link do forum ze strony Trójki

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Jeśli pojawiłby się link do nas, to raczej byłbym za tym, żeby był on widoczny TYLKO NA PODSTRONIE LP3. Zresztą chyba tak by było.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

mi się podoba tak jak jest i nie chciałabym zmian.
aczkolwiek to oczywiście takie egoistyczne podejście. no ale dla mnie to nie jest miejsce jedno z tysięcy. jego kameralność jest jednym z większych jego atutów w moich oczach...
i tylko od tej strony mogę/chcę się wypowiedzieć.
[ale to nie ja utrzymuję to miejsce... chociaż - bardzo chętnie dorzucałabym co roku (czy częściej, nie wiem, jak to tu wygląda) swoją cegiełkę na utrzymanie serwera i inne konieczne wydatki. za cenę utrzymania tej atmosfery, która jest...]
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie i za rzeczowe argumenty zarówno za, jak i przeciw. Liczę na następne.

Oczywiście link miałby być na stronie Trójki, co zapomniałem napisać, tylko w części dotyczącej Listy. Po co to w ogóle? JaceK użył kluczowego słowa - prestiż. Mam wrażenie, że niektórych trochę poniosła wyobraźnia. To ma być tylko link na stronie, więc absolutnie nie ma mowy o tym, by ktoś z radia wchodził z butami w nasze forum! Poza tym to jest nasza decyzja czy link będzie czy nie, nasza wola. Nikt nie chce naszego forum przejąć i wejść na gotowe. Trójka ma swoje forum przecież. Ten link ma nam polepszyć, a nie zaszkodzić. Podkreślę jeszcze raz - chodzi o prestiż.

Jeżeli chodzi o "Naszą Listę" i nagrane audycje, to na razie nie znam odpowiedzi. (Przy okazji, żeby każdy miał jasność - chodzi o plebiscyt "Nasza Lista", a nie o naszą forumową listę przebojów). W weekend będę miał dużo czasu, by porozmawiać z panem Piotrem i liczę na to, że kilka kwestii uda się wyjaśnić. Na razie przy swoich decyzjach załóżcie, że tematu Naszej Listy nie ma. No chyba że dla kogoś jest to czynnik decydujący. Być może uda się również uniknąć usunięcia pozostałych treści. Na razie chciałbym, żebyśmy rozpatrzyli przypadek kiedy nie uda się uniknąć.

Konsekwencje istnienia linku - nie wyolbrzymiałbym tych negatywnych. Owszem, link będzie również po to, by trafiły do nas nowe osoby, ale przecież nie będą pisać wszystkie na raz, jak to się dzieje przy okazji choćby Topu Wszech Czasów. To się rozłoży w czasie i nie sądze, by w najgorętszych momentach - w czasie komentowania kolejnych notowań - forum było zauważalnie bardziej obciążone niż to ma miejsce obecnie. Druga rzecz - "trolle". Nie można założyć, że zjawisko nie będzie miało miejsca, choć jak do tej pory można powiedzieć, że właściwie go uniknęliśmy, nie licząc pojedynczych sytuacji. Być może po prostu częściej niż dotychczas interweniować będą musieli moderatorzy. Nie mam doświadczeń z forum Trójki. Czy ktoś z Was wie jak ta sytuacja tam wygląda?

Na razie to chyba tyle. W niedzielę będę mógł napisać więcej jeśli chodzi o chomiki, mp3, audycje i "Naszą Listę".
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

