Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

Hmm... wszedłem na forum i widzę, że np. w dziale Marek Niedźwiecki brakuje postów od 13 lutego 2010 do teraz. Być może w innych działach też. Jakiś błąd i zostaną przywrócone, czy "poleciały" w kosmos i nie da się już ich przywrócić? :(
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: JaceK »

A kiedy zauważono te braki?

Nie strasz mnie, bo takie sytuacje wskazują na poważne rozchwianie konfiguracji. Mieliśmy poważne problemy z solidnością dostawców usług serwerowych, ale udało się to chwilowo przeskoczyć. Niemożliwe, żeby te awarie skutkowały utratą wpisów!

Niestety baza na której opiera się nasze Forum rozrosła się na tyle, że nie każdy serwer może ją obsłużyć...
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

JaceK pisze:A kiedy zauważono te braki?
18 lutego 2010, o 00:24 (data mojego postu w tej sprawie) ;)

Jacku, nie straszę. Jestem na 100% pewien, że brakuje postów w dziale Marek Niedźwiecki w wątku Marek Niedźwiecki wraca do Trójki? Plotka? Sam odpowiadałem chyba 17 lutego 2010 nowej użytkowniczce i właśnie chciałem zajrzeć i zobaczyłem braki (ostanie wpisy jakie były, to te z datą 12 luty 2010). I tutaj apel do osób, które pisały w tym wątku od 12/13 lutego 2010 do 18 lutego 2010 i nie widzą tam swoich wpisów o potwierdzenie tego faktu.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: JaceK »

danco28 pisze:Jacku, nie straszę. Jestem na 100% pewien, że brakuje postów w dziale Marek Niedźwiecki w wątku Marek Niedźwiecki wraca do Trójki? Plotka? Sam odpowiadałem chyba 17 lutego 2010 nowej użytkowniczce i właśnie chciałem zajrzeć i zobaczyłem braki (ostanie wpisy jakie były, to te z datą 12 luty 2010). I tutaj apel do osób, które pisały w tym wątku od 12/13 lutego 2010 do 18 lutego 2010 i nie widzą tam swoich wpisów o potwierdzenie tego faktu.
Jeśli brakuje pojedynczych postów w jakimś temacie -- mogli je usunąć autorzy. Jeśli brakuje całego wątku, to mogli to zrobić tylko admin i moderatorzy. Jednakże śladów takich czynności nie ma w rejestrze czynności administracyjnych forum. Szukam nadal jakichś śladów tychże postów, ale nic nie znajduję.

Jeśli ktoś odniesie podobne wrażenie z wątku komentarzy do ostatniego, 1464 notowania, że brak jest wpisów, że poginęły... to jest to moje, celowe działanie, o którym informowałem w trakcie Listy. Poziom komentarzy, ich niska merytoryczna treść i wątpliwa uprzejmość, przypominająca jarmarczne spory podchmielonej gawiedzi skłoniły mnie (po konsultacji z moderatorami) do czynnej ingerencji w dorobek twórczy niektórych Forowiczów. Przepraszam, ale ostrzegałem by mieć umiar w swobodzie języka.

Innych przypadków resekcji z ostatniego okresu nie pamiętam.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

Z tego co pamiętam to było kilka postów, dlatego też to wzbudziło moje zdziwienie, gdy po mojej kolejnej wizycie na forum ich nie było. Trudno mi uwierzyć w to, iż jednocześnie kilka osób (w tym ja) postanowiło usunąć swój wpis i to akurat w przedziale czasowym 12-18 luty 2010. Ja swojego wpisu nie usuwałem! Chciałbym bardzo, aby ktoś potwierdził, że naprawdę brak jest kilku postów.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: krzysiek83 »

Potwierdzam, że w dziale, o którym pisał danco28 zniknęły po moim poście dwa posty na bank. Oczywiście mogli je skasować autorzy, ale zdziwiłbym się, gdyby tak się stało, bo nie było żadnego ku temu powodu. No i w zasadzie dwa posty na raz musiałyby być skasowane. Dziwne mi się to wydało.
Jeden post użytkownika wiera01 z pewnością zniknął i nawet zapamiętałem jego treść ;)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

krzysiek83 pisze:Jeden post użytkownika wiera01 z pewnością zniknął i nawet zapamiętałem jego treść ;)
Chyba to był wpis właśnie nowej użytkowniczki, która się dziwiła dlaczego tytuł tego wątku zawiera słowo "plotka", przecież wiadomo, że Pan Marek wraca... I właśnie moja odpowiedź była mniej więcej taka: Spójrz na datę założenia wątku... 8 stycznia 2010, wtedy jeszcze nie było żadnych oficjalnych wiadomości.

