Nowa szata graficzna

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: abd3mz »

JaceK pisze:Nad czym chcesz jeszcze polemizować?
"Przejście na linuxa jest karkołomne."
JaceK pisze:A po kiego większa liczba zagnieżdżonych cytatów?
Rzadko, bo rzadko ale czasem jest potrzebna żeby nie stracić wątku.
JaceK pisze:Bardzo dobrze że jest to ograniczenie! Jeśli ktoś nie potrafi umiejętnie przycinać tekstu, do którego się odnosi w dyskusji lub komentarzu, i z czystego lenistwa lub wygody grzmoci po kilkanaście linijek tekstu, który i tak jest wcześniej — nie reprezentuje dobrych zwyczajów forowych.
Jeżeli ktoś nie potrafi przycinać tekstu to nie będzie dalej tego robił niezależnie od ograniczeń np. cytując cały post, gdy nie jest to konieczne.

Zgadzam się, że należy ciąć cytaty do absolutnego minimum, [co zresztą chyba widać po moich postach] ale od czasu do czasu wydaje misie, że trzeba zacytować więcej niż dwa cytaty. A w tej sytuacji jest to utrudnione.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: JaceK »

abd3mz pisze:(...) trzeba zacytować więcej niż dwa cytaty (...)
Od tej chwili mamy do dyspozycji 3 poziomy cytowań. Nad pozostałymi kwestiami nie będę polemizo(wy)wał...
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: kajman »

Taki układ uważam za sensowny. To powinno wystarczyć, a ograniczenie do 2 często utrudniało zrozumienie wątku. Dzięki!
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: tadzio3 »

Szkoda, że w tej wersji nie ma cytowania selektywnego.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: tadzio3 »

A teraz zauważyłem, że nie mogę dodac drugiego linku (do chomika) w moim opisie pod postami :x
W poprzedniej wersji mogłem...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: JaceK »

tadzio3 pisze:A teraz zauważyłem, że nie mogę dodac drugiego linku (do chomika) w moim opisie pod postami :x
W poprzedniej wersji mogłem...
Tak! Jest i na to ograniczenie, żeby z łamów Forum nie robić tablicy ogłoszeń... Jeden link wydaje się optymalnym rozwiązaniem. I proszę, nie porównujcie starego do nowego na zasadzie ,,było a nie jest'' — nowa wersja, posiada wiele nowych funkcjonalności, których nie było poprzednio. Do postępu trzeba się przyzwyczaić. Ograniczania liczby linków w podpisie uważam — podobnie jak ograniczenie poziomu cytowań — za rozsądną zmianę na lepsze.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: tadzio3 »

JaceK pisze:Tak! Jest i na to ograniczenie, żeby z łamów Forum nie robić tablicy ogłoszeń...
Ale czy coś takiego miało miejsce? Chyba nikt z linkami nie przesadzał. Można by dać ograniczenie do 2.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: JaceK »

tadzio3 pisze:Ale czy coś takiego miało miejsce? Chyba nikt z linkami nie przesadzał. Można by dać ograniczenie do 2.
Niestety były, ale większość usuwałem na etapie aktywacji konta. Teraz konto użytkownik aktywuje samodzielnie, więc nie mam kontroli co zamieszcza w stopce. Uważam, że lepiej postawić takie ograniczenie, niż robić za policjanta.

Osobnym przypadkiem są linki do stron kompletnie nie związanych z naszą tematyką, na których nigdzie nie widnieje link zwrotny -- choć jest to w pewnym stopniu nadużycie gościnności, trudno każdemu przypominać o pewnych oczywistych zasadach. Pewnych użytkowników można było poprosić o taką przysługę, inni (często bez jakiejkolwiek odpowiedzi) mieli modyfikowany profi w tym wąskim zakresiel.
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Tomekk »

Mógłby ktoś wytłumaczyć mi (krok po kroku) działanie tej poczty i wysłanie PW
bo cały czas się nad tym głowię :know:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Robinson »

Tomekk pisze:Mógłby ktoś wytłumaczyć mi (krok po kroku) działanie tej poczty i wysłanie PW
bo cały czas się nad tym głowię :know:
Prawdopodobnie jest błędne nazewnictwo.
Folder "do wysłania" zawiera wiadomości wysłane, ale jeszcze nie odczytane przez adresata.
Folder "wysłane" zawiera wiadomości wysłane i już odczytane.
Pozdrawiam,
Robinson
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Tomekk »

