link do forum ze strony Trójki

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

link do forum ze strony Trójki

Post autor: ku3a »

Drodzy forowicze,

Ciągle chcemy podnosić prestiż naszego forum, ciągle się cieszymy na wzmianki o forum w trakcie Listy i Topów. Było ich już tak dużo, że nawet w pewnym sensie nam zobojętniały i nie reagujemy już tak entuzjastycznie jak na samym początku, gdy na antenie padnie jakieś zdanie dotyczące forum. To po prostu już tak normalne, że jesteśmy częścią Listy, że się do tego przyzwyczailiśmy, nieprawdaż? Czy chcemy więcej? Chcemy kolejnego kroku? Co powiecie na link do naszego forum na stronie Trójki? Fajna sprawa?

To jest możliwe! Obawiam się tylko, że... hmm, wiecie, pewne rzeczy musiałyby zniknąć, skoro miałyby być niejako promowane przez Polskie Radio. Nie chodzi mi o wypowiedzi, to jest przecież wolność słowa. Domyślacie się o co chodzi? Powinny zniknąć treści, które promują coś, co nie do końca jesteśmy pewni czy wolno robić. Chomiki... Empetrójki... Nagrane audycje... Przyzwyczailiśmy się do nich, są nam w wielu sytuacjach bardzo pomocne. Prawdopodobnie one same nie znikną, będą wciąż uaktualniane i odpowiednie materiały wciąż będzie można znaleźć. Chodzi tylko o podawanie informacji na ich temat na forum.

Co Wy na to? Chcielibyście, by forum uzyskało status oficjalności dzięki linkowi ze strony Trójki? Jeśli tak, to czy jesteście gotowi na pewne ograniczenia? A może widzicie inne rozwiązania? Nie mówię, że ten link będzie na pewno, mówię tylko, że jest duża szansa, o ile sami tego będziemy chcieli. Ja sam będę jeszcze rozmawiać w sprawie tych materiałów, co do których nie mamy pewności czy są legalne i spróbuję ustalić ich status.

Liczę na Wasz odzew.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Jak bedzie link, to wtedy nad tym się zastanowimy :wink:
A tak powaznie, to jest to trudna sprawa, bo tak naprawdę czasem nie bedzie wiadomo o czym można pisac, a o czym nie. Czyz wtedy już nie bede mógł oficjalnie napisac, że któryś utwór posiadam na mp3, albo nie daj boze na Chomiku...
Albo bedziemy sztucznie coś zatajać, chociaz wszyscy bedą wiedzieć o co chodzi, czyli takie omijanie "cenzury", która jest niepisanie o tym, że w zasadzie wszyscy w jakiś sposób korzystają z dobrodziejstwa internetu, programów do ściągania mp3 oraz stron typu chomikuj.pl
Może troche koloryzuję, ale czy to jest oficjalny wymóg strony Trójki?
Jeżeli tak, to dział "poszukiwany, poszukiwana" musiałby zniknąć. Już na zlocie o tym rozmawialiśmy. Bo może zostawimy, tak jak jest, chyba że ktoś z "Trójki" będzie miał do tego zastrzeżenia.
I jeszcze jedna rzecz. W zasadzie na każdym muzycznym forum roi się od "pirackich spraw", których chyba nie da się zatrzymac.
Póki co jestem neutralnie do tego nastawionym tzn jestem za, a nawet przeciw :wink:
Chcę poczytac, co inni o tym sądzą.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ja tez na razie chce poczytac co sądzą inni, poki co tylko:
tadzio3 pisze:Jeżeli tak, to dział "poszukiwany, poszukiwana" musiałby zniknąć.
niekoniecznie, bo czasem ktos moze chciec sie po prostu dowiedziec co to za piosenka, ktorej tytulu albo wykonawcy nie zna, a nie od razu prosic o plik.
kostek
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 19, 2007 11:54 am
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: kostek »

niech zostanie tak jak jest.
"sprzedawać" się za jeden link?jak ktoś szuka to wpisze sobie w googl'ach i nas znajdzie....a po co stracić kilkunastu userów by tylko zistniec jakimś linkiem?

