'Zaloguj mnie automatycznie'

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: abd3mz »

Czy ta opcja zniknęła na stałe czy to chwilowe? Jeśli chwilowe to kiedy można się spodziewać przywrócenia. :-)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: 'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: JaceK »

mamy znowu problem ze spam-bootami. nie wiem kiedy sie to uspokoi, ale zabezpieczenia tego typu for juz nie są wystarczające. wolisz wpisywać swoje dane przy logowaniu, czy co rusz zgłaszać posty do moderacji? nie twierdzę, że wyłączeniem opcji automatycznego logowania pozbędziemy się problemu, ale w jakimś stopniu go osłabimy.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: 'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: dominik_fi »

Jest inny sposób na to, przynajmniej dla posiadaczy przeglądarki Firefox.
Mianowicie wtyczka iMacros for Firefox
Pozwala na zautomatyzowanie czynności w Firefox-ie. Tworzy makra poprzez nagrywanie tego co chcemy zautomatyzować.
Program polecam pobrać ze strony firefoxa:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3863

gdzie znajduje się również szczegółowy opis jak używać tej wtyczki.

Odradzam szukania innych podobny w tyczek gdziekolwiek indziej poza oficjalną firefoxa.
Gdyż mogą to być trojany albo keyloggery, taj jak np. wtyczka FormSpy, która wysyła wprowadzane przez nas dane z klawiatury prawdopodobnie do jej twórców, kradnąc np. nasze hasła.

Wtyczka iMacros for Firefox pozwala mi zautomatyzować m.in logowanie na pocztę. Aha i jeszcze jedna rzecz. Skoro po uruchomieniu zapisanego makra potrafi automatycznie się zalogować np. na pocztę to lepiej nie używać jej na komputerze w pracy.

EDIT:
Sprawdziłem jest tam opcja pozwalająca założyć hasło na nasze makra.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: 'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: Grycek »

W Operze wystarcza przy pierwszym logowaniu zapamiętać hasło, a potem logować się przez skrót ctrl+enter.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: tadzio3 »

Grycek pisze:W Operze wystarcza przy pierwszym logowaniu zapamiętać hasło, a potem logować się przez skrót ctrl+enter.
Albo w pasku na górze kliknąć myszką na symbol długopisu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: Miszon »

tadzio3 pisze:
Grycek pisze:W Operze wystarcza przy pierwszym logowaniu zapamiętać hasło, a potem logować się przez skrót ctrl+enter.
Albo w pasku na górze kliknąć myszką na symbol długopisu.
O tego, nie wiedziałem. Ale CTRL+Enter działa :).
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: 'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: mateusz15 »

tadzio3 pisze:
Grycek pisze:W Operze wystarcza przy pierwszym logowaniu zapamiętać hasło, a potem logować się przez skrót ctrl+enter.
Albo w pasku na górze kliknąć myszką na symbol długopisu.
A dziękuję za tę podpowiedź, bardzo pomaga :D
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: Gary »

Mi akurat ta opcja jest przydatna, gdy korzystam z przeglądarki MiniOpera w komórce.

Od jakiegoś czasu mogę się zalogować, ale gdy przejdę do konkretnego działu to już jestem wylogowany. Gdy miałem wcześniej tę opcję to mogłem swobodnie odpowiadać w tematach, a teraz jestem tej możliwości pozbawiony niestety. Obecnie to nie duży problem, bo ewentualną odpowiedź mogę napisać po powrocie do domu, ale jak będę na urlopie poza cywilizacją, to nici z głosowania na fforumową (a taką piękną serię mam :wink: ).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: 'Zaloguj mnie automatycznie'

Post autor: JaceK »

Generalnie Opera radzi sobie chyba najlepiej wśród obecnych wersji przeglądarek. Np. www.fani.lp3.pl w innych powodują ,,przyduchy'' podczas wglądu na stronę, a Opera robi to najszybciej! bez denerwujących opóźnień.
ODPOWIEDZ