Kiedy VII Zlot?

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

uff, to mi ulżyło :-).
my też będziemy "na samą" Listę ;-). pociąg przyjeżdża wg planu o 18.27, potem spokojny 20-minutowy spacer na Myśliwiecką i powinniśmy być w sam raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Miszon »

No ale wy będziecie już "na sam" piątek wieczorem ;-).
potem spokojny 20-minutowy spacer
A z powrotem niespokojny rajd przez miasto. Przebicie do Powiśla 2 (albo i więcej) :lol: .
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

obyśmy tylko z Trójki wyszli w lewo, a nie w prawo, bo inaczej to będzie Czerniaków ;-).
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

Martyr pisze:Mam pytanie co do biletów. Coś mi sie kołacze z poprzedniego zlotu że były jakieś bilety czasowe. Więc moje pytanie jest czy te 3-dniowe bądź dobowe bilety strefowe można kupić u konduktora w pociągu Kolei Mazowieckich a jeśli sie kupi na stacji to trzeba przebijać? bo nie do końca pamiętam jak to było w styczniu tego roku :P
według podanego wcześniej rozkładu (http://www.mazowieckie.com.pl/site.php5/getFile/3551) z Warszawy Śródmieście do Śródborowa jest 31 km. Z kolei tutaj: http://www.mazowieckie.com.pl/site.php5/Show/14.html jest cennik z którego wynika że bilety normalne na trasie o długości 31-40 km kosztują 8.80. Ulgowe odpowiednio mniej. Ci którzy mają Warszawską Kartę Miejską mogą kupić bilet od stacji Warszawa Falenica, bo tam kończy się pierwsza strefa (no chyba że ktoś ma kartę na obydwie strefy). Wg moich wyliczeń odległość w tym przypadku = 10 km, co z kolei = 4.20 zł za bilet normalny.
Ale co ciekawe dla biletu wspólnego ("autobusy i tramwaje" + pociągi Kolei Mazowieckich) druga strefa kończy się właśnie w Śródborowie! Wobec tego moim zdaniem można by jednak kupić 3-dniowy bilet na dwie strefy. Cena biletu normalnego to 24 zł, ulgowego 12. To jest jednak taniej nawet dla tych naszych marnych czterech przejazdów, no i nie trzeba za każdym razem pamiętać o kupowaniu biletu u konduktora (na stacji w Śródborowie nie ma kas). Te informacje sprawdzałem teraz, nigdy w ten sposób nie jeździłem, bo jeżdżę tylko w drugiej strefie. Gdyby ktoś był lepiej zorientowany czy ta teoria jest prawdziwa, to bardzo proszę o informację.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Miszon »

No właśnie dlatego jakoś mi się kołatało, że 3-dniowy jest najkorzystniej. Natomiast myślałem, że Śródborów jest już poza drugą strefą i i tak trzeba będzie coś dokupywać. A wymieniana przez Ciebie cena 4.20 się by zgadzała, bo pamiętam że coś powyżej 8 zeta płaciłem za w obie strony bilet.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

dzisiaj potwierdzałem liczbę osób.
JC został przeniesiony na listę nieobecności, sorry.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9276
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Martyr »

ku3a pisze:według podanego wcześniej rozkładu (http://www.mazowieckie.com.pl/site.php5/getFile/3551) z Warszawy Śródmieście do Śródborowa jest 31 km. Z kolei tutaj: http://www.mazowieckie.com.pl/site.php5/Show/14.html jest cennik z którego wynika że bilety normalne na trasie o długości 31-40 km kosztują 8.80
poczytałam troche na tych stronach i tym podobnych, do których są tam linki, ale jeszcze nie wszystko rozumiem [a może to jest oczywiste? :P ]
Może wy to lepiej rozumiecie. No więc zapytam:
1. Czy taki bilet strefowy np. 3-dniowy może mi uaktywnić [coś jak przebić/skasować] konduktor w pociągu jeśli na stacji nie ma kasownika [zakładam że bilet kupiłam kiedyś wczesniej w Warszawie]?
2. Czy tak jak istnieje bilet 3-dniowy strefowy na autobusy, tramw. i KM jest tez taki bilet dobowy [tzn. ważny 24 godz. od momentu skasowania?]?
3. I ewentualnie czy ktoś sie orientuje ile taki dobowy na 2 strefy kosztuje?