komercja gorę bierze
GandalfTheGrey
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 2:21 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: GandalfTheGrey »

tadzio3? wszyscy? litości, proszę... :-)
Chyba nie myślisz, że póki linka nie ma na stronach Trójki to ludzie z Trójki nie czytają forum? :-)
Wpisz w google 'tadzio3 chomikuj', uśmiechnij się - jesteś w Internecie :-)
Co do nagranych audycji, to warto by się zastanowić gdzie są granice dozwolonego użytku osobistego, umieszczanie ich w ogólnodostępnym miejscu na serwerze może budzić wątpliwości, ale wymienianie się w ramach hm. stosunków towarzyskich? Nie widzę większego problemu.
Kiedyś zastanawiałem się nad tą sprawą przy okazji kwestii nagrań audycji Nocy Muzycznych Pejzaży, na jakich zasadach można np. udostępniać znajomym (tj. np. klubowiczom/forumowiczom) archiwalne na grania, czy zaiks chce za to się wyżywić, kto ma autorskie prawa majątkowe do audycji, bo przecież nie prowadzący, tylko radio... więc nie prowadzący decyduje... ale samo radio też nie... bo audycji są utwory, do których prawa mają ich wykonawcy itp itd.
Kwestie praw autorskich i tego co kto robi w tym temacie zostawmy może na boku, forum i tak jest ogólnodostępne, a link z pewnością przysporzy mu popularności.

kostek: jaka komercja? jakie "sprzedawanie" się? 8-)
Swego czasu mieliśmy jako kanał IRC #Trojka swoją podstronę na stronach Trójki, tam informację jak wejść na kanał itp itd.
Dlaczego to miało by powodować stratę jakichkolwiek użytkowników?

Ja jestem za :-) Choć często się tu nie udzielam to jednak od zawsze kibicuję inicjatywie ku3y.

pozdrawiam
Gandalf
Paco
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 11, 2008 11:08 pm
Lokalizacja: ???

Post autor: Paco »

Przeciw. Nie oszukujmy się, że na tym min polega to forum żeby sie wymieniać ciekawymi audycjami, i innymi materiałami o których udostępnienie próżno prosić PR3. Jeżeli to stanie się oficjalnym forum, powstanie inne. Fakt, będzie więcej użytkowników, być może nawet przychody z reklam, ale jakim kosztem?
Awatar użytkownika
arabicus
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 8:27 pm
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: arabicus »

podając link forum na stronie Trójki pójdziemy w stronę komercji, a forum powinno być alternatywne, niezależne...

oczywiście - zwiększy się liczba potencjalnych oglądaczy forum, ale czy o to chodzi... o masowość.....

forumowicze Trójki to elita.... więc nie idźmy w stronę komerchy jak np. "MRF FM" czy "Radio ZTE"

to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.....
ale poczekam na resztę opinii.... 8)
zeta
Posty: 1016
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 3:47 pm

Post autor: zeta »

Nie rozumiem o jakiej komercji mówicie?? Przecież o żadnych przychodach z reklam nie było mowy... Bezzasadny wydaje mi się też zarzut o masowość i porównanie do radia komercyjnego. Jeżeli zakładasz, że Trójka jest radiem elitarnym, to musisz też założyć, że raczej nikt oprócz słuchaczy Trójki nie będzie zainteresowany stroną internetową tego radia, a juz tym bardziej linkiem do forum.
Rozumiem obawy związane z ograniczeniem dostępności nagrań, mam jednak nadzieję, że nie będzie problemu z uzyskaniem zgody na umieszczanie nagranych audycji na forum. Marcin Kydryński przecież każdorazowo reklamuje stronę sponsora swojego programu i przypomina, że można na niej znaleźć wszystkie dotychczasowe odcinki Siesty. Padł już przykład NMP - dotąd nie było zastrzeżeń, a Kosiński przecież wie, że nagrania są dostępne za pośrednictwem strony internetowej poświęconej jego audycji. Inaczej wygląda sprawa z nagraniami utworów - tu juz musielibyśmy się "pogimnastykować"...
valdi
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 12, 2007 12:43 pm
Lokalizacja: ???

