liczba pw

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

liczba pw

Post autor: ku3a »

Kiedyś w skrzynce prywatnych wiadomości można było trzymać do 50 wiadomości. W pewnym momencie ta liczba zmniejszyła się o połowę. Szkoda, mało. To celowe?
Poza tym u mnie ciągle liczba przechowywanych wiadomości oscylowała wokół 45, tak więc 20 najstarszych wiadomości straciłem...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: liczba pw

Post autor: JaceK »

Czy otrzymujesz aż tak dużo PW? Nie wiem, ale to ograniczenie jest chyba domyślne, i nie podlegało ingerencji woźnego-konserwatora... sprawdzę. Uważam jednakże ten limit za wystarczający...
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: liczba pw

Post autor: ku3a »

niektóre pw miałem zachowane na forum, były tam informacje których nie miałem gdzie indziej.
miesiąc temu limit był 50.
na 100%.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: liczba pw

Post autor: Robinson »

Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę.
Nie zauważyłem wcześniej, że i u mnie coś poucinało.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: liczba pw

Post autor: JaceK »

ku3a pisze:niektóre pw miałem zachowane na forum, były tam informacje których nie miałem gdzie indziej. miesiąc temu limit był 50. na 100%.
Przed końcem roku nastąpił upgrade skryptów forum. Część parametrów sprawdziłem, tych akurat nie -- rzeczywiście aktualnie jest limit 25. No ale... nie traktujcie PW z forum jako prywatnych notatników -- to nie ta funkcjonalność. Potrzebujecie zachować swoją korespondencję, to proszę przejść na korespondencję emajlową -- i sprawniej, i łatwiej zorganizować sobie archiwum takich treści. Forum nie bardzo się do tego nadaje...

Za chwilę, jak przyjdzie konieczność czyszczenia starych wiadomości... to dopiero będzie raban! A forum nie jest z gumy... zmieniłem już bazę danych, zmieniłem serwer na którym nie ma tylu ograniczeń co na poprzednim. Ale widzę, że wkrótce i to nie wystarczy.

Na chwilę przywracam wartość 50 -- proszę sprawdzić, czy treści usunęło kompletnie, czy zachowały się w bazie, a tylko nie były wyświetlane. Jednakże chcę wkrótce powrócić do ustawienia wartości 25 sztuk PW.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: liczba pw

Post autor: ku3a »

JaceK pisze:Przed końcem roku nastąpił upgrade skryptów forum. Część parametrów sprawdziłem, tych akurat nie
rozumiem. byłem ciekaw dlaczego ta zmiana miała miejsce, dzięki za wyjaśnienie. upgrade - wiadomo, dobrze jest robić.
JaceK pisze:No ale... nie traktujcie PW z forum jako prywatnych notatników -- to nie ta funkcjonalność. Potrzebujecie zachować swoją korespondencję, to proszę przejść na korespondencję emajlową -- i sprawniej, i łatwiej zorganizować sobie archiwum takich treści.
:roll: o tym wszystkim to ja wiem.
i zawsze wolę korespondencję mailową. ale skoro już miałem te ~20 pw w których były treści w jakiś sposób ważne, to je trzymałem, skoro nie są przenaszalne.
JaceK pisze:Za chwilę, jak przyjdzie konieczność czyszczenia starych wiadomości... to dopiero będzie raban! A forum nie jest z gumy... zmieniłem już bazę danych, zmieniłem serwer na którym nie ma tylu ograniczeń co na poprzednim. Ale widzę, że wkrótce i to nie wystarczy.
hmm, może jest to temat do przedyskutowania na zlocie?
ja wszelkie te działania ogromnie doceniam, a przecież nie wszystkie z nich są widoczne, pewnie nawet niewiele z nich.
JaceK pisze:Na chwilę przywracam wartość 50 -- proszę sprawdzić, czy treści usunęło kompletnie, czy zachowały się w bazie, a tylko nie były wyświetlane. Jednakże chcę wkrótce powrócić do ustawienia wartości 25 sztuk PW.
dzięki. niestety treści usunęło.
więc teraz już jak dla mnie może być 25. ;-)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: liczba pw

Post autor: JaceK »

ku3a pisze:dzięki. niestety treści usunęło. więc teraz już jak dla mnie może być 25. ;-)
OK! przepraszam za kłopot... ustawiam na nowo 25 wiadomości PW.
grzes

Re: liczba pw

Post autor: grzes »

JaceK napisał(a):Za chwilę, jak przyjdzie konieczność czyszczenia starych wiadomości... to dopiero będzie raban! A forum nie jest z gumy... zmieniłem już bazę danych, zmieniłem serwer na którym nie ma tylu ograniczeń co na poprzednim. Ale widzę, że wkrótce i to nie wystarczy
hmm, może jest to temat do przedyskutowania na zlocie?
Jak ktoś ma za duzo wiadomości na pw, to niech sobie zapisuje na twardym dysku. Ja tak robię i nie mam problemu. Przez to mam wiadomości z przed 2,3 lat.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: liczba pw

Post autor: abd3mz »

A można jakoś wyeksportować automatycznie prywatne wiadomości? Nie chce misie ich przepisywać...

Właśnie widzę, że ja straciłem bardzo ważne dla mnie pw... :(
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: liczba pw

Post autor: Robinson »

abd3mz pisze:A można jakoś wyeksportować automatycznie prywatne wiadomości?
Wygląda na to, że można. Zaznaczsz z prawej strony kwadraciki tych, które chcesz wyeksportować, a następnie wybierasz format "exportuj jako" i klikasz na "exportuj ten widok".
Przed chwilą to przetestowałem i zapisywanie jako CSV strasznie rozwala polskie litery i wiadomość jest bardzo nieczytelna.
Natomiast export jako XML jest OK.
grzes

Re: liczba pw

Post autor: grzes »

abd3mz pisze:A można jakoś wyeksportować automatycznie prywatne wiadomości? Nie chce misie ich przepisywać...

Właśnie widzę, że ja straciłem bardzo ważne dla mnie pw... :(
A po co przepisywać, można też zrobić pli: zapisz jako
ODPOWIEDZ