Byłabym wdzięczna za rozwikłanie moich zagadek :wink:
Czas iść spać. Miłej nocki! :)

P.S. A może ma ktoś z Was nr tel. do informacji PKP w Warszawie?
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

Martyr pisze:1. Czy taki bilet strefowy np. 3-dniowy może mi uaktywnić [coś jak przebić/skasować] konduktor w pociągu jeśli na stacji nie ma kasownika [zakładam że bilet kupiłam kiedyś wczesniej w Warszawie]?
2. Czy tak jak istnieje bilet 3-dniowy strefowy na autobusy, tramw. i KM jest tez taki bilet dobowy [tzn. ważny 24 godz. od momentu skasowania?]?
3. I ewentualnie czy ktoś sie orientuje ile taki dobowy na 2 strefy kosztuje?
1. nie mam pewności czy u konduktora można. ale na peronie na Wschodniej i na Śródmieściu powinno być można.
2. tak.
3. 14 zł / 7 zł.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

kajman, ksch, leszekno i Robert są bardzo proszeni o podanie o której będą na Centralnym, do jutra do godz. 18.00! Potem ustalamy jak się spotykamy, tak żeby osoby wyjeżdżające w piątek, w czwartek wieczorem już wiedziały.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Gary »

ku3a pisze:kajman, ..........są bardzo proszeni o podanie o której będą na Centralnym, do jutra do godz. 18.00! Potem ustalamy jak się spotykamy, tak żeby osoby wyjeżdżające w piątek, w czwartek wieczorem już wiedziały.
Prawdopodobnie przyjedziemy razem. Czekam tylko na jego odpowiedź.

I prawdopodobnie nastąpi zmiana godziny mojego przyjazdu (2 godziny wcześniejsza), ale napiszę dokładnie jak kajman mi odpowie na PW.
[udało mi się wziąć urlop nie tylko w poniedziałek, ale także w piątek i stąd możliwość wcześniejszego przybycia:D ]
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Bodeczek »

Proszę uwzględnić, że w sobotę na trasie Śródborów-Trójka-Śródborów mamy do dyspozycji samochód 5-osobowy z bagażnikiem, dla osób łasych na wrażenia, o nieco mniejszych gabarytach. :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: bobby-x »

Forowicze zabierający laptopa proszone są o zabranie kabelka laptopo-chinchowego co by ewentualnie muzyka z laptopa mogła popłynąć przez mini wieżę.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: leszekno »

Ja najprawdopodobniej przyjadę pociągiem wyjeżdżającym z Poznania o 14.30, w Warszawie Centralnej o 17.35. W najgorszym wypadku, gdyby nie udało mi się załapać na ten pociąg przyjadę następnym, który na Centralnym jest o 18.20.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Grycek »

Z tego co widzę, to będę długo przed przyjazdem kolejnych osób. Myślę, że nie trzeba będzie mnie od razu odbierać z dworca. Spędzę ten czas w centrum Warszawy(chciałbym się wybrać do Muzeum powstania Warszawskiego). Później wróciłbym na dworzec ok. 18:30 (przed odbiorem tadzia?)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: JaceK »

Słyszeli...? jakie szczęście Was spotka... będziecie asystować przy 1444 wydaniu Listy. Według red. Olszańskiego -- to nie przypadek, to magia! ;)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