Tyle, że Grycek nie odczytał mojej wiadomości :roll:
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: abd3mz »

Robinson pisze:Prawdopodobnie jest błędne nazewnictwo.
Poprzednie było błędne. Teraz jest dobre.
Tomekk pisze:Tyle, że Grycek nie odczytał mojej wiadomości :roll:
Może to znaczy, że nie odczytał? ;-)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: kajman »

Od wczoraj coś się popsuło na forum. Po pierwsze, o czym już była mowa przy komentowaniu listy są problemy z wysyłaniem postów. Po pierwsze prawie za każdym razem musiałem podejmować więcej niż jedną próbę wysłania postu (dwa razy poszło dopiero za 4 razem, a za 3 to bardzo często). Po drugie czasami wysyłało postu, pozostawiając mnie w przekonaniu, że wysłać mi się nie udało, przez co dwukrotnie dublowałem posty (nie będąc tego świadom).
Po trzecie z innej beczki. Od dzisiaj przestało mnie logowć automatycznie, co mi się po zmianie mi się jeszcze wcześniej nie zdarzyło.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: JaceK »

Coraz bardziej żałuję, że zmieniłem wersję aplikacji forum — część waszych uwag jestem w stanie zrozumieć, i dokonać właściwych poprawek w konfiguracji, ale części niestety nie! To wynika z odmiennej funkcjonalności nowszej wersji forum.

Kłopoty z wysyłaniem postów
Przynajmniej jeden post został dopisany w tym wątku. Jeśli chcesz, możesz poprawić swój post.
— wydawało mi się, że to załatwiłem globalnie. Niestety nie! Trzeba w każdym dziale osobno...

Ale oto co znalazłem: nie wszyscy uważają to za złe działanie. Wynika to również z pewnych założeń twórców oprogramowania:
...użytkownik może przejrzeć jeszcze raz swój post, jeśli w wątku został(y) napisany(e) nowy(e) post(y), podczas, gdy on pisał swój post. Opcja ta powinna zostać wyłączona dla działów gawędziarskich.
— czyli jednak ktoś z rozmysłem takie rzeczy ustawił na ,,ON''. Zostało to teraz wyłączone dla tych najbardziej gawędziarskich, czyli dla ,,Komentarzy...'' (opcja ta chyba nie jest dostępna z poziomu własnego panelu użytkownika, jak sugerowałem wczoraj ,,na gorąco''). Jak widać, to nie błędne działanie forum, a nowa funkcjonalność, do której można (lub trzeba) się przyzwyczaić. I nic się nie popsuło... tak było od początku! Popsuć się może co innego, ale o tym zaraz...

To że dubluje posty — najprawdopodobniej przepustowość łączy. Mnie też się to zdarza, jeśli zbyt nerwowo kliknę powtórnie na przycisk [Wyślij] — to też nic się nie popsuło, tylko tak działa aplikacja: nie posiada systemowej kontroli jednokrotnego wysyłania danych z formularza. Wybaczcie, ale tego nie umiem poprawić, i nie zamierzam z tym walczyć.

Kolejna sprawa:
Od dzisiaj przestało mnie logować automatycznie, co mi się po zmianie mi się jeszcze wcześniej nie zdarzyło.
— będę strzelał, choć nie jestem pewien czy mam słuszność. W ustawieniach konfiguracyjnych jest tak:

Kod: Zaznacz cały

Czas wygasania klucza automatycznego logowania (w dniach): 30 dni
Ta informacja jest trzymana w ,,ciasteczku'' (cookies) na Twoim kompie. Jeśli w pomiędzy czasie dokonałeś jakiegoś czyszczenia zawartości kompa, optymalizacji systemu, przestrzeni dyskowej lub temu podobnych czynności — mogło ciacho usunąć, i masz taki komunikat. Ale to nie jest błąd aplikacji! Taka jest funkcjonalność i już.

Wspomniałem wcześniej o kłopotach, jakie nam grożą... po zmianie wersji phpBB i zmianie silnika bazodanowego obserwuję gwałtowny przyrost objętości rozmiarów bazy. Stąd była prośba o ,,oszczędne'' kopiowanie innych witryn. Czeka mnie jeszcze jeden eksperyment, więc przejściowe kłopoty mogą się jeszcze pojawiać. Jeśli mamy wśród nas kogoś doświadczonego w administracji phpBB3 oraz oblatanego w zagadnieniach SQL (MySQL, PostgreSQL) proszę o kontakt na priva. Samo sugerowanie, że ,,może czas by zmienić serwer'' ciut mnie irytują (ale to podobno mój problem!), bo na takiej samej zasadzie wcześniej sugerowano że czas zmienić phpBB na nowszy. A teraz widzę, że niektórzy tęsknią za poprzednim...