Post autor: valdi »

eee nieeeeee.... po co to? lepiej jest jak jest teraz.
j64
Posty: 176
Rejestracja: pt sie 03, 2007 2:39 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: j64 »

Tak naprawdę, częściej zaglądam na forum, niż na strony trójki.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Rozumiem, że w przyszłości mogło by się to forum stać oficjalnym forum Trójki.
Rozumiem też, że forum jest na serwerach co wiąże się z różnymi kosztami utrzymania i link na oficjalnej stronie zwiększałby szansę na znalezienie jakiegoś "sponsora", czy po prostu mogłyby pojawić się tu jakieś reklamy.
Kolejny powód którego się mogę domyślać to chęć szerszego zareklamowania forum.
I jeśli to miałyby być powody umieszczenia na oficjalnej stronie do oczywiście, że tak.
Nie wiem jak trójka na to ale dlaczego chomik miałby zniknąć jeśli byłby na hasło? Czy też inne serwery wymagające podanie hasła założonego przez właściciela.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Czy w takim przypadku "Nasza Lista" miałaby prawo bytu?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Czy serwer by to wytrzymał?
Wiadomo, że nieraz jak Balonik poda nasz adres, to ciężko wysłać posta. Tak było np. w trakcie ostatniego Topu PL.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: link do forum ze strony Trójki

Post autor: Piotr »

ku3a pisze:Drodzy forowicze,

Ciągle chcemy podnosić prestiż naszego forum, ciągle się cieszymy na wzmianki o forum w trakcie Listy i Topów. (...)
Uderz w stol a nozyce sie odezwa.

Mysle Ku3o, ze powinienes jednak bardziej precyzyjnie wyjanic o co tak naprawde chodzi. Jesli oczywiscie mozesz i nie masz zwiaanych rak ani ust.
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Post autor: iqh »

ja też jestem raczej przeciw...aktywnych forowiczów jest na tyle niewiele że stanowią faktycznię pewną elitę, wszyscy się znają i przyzwyczaili się prawdopodobnie do siebie...nie chciałbym ryzykować umasowienia forum i rozmycia się jego indywidualności dla jakiegoś linka...ot, moje zdanie...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Ja to widzę tak:
jestem ZA
ALE

Chciałbym wiedzieć, jakie konkretne ograniczenia byłyby poczynione. Bo że wszelkie mp3 by spadły, chomiki itp., to rozumiem. Na forum nie jestem dla mp3, a na pewno nie jest to mój główny pobyt bytności tu. Po pierwsze, uważam, że jeśli kogoś coś zainteresuje, to albo sobie to kupi, albo ściągnie na własną rękę, wystarczy mu to, że ktoś o tym napisze, nie podając wcale na tacy linka. Po drugie - ściąganie wszystkiego jak leci jest bez sensu, kto ma czas tego wszystkiego słuchać. Wolę kupić 10 płyt w roku niż ściągnąć 100, i tak "nie obrobiłbym tylu", takie posiadanie dla posiadania mnie nie kręci. Przykładowo - z topu Radiohead nic nie ściągałem, chociaż całkiem ich lubię, a 2 płytki mam na kasetach. Ale lećmy dalej.
Forum służy raczej wymianie myśli i opinii i do tego linki nie są potrzebne. Nie wydaje mi się, że wprowadzenie ograniczeń jako cena za rozpowszechnienie forum spowodowałoby zmniejszenie się liczby użytkowników, raczej wręcz przeciwnie. A ci, którzy chcą tu sobie "pogadać" i tak zostaną. O to przecież chodzi w całej idei forum :).
Dalej lećmy.
I tu dochodzimy do tego ALE z początku posta: co z nagraniami audycji i Naszą Listą? Bo o ile z tym pierwszym jeszcze w miarę może dałoby się coś utargować, to NL niestety na pewno odpada. I to jednak trochę boli, bo inaczej nie poznałbym wielu świetnych kawałków, a audycji ciężko się szuka, zresztą raczej mało kto trzyma ich tysiące na kompie, ja często odsłuchuje i kasuje, conajwyżej sobie skracam/przerabiam.
Znam fora, na których występują BARDZO rygorystyczne ograniczenia co do linków itp. (praktycznie od razu ban, czasami dają drugą szansę), a mimo to kwitną i dyskusja też toczy się niezwykle przyjemnie.

