XIV zlot - 19-21.10.12

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: tsch »

Tak, zyskałem między innymi zapalenie gardła.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: Miszon »

Jeśli ktoś chciałby się zmierzyć z moim konkursem o tytule "Złap za gitarę, która pięknie łka", odsłucha go sobie tutaj: http://chomikuj.pl/Miszon (plik nazywa się "solówki" i jest w głównym katalogu).
Napiszę tylko zasady, jeśli ktoś chciałby próbować: podać wykonawcę, tytuł utworu, oraz kto gra solo którego fragment słychać. Jest 10 utworów w miszonadle (czyli początek i koniec to "dżingle", których nie zgadujemy).
W konkursie były 3 przesłuchania jakby coś.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze:Jeśli ktoś chciałby się zmierzyć z moim konkursem o tytule "Złap za gitarę, która pięknie łka" (...) Jest 10 utworów w miszonadle (czyli początek i koniec to "dżingle", których nie zgadujemy).
W konkursie były 3 przesłuchania jakby coś.
Wynik do pobicia - 14 punktów.

Dobrze, że nie zdecydowaliśmy się na zlot tydzień później. Zimno dziś... brrr :!:
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: Kertoip »

dobra, w sprawie mixu to dokładnie znam tylko #10, na końcu języka mam #5 (tylko kurde, nie mogę rozkminić co to!) a #6 i #7 jakieś takie niejasne...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: bobby-x »

Witam, w trakcie listy zapowiadaliście różne miejsca. Czy Pani Paulina zapowiadająca 7 msc czyli Heya jest forowiczką (nie był podany nick) czy była osobą towarzyszącą któregoś z Was?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: konwicki1980 »

Nie jest forowiczką ani towarzyszką nikogo z nas.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:Nie jest forowiczką ani towarzyszką nikogo z nas.
A jesteś pewien?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: konwicki1980 »

Że nie jest towarzyszką - czyżbyś miał jakieś informacje, jolly? :wink: Że nie jest forowiczką - nie była w momencie listy.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Moja relacja z XIV zlotu (część I)

Post autor: djjack »

Piątek 19 października 2012 r. - dzień pierwszy

Wspomnienia ze zlotu czas zacząć.
Pociąg z Gdyni do Krakowa wjechał w piątek na peron w Gdańsku punktualnie o i punktualnie o 10:03 odjechał. Zająłem miejsce w przedostatnim wagonie, który okazał się być… bez przedziałów. Miałem miejsce przy oknie, którego nie było, bo jedno kończyło się rząd foteli z przodu, a drugie zaczynało się rząd foteli za mną. Ale może to i dobrze, bo słońce nie świeciło mi w oczy. Usiadłem, zdjąłem buty, wyciągnąłem książkę i w okolicach Oruni zacząłem ją czytać. Do końca podróży przeczytałem chyba ¾ powieści Davida Morrella „Obrońca”. Zjadłem wszystkie kupione wafelki. A Pani z WARSu poczęstowała mnie ciasteczkiem Milka w fioletowym opakowaniu i sokiem jabłkowym na koszt firmy. Rozwiązałem kilka krzyżówek z ostatniego numeru „Rozrywki” – w tym dwa moje ulubione zadania z serii „Krzyżówki od A do Ż”. Przeczytałem piątkowe „Metro” i piątkowe wydanie „Rzeczpospolitej”. Po drodze do Warszawy mieliśmy niestety jakieś dwa wcześniej niezaplanowane postoje remontowe. I dlatego do Warszawy Centralnej przyjechałem z mniej więcej 15-minutowym opóźnieniem. Wysiadłem i zacząłem wypatrywać Kajmana. Tu Go nie było. Tam Go nie było. Minąłem jeden peron, minąłem drugi, trzeci, czwarty. Znowu wróciłem na początek. Zjechałem schodami na dół. Rozglądam się. I w końcu jest - wypatrzyłem Go na peronie obok jak jechał akurat w górę. A wraz z Nim jechał jollyroger72. Ja też zatem wjechałem schodami na górę, a następnie zaszedłem Go od tyłu i zakomunikowałem „Halo, Halo Kajman. Zgłasza się D.J.J.A.C.K. Dołączam do konwoju8-).
I w ten sposób oficjalnie zaczął się dla mnie mój czwarty zlot forum.lp3.pl