ku3a pisze:Druga rzecz - "trolle". Nie można założyć, że zjawisko nie będzie miało miejsca, choć jak do tej pory można powiedzieć, że właściwie go uniknęliśmy, nie licząc pojedynczych sytuacji. Być może po prostu częściej niż dotychczas interweniować będą musieli moderatorzy.
Poczytałem i widzę, że definicja trolla jest szersza niż myślałem. I tego najbardziej się obawiam. Chyba większość z nas zdaje sobie sprawę, że atmosfera na forum jest niezwykła. Jeśli ktoś korzystał/korzysta z jakiegoś innego forum to od razu widać różnicę. Myślę, że nie muszę więcej na ten temat pisać.
ku3a pisze:Nie mam doświadczeń z forum Trójki. Czy ktoś z Was wie jak ta sytuacja tam wygląda?
Niestety ja wiem... Tak się składa, że przez jakiś czas je podczytywałem. Kilka tytułów tematów [wybór skrajnie nieobiektywny]
- CZY red. ADAM PIŚKO JEST INTELIGENTNY ?
- KTÓRA Z DZIENNIKAREK TRÓJKI JEST NAJBARDZIEJ "SEXY" ?????
- Trójka to TERAZ takie radio SRUTU TRUTU !!
- Ola Kaczkowska
[Uprzedzam, że nie przeczytałem całości. Mi wystarczyło kilka pierwszych postów.]

Nie będę się wypowiadał na temat niektórych postów, bo nie tego dotyczy temat.

Widzę też zalety, ale myślę że ryzyko jest za duże.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Hmm..
Co do Naszej Listy, to pozostają Youtube i Wrzuta, więc jakoś by się przeżyło. Ale i tak ten pomysł w ogóle mi się nie podoba. Chociażby dlatego, że forum nie jest chyba przygotowane na taką liczbę użytkowników. Zacznie się często wieszać, później trzeba się będzie przenosić na inny serwer, później jeszcze na inny, tym razem płatny, zacznie się zbierać dotacje i tak to będzie wyglądać :?
Zdecydowane NIE!
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

prz_rulez pisze:forum nie jest chyba przygotowane na taką liczbę użytkowników.
na jaka liczbe uzytkownikow?
prz_rulez pisze:Zacznie się często wieszać, później trzeba się będzie przenosić na inny serwer, później jeszcze na inny, tym razem płatny, zacznie się zbierać dotacje i tak to będzie wyglądać :?
strasznie czarne wizje roztaczasz.
moze dla odmiany jacyś optymisci sie wypowiedza ;-).
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

prz_rulez pisze:Zacznie się często wieszać, później trzeba się będzie przenosić na inny serwer, później jeszcze na inny, tym razem płatny, zacznie się zbierać dotacje i tak to będzie wyglądać :?
Ja nie mam nic przeciwko "dotacjom".
ku3a pisze:strasznie czarne wizje roztaczasz.
moze dla odmiany jacyś optymisci sie wypowiedza ;-).
Mogę ja drugi raz? ;-)
Trafi do nas X faunów Listy. :-)
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

Jestem jak najbardziej za.

Nie spodziewam się co prawda wielu więcej użytkowników (forum Trójki chyba nie ma zbyt wielu, a jest oficjalne), ale nie zaszkodzi rozreklamować nasze dzieło. To byłby powód do dumy.

Nie ma się czego wstydzić. Lista nas potrzebuje, my potrzebujemy listy.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

prz_rulez pisze:(...)Chociażby dlatego, że forum nie jest chyba przygotowane na taką liczbę użytkowników. Zacznie się często wieszać, później trzeba się będzie przenosić na inny serwer, później jeszcze na inny, tym razem płatny, zacznie się zbierać dotacje i tak to będzie wyglądać :?
Nie znasz detali -- nie foruj wyroków. Serwer jest płatny od dawna, bo żaden ,,free'' nie dawał wtedy takich parametrów jakie były potrzebne. Z czasem i to przestaje wystarczać. Migracja jest konieczna, niezależnie od liczby użytkowników. Aby zachować wszystkie treści, musi dysponować mocnym ,,hardłerem''. Chyba że co pół roku będziemy czyścić forum z przeterminowanych treści -- moim zdaniem: NIE! to złe rozwiązanie. Na dzień dzisiejszy mogę zagwarantować brak reklam i płatnego użytkowania. Zarówno Archiwum Listy, jak i Forum.

