Prywatne wiadomosci

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Prywatne wiadomosci

Post autor: bobby-x »

Mam pytanie do Administratorów. Jak zaloguje sie na forum widzę że mam 5 PW w linjce "Twoje konto (0 nowych wiadomości) • Zobacz swoje posty" , jeśli wejdę na skrzynkę i przeczytam jedna wiadomość pojawia się w tej linijce komunikat ze mam zero nowych wiadomości, czy nie powinny być jeszcze 4 do przeczytania?
bobby
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: JaceK »

A nie wiem... nigdy nie miałem tyle zaległych PW do przeczytania, więc nie zwróciłem uwagi. Możliwe, że jest to jakaś nowa funkcjonalność wprowadzone w tej wersji phpBB, a może zwyczajna niedoróbka. Ale chyba po przeczytaniu jednej PW pozostałe masz nadal oznaczone jako nieprzeczytane... jeśli już to tylko błędnie wyświetla liczbę PW na stronie głównej. Sprawdź jeszcze czy podobna sytuacja ma miejsce kiedy się wylogujesz (mając jeszcze nieprzeczytane PW, choć licznik wskazuje 0), i ponownie zalogujesz... co wskaże ten licznik?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: Robinson »

To pytanie kocina jak najbardziej pasuje tutaj:
kocin pisze:Ja jeszcze w takiej technicznej sprawie
Nie moge sobie poradzic z wyslaniem priva, po nacisnieciu przycisku wyslij wiadomosc zapisuje mi sie w folderze do wyslania !! o co chodzi ? dzieki z gory
Jestem na 99% pewien, że wiadomość wysyła się w momencie, gdy odbiorca wiadomości loguje się na forum. Zauważyłem to na kilku przykładach.
Np. jedna wiadomość czeka w moim folderze "do wysłania" od kilku miesięcy, bo pewien kolega od dłuższego czasu nie był na forum.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: JaceK »

Jestem na 99% pewien, że wiadomość wysyła się w momencie, gdy odbiorca wiadomości loguje się na forum. Zauważyłem to na kilku przykładach. Np. jedna wiadomość czeka w moim folderze "do wysłania" od kilku miesięcy, bo pewien kolega od dłuższego czasu nie był na forum.
Tak, to teraz tak funkcjonuje, że czeka w folderze [do wysłania] do czasu, gdy adresat pojawia się na forum. PW korzysta teraz tylko z mechanizmów forum. Tak to sobie wymyślili, i tak to działa...
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3244
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: Arkano »

Mam w profilu zaznaczone, żeby powiadamiał mnie o otrzymanych PW.
Ale na moją skrzynkę mejlową nic nie przyszło, pomimo że PW leżała na forum przez parę dni.

Czy to jest normalne, ża ta nie opcja działa?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: Robinson »

Arkano pisze:Czy to jest normalne, ża ta nie opcja działa?
U mnie też to nie działa.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: JaceK »

jest to jeden z bugów obecnie zainstalowanej dystrybucji... wiem że to sygnalizowano nie tylko na tym forum. ale nie znalazłem ,,lekarstwa'' czy innej łatki na tę dolegliwość. jest już nowsza wersja, więc liczę, że coś zostanie poprawione — chcę ją zainstalować w najbliższym czasie, więc proszę się liczyć z chwilowym przestojem forum i niewykluczonymi dziwnymi
,,nowościami'' (aczkolwiek wg. opisów nie są to zmiany tak drastyczne jak zmiany wersji 2.x na 3.x)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: abd3mz »

Arkano pisze:Mam w profilu zaznaczone, żeby powiadamiał mnie o otrzymanych PW.
Ale na moją skrzynkę mejlową nic nie przyszło, pomimo że PW leżała na forum przez parę dni.

Czy to jest normalne, ża ta nie opcja działa?
już działa. :-D
dzięki JaceK!
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: barb42 »

Czy nie można powiększyć skrzynki na prywatne wiadomości?

Do niektórych priwów mam szczególny sentyment i chciałabym je zachować, a na tym forum opcja "usuń starsze wiadomości" działa automatycznie, tracąc je bezpowrotnie.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: Piotr »

No właśnie, Panie Woźny. Zrób Pan coś z tym i zakonserwuj te stare wiadomości, bo jak wszystkim wiadomo wspomnienia należy szanować i archiwizować. Komu jak komu, ale Archiwiście nie trzeba tego chyba tłumaczyć :P
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: kamil_snk »

Wydaje mi się, czy skrzynki urosły? ;)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: barb42 »

Bardzo dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Prywatne wiadomosci

Post autor: barb42 »

Pozwolę poprosić o przywrócenie maili z informacją o otrzymanej prywatnej wiadomości.
ODPOWIEDZ