XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: ku3a »

internet doprowadził do tego, że każdy może pisać co mu się podoba i w wyniku tego w XXI wieku ludzie się zastanawiają czy szczepionki są potrzebne i czy z nich skorzystać...
dramat.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Nicoletta »

Bardzo możliwe :) ale w przypadku pana cenzora to bez spacji.
A cytując mistrza: Drogowskaz jedynie pokazuje właściwą drogę, nie musi nią podążać. :mrgreen:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze: pt sty 22, 2021 9:44 pm Nie ogarniam swojego życia i już się nie mogę doczekać jak Bill Gates poprzez chipa będzie mi wysyłał komendy :lol: :lol:
Moim zdaniem ogarniasz, jeśli nie życie, to zdecydowanie swoją osobowość.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Miszon »

bobby-x pisze: pt sty 22, 2021 8:27 pm
Miszon pisze: pt sty 22, 2021 11:32 am Jestem w kolejce jakoś powyżej 11 milionów osób, wychodzi mi że najwcześniej będzie to w styczniu 2023... P
To już się zarejestrowałeś czy tylko tak sobie mniej więcej wyliczyłeś w której jesteś grupie. Nie zerowej, nie 1, nie 15., w 25?
Wyliczone wg aktualnego tempa szczepień.
ku3a pisze: pt sty 22, 2021 9:47 pm internet doprowadził do tego, że każdy może pisać co mu się podoba i w wyniku tego w XXI wieku ludzie się zastanawiają czy szczepionki są potrzebne i czy z nich skorzystać...
dramat.
To efekt tego, że internet jest "dla każdego".
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

Miszon pisze: pt sty 22, 2021 10:29 pm Wyliczone wg aktualnego tempa szczepień.
To tak statystycznie, która grupa ludzkości będzie jako ostatnia? 30-40 latkowie, bez żadnych chorób?
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Martyr »

Hej hej :)
Dawno mnie tu nie było
Nicoletta pisze: pt sty 22, 2021 9:44 pmRadzić Ci nie będę, każdy sam decyduje. Ja się zaszczepię. Nie ogarniam swojego życia i już się nie mogę doczekać jak Bill Gates poprzez chipa będzie mi wysyłał komendy :lol: :lol:

A co do powikłań ... Ostatnio przeczytałam sobie ulotkę tabletek na alergię....
Te tabletki mają opisane w ulotce wszystkie możliwe działania niepożądane (nie powikłania!)
Prawdopodobieństwo jest różne, nie należy się tym bardzo przejmować, bywa przecież że żadne z tych działań nie występuje. To oczywiście zależy od wielu czynników. Każdy z nas ma inny organizm, u jednej osoby coś się pojawi, u drugiej już nie.
Nicoletta pisze: pt sty 22, 2021 9:44 pm Bardziej się boję tego,co korona może mi zrobić z płucami niż szczepionki. Serio. Ale to moje osobiste zdanie.
Według najnowszych badań włóknienie płuc, które pojawia się wskutek przejścia zakażenia koronawirusem, ustępuje samo w ciągu 6 miesięcy. Nie taki diabeł straszny z płucami. 😉

Co do zlotu, wydaje mi się że letni termin byłby chyba najlepszy w ujęciu mniejszych szans na zarażenie się covidem. Chciałabym przyjechać, ale na razie trudno mi sobie wyobrazić jak to miałoby wyglądać.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Nicoletta »

Martyr wyjaśnij mi proszę jak cofa się zwłóknienie płuc .... Bo przyznam, że naukowiec, który takie wyniki badań opublikował to powinien dostać Nobla w trybie natychmiastowym. Wg najlepszej dostępnej wiedzy zwłoknienie płuc do tej pory było trwałe i nieodwracalne... Jakbyś mogła podać linki do tych najnowszych wyników badań, byłabym wdzięczna.

Drugie. Skutki uboczne działania leków doprowadzają do powikłań. Np. Leki wywołujące suchość w ustach doprowadzają w efekcie do kserostomii, która może ustąpić lub też nie .to taki przykład. O "działaniach niepożądanych" i następstwach przyjmowania psychotropów ( zażywanych przez niektórych jak cuksy) to nawet nie wspomnę. I to nie jest 1 na 10000 przypadków.... Ale to już inny temat.

No to tak tylko gwoli wyjaśnienia, jak już wywołano mnie do tablicy :)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: barb42 »

Nicoletto, skoro na zlot się nie wybierasz, może jest aukcja na spotkanie z Tobą, wsparłabym przy okazji WOŚP. ♥️
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Nicoletta »

Barb, jeśli chcesz się spotkać to jak będę w pobliżu Twego miejsca zamieszkania dam znać. :) natomiast wesprzeć możesz kogo chcesz i jak chcesz :) pozdrawiam życząc miłego dnia :) EOT
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Martyr »

Nicoletta pisze: ndz sty 31, 2021 1:07 pm Martyr wyjaśnij mi proszę jak cofa się zwłóknienie płuc .... Bo przyznam, że naukowiec, który takie wyniki badań opublikował to powinien dostać Nobla w trybie natychmiastowym. Wg najlepszej dostępnej wiedzy zwłoknienie płuc do tej pory było trwałe i nieodwracalne... Jakbyś mogła podać linki do tych najnowszych wyników badań, byłabym wdzięczna.