Jak się okazało – zgodnie z rozkładem jazdy miałem przyjechać na Dworzec Centralny jako pierwszy, zaraz po mnie miał przyjechać Kajman, a po Nas jollyroger72. Los jednak odwrócił tę kolejność, ponieważ jollyroger72 jadąc z domu zupełnie inną trasą niż planował, przyjechał o godzinę wcześniej niż wskazywał Jego bilet, a ja z powodu remontu torowiska pojawiłem się jako ostatni z całej TRÓJKI. Grupę trzyosobową już łatwiej jest wyłuskać w tłumie. Zatem potem zgodnie z planem sukcesywnie wypatrywały/wypatrywali Nas, znajdowały/znajdowali i dołączały/dołączali do Zlotu: atram842, Konwicki1980 z Małżonką, wwas (w jakiś magiczny sposób materializujący się nagle wśród Nas dosłownie znikąd), Kertoip & doorbell z gitarą, oraz tsch. A… i byłbym zapomniał. W trakcie dłuższej planowanej przerwy odwiedziliśmy też jeden sklep w Złotych Tarasach, aby coś przekąsić jeszcze przed spacerem na Myśliwiecką.
Kiedy grupa była już prawie w komplecie – skierowaliśmy się do najbliższej stacji metra, gdzie spotkaliśmy się z Ku3ą. A potem nic już nie stało na przeszkodzie, aby udać się w kierunku Trójki. I tak właśnie zrobiliśmy. Tym razem szliśmy inną trasą niż poprzednio i chyba inną trasą, niż ta którą pamiętam z mojego pierwszego zlotu. W budynku na Myśliwieckiej 3/5/7 znaleźliśmy się mając jeszcze w zapasie sporo wolnych minut przed rozpoczęciem Listy. Odstawiliśmy najcięższe bagaże do samochodu LLucky’ego. Zarejestrowaliśmy się u Pana strażnika. Obejrzeliśmy co ma w tej chwili do zaoferowania Sklepik-Walendzik. I powoli odliczaliśmy minuty do wejścia na pierwsze piętro. W hallu przed portiernią dołączyły jeszcze do Nas cztery, a może nawet pięć osób. A dodatkowo Ku3a zgodził się wprowadzić na listę pewną mamę z córką (obie jeszcze nie z Forum, ale może w najbliższym czasie się to zmieni), które przyjechały do Warszawy z Zielonej Góry i też tak jak My - namiętnie słuchają Trójki.

Powitanie na Liście było bardzo słodkie. Bo Helen upiekła i przyniosła do radia bardzo smaczny, puszysty sernik i każdy mógł się poczęstować jednym kawałeczkiem. Czyżbym zapoczątkował na poprzednim zlocie sernikową tradycję? 8-)
Każda Lista, którą miałem okazję oglądać od wewnątrz była inna. Tę zapamiętam jako bardzo kameralną i spokojną. Było Nas mniej. W każdym pokoju można było znaleźć dla siebie wolne miejsce i wsłuchać się w rozmowy innych albo w zapowiadane piosenki. Kajman przyjmował zamówienia na pizzę, Ku3a zapisywał kolejne osoby chcące anonsować na żywo piosenki i odbierał telefony – m.in. od fanów Maanamu, Dorbelll robiła chórki w niektórych piosenkach emitowanych ze studia, kertoip zbierał od wszystkich miłe słowa na białej kartce z bieżącym notowaniem listy, LLucky i konwicki1980 pstrykali innym zdjęcia (i sobie też), a wwas zadowolony czytał na głos SMS od własnej babci 8-).
Od samego początku wiedziałem, że jeśli się uda, to zapowiem podobnie jak rok temu piosenkę z miejsca siódmego. Traf chciał, że to była nowa piosenka zespołu Hey. I kiedy już mój nick od kilkunastu minut spokojnie przebywał sobie u Ku3y w tej samej linii co Hey, wywołano mnie na krótkie rozmowy negocjacyjne 8-). Okazało się, że wspomniana młoda słuchaczka z Zielonej Góry wybiera się na koncert Heya do Poznania i bardzo Jej zależy na zapowiedzeniu tej właśnie piosenki. Niewiele się zastanawiając – odstąpiłem Jej zarezerwowane miejsce siódme. A sam przejrzałem sobie dostępną listę propozycji, wykalkulowałem to i owo i zapisałem się jako zapowiadający piosenkę Ani „Bawię się świetnie”, której tytuł mógł stanowić motto każdej moje wizyty na Zlocie.

