Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: prz_rulez »

To pytanie męczyło nie od kilku dni, więc postanowiłem o tym napisać. Przepraszam, jeśli zdarzy mi się jakieś niefortunne sformułowanie, ale jednak ciężko pisać o takich sprawach.

Odejście Piotra stanowi ból nie tylko w kontekście śmierci osoby, ale również w związku z obawami o przyszłość forum i (zwłaszcza) statystyk listowych.

Dlatego chciałbym się spytać
JaceK pisze:
Jacku, czy potrzebujesz od nas jakiejś pomocy? Nie chciałbym, żebyś został z tym sam, przytłoczony obowiązkami.
Problem jest niestety w tym, że Piotr posiadał ogromną wiedzę na temat Excela i HTML-a, której większość z nas nie posiada...
Tak więc może byłoby możliwe jakieś internetowe szkolenie dla nas, byśmy również potrafili zająć się statystykami na forum oraz na głównej witrynie?
Trochę głośno myślę, ale nie chciałbym Jacku, żeby Cię to wszystko przerosło, a efektem ubocznym tego miałby być upadek forum. W końcu to ponad 15 lat wysiłku, przede wszystkim Twojego i Piotra.
Jakby co, ja jestem gotów pomóc w jakimś możliwym dla mnie wymiarze czasowym, tylko musiałbym posiąść trochę know-how. A przynajmniej wiedzieć czego szukać.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: JaceK »

Spoko. Daję radę. Nie tylko w temacie jaki poruszasz... przemijających i odchodzących w otchłań przyjaźni.

Przechodząc do ad'remu:
1) Archiwum alp3.pl będzie funkcjonowało nadal.
2) Forum forum.lp3.pl tez będzie funkcjonowało nadal, o ile parametry techniczne serwera nie zostaną przekroczone.
3) Oczekuję obiektywnej krytyki materiału jaki znajduje się w Archiwum LP3, nie hejtu (o takich specjalistów łatwo).
4) Inne... wyjdą na bieżąco, nie uprzedzajmy faktów.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: prz_rulez »

Czy mogę spytać o jakie parametry techniczne chodzi? Pojemność serwera czy coś innego?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: JaceK »

Nie chcę zanudzać, ani pisać elaboratów. Działa? Działa! A w poprzednich latach w ostatniej godzinie TWC zdarzały się 'zwiechy' forum. Jednym z ograniczeń był zasób bazy danych delegowanej zasobom forum -- po zmianie, chwilowo mamy spokój.

Naprawdę, technikaliami nie zajmujmy tutaj uwagi Forowiczów...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: jollyroger72 »

JaceK pisze: śr sty 02, 2019 12:08 am Naprawdę, technikaliami nie zajmujmy tutaj uwagi Forowiczów...
Chyba pora odświeżyć wątek... To chyba najlepsze miejsce do opisania "defektu", który pojawił się około 2 miesiące temu.
Chodzi o część napisów w języku angielskim oraz widok strony Forum (na laptopach i zapewne komputerach stacjonarnych) nieco zawężony.
Rozmawialiśmy o tym na ostatnim Zlocie. Stanęło na tym, że ku3a zapyta o tę kwestię naszego Admina.
Czy wiemy coś więcej i czy jest szansa powrotu do normalnego widoku i języka polskiego?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: JaceK »

Zauważyłem. Zgłosiłem osobie, która wgrywa poprawki na serwerze. Z tego co przekazano zwrotnie, był jakiś problem z polskim pluginem do aktualnej (podniesionej z poprzedniej) wersji forum phpBB. Może już naprawiono 'zestaw polonizujący' -- przypominajkę wysłałem, czekam na zwrotne info.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: JaceK »

Polska wersja skórki phpBB została doinstalowana i dokonfigurowana... Jeśli gdzieś jeszcze 'wyłazi' angielski element interfejsu, znaczy że autor spolszczenia z jakichś względów nie zrobił tego.

Podziękowania dla @Wumarexa!
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: jollyroger72 »

Podziękowania! :D
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: djjack »

Dziękuję.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: konwicki1980 »

Super!
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1763
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: Kruklanki »

A co jeszcze z widokiem strony forum tym zwężonym, czy tak zostanie. Za resztę poprawioną dzięki.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Co dalej z funkcjonowaniem forum?

Post autor: JaceK »

Na razie jest tylko ta jedna 'skórka'...
ODPOWIEDZ