?
co dokładnie było mówione, bo niektórzy nie słyszeli? ;-)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

leszekno pisze:Ja najprawdopodobniej przyjadę pociągiem wyjeżdżającym z Poznania o 14.30, w Warszawie Centralnej o 17.35. W najgorszym wypadku, gdyby nie udało mi się załapać na ten pociąg przyjadę następnym, który na Centralnym jest o 18.20.
dzięki za informację. rozumiem, że jesteśmy umówieni o 17.35, a gdybyś na ten pociąg nie zdążył to przed wyjazdem dasz znać, żebyśmy wiedzieli o której czekać :-).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Miszon »

Martyr pisze: 1. Czy taki bilet strefowy np. 3-dniowy może mi uaktywnić [coś jak przebić/skasować] konduktor w pociągu jeśli na stacji nie ma kasownika [zakładam że bilet kupiłam kiedyś wczesniej w Warszawie]?
Nie. Tylko na niektórych stacjach można na peronie. Ale najlepiej w autobusie/tramwaju/metrze (wystarczy włożyć do bramki w metrze, nie trzeba nim jechać ;-) )
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Gary »

kajman nie odpowiada, ale nie po to brałem dzień wolny, aby przyjechać tym samym pociągiem co pierwotnie przewidywałem. :wink:
A więc wg. wszelkich znaków na ziemi i niebie na dworcu centralnym powinienem być jutro o 17.10 na peronie I, torze 5.
Jakby coś uległo zmianie, to dam znać eskiem. :)
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: tsch »

aaaaa, zapomniałem napisać :-(
Będę tak wcześnie, jak będzie potrzeba ;-) O 12.30 mam koncert, ale nie powinno być problemów ;-)

Nie mogę uwierzyć, że to już jutro!!! Do zobaczenia :-D
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Yacy »

Gary pisze: nie po to brałem dzień wolny (...)
a ja na 7:30 jeszcze do pracy na 2 godziny :-/ ale nic to :lol:
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9276
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Martyr »

Bodeczek pisze:Proszę uwzględnić, że w sobotę na trasie Śródborów-Trójka-Śródborów mamy do dyspozycji samochód 5-osobowy z bagażnikiem, dla osób łasych na wrażenia, o nieco mniejszych gabarytach. :D
osoby mają być o mniejszych gabarytach czy wrażenia? :mrgreen:
czy to znaczy, że przebywanie w Twoim towarzystwie, Bodeczku dostarcza mnóstwo wrażeń? :P
JaceK pisze:Słyszeli...? jakie szczęście Was spotka... będziecie asystować przy 1444 wydaniu Listy. Według red. Olszańskiego -- to nie przypadek, to magia! ;)
nie słyszeli :wink:
więc o co chodzi? co zdradził redaktor? :D
Miszon pisze:
Martyr pisze:1. Czy taki bilet strefowy np. 3-dniowy może mi uaktywnić [coś jak przebić/skasować] konduktor w pociągu jeśli na stacji nie ma kasownika [zakładam że bilet kupiłam kiedyś wczesniej w Warszawie]?
Nie. Tylko na niektórych stacjach można na peronie. Ale najlepiej w autobusie/tramwaju/metrze (wystarczy włożyć do bramki w metrze, nie trzeba nim jechać ;-) )
a muszę się przyznac, że byłam tak dociekliwa, iż znalazłam nr tel. do informacji kolejowej w Warszawie i bardzo miła pani powiedziała mi, że jeśli na stacji nie ma kasownika konduktor oczywiście również może "skasować" bilet dobowy zaznaczając na bilecie godzinę :)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