A ogólnie - za mało szczegółów na razie. Prosiłbym konkretniej.
Awatar użytkownika
sisieq
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 6:28 pm
Lokalizacja: stwa

Post autor: sisieq »

Wydaje mi się, że mozna zrobić na stronach archiwum miejsce, gdzie b jakiś admin wrzucał nagrania audycji. Wszystko było by wtedy w porządku. Po co powiedzcie poco nam jest potrzebny link na stronie polskiego radia. Skoro i tak Baron nas reklamuje na liście czy m.in Stelmach podczas weekendowego Topu. Wydaje mi się, że taka reklama jest nawet lepsza, niż odnośnik na stronie www.polskieradio.pl/trojka

Takie jest moje zdanie na ten temat
Pozdrawiam i czekam na wasze zdanie.
5qra
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 4:59 pm
Lokalizacja: STolica piwa

Post autor: 5qra »

NIe bywam tutaj czesto, ale bez Was nie miałbym pewnej kolekcji :wink:
3 słucham od małego - wpoił mi to ojciec, nie oszukujmy się jednak - 3 się stacza. Czy w zamian z azostanie trybunem (3 przychodzi na gotowe) warto ograniczać styl, niezaleźność, atmosferę :?:
Zaraz przybędzie jakiś moderatorczyna z ramiena i będzie wpływał na niekoszerne posty.

Dlaczego do tej pory sami czegos nie stworzyli ttylko biora gotowe ? za CO ?
Awatar użytkownika
sisieq
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 6:28 pm
Lokalizacja: stwa

Post autor: sisieq »

No właśnie pewnie będzie chiał ktoś od nich przyjść tutaj na forum i zostać moderatorem. Nie może forum być autonomiczne ? Lubię 3 bo to fajne radio. Jednak najbardziej denerwuje mnie audycja w popołudniowym ZDT pt: Bardzo ważny prblem. Najbardziej to ten przemądrzały prowadzący. No nie mogę tego strawić :d
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Paco pisze:(...) Fakt, będzie więcej użytkowników, być może nawet przychody z reklam, ale jakim kosztem?
Dopóki jestem właścicielem nazwy domeny — ani na forum, ani w Archiwum LP3 komercyjnych reklam nie będzie! Natomiast życzył bym sobie pewną wzajemność, czy może tzw. partnerstwo: jak ktoś w swoim panelu użytkownika przemyca linki do swoich własnych ,,prywatnych interesów''... nic na to nie poradzę. Jak napotkam, proszę o usunięcie linku. Ostatecznie sam to robię! Linki do stron prywatnych, zwłaszcza o tematyce muzycznej — mile widziane, jeszcze milej gdy na stronie widnieje link zwrotny do Forum. wpisz w okienko googli: link:forum.lp3.pl lub link:www.forum.lp3.pl — niewiele tego, i jeden dodatkowy link nie poprawi sytuacji. I żadnej komerchy tutaj nie widzę! Bardziej chodzi o prestiż, niż o liczbę podlinkowań.

GandalfTheGrey — bardzo mądre spostrzeżenie! Sam nie potrafiłem ubrać tego w lepszy zestaw słów, choć nieraz próbowałem uderzyć w rozsądek użytkowników: ,,warto by się zastanowić gdzie są granice dozwolonego użytku osobistego''. Warto używać zdrowego rozsądku. W czasach schyłku PRL, gdzie jedynym sposobem archiwizacji były taśmy magnetofonowe, też nagrywaliśmy sobie fragmenty audycji (zwykle pierwszą 10, czasami ostatnią godzinę) i wymienialiśmy się w szkole — to zawsze wolno było robić: ,,użytek osobisty''. Czasy się zmieniły, poszanowanie i egzekwowanie prawa również. Sposoby archiwizacji również! Czy ktoś używa dzisiaj magnetofonu...? (taśmo-ciągu!) A dyskusja czy jeden dodatkowy link ukróci takie praktyki, czy też wymusi cenzurę na forum — jest dyskusją akademicką. Nie jesteśmy anonimowi w swoich internetowych działaniach... cokolwiek by to miało znaczyć.
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2008 7:05 pm przez JaceK, łącznie zmieniany 2 razy.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Pewnie do wymiany mp3 pozostałby kontakt w postaci forumowych wiadomości prywatnych.
Ale widzę potencjalne wady: napływ większej ilości tzw. troli, dzięki którym poziom kultury może drastycznie spaść, a którzy nawet teraz trafiają się tu od czasu do czasu. Na szczęście ich żywot nie jest długi. :)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