A dotacji zbierać się nie będzie! Ktoś kiedyś zasugerował mi, że czarne koszulki z logo-napisem www.forum.lp3.pl były niby dorobieniem sobie do interesu -- mogę więc przy tej okazji wyjaśnić, że nie miałem z produkcją i dystrybucją nic wspólnego. Choć pomysł bardzo się spodobał, i może w przyszłości warto go powtórzyć.
zeta
Posty: 1016
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 3:47 pm

Post autor: zeta »

Miało być optymistycznie, tak będzie: Umieszczenie linka na podstronie LP3 mogłoby dodać forum„czynnych” słuchaczy listy i to byłby plus tego rozwiązania.
Wcześniejsze posty potwierdzają, że wszystkim nam zależy na zachowaniu atmosfery panującej na forum i tu rodzą się obawy związane z większą dostępnością. Sama też zastanawiałam się nad tym, czy uda się utrzymać dotychczasowy poziom forum i doszłam do wniosku, że my sami tworzymy tu atmosferę i chociaż nie można wykluczyć pojawienia się nowych użytkowników, którzy pozostawią po sobie niesmak, od moderatorów i każdego z nas w znacznej mierze zależy, jak takie ataki się zakończą. Chyba najlepszym sposobem na trolle jest ignorancja i nie podejmowanie ich sposobu wypowiedzi, jeżeli nie trafią na podatny grunt, nic nie zdziałają i wycofują się (trochę psychologizuję?).
Dla mnie forum lp3 jest przyjazną enklawą w świecie internetu, ale są przykłady innych takich miejsc, które pokazują, że zgrana grupa poradzi sobie z pojedynczymi incydentami. Mogę podeprzeć to przykładem kawiarenki MiniMaxu albo NMP, do których swego czasu zaglądałam. Mój wniosek jest taki: ludzie w przeważającej mierze dostosowują się do „panujących zwyczajów”.
Nie należę do najaktywniejszych użytkowników, dlatego nie chcę zajmować jednoznacznego stanowiska, chyba, że przeprowadzona będzie ogólna ankieta. Na razie ograniczam się jedynie do wyrażenia swojego zdania w poszczególnych kwestiach.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

JaceK pisze:Nie znasz detali -- nie foruj wyroków. Serwer jest płatny od dawna, bo żaden ,,free'' nie dawał wtedy takich parametrów jakie były potrzebne. Z czasem i to przestaje wystarczać. Migracja jest konieczna, niezależnie od liczby użytkowników. Aby zachować wszystkie treści, musi dysponować mocnym ,,hardłerem''. Chyba że co pół roku będziemy czyścić forum z przeterminowanych treści -- moim zdaniem: NIE! to złe rozwiązanie. Na dzień dzisiejszy mogę zagwarantować brak reklam i płatnego użytkowania. Zarówno Archiwum Listy, jak i Forum.
Właśnie tak sobie pomyślałem, że wydajesz stasznie dużo pieniędzy na to forum. Nie tylko na serwer, ale jeszcze za domenę pl...W sumie to dobrowolne dotacje nie byłyby niczym złym.

A, i jeszcze co do linka: zależy w którym miejscu byłby umieszczony...
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

a od czego to zalezy?
i ktore miejsce byloby dobre, a ktore złe?...
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

No chyba zależy od tych, którzy zajmują się stronami polskiego radia :wink:
A miejsce oczywiście powinno być dobrze widoczne. Jakaś miniaturka w prawym dolnym rogu raczej nie spowoduje większej popularności forum
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Chciałem się rozpisać, ale nie ma sensu powtarzać tego co już tu napisano. Więc w skrócie co o tym sądzę:
- fajnie jakby link był na stronach Trójki, rzeczywiście wzrósłby prestiż forum, pojawiliby się nowy fani listy
- trochę boję się, że ogólny wysoki poziom tego forum mógłby się obniżyć z powodu tzw. trolli, albo osób zainteresowanych wyłącznie linkami do mp3
- jeśli "uoficjalnienie" tego forum wiązałoby się ze zniknięciem niektórych działów, wątków (np. linki do mp3 z nowościami z LP3, Nasza Lista, trudno dostępne mp3 zamieszczane przy okazji forumowych Topów, nagrania LP3 itp.) to jestem zdecydowanie przeciw
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9258
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

To ja moze skrótowo napiszę, ze podzielam zdanie większości wypowiadającej sie tu na forum. Pomysł dobry ale sa obawy co do sprawy nagrań i NL... kameralność forum chyba tez ma znaczenie.