Ostatnie podsumowanie
(kolejność wg zgłoszonej daty i godziny przyjazdu, po myślniku informacja czy woli się spędzić czas w trakcie samej Listy w ośrodku czy na Myśliwieckiej i czy dopuszcza się możliwość rozdzielenia uczestników na te kilka godzin, następnie informacja o zdeklarowanych noclegach i o terminie przyjazdu)

lista obecności:
Piątek:
- Grycek - studio, osobno (2 noclegi); piątek 15.00 II/3 (spotkamy się na dworcu ok. 18.30)
- herMMan - studio, dowolnie (2 noclegi); piątek, o takiej godzinie, jaką uzgodnimy
- ksch - studio, osobno (pierwszy nocleg); piątek, tak wcześnie jak będzie potrzeba
- Gary - domek, osobno (2 noclegi); piątek 17.10 I/5
- kajman - studio, osobno (2 noclegi); piątek 17.10 I/5
- leszekno - dowolnie (mały plus dla studia) (2 noclegi); piątek 17.35 (lub 18.20) z Poznania
- tadzio3 - studio, osobno, (2 noclegi); piątek 18.40 IV/6 (lub 19.40 III/4)
- Martyr - studio, osobno (2 noclegi); piątek 16.23 na Wschodnim, spotkamy się w naszym pociągu
- Yacy - studio, osobno (2 noclegi); piątek 16.23 na Wschodnim, spotkamy się w naszym pociągu
- abd3mz - studio, osobno (2 noclegi); piątek, ok. 21.30 w Śródborowie
- neon.ka - domek, razem (2 noclegi); piątek, ok. 21.30 w Śródborowie
- bobby-x - domek, osobno (bez noclegów i posiłków); piątek w Śródborowie
- ku3a - osobno (2 noclegi); piątek, tak wcześnie jak będzie potrzeba

Sobota:
- Bodeczek - studio, razem (drugi nocleg); sobota, samochodem do Śródborowianki przed południem
- nemo - studio, razem (drugi nocleg); sobota, przed 19.00 na dworcu Warszawa-Powiśle
- Miszon - studio, osobno (drugi nocleg); sobota, na Myśliwieckiej
- Marcin Buchalski - domek, dowolnie (od sobotniego wieczoru, bez noclegu)

- Robert - domek, razem (bez noclegów)

lista niepewności:
(pusta)

lista nieobecności:
- grzes
- JaceK
- Kertoip
- PaTToN
- Tomekk
- uzi
- prz_rulez
- falcoeagle
- bear
- Artur
- kocin
- JC
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 10:36 pm przez ku3a, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: ku3a »

Plan zlotu:

Jutro o godz. 17.00 spotykam się z herMManem i ksch na Centralnym na peronie I (ok? potwierdźcie, please) i czekamy na Garego i kajmana. Potem zostajemy na tym peronie i czekamy, bo o 17.35 powinien pojawić się leszekno. Potem przemieszczamy się na peron IV i o 18.30 umawiamy się na tym peronie z Gryckiem (ok? potwierdź, please) , a o 18.40 odbieramy Tadzia. O godz. 19.24 mamy pociąg z dworca Śródmieście. O godz. 19.32 jesteśmy na dworcu Wschodnim, a tam dołączają do nas Martyrka i Yacy. Jedziemy do Śródborowa. W ośrodku czeka już na nas Bobby. Przed 21.30 w ośrodku pojawiają się neon.ka i abd3mz.
Potem spędzamy piątkowy wieczor.
Sobota. Bodeczek przyjeżdża do nas przed południem. Spędzamy sobotnie przedpołudnie i wczesne popołudnie. O godz. 17.41 wchodzimy do pociągu i jedziemy na Powiśle. Tam spotykamy się z nemo. Maszerujemy na Myśliwiecką, a tam widzimy Miszona. W międzyczasie Marcin Buchalski pojawia się w Śródborowie. Potem następują emocje elpetrójkowe. Po Liście wracamy do Śródborowa pociągiem o 22.33 i jesteśmy o ośrodku ok. 23.30. Potem emocjonujący sobotni wieczór. W niedzielę do południa rozjeżdżamy się i zastanawiamy się kiedy można zorganizować następny zlot.

Robert jakoś musi się z nami spotkać. Telefon do mnie masz.
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 10:37 pm przez ku3a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kiedy VII Zlot?

Post autor: Gary »

kajman już wysłał mi PiWo, że jedzie ze mną, więc o 17.10 powinniśmy być razem. :)
Zablokowany