Drugie. Skutki uboczne działania leków doprowadzają do powikłań. Np. Leki wywołujące suchość w ustach doprowadzają w efekcie do kserostomii, która może ustąpić lub też nie .to taki przykład. O "działaniach niepożądanych" i następstwach przyjmowania psychotropów ( zażywanych przez niektórych jak cuksy) to nawet nie wspomnę. I to nie jest 1 na 10000 przypadków.... Ale to już inny temat.

No to tak tylko gwoli wyjaśnienia, jak już wywołano mnie do tablicy :)
Nicoletto, donoszę że naukowcem nie jestem. Uczestniczylam w szkoleniu Pana profesora z dużym autorytetem w środowisku. Jak tylko znajdę jego dane imienne, podeślę 🙂
A nie może tak być ze włóknienie pokowidowe jest innym od tych o których Ty myślisz? Ten proces w covidzie zachodzi bardzo szybko, dlaczego nie można założyć że jest odwracalny? Skoro wynika to z badań KLINICZNYCH.
Co do skutków ubocznych, które ja nazywam działaniami niepożądanymi chodziło mi tylko o to że nie jest to to samo co powikłania. Nie są to synonimy. I już, tyle.
Dalej brnąć w Twój przykład psychotropów, te leki już nie są tak łatwo dostępne jak owe przeciwalergiczne. Są na receptę. Lekarze powinni bardziej kontrolować ile komu wypisują.
Koniec offtopu lekowego 😊
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

A skoro o zlocie mowa, to chciałbym zaproponować sierpień.
Nie umiem tego uzasadnić merytorycznie - jedynie chyba tym, że jak się może w maju już otworzy działalność eventowa, to obawiam się... kolejek i braku wolnych terminów. ;)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: konwicki1980 »

Terminy niech lepiej proponują Ci, którzy faktycznie chcą wziąć udział. :lol:
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

Nie no, jak wróci normalność i nie będę miał pecha do terminów (bo mogę znowuż trafić w okres buforowy z racji szczepienia albo w okrągłe, 80. urodziny babci), to pewnie że się pojawię. ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: wt lut 02, 2021 7:14 pm A skoro o zlocie mowa, to chciałbym zaproponować sierpień.
Nie umiem tego uzasadnić merytorycznie - jedynie chyba tym, że jak się może w maju już otworzy działalność eventowa, to obawiam się... kolejek i braku wolnych terminów. ;)
Pomogę Tobie merytorycznie, nie spotkaliśmy sie na normalnym zlocie w wakacje, więc lipiec i sierpień.......
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2021 9:37 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

Też prawda. ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze: ndz sty 31, 2021 3:52 pm Barb, jeśli chcesz się spotkać to jak będę w pobliżu Twego miejsca zamieszkania dam znać. :) natomiast wesprzeć możesz kogo chcesz i jak chcesz :) pozdrawiam życząc miłego dnia :) EOT
Barb, gdybyś chciała się spotkać, to czasami przelatujemy przez Cz-wę, w drodze na górki i pagórki ale jakoś nie miałem odwagi aby zaproponować spotkanie. W 2020 jakoś trzy razy: luty, lipiec i wrzesień.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: kajman »

bobby-x pisze: pt lut 05, 2021 9:36 pm Pomogę Tobie merytorycznie, nie spotkaliśmy sie na normalnym zlocie w wakacje, więc lipiec i sierpień.......
Faktycznie nie spotkaliście się, ale w wakacje już były dwa normalne zloty.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

kajman pisze: ndz lut 07, 2021 10:45 am Faktycznie nie spotkaliście się, ale w wakacje już były dwa normalne zloty.
Poważnie kajmanie? Coś mi pamięć zawodzi.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

konwicki1980 pisze: śr lut 03, 2021 3:05 pm Terminy niech lepiej proponują Ci, którzy faktycznie chcą wziąć udział. :lol:
Ja to bym chętnie wziął udział, termin obojętny, ale nie wiem czy mnie Jolly dopuści.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: ndz lut 07, 2021 11:10 am Ja to bym chętnie wziął udział, termin obojętny, ale nie wiem czy mnie Jolly dopuści.
Bobby, no daj spokój... Bo nie wiem, czy to żart, czy wypowiedzenie kolejnej wojny :know:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

Była wojna na forum? Myślałem, że sprzeczka :know:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: ndz lut 07, 2021 11:42 am Była wojna na forum? Myślałem, że sprzeczka :know:
Nie, konwersacja :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Miszon »

bobby-x pisze: ndz lut 07, 2021 11:09 am
kajman pisze: ndz lut 07, 2021 10:45 am Faktycznie nie spotkaliście się, ale w wakacje już były dwa normalne zloty.
Poważnie kajmanie? Coś mi pamięć zawodzi.
Muczne.

Na drugim chyba nie byłem bo nie pamiętam
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze: ndz lut 07, 2021 6:11 pm Na drugim chyba nie byłem bo nie pamiętam
Toruń 2012.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: konwicki1980 »

A propos Torunia to aktualnie zamek dybowski jest zamknięty i nie można sobie tak pohasać po murach jak wtedy. Za to naprzeciw niego powstała plaża nad Wisłą.
ODPOWIEDZ