina z prośbą o ręczne założenie konta? No chyba że takich próśb miałoby się pojawić sporo, to wtedy byłoby to jednak dużo dodatkowej roboty dla Admina.
Jeśli były takie prośby, np. osoby niewidomej, rejestracji dokonałem sam i przekazałem stosowne dane osobie właśnie zarejestrowanej. Nie ma problemu.

Problem pojawia się, gdy ktoś na dzień dobry wali po gembie, i czasem poprawi w niewybredny sposób, gdy zasugeruje, żeby odswieżył obrazek [refresh]... to normalne działanie. Nie jestem specjalnie podatny na takie wątpliwe serdeczności, ale --- widząc że ewidentnie komuś się nie chce pokombinować samemu --- zamiast każdemu pisać zapewnienie o konieczności stosowania takich zabezpieczeń, o spam-bootach, o życzliwym podejściu do każdego użytkownika, o ponowieniu próby rejestracji -- chciałem tutaj napisac o takich sytuacjach i wyjaśnić, że są one ,,w cenie'' bycia na takich forach.

Od jakiegoś czasu mamy zwiększony napływ Użytkowników, i w najbliższych tygodniach przypuszczam to się dodatkowo nasili...
bobby-x pisze:Na szczęście na forum jest "rzecznik administratora": inteligentny, wygadany, otrzaskany z netem więc zawsze możesz poprosić Go o radę :mrgreen: , szkoda bo nadal nie miałem okazji GO poznać.
Rzecznik zajmuje się poważniejszymi interwencjami. Błache rzeczy, na miarę swoich możliwości i kompetencji rozwiązuje woźny-końserwator.
ODPOWIEDZ