Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: Robinson »

Jeszcze jedna nieprawidłowość, która występuje od kilku dni.
Otóż żółta lampka oznaczająca istnienie nowych postów w danym forum lub w danym temacie często świeci się, mimo że dany temat obejrzałem raz, a nawet kilka razy. Przy czym raz "lampki" pokazują dobrze, a innym razem już nie - nie wiem od czego to zależy.
Oczywiście zawsze mogę kliknąć na "oznacz wszystkie jako przeczytane", ale jednak lepiej było, gdy od razu widziałem, w którym forum i w którym temacie są nowe posty.
Tomekk
Posty: 10728
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: Tomekk »

właśnie, mam ten sam problem
można temu jakoś zapobiec? :know:
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: JaceK »

TAK! zostało wyłączone, by ten stan forum pamiętała baza — to jeden z bardziej obciążających serwer elementów forum. Funkcjonalność została przerzucona na Wasze przeglądarki i na ,,ciasteczka'' (cookies) -- dokładnie tak, jak było w poprzednim forum. Przejściowo będzie małe zamieszanie, ale jak uporządkujecie sobie przeczytane posty, wszystko wróci do normy.

No i jeden warunek — Wasza ulubiona przeglądarka musi obsługiwać ,,ciasteczka''.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: Yacy »

wczoraj juz myslałem, że jest ok! ale nie jest...
I to na przykładzie powyższego postu:
miałem wszystkie przeczytane posty oprócz ostatniego postu JacKa! Otworzyłem i faktycznie przeczytałem ;-). Po powrocie na strone główną pokazał mi, ze mam w Sugestie, opinie, postulaty nie przeczytany post. jak kliknąłem w Sugestie, opinie, postulaty to po rozwinięciu listy tematów juz mi pokazał wszystkie posty przeczytane...

Edit:
po napisaniu tego postu dalej mi pokazuje, ze mam nie przeczytany post... a poszczególne tematy są już odznaczone ...

nie bardzo wiem jak mogę sobie jeszcze ustawic w cookies...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: JaceK »

Yacy pisze:(...)nie bardzo wiem jak mogę sobie jeszcze ustawic w cookies...
A od czego masz google? :)

jak wpisałem "jak ustawić cookies w przegladarce"

otrzymałem między innymi to: http://www.fotka.pl/pomoc.php?id=4&lang=pl

Do roboty... jak nie ma w googlach, znaczy że nie istnieje! :) Nie wiem jakiej przeglądarki używasz, więc może trzeba szukać inaczej.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

JaceK pisze:Funkcjonalność została przerzucona na Wasze przeglądarki i na ,,ciasteczka'' (cookies) -- dokładnie tak, jak było w poprzednim forum.
Niestety dla mnie oznacza to krok w tył i utratę jednej z największych zalet forum...
JaceK pisze:Przejściowo będzie małe zamieszanie, ale jak uporządkujecie sobie przeczytane posty, wszystko wróci do normy.
Ja próbuję uporządkować od soboty i nic to nie daje...
JaceK pisze:No i jeden warunek — Wasza ulubiona przeglądarka musi obsługiwać ,,ciasteczka''.
Jak ktoś używający Firefoxa sobie z tym poradzi to będę wdzięczny za instrukcje. [Ja próbowałem zmieniać ustawienia, ale jeszcze pogorszyłem, bo teraz mam nieprzeczytane wszystkie posty od soboty...]
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: JaceK »

OK! wracam do ustawień poprzednich -- pamiętania nie/czytanych wątków przez serwer. Ostrzegam jednak, że to może robić kłopoty... w każdym razie obciąży dodatkowo serwer. Mam sporo sygnałów na priva że macie z aktualnymi ustawieniami spore kłopoty. Szkoda...

Nasz klient, nasz Pan!

po zmianie ustawień znowu nastąpi chaos, który powinien ustąpić po uporządkowaniu postów. sorry!
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: Yacy »

JaceK pisze:A od czego masz google? :)
pisząc że nie bardzo wiem jak mogę sobie jeszcze ustawic w cookies... - miałem na myśli, ze mam ustawienia, a nie że nie wiem jak to zrobić ;-) Ale może jednak sie mylę... Przed momentem pokazało mi że niektóre wątki nie przeczytane mam od wczoraj... a jednoczesnie dzisiejsze w wiekszości mam przeczytane :?
jakieś selektywne te cookies...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Miszon »

abd3mz pisze:
JaceK pisze:Funkcjonalność została przerzucona na Wasze przeglądarki i na ,,ciasteczka'' (cookies) -- dokładnie tak, jak było w poprzednim forum.
Niestety dla mnie oznacza to krok w tył i utratę jednej z największych zalet forum...
Ale zwiększa jego stabilność, co bardzo ważne szczególnie w czasie Listy.

Co do cookie - ja mam niby włączone, ale i tak pokazywało mi, że mam działy nieprzeczytane (mimo, że tematy w nich były przeczytane). Przeglądarka Opera.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: Yacy »

mam dokladnie jak Miszon! Też Opera!

tzn. miałem bo teraz chyba wszystko jest po staremu i na razie oki ;-)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

JaceK pisze:po zmianie ustawień znowu nastąpi chaos, który powinien ustąpić po uporządkowaniu postów. sorry!
Chyba warto jasno napisać: po zmianie ustawień forum TRZEBA wyczyścić ciasteczka. Inaczej nie można się zalogować.
Sam z tym przed chwilą walczyłem, a rozwiązanie znalazłem na mycharts.pl. Ale nie wszyscy tam zaglądają.
Miszon pisze:Ale zwiększa jego stabilność, co bardzo ważne szczególnie w czasie Listy.
To fakt, ale ja chyba wolę wygodę korzystania z forum przez 6 dni i 21 godzin kosztem ryzyka wystąpienia problemów przez pół godziny od 19 do 22 w sobotę.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re:

Post autor: JaceK »

abd3mz pisze:(...) po zmianie ustawień forum TRZEBA wyczyścić ciasteczka. Inaczej nie można się zalogować.
Tak! wszystkim, którzy zgłaszają mi na priva podobne problemy z logowaniem odpowiadam w ten sposób.

Stosowny mechanizm czyszczenia cookies masz na stronie głównej forum: [Usuń wszystkie ciasteczka].
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: abd3mz »

Czy Wy też tak macie, że wątek 'Nowa funkcjonalność Archiwum...' w 'Zobacz aktywne wątki' jest oznaczony jako nieprzeczytany mimo kilkukrotnego kliknięcia? Na stronie głównej jest oznaczony jako przeczytany.
falcoeagle
Posty: 755
Rejestracja: pt cze 27, 2008 12:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: falcoeagle »

U mnie jest normalnie.
Spróbuj oznaczyć wątki jako przeczytane.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wątki / fora z nowymi wiadomościami

Post autor: Miszon »

U mnie tez normalnie.
ODPOWIEDZ