Kiedy Lista dobiegała końca, pożegnaliśmy się z Tymi, którzy nie jechali z Nami na dalszą część zlotu, rozdzieliliśmy się na dwa dostępne samochody biorąc pod uwagę gabaryty, wzrosty i wagi poszczególnych osób, zajęliśmy wyznaczone Nam przez kierowców miejsca i wyruszyliśmy w drogę do Śródborowa. Dotarliśmy do Śródborowianki zdecydowanie wcześniej niż mógł Nam to zagwarantować jakikolwiek środek komunikacji miejskiej. Przez co było więcej czasu na nocne „Kalambury” poprzedzone konsumpcją ciepłej pizzy na spóźnioną kolację. A radość jaką sprawiało Nam pokazywanie i odgadywanie mniej lub bardziej pokrętnych tytułów piosenek z LPP3 jest nie do opisania w kilku słowach.
Z tymi kalamburami było tak. Reguły na początku były takie, że należało sobą przedstawić tytuł piosenki z LPP3 złożony z minimum 3 słów i zawierający minimum jeden rzeczownik. Jedna osoba zadawała zagadkę osobie siedzącej obok z prawej lub lewej strony. Kiedy oba ciągi w ten sposób zadawanych zagadek zostały wyczerpane – zaczęliśmy przeskakiwać o dwie, a potem o trzy osoby do przodu lub do tyłu. W ten sposób jedna osoba pokazywała zagadki autorstwa minimum sześciu, jeżeli nawet nie siedmiu różnych osób. A propozycje do pokazania były różnorakie. Najbardziej zapadło mi w pamięci moje zadanie, aby pokazać piosenkę „Zżera mnie dżuma” oraz zaprezentować „Monarchy Of Roses”. Natomiast ze smaczków wieczoru pokazywanych przez innych na wyróżnienie zasługuje z pewnością „Eli Lama Sabachtani” z muchą plujką, „Somebody That I Used To Know”, „Elektro Spiro Kontra Zanzara” oraz „Objects in the Rear View Mirror May Appear Closer Than They Are”. W miłej kalamburowej atmosferze czas szybko mijał. I ledwie się obejrzałem, a była już trzecia w nocy i pora była iść spać. I tak też zrobiłem.
c.d.n.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: jollyroger72 »

djjack pisze:Los jednak odwrócił tę kolejność, ponieważ jollyroger72 jadąc z domu zupełnie inną trasą niż planował, przyjechał o godzinę wcześniej niż wskazywał Jego bilet
Tak, los sprawił, że z Wrocławia do Warszawy zamiast przez Ostrów Wlkp i Łódź, pojechałem przez Katowice. Zmiana trasy nastąpiła w czasie już rozpoczętej podróży. W efekcie do stolicy zamiast o planowanej 16.24, dotarłem o... 15.32 czyli godzinę przed planem!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: bobby-x »

A Port Royal! gdzieś pod Wrocławiem jest? Mnie wychodzi w google maps na Jamajce, we Francji i w USA.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze:A Port Royal! gdzieś pod Wrocławiem jest? Mnie wychodzi w google maps na Jamajce, we Francji i w USA.
Najlepszy byłby ten na Jamajce, bo i klimat niezły i rum tam podobno dobry mają. Ale ja mieszkam w Polsce.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: Miszon »

Jeśli mogę zdradzić, to konkretniej gdzieś w okolicy bobra.
Znaczy się, Bobra.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: konwicki1980 »

