XIII zlot - gdzie i kiedy?

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

grzes

XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: grzes »

Takie hasło już kiedyś padło (ze 3 lata temu, na którymś, ze zlotów), dwa tygodnie temu rozmawiałem o tym z Ku3ą. Może zrobimy zlot poza Warszawą. Czyli, domek, namiot, wieża, radio samochodowe itd. itp. Wrażenia przyrodnicze. Co wy na to?
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: TomaszBr »

grzes pisze:Takie hasło już kiedyś padło (ze 3 lata temu, na którymś, ze zlotów), dwa tygodnie temu rozmawiałem o tym z Ku3ą. Może zrobimy zlot poza Warszawą. Czyli, domek, namiot, wieża, radio samochodowe itd. itp. Wrażenia przyrodnicze. Co wy na to?
Już o tym rozmawiałem z paroma osobami (i nie tylko ja), należy się nad tym poważnie zastanowić. Byłoby świetnie :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: Miszon »

Dołączam się. Nawet znalazłem rok temu ciekawą miejscówkę i myślałem nawet nad nią. Jest tylko 1 problem - to jest zaledwie o pół godziny dalej od Trójki niż Śródborów ;-) .
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: uzi »

NO WŁAŚNIE.
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: tsch »

Muczne 2...? ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: Miszon »

Błagam, bliżej...

;-)
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: kajman »

Po pierwsze kto będzie organizował? Po drugie to chyba tylko ma sens w wakacje. Po trzecie rozumiem, że listy słuchamy w miejscu noclegowym.
I tak sobie myślę, że jeżeli już to mógłby być taki zlot, który by trwał nieco dłużej niż normalnie i część osób mogłaby przyjechać wcześniej, część wyjechać później a część to i to.
No i oczywiście byłby to zlot extra czyli jesienią kolejny normalny.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: Miszon »

to chyba tylko ma sens w wakacje
A najpóźniej we wrześniu. Żeby ciepło było po prostu.
grzes

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: grzes »

kajman pisze:Po pierwsze kto będzie organizował? Po trzecie rozumiem, że listy słuchamy w miejscu noclegowym. No i oczywiście byłby to zlot extra czyli jesienią kolejny normalny.
Moje zdanie jest takie: organizowałaby ta osoba która zaproponuje miejsce. Tak jak pisałem na początku, listy słuchamy z odbiornika. No i nie wiem czy takie oczywiste, ja bym zrobił taki zlot wyjazdowy tylko raz (czyli "nie-normalny").
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: kajman »

grzes pisze:
kajman pisze:Po pierwsze kto będzie organizował? No i oczywiście byłby to zlot extra czyli jesienią kolejny normalny.
Moje zdanie jest takie: organizowałaby ta osoba która zaproponuje miejsce. No i nie wiem czy takie oczywiste, ja bym zrobił taki zlot wyjazdowy tylko raz (czyli "nie-normalny").
Miszon pisze:
to chyba tylko ma sens w wakacje
A najpóźniej we wrześniu. Żeby ciepło było po prostu.
Wrzesień to już czas szkoły czyli dla części osób większy problem. Moim zdaniem najlepszy termin to ok. połowy sierpnia (wcześniej to mogłoby być ok. połowy lipca, a to może być zbyt szybko na sensowną organizację). Co do miejsca to jedna propozycja już jest, zgłaszajmy inne, ustalmy jakiś sensowny termin i możemy organizować. Myślę jednak, że taki zlot mógłby się odbyć, a potem gdzieś w październiku byłby kolejny (najlepiej warszawsko-śródborowski).
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: abd3mz »

Też o czymś takim myślałem. Najwięcej chyba z Aro na ten temat rozmawialiśmy.
Nawet chciałem zaproponować, że ja to zorganizuję, ale ja chyba w tym roku odpadam...
Mało prawdopodobny wydaje misie trzeci zlot w roku.
grzes

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: grzes »

Jeżeli ma to być to termin wakacyjny, to mamy niewiele czasu nad wyborem miejsca i rezerwacją.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: TomaszBr »

Jeżeli ten by doszedł do skutku, to jesienny-warszawski raczej nie. Ciężko by było z frekwencją itd.
Ten proponuję pod koniec sierpnia, wtedy raczej większość jest już w domach, a jeszcze nie ma roku szkolnego, co umożliwia przyjazd studentom, uczniom, kajmanowi...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: JaceK »

tsch pisze:Muczne 2...? ;-)
To już nie to samo Muczne, co poprzednio. Pawlaków już tam nie ma... nie wiem na ile infrastruktura się poprawiła, ale po co nazywać to 'Muczne 2' jak i tak baza będzie poza Mucznem?

