Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9272
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Martyr »

Jacku, ja równiez dziękuję za dodanie trzeciej partii fotek zlotowych.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: bobby-x »

abd3mz pisze:.....ocalić od zapomnienia.....
Zastanawiałem się od miesiąca jak powiązać Bogdana, forumowego Bodeczka z lasem? Czy da się bez specjalnych kombinacji?

21 marca 2004 roku kupiłem z bratem w Geant na Jubilerskiej w Warszawie dwa rowery dla mnie i żony Violi. Były to „supermarketowe” rowery za 229 złotych każdy z firmy Romet z Jastrowia.

Czemu o tym piszę? Zaczęliśmy jeździć po naszych leśnych okolicach. Rok później na wiosnę zapisałem się do PTTK-u w Otwocku, wciągnęła mnie turystyka. W lesie zacząłem przebywać częściej:
1. wycieczki rowerowe
2. malowanie szlaków

Jak to w lesie zacząłem obserwować przyrodę, drzewa, ptaki, jeże itp. Robiłem zdjęcia. Moją uwagę przykuły jakieś dziwne znaki na drzewach (te nie-turystyczne). Na jesieni 2009 roku w związku z wycinkami przez „moje” leśnictwo umówiłem się z leśniczym z leśnictwa Torfy (Nadleśnictwo Celestynów) na obchód leśnictwa aby uzgodnić co gdzie będzie wycinane i jak przemalować szlaki turystyczne. Przypomniałem sobie wtedy o znakach na drzewach (okrąg z kropką w środku) malowane w kolorach: brązowym, pomarańczowym lub czerwonym. Leśniczy wyjaśnił mi, że te „kółka” ułatwiają w lesie (i nie tylko) odnajdywanie punktów geodezyjnych.


Przyjaciele Bogdana w nekrologu pisali:

„Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy,
że w dniu 4.10.2009 r. w wieku 41 lat
zginął tragicznie
nasz serdeczny Kolega i Przyjaciel
śp
BOGDAN REKIEL
mgr inż. leśnik, wieloletni pracownik
Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej
Oddział w Krakowie.
Straciliśmy oddanego i zasłużonego pracownika,
będzie nam ogromnie brakować szlachetnego
i życzliwego Człowieka, Kolegi pełnego
entuzjazmu i pogody ducha
Dyrekcja oraz Koleżanki i Koledzy
z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej
Oddział w Krakowie"


Od 4 października te kółka malowane na drzewach dla mnie będą „Bodeczkowymi znakami” i zawsze będą kojarzyły mi się z Bogdanem, fantastycznym Słuchaczem Listy Trójki, którego miałem ZASZCZYT poznać podczas siódmego zlotu forum.lp3.pl.

Jeśli czasem wybieracie się w niedzielę do lasu na spacer, poszukajcie tych „Bodeczkowych kółek”. Przepraszam, tak mnie dzisiaj naszło.

Zdjęcia wrzucę jutro rano.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 4:54 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Miszon »

O, nie wiedziałem o czymś takim. Poza tym, jestem z leśnego regionu, ale nie kojarzę takich znaków... :know: .
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: bobby-x »

Jutro rano wrzucę, oko mi się dzisiaj zamyka. Przyjrzyj sie dokładnie, na pewno są na każdej leśnej drodze bo służą do geodezyjnego wyznaczania lesnych dróg itp.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Miszon »

Ja jeździłem/chodziłem ścieżkami, a nie drogami, to może stąd nie kojarzę ;-).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: bobby-x »

abd3mz pisze:A co Wy na to, żeby w relacji ze zlotu opisać WSZYSTKO co pamiętacie, a co dotyczy Bodeczka?
Jak idzie zapisywanie wszystkiego co pamiętacie?
Awatar użytkownika
nemo
Posty: 603
Rejestracja: śr lut 04, 2009 11:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Rok 2008
Lokalizacja: Toruń

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: nemo »

Filmy ze zlotu też są już u mnie na chomiku. Przepraszam za poślizg. Folder i hasło te same.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Miszon »

Filmy? :shock:
Awatar użytkownika
nemo
Posty: 603
Rejestracja: śr lut 04, 2009 11:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Rok 2008
Lokalizacja: Toruń

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: nemo »

Ok. Filmiki. Ale są.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: abd3mz »

bobby-x pisze:
abd3mz pisze:A co Wy na to, żeby w relacji ze zlotu opisać WSZYSTKO co pamiętacie, a co dotyczy Bodeczka?
Jak idzie zapisywanie wszystkiego co pamiętacie?
Ja myślę, że w tym tygodniu już wreszcie wkleję...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: bobby-x »

Pamiętam ze zlotu małe, zwykłe wydarzenie, nic szczególnego a jednak po 4.10 nabiera innego charakteru.