krzysiek83, czy chodzi o taką treść mniej więcej?
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: krzysiek83 »

Coś mi tak świta, że była taka wymiana zdań!
Tylko chyba wcześniej jeszcze niż post który opisuję niżej:
Zapamiętałem, że nowa forumowiczka wzięła sobie wolne na powrót Pana Marka i to mocno zapadło mi w pamięć. Tak naprawdę gdyby ona się wypowiedziała sprawa byłaby jasna...
W każdym razie ok.13-15 lutego owe posty z pewnością się pojawiły!
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: JaceK »

No to sprawa jest jasna - post został zgłoszony do moderacji jako pomyłka. Nie pamiętam kto zgłosił, i kiedy dokładnie zostało to wykonane (tego akurat panel administracyjny nie rejestruje). Skoro został wycięty, to i jego cytowanie zostało usunięte. Łacznie dwa wpisy.
Na tej zasadzie wszystkie posty w tym temacie i sam temat też powinien być usunięty, bo moim zdaniem sprawa się wyjaśniła, i niepotrzebnie robi się panikę.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

No dobrze wyjaśniło się jeśli akurat chodzi o ten wątek (znaczy dwa wpisy), ale może ktoś inny się zgłosi, bo na samym początku nie napisałem, że chodzi o wątek Marek Niedźwiecki wraca do Trójki? Plotka?. Nie będę się upierał, ale wydaje mi się, że tych wpisów było więcej, jeden dość obszerny. I nie chodzi mi wcale o ten jeden wątek. Jeśli zaglądam na forum 17 lutego 2010 popołudniu i czytam wpisy w różnych działach z 13,14,16 lutego i po północy zaglądam ponownie i pokazuje mi ostatnie wpisy w różnych działach do 12 lutego 2010, no to coś jest na rzeczy. Ja bym się wstrzymał z usuwaniem tego tematu, a nóż ktoś się odezwie i potwierdzi zaniki w innych działach i wątkach. I nie widzę w tym żadnego siania paniki, niby przed czym. Wszyscy tutaj zgromadzeni chcemy, aby wszystko działało jak należy i próbujemy tylko ustalić pewne fakty dla dobra ogółu.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: JaceK »

Nie mam za złe sygnalizowanie takich przypadków, ale nie pierwszy raz się zdarza, że zdroworozsądkowe funkcje phpBB nie są tak oczywiste jak się wydaje -- ja się np. naciąłem na opcje śledzenia tematu. Podobnie statystyki obecności na Forum. [Zobacz nowe wątki] też traktuję z umiarkowanym zaufaniem.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

A widzisz o tym nie pomyślałem. Znaczy forum błędnie pokazywało, że ostatnie wpisy pochodzą z 12 lutego 2010, a w rzeczywistości, gdyby faktycznie zajrzeć do środka działu/tematu wpisy by istniały. Czyli byłby to zbieg okoliczności z tym błędnym wskazywaniem daty ostatnich postów, a zniknięciem tych dwóch zidentyfikowanych wpisów. To może być możliwe, ale poczekajmy parę dni może ktoś inny podrzuci jeszcze swoje dwa grosze w tym temacie. ;)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

JaceK pisze:(...) post został zgłoszony do moderacji jako pomyłka
Jak mam rozumieć, że przez pomyłkę? Czyli istnieje teoretycznie możliwość, aby ktoś zrobił sobie głupi żart i zaznaczył kilka postów pod rząd do usunięcia i mogą one zostać usunięte przez moderatora, który nawet nie sprawdzi ich treści? Tak chyba nie powinno być. Przykładem niech będzie właśnie wpis użytkowniczki wiera01 i mój. Nie zawierały jakichś niedozwolonych treści, a mimo to zostały przez moderatora usunięte? Dlaczego?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: Yacy »

bo może wiera01 go zgłosiła jako swoją pomyłkę? ja tak zrozumiałem JacKa.
Ja przyznam, ze poza postami z wątku o Marku Niedźwieckim, innych zniknięć nie zauważyłem.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