sisieq pisze:No właśnie pewnie będzie chiał ktoś od nich przyjść tutaj na forum i zostać moderatorem.
No ciekawe... ciekawe...
Nie może forum być autonomiczne?
A nie jest?
Lubię 3 bo to fajne radio. Jednak najbardziej denerwuje mnie audycja w popołudniowym ZDT pt: Bardzo ważny prblem. Najbardziej to ten przemądrzały prowadzący. No nie mogę tego strawić :d
No to napisz to na Forum Trójki na ich stronach — tutaj pisz o tym co lubisz lub wręcz przeciwnie we wszystkich audycjach muzycznych. A zwłaszcza w Liście Przebojów! Bo po to powstało to forum! A przy okazji, z biegiem czasu, obrosło w różne muzyczne tematy... i nie tylko!
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Post autor: marsvolta »

To oczywiscie jest fajny pomysl, ale jest za malo konkretow. O co wlasciwie mialoby chodzic jekie ograniczenia. Bo tak na dobra sprawe to te chomiki moga juz teraz zniknac w czasach p2p to kazdy znajdzie co chce kiedy chce. Notomiast glosowanie na nasza liste nie moze zniknac bo to przeciez (przynajmniej dla mnie) najatrakcyjniejsza czesc forum. Wiecej ludzi to wiecej opini co moze byc dobre i zle, ale dlaczego mielibysmy tworzyc getto. No i jeszcze ten problem z topu polskiego jak Stelmach podal adres i zachecil to mnie sie juz nie chcialo pisac bo ciagle cos sie wieszalo i strony nie mozna bylo odswiezyc.

Trzeba liczyc sie tez z tym, ze lista by sie zmienila bo forum jest jednak opiniotworcze co by nie mowic i pewnie czesc glosujacych sugerowala by sie glosami co bardzie popularnych osob przy swoich wyborach.
Awatar użytkownika
sisieq
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 6:28 pm
Lokalizacja: stwa

Post autor: sisieq »

Jest i bardzo mi się to podoba i niech tak pozostanie.
Dobrze będę się wypowiadał na tamat muzycznych audycji w Trójce
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tsch »

Pomysł jest bardzo ciekawy, trzeba to niewątpliwie przemyśleć.
Sama idea jest dobra, bo rozreklamuje forum. Zła, bo jak napisał Robinson - mogą pojawić się trolle. Potrzebna, bo może pojawić się więcej osób zajmujących się listą od samego początku, a przynajmniej od dawna. Niepotrzebna, bo ostatnio jesteśmy tak często wspominani, że mało który słuchacz nie zajrzał /choćby tylko wszedł i po chwili wyszedł/ nigdy na tę stronę.
Na przykład: na pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszechczasów zagłosowało 1899 osób. Załóżmy, że wszystkich głosów było ok. 5 tysięcy, a nie wszyscy słuchali Topu. To daje nam 3-4 tysiące potencjalnych słuchaczy przed radioodbiornikami w trakcie trwania Topu. Reklamy Balonika, naszej delegacji /;)/ oraz Stelki i już kilka tysięcy osób dowiaduje się o Forum. A przecież nie były to pierwszy raz, kiedy nazwa naszej strony pojawiła się na antenie. Zloty, Kuba w studiu /zwłaszcza, gdy przez pewien czas co tydzień pojawiał się na antenie/, czy choćby pozdrowienia Balonika - to wszystko popularyzuje Forum w ogromnym stopniu.
Osobiście uważam, że warto by było umieścić link choćby dla jednego nowego forowicza. Nieważne, czy miałby dużą wiedzę o Liście i mógłby pomóc w niektórych wątpliwościach, czy też byłby kompletnym nowicjuszem.
Z drugiej jednak strony: zależy nam przede wszystkim na słuchaczach Listy, prawda? Myślę, że nie słyszeli o nas już tylko ludzie, którzy słuchają LP3 sporadycznie, np. co kilka miesięcy, albo ludzie, którzy dopiero zaczęli słuchać Trójki /ale i oni prędzej czy później dowiedzą się z eteru/.
Byłbym neutralny, ale jeśli miałyby zniknąć nagrania poszczególnych audycji, informacje o chomikach i mp3, a zwłaszcza NL, to zdecydowanie opowiadam się przeciw.
ODPOWIEDZ