A Beskid? A Mazury? w każde z tych miejsc komuś będzie bliżej lub dalej. To kwestia tego, by ktoś znał lokalizację, warunki i podjął się organizacji.
grzes

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: grzes »

Warmia i Mazury to ja. ale w moim przypadku dwa ostatnie weekendy wakacji odpadają
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: Kertoip »

jedźmy do Lesotho.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: kajman »

TomaszBr pisze:Jeżeli ten by doszedł do skutku, to jesienny-warszawski raczej nie. Ciężko by było z frekwencją itd.
Ten proponuję pod koniec sierpnia, wtedy raczej większość jest już w domach, a jeszcze nie ma roku szkolnego, co umożliwia przyjazd studentom, uczniom, kajmanowi...
Moim zdaniem, jeżeli by ten zlot doszedł do skutku to raczej gigantycznej frekwencji nie będzie. I dlatego uważam, że ten pomysł byłby sensowny tylko w takiej sytuacji, gdyby był jednak także zlot jesienny. Pewnie małej ilości osób udałoby się trafić na obydwa, ale w sumie (nawet licząc część wspólną pojedyńczo) to pewnie wyszłoby więcej osób niż gdyby był tylko jeden.
Co do terminu to moja koncepcja jest taka, żeby zlot odbył się w trzecim tygodniu sierpnia przy czym dla grupy spokojnych trwałby od piątku wieczór do niedzieli, a dla maniakow mógłby się zacząć we wtorek (to jest święto więc dzień wolny, więc jakby co to wystarczyłoby wziąć dwa dni wolne żeby mieć sześciodniowy zlot).
A z miejsc to przyszły mi do głowy Bory Tucholskie. Wprawdzie dla południowców (szczególnie wschodnich) to strasznie daleko, ale może skusi się osoby, które dotąd nie zlotowały ze względnego pobliża.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: Robert »

Proponuję wyspę Wolin...
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: słoik »

Robert pisze:Proponuję wyspę Wolin...
Uznam to za Dziwną Świnę.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: TomaszBr »

Robert pisze:Proponuję wyspę Wolin...
To chyba Tobie nawet blisko z Dębicy? ;)
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: kajman »

Robert pisze:Proponuję wyspę Wolin...
Do Mucznego miałeś niedaleko. Może teraz inni niech mają blisko.
Przy czym Wolin to trochę zbyt skrajnie a i lasów tam chyba niedostatek (chociaż ostatnio byłem tam chyba 53 lata temu i słabo pamiętam).
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: Robert »

TomaszBr pisze:
Robert pisze:Proponuję wyspę Wolin...
To chyba Tobie nawet blisko z Dębicy? ;)
:)
Na pewno niczym nie ustępuje Lesotho czy Borom Tucholskim. Zachód słońca odbijający się w wodnej tafli, lekka morska bryza, ognisko, Lista w tle, smak ryby jedzonej o północy... Jeśli mam zaproponować jakiś termin to niech będzie koniec września.
kajman pisze:Przy czym Wolin to trochę zbyt skrajnie a i lasów tam chyba niedostatek (chociaż ostatnio byłem tam chyba 53 lata temu i słabo pamiętam).
Nie slyszaleś o Wolińskim Parku Narodowym?
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: słoik »

Robert pisze:
kajman pisze:Przy czym Wolin to trochę zbyt skrajnie a i lasów tam chyba niedostatek (chociaż ostatnio byłem tam chyba 53 lata temu i słabo pamiętam).
Nie slyszaleś o Wolińskim Parku Narodowym?
Co prawda park narodowy nie musi się od razu równać las, ale rzeczywiście byłem tam trochę później niż kajman i drzewa, które tam widziały, w żaden sposób nie mogły wyrosnąć przez zaledwie 33 lata.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: Robert »

słoik pisze:Co prawda park narodowy nie musi się od razu równać las, ale rzeczywiście byłem tam trochę później niż kajman i drzewa, które tam widziały, w żaden sposób nie mogły wyrosnąć przez zaledwie 33 lata.
Na czym jak na czym, ale kto zna się na drzewnych słojach lepiej niż słoik...
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XIII zlot - gdzie i kiedy?

Post autor: kajman »

Moim zdaniem na Wolin to byłoby niezbyt wielu chętnych, bo jednak dla wielu dojechanie tam może stanowić problem. Zlot fajna rzecz, ale pewnie skończy się klasycznie na praktycznie niewiele ponad półtora dnia, więc jeżeli dojazd miałby zająć po pół dnia w każdą stronę to niektórym to mogłoby się nie opłacać.
ODPOWIEDZ