Yacy pisze:Ja przyznam, ze poza postami z wątku o Marku Niedźwieckim, innych zniknięć nie zauważyłem.
Ale chodzi Ci o te dwa zidentyfikowane, czy też masz wrażenie (pewność), że brakuje więcej postów?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: Yacy »

niestety, albo raczej stety, tylko te dwa. pamiętam Twój post, którego potem nie było.
nikt nic więcej nie pisze, więc to może jednak tylko te dwa...
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

Gdyby chodziło tylko o dwa, to nawet nie rozpoczynałbym tego tematu. Ja pisałem swój 17 lutego 2010 po południu, może wczesnym wieczorem. Po północy (18 lutego) forum pokazywało ostatnie wpisy do 12 lutego 2010. Pomiędzy 12 a 18 lutego było na pewno kilka innych postów oprócz wpisów wiery01 i mojego, które zdążyłem przeczytać 17 lutego po południu, bo trwała tam ożywiona dyskusja. A to, że nikt się nie zgłasza w tej sprawie - poczekajmy. Dopiero wczoraj odpowiedział Jacek. Ja trochę bliżej naświetliłem o co chodzi...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: JaceK »

danco28 pisze:Jak mam rozumieć, że przez pomyłkę? Czyli istnieje teoretycznie możliwość, aby ktoś zrobił sobie głupi żart i zaznaczył kilka postów pod rząd do usunięcia i mogą one zostać usunięte przez moderatora, który nawet nie sprawdzi ich treści? Tak chyba nie powinno być. Przykładem niech będzie właśnie wpis użytkowniczki wiera01 i mój. Nie zawierały jakichś niedozwolonych treści, a mimo to zostały przez moderatora usunięte? Dlaczego?
Moment! Wpis był jaki był, i słusznie zauważono, że został napisany bez zapoznania się z treścią wcześniejszych postów. Ja też odniosłem takie wrażenie.

Przepraszam, ale to nie było złośliwe usunięcie! Wytłumaczyłem się? Wytłumaczyłem. Nie ma zbiorowego usuwania postów, za wyjątkiem spamu. Dobrze że jesteście czujni, ale bez przesady -- na wszystkich forach istnieje funkcja moderacji, i korzysta się z niej o wiele częściej. Nigdy nie usuwałem postów bez sprawdzania ich treści. Wspomniane przez Ciebie dwa posty nie są dowodem, a tylko przykładem. Zostały usunięte, bo wiera01 napisał(a) z rozbiegu post, do którego się odniosłeś prostując jej pomyłkę. Czyż nie tak? Czy te posty, sztuk dwa, był takie ważne, że trzeba włos na czworo dzielić i łajać przy okazji wszystkich moderatorów.

Mam propozycję: chcesz przyjąć funkcję moderatora? Będziesz miał możliwość samemu oceniać przydatność wpisów. Wybierz tylko dział.

Na wielu forach najstarsze posty, po określonym czasie usuwa się automatem. I nikt z tego problemu nie robi. Tutaj przyjąłem zasadę, że nie będzie takiego usuwania. Więc dlatego robimy problem z powodu dwóch postów? Przepraszam! Mea culpa! Możemy zamknąć temat?
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: danco28 »

JaceK pisze:Zostały usunięte, bo wiera01 napisał(a) z rozbiegu post, do którego się odniosłeś prostując jej pomyłkę. Czyż nie tak?
I tylko dlatego, że nowa użytkowniczka, być może nie ze wszystkim jeszcze obeznana na forum, podzieliła się radością z powrotu Pana Marka, że wzięła na ten dzień specjalnie urlop i tylko dodała, że dlaczego w tytule wątku jest "plotka". I to jest powód do usuwania takiego postu? Wybacz, ale nie rozumiem takiego rozumowania (masło maślane). Jeśli tak na dzień dobry będziemy witać nowego użytkownika usuwając jego pierwszy wpis na forum... (?)
JaceK pisze:Mam propozycję: chcesz przyjąć funkcję moderatora?
Nie, dziękuję bardzo. Nie mam na to czasu.
JaceK pisze:Możemy zamknąć temat?
Tak, dajmy już temu spokój, choć na koniec chcę jeszcze raz zaznaczyć, że nie chodzi mi tylko o te dwa nieszczęsne posty... kto i dlaczego usunął. Tylko mam pewność, że z nieustalonych do tej pory przyczyn zniknęło kilka wpisów z podawanego przeze mnie wcześniej wątku. KONIEC
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Gdzie wcięło posty od 13 lutego 2010 do teraz?

Post autor: JaceK »

Dzięki...
Zablokowany