W sobotę siedzieliśmy w "małym białym domku gdzieś na Mazowszu". Nie pamiętam tylko godziny, czy to było przed wyjazdem do Trójki czy po powrocie. Jeśli w salce przez kilka godzin przesiaduje kilkanaście osób to robi się dość duszno. Otworzyłem więc drzwi wychodzące na teren Śródborowianki. Poszedłem sie przewietrzyć. Przypomniałem sobie, że zrobiłem zdjęcia bardzo dziwnego drzewa, które rosło przy chodniku. "Liście?" miało bardzo duże bardziej przypominające mi roślinę wodną niż drzewo z pniem. Jak wróciłem spytałem się czy może ktoś zna się na drzewach, a nuż. Czy wiecie kto mi odpowiedział? Tak, to był Bogdan. Poszliśmy na inspekcję. Bogdan powiedział mi gatunek ale ja po kilkunastu minutach zapomniałem. Na szczęście zrobiłem wcześniej zdjęcia i wiem, że to była catalpa czyli surmia.
http://plants.usda.gov/java/profile?symbol=CASP8

W nawiązaniu do powyższych moich postów odnośnie przyrody, drzew, znaczków i Bogdana mgr inżyniera leśnika, wieloletniego pracownika Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej - Forowiczka Nemo, jedna z trojga nowych zlotowiczów, napisała mi maila, że można by 4.10.2010 r, przed siedzibą Programu Trzeciego posadzić taką Surmię w dowód szacunku i pamięci o Bogdanie. Moim zdaniem pomysł świetny, tylko może należałoby zapytać przyrodników w jakim okresie roku należy sadzić sadzonkę Surmii. Co sądzicie o takim pomyśle?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Miszon »

W kwestii filmików - do kogo się zwrócić w sprawie filmu, jaki razem oglądaliśmy w niedzielną noc? i co konkretnie spytać?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: abd3mz »

Miszon pisze:W kwestii filmików - do kogo się zwrócić w sprawie filmu, jaki razem oglądaliśmy w niedzielną noc? i co konkretnie spytać?
Może do tego/tej forowicza, który/która na nim jest? ;-)

Dobrze, że Bobby napisałeś o tym drzewie, bo za Chiny nie mogłem sobie przypomnieć jaki to dokładnie było. :know:
Awatar użytkownika
nemo
Posty: 603
Rejestracja: śr lut 04, 2009 11:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Rok 2008
Lokalizacja: Toruń

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: nemo »

Bobby w metadanych zdjęcia powinna być godzina jego zrobienia.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: abd3mz »

A przepraszam. Zapomniałem.
bobby-x pisze:W sobotę siedzieliśmy w "małym białym domku gdzieś na Mazowszu". Nie pamiętam tylko godziny, czy to było przed wyjazdem do Trójki czy po powrocie.
Niewielu rzeczy jestem tak pewien jak tego, że to było przed.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: bobby-x »

Może powinienem napisać o tym za tydzień ale póki pamiętam... Za 6 dni 27 listopada minie 27 lat jak Bodeczek zaczął słuchać Listę Przebojów Programu Trzeciego, mówił o tym podczas wizyty w studio.
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: herMMan »

bobby-x pisze:W sobotę siedzieliśmy w "małym białym domku gdzieś na Mazowszu". Nie pamiętam tylko godziny, czy to było przed wyjazdem do Trójki czy po powrocie. Jeśli w salce przez kilka godzin przesiaduje kilkanaście osób to robi się dość duszno. Otworzyłem więc drzwi wychodzące na teren Śródborowianki. Poszedłem sie przewietrzyć. Przypomniałem sobie, że zrobiłem zdjęcia bardzo dziwnego drzewa, które rosło przy chodniku. "Liście?" miało bardzo duże bardziej przypominające mi roślinę wodną niż drzewo z pniem. Jak wróciłem spytałem się czy może ktoś zna się na drzewach, a nuż. Czy wiecie kto mi odpowiedział? Tak, to był Bogdan. Poszliśmy na inspekcję. Bogdan powiedział mi gatunek ale ja po kilkunastu minutach zapomniałem. Na szczęście zrobiłem wcześniej zdjęcia i wiem, że to była catalpa czyli surmia.
http://plants.usda.gov/java/profile?symbol=CASP8
Oj bobby, Bodeczek wtedy po pierwszym rzucie oka na nieznane drzewo powiedział, że to prawdopodobnie odmiana magnolii lub jakieś inne drzewo z tej rodziny. Wiem, bo także wyszedłem z Wami drzwiami "ogrodowymi" i przysłuchiwałem się rzekomej ekspertyzie.
abd3mz pisze:
bobby-x pisze:W sobotę siedzieliśmy w "małym białym domku gdzieś na Mazowszu". Nie pamiętam tylko godziny, czy to było przed wyjazdem do Trójki czy po powrocie.