Myślę, że odrobinę pomogłem rozwiać niejasności z dnia wczorajszego.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Artur »

Mam zapytanie odnośnie obsługi mojego profilu, dawniej jak dostawałem wiadomość na forum otrzymywałem równiez informacje na prywatnego maila, zauważyłem że teraz sie tak nie dzieje, czy to jet kwestia ustawień profilu czy czegoś jeszcze innego??
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: JaceK »

Jest kilka usterek ,,firmowych'' aktualnej wersji forum phpbb3.0.1 — prawdopodobnie ta też należy do tych bugów, które zostaną usunięte w kolejnej. Część jest winą skryptów forum, część to wina niezbyt solidnie przerobionych skórek. Chwilowo nie mam możliwości dokładnego sprawdzenia gdzie leży przyczyna tych kłopotów, dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł się tym zająć ,,z bliska''.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: stavanger »

Zauważyłem, ze po wylogowaniu nie kasują się nieczytane wiadomości. Duży plus :D
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: tadzio3 »

Dzisiaj zauważyłem kolejną zmianę. Jest ograniczona liczba emotikonek w jednym poście. Ciekawe, ciekawe...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: abd3mz »

Nie wiem czy ciekawe, ale jak dla mnie to zbyt restrykcyjne. Właśnie jestem w trakcie pisania pw i przed chwilą zobaczyłem: Wiadomość zawiera za dużo emotikonów. Maksimum to 10. To chyba przesada... :roll:
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: 1981 »

A mi to ograniczenie bardzo odpowiada. Jak ktoś chce strzelać minki, to trzeba się spotkać twarzą w twarz. :STOP:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: tadzio3 »

1981 pisze:A mi to ograniczenie bardzo odpowiada. Jak ktoś chce strzelać minki, to trzeba się spotkać twarzą w twarz. :STOP:
hehe :D :) :lol: :mrgreen: :wink: Czasem z tym spotkaniem twatzą w twarz jest trudno
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: abd3mz »

1981 pisze:A mi to ograniczenie bardzo odpowiada. Jak ktoś chce strzelać minki, to trzeba się spotkać twarzą w twarz. :STOP:
Zgadzam się z Tobą, ale ja nie mówiłem o strzelaniu minek tylko o wstawianiu emotek. Gdy odpowiadam na długi post z cytatami, które zawierają emotki to sam niewiele ich mogę postawić. A jaka jest ich rola to chyba nie muszę pisać.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Grycek »

Wiadomość ma 27632 znaków. Maksymalna dopuszczalna liczba znaków to 20000.
:/
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: JaceK »

abd3mz pisze:(...) Gdy odpowiadam na długi post z cytatami, które zawierają emotki to sam niewiele ich mogę postawić. (...)
Tutaj objawia się umiejętność sprawnego cięcia cytowań. Współcześnie tworzone wersje for dyskusyjnych mają świadomie wprowadzone możliwości ograniczenia ,,zbędnych treści'' — dla jednych wygoda, dla innych... koszmarne utrudnienie.
Grycek pisze:
Wiadomość ma 27632 znaków. Maksymalna dopuszczalna liczba znaków to 20000.
A co Ty chciałeś napisać? 27632 znaków — całkiem sporo... to ok. 15 stron standardowego maszynopisu (wg. polskiej normy 1800 znaków na stronę). Widocznie twórcy forum przewidzieli kłopoty z tak obszernymi wpisami skoro dali ograniczenie.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:
Wiadomość ma 27632 znaków. Maksymalna dopuszczalna liczba znaków to 20000.
:/
Tu akurat popieram to ograniczenie.
Jakoś wygodniej mi się czyta kilka osobnych wiadomości niż jedną dłuższą (czyli np. podsumowanie wszystkich notowań LP3 obejmujące 2000 pozycji wolę czytać z podziałem na kilka wiadomości po 100 miejsc niż jedną długą wiadomość obejmującą wszystkie 2000 miejsc).
ODPOWIEDZ