Artykuł "Lista Przebojów Programu Trzeciego" w Wikipedii

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Artykuł "Lista Przebojów Programu Trzeciego" w Wikipedii

Post autor: danco28 »

Pozwoliłem sobie na przeredagowanie artykułu w Wikipedii o liście. Zmieniłem kolejność faktów w historii + dodałem nowe (dziwne, że nie było ich wcześniej), uzupełniłem dane w specyfice, uzupełniłem szczególne i wyjazdowe wydania oraz dodałem listę druhów zastępowych. Poproszę o ewentualne opinie i uwagi oraz weryfikację potencjalnych błędów. :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_prze ... _Trzeciego
Ostatnio zmieniony wt gru 08, 2009 1:49 pm przez danco28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Artykuł "Lista Przebojów Programu Trzeciego" w Wikipedii

Post autor: piotreklp3 »

Fajnie, że ktoś zabrał się za to, bo wcześniej tekst hasła był nieco chaotyczny. Widzę, że rozszerzyłeś podartykuł o wyjątkowych/wyjazdowych notowaniach, a podstrona "Osiągnięcia na Liście przebojów Programu Trzeciego", też jest nowa, bo w październiku jej nie było, choć mogłem jej nie zauważyć.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Artykuł "Lista Przebojów Programu Trzeciego" w Wikipedii

Post autor: danco28 »

Tak, od dawna zbierałem się do tego, myśląc, iż może ktoś "mądrzejszy" (w temacie lp3) mnie w tym wyręczy. Niestety przez wiele miesięcy nie było chętnych. No więc w końcu ktoś musiał zrobić z tym porządek. No i padło na mnie. :D To wstyd, aby taka audycja miała tak jak właśnie napisałeś chaotyczny artykuł w Wikipedii. Od razu chcę sprostować, że artykuł (odnośnik) "Osiągnięcia na Liście przebojów Programu Trzeciego" - nie jest mojego autorstwa.
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Artykuł "Lista Przebojów Programu Trzeciego" w Wikipedii

Post autor: piotreklp3 »

Teraz trzeba się zabrać za notkę o LPMN, bo wygląda nad wyraz skromnie. Dawniej byli wypisani wszyscy zwycięzcy Listy w porządku chronologicznym, ale widocznie komuś to przeszkadzało (chyba uważali, że zajmuje to dużo miejsca) tak, że została tylko sucha informacja o tej Liście.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Artykuł "Lista Przebojów Programu Trzeciego" w Wikipedii

Post autor: danco28 »

Akurat tamta druga lista mało mnie interesuje... Poza tym, to już chyba postulat nie na to forum...
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Artykuł "Lista Przebojów Programu Trzeciego" w Wikipedii

Post autor: danco28 »

Dodałem nowe fakty, które mi się przypomniały. Więcej nie pamiętam, znaczy ja oraz moje notatki, a poza tym historię Listy znam dobrze tylko od 1998 roku. :D Także teraz pole do popisu mają weterani Listy, aby uzupełnić "Inne wydarzenia, koncerty i audycje specjalne". Chodziłoby mi głównie o odnotowanie koncertów, które odbyły się w latach 80-tych i 90-tych z okazji różnych rocznic Listy. Dziękuję za wypowiedź. ;)
Ostatnio zmieniony wt gru 08, 2009 1:47 pm przez danco28, łącznie zmieniany 2 razy.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Artykuł "Lista Przebojów Programu Trzeciego" w Wikipedii

Post autor: JaceK »

To ja tylko dodam z kronikarskiego obowiązku, iż w okolicach połowy maja został założony wpis wikipedyczny Polski Top Wszechczasów -- był to zalążek tematu, ale podawał najbardziej istotne informacje o nowym plebiscycie. Został od w niecały tydzień usunięty przez jakiegoś zasłużonego wiki-wszechmogącego z adnotacją: hasło nie nosi kryteriów encyklopedycznych, więc jako niemerytoryczne zostaje usunięte.

Przestaliśmy się kopać z koniem po kilku wymianach listownych uprzejmości. Nie warto...
ODPOWIEDZ