Tak więc czekam, co sie wyjaśni po rozmowie Kuby...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

No to może ja tylko zdanie, dwa zanim się coś więcej wyjaśni.

Pewnie, że fajnie by było gdyby link do forum nt. lp3 był na oficjalnej stronie lp3! I to zarówno dla nas jak i dla osób, które tu jeszcze nie trafiły, a lp3 jest dla nich czymś ważnym. Dla nas to przede wszystkim prestiż i nowi użytkownicy, z których część mogłaby się okazać "przydatna" ;-). A dla głosujących, że mogliby poznać forum jeśli tu jeszcze nie trafili. I chodzi raczej o nowych słuchaczy, bo wydaje mi sie, że nie ma takiej możliwości, że ktoś słucha listy od lat i jeszcze nie wie o forum. to na razie nic nowego raczej nie dodałem do całej rozmowy...
I to co dalej napiszę to też nic nowego... Obaw o pogorszenie jakości raczej nie mam, bo z takimi sprawami można sobie poradzić. Gorzej jeśli chodzi o linki. Taka sytuacja miała miejsce przy wydawaniu kolekcji z okazji 25-lecia lp3. Ktoś umieścił linki do całych płyt i nie bardzo się to nam spodobało. Ja wiem, że czy całe płyty, czy utwory pojedyncze, czy nagrane audycje to właściwie wszystko jest/powinno być prawnie chronione. Co innego logika. Możliwość ściągnięcia niesłuchanej audycji lub utworu, o którym się do tej pory nie miało pojęcia (Nasza Lista) to dla mnie luksus, z którego ciężko by mi było zrezygnować... A wydaje mi się, że nie jest możliwe aby były linki na prawie oficjalnym forum... Nie ma takiej siły.
Podsumowując, choć jeszcze bym sobie popisał ;-), link tak ale nie za wszelką cenę.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Tak, jestem po rozmowie z panem Piotrem na ten temat. Przedstawilem mu jak dokladnie przedstawia sie sytuacja i jakie są nasze obawy. Obiecal, ze dowie sie co mozna, a co nie. W srode powinienem dostac odpowiedz.

I druga sprawa. Moge juz Was poinformowac, co z przyjemnoscia czynie, ze trojkowe strony dotyczace Listy zostaną rozbudowane :-). Listowa dzialka bedzie zawierac informacje aktualizowane co tydzien, co mam nadzieje sprawi, ze wszyscy bedziemy przynajmniej raz w tygodniu odwiedzac to miejsce. Załozenie jest takie, ze lepiej wystartowac z mniejsza iloscia informacji i potem stopniowo to rozszerzac (dzieki czemu rowniez wszystko wystartuje szybciej).
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9258
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

ku3a pisze:Listowa dzialka bedzie zawierac informacje aktualizowane co tydzien, co mam nadzieje sprawi, ze wszyscy bedziemy przynajmniej raz w tygodniu odwiedzac to miejsce.
bardzo mnie to cieszy! :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ku3a pisze:Tak, jestem po rozmowie z panem Piotrem na ten temat. Przedstawilem mu jak dokladnie przedstawia sie sytuacja i jakie są nasze obawy. Obiecal, ze dowie sie co mozna, a co nie. W srode powinienem dostac odpowiedz.
niestety jednak jutro nie bede jeszcze znal odpowiedzi. sprawa sie przesuwa na nastepną sobote.
ODPOWIEDZ