Niewielu rzeczy jestem tak pewien jak tego, że to było przed.
No oczywiście że przed wyjazdem. Przecież po powrocie z Trójki było już ciemno. Trudno byłoby cokolwiek obserwować w plenerze :lol: . Według moich obliczeń zdarzenie to miało miejsce parę minut po godzinie piętnastej. Właśnie trwały nieśmiałe rozważania na temat pójścia na obiad.
Miszon pisze:W kwestii filmików - do kogo się zwrócić w sprawie filmu, jaki razem oglądaliśmy w niedzielną noc? i co konkretnie spytać?

Jeśli to jest ten film o którym myślę a nie miałem niestety możliwości obejrzeć go razem z Wami w tą niedzielną noc, to jutro w godzinie jeszcze nie ustalonej powinien pojawić się na moim internetowym futrze.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Miszon »

Bobby co do tych znaków - te zielone i te drugie do znajdywania słupków do kojarzę dobrze, ale tych z czerwoną kropką to jakoś niespecjalnie.

Martyr bardzo ładnie napisałaś o Bodeczku z okazji swojego egzaminu z prawka. Dzięki za ten post.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9272
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Martyr »

Myślę, ze Bogdan miał w tym swój udział.

Rozważałam jeszcze napisanie tutaj tego o czym pisał abd3mz a potem bobby. tzn:
abd3mz pisze:A co Wy na to, żeby w relacji ze zlotu opisać WSZYSTKO co pamiętacie, a co dotyczy Bodeczka? Oczywiście najbardziej mile widziane będą relacje z przeprowadzonych rozmów. [oczywiście jeśli czujecie, że możecie je ujawnić.]
teraz póki jeszcze dość łatwo możemy sobie przypomnieć warto spróbować jak najwięcej ocalić od zapomnienia.
i jakoś tak sie zbieram i zbieram :roll: . Musze powyciągac z pamieci i spróbuje opisac to co pamiętam.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: abd3mz »

Ja już mam powyciągane... Tylko teraz odpowiednia 'obróbka' tekstu...
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: ku3a »

Pytaliście się mnie w prywatnej korespondencji o relację dźwiękową ze zlotu i ja też zastanawiałem się kiedy będzie dobry moment, by to upublicznić. Z jednej strony, być może nigdy, a z drugiej strony, są z tym związane również bardzo pozytywne wspomnienia i pewnie wiele osób jest tego ciekawych, choć na pewno dla każdego z nas to będzie słodko-gorzka relacja. Zwlekałem z tym, bo nie czułem, że to już. Teraz jednak pomyślałem, że po pierwsze już kilka tygodni minęło, a jednocześnie nie na tyle dużo czasu minęło, by w pamięci się zatarło, po drugie to był zlot tegoroczny i dobrze by było zamknąć ten rok dzieląc się już ze wszystkimi tymi materiałami, a po trzecie zbliża się czas świątecznego wyciszenia i może to kolejny powód, dla którego można to zrobić. Postanowiłem więc, że relację ze zlotu zrobię w takiej formie jak planowałem, to znaczy w postaci audycji w Radio Orbit i mam nadzieję, że również miłe chwile będziemy przeżywać słuchając rozmów ze zlotowiczami.
Dźwiękowe wspomnienia ze zlotu i rozmowy ze wszystkimi uczestnikami zostaną wyemitowane w specjalnej audycji na antenie Radia Orbit w najbliższy poniedziałek od 21 do 23. Radia można słuchać bezpośrednio przez przeglądarkę, po wejściu na stronę http://www.radioorbit.pl/ .
Zapraszam!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Miszon »

(faktycznie, zjadło część postów)
ku3a pisze:po trzecie zbliża się czas świątecznego wyciszenia i może to kolejny powód, dla którego można to zrobić
ku3a pisze:dobrze by było zamknąć ten rok
Tak, podzielam twój punkt widzenia.

Inna sprawa:
ku3a pisze:wyemitowane w specjalnej audycji na antenie Radia Orbit w najbliższy poniedziałek od 21 do 23
Jakaś nowa tradycja, nowy punkt w ramówce, czy coś? ;-)
No i podziwiam samozaparcie i zapał godny prawdziwego radiowca!
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: tadzio3 »

Na pewno posłucham
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: ku3a »

przypominam, że audycja dziś, za 10 godzin!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po 7. zlocie (2-4.10.2009)

Post autor: Miszon »

Pytanie - gdzie komentujemy?

PS. Troszkę się spóźniłeś i wrzuciło już kscha ;-) .
ODPOWIEDZ