Jeśli chodzi o mnie, to raczej Bobru, ale co ja tam mogę wiedzieć. :wink:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze:Jeśli mogę zdradzić, to konkretniej gdzieś w okolicy bobra.
Znaczy się, Bobra.
Ciepło, ciepło.
A konkretnie: miejscowość MODŁA k/Bolesławca (a przez Bolesławiec Bóbr płynie) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: Yacy »

k/Bolesławca? nawet nie wiedziałem ... kiedyś spędziłem tam 4,5 miesiąca w delegacji. po nas weszli drogowcy i zrobili A4 :-) nie pamiętam gdzie mieszkaliśmy... Czarne?
po tamtym czasie mam pamiątkę w postaci kilku kubków i innych rzeczy z Bolesławca ;-)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze:nie pamiętam gdzie mieszkaliśmy... Czarne?
Czerna :wink:
Yacy pisze:po tamtym czasie mam pamiątkę w postaci kilku kubków i innych rzeczy z Bolesławca ;-)
Bolesławiec ceramiką stoi :D
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: TomaszBr »

To chyba jesteś najbliżej mnie mieszkającym for(um)owiczem z tych ciut aktywniejszych ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: jollyroger72 »

TomaszBr pisze:To chyba jesteś najbliżej mnie mieszkającym for(um)owiczem z tych ciut aktywniejszych ;)
Wygląda na to, że tak.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: miszony »

Chciałem zauważyć że na Dolnym Ślasku a konkretnie w Wrocławiu mieszka kilku formułowiczów- ot chociażby FOXD, chyba Grycek i jeszcze ktoś ale już teraz nie pamiętam ale myślałem że TomaszBr to również wrocławianin.
Przy okazji czy ktoś z Was " opublikuje" zdjęcia ze zlotu? Ostatnio z Torunia były bardzo udane
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: neon.ka »

Ja czekam na potwierdzenie od jeszcze kilku osób na publikację, bo zdjęcia JacKowi przekazałam już w poniedziałek zaraz po zlocie.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: TomaszBr »

miszony pisze:Chciałem zauważyć że na Dolnym Ślasku a konkretnie w Wrocławiu mieszka kilku formułowiczów- ot chociażby FOXD, chyba Grycek i jeszcze ktoś ale już teraz nie pamiętam ale myślałem że TomaszBr to również wrocławianin.
Nie, nie jestem z Wrocławia :)
A we Wrocławiu mieszkają również Corleone, kwiaciareczka (?), Ronio, chyba Tomekk tam studiuje, a pewnie i ktoś jeszcze by się znalazł.

A właśnie, fajnie byłoby zobaczyć zdjęcia :) Może i małego Tadeusza jakieś się pojawi? ;)
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: LLucky »

Na moje zdjęcia chyba będziecie musieli troszkę poczekać, bo oczywiście jest cała masa pilniejszych rzeczy do zrobienia, ale mam nadzieję, że wyrobię się z nimi w tym roku... :?

Dobrze, że chociaż podczas zlotu można było trochę zwolnić i zrelaksować się. :)
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: miszony »

Ja zawsze chciałem zobaczyć studio trójkowe i uczestniczyć w liście w trakcie jej trwania w studiu. Może następnym razem będzie :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XIV zlot - 19-21.10.12

Post autor: Miszon »

Najbardziej zapadło mi w pamięci moje zadanie, aby pokazać piosenkę „Zżera mnie dżuma”
O tak! Nieomal się popłakałem ze śmiechu, kiedy byliśmy na etapie, że na Liście była jakaś piosenka o tytule "Zeżryj mnie" :mrgreen: .
Natomiast ze smaczków wieczoru pokazywanych przez innych na wyróżnienie zasługuje z pewnością „Eli Lama Sabachtani” z muchą plujką
Jak już położyłem się spać o tej 4 rano, to przypomniał mi się ten przypadek (i jeszcze jakiś drugi, nie pamiętam) i tak mi się zachciało śmiać, że nie mogłem usnąć. :lol:
„Somebody That I Used To Know”
A ja szczególnie byłem zdumiony, że jednak atram to zgadła, bo kompletnie nie mogłem sobie z tym poradzić. W dodatku w mojej wersji było to "Somebody Dead I Used Two Know" ;-) .

„Objects in the Rear View Mirror May Appear Closer Than They Are”
:shock:
A to już mnie minęło. Kto to pokazywał?
ODPOWIEDZ