XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: konwicki1980 »

Jeśli chodzi o obiekty noclegowe w Warszawie, to mam dość dobrą orientację, gorzej z konferencyjnymi, prawdę mówiąc nawet nie wiem, jak się za to zabrać. Na Airbnb np. ogólnie nie wynajmuje się lokali czy domów, w których można urządzać jakiekolwiek imprezy. A szukanie należy zacząć przede wszystkim od znalezienia w miarę taniej sali.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Miszon »

Kiedyś spędziłem bardzo fajny wieczór kawalerski w ośrodku Lipowy Zakątek (czy jakoś tak) nad Zegrzem.
Niestety, daleko.
Tam są domki, jest teren na ognisko, jest nawet "namiot konferencyjny".
Nie pamiętam ceny, zresztą to było z 8 lat temu.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: LLucky »

Miszon pisze: śr sie 12, 2020 1:37 am Kiedyś spędziłem bardzo fajny wieczór kawalerski w ośrodku Lipowy Zakątek (czy jakoś tak) nad Zegrzem.
Niestety, daleko.
Tam są domki, jest teren na ognisko, jest nawet "namiot konferencyjny".
Nie pamiętam ceny, zresztą to było z 8 lat temu.
Lipowy Przylądek. Rzeczywiście daleko. Na dodatek dość drogo, zwłaszcza sala w jakiejkolwiek wersji - około dwa razy tyle, co w Emowie.
Ale domki zamiast pokoi to niezły pomysł na czas koronawakacji. Można poszukać czegoś takiego bliżej W-wy, ale obawiam się, że to oznacza jeszcze wyższe ceny.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Martyr »

Jak domki, to np. tutaj na pewno jest ładna okolica:
Osiek, Bory Tucholskie https://e-turysta.pl/domki-w-borach-osiek-170513.html

Co prawda nie wiem, czy pasowałby dojazd.
W domku miejsca chyba sporo.
Czy terminy wolne nie wiem. Propozycja do dyskusji.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: konwicki1980 »

Dojazd myślę, że spoko. Z najbliższej stacji niewiele dalej niż z centrum Warszawy do Emowa, więc dałoby radę podwieźć. Samo miejsce i okolice fantastyczne.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Martyr »

konwicki1980 pisze: pt sie 14, 2020 3:43 pmSamo miejsce i okolice fantastyczne.
zgadzam się :D
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: adameria »

Dla mnie - raczej zbyt daleko...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: TStudent »

Dla mnie owszem dalekawo, ale problem z podróżą i przesiadkami to pikuś. W dodatku to coś znajomego bo w Borach Tucholskich już byłem, po ich bardziej północnej stronie :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: ku3a »

LLucky pisze: wt sie 04, 2020 10:43 pm Trzecia sprawa, najważniejsza: pensjonat przyjmuje gości na zasadach bardzo zbliżonych do regularnych. (...) Oczywiście po ich wyjeździe jest sprzatane, ale przyznam, że w obecnej sytuacji nawet dla mnie to wszystko brzmi troszkę niepokojąco.
sprzątanie to wiadomo, rzecz oczywista, zawsze musi mieć miejsce. ale co, nie ma jakiejś dodatkowej dezynfekcji?...
dla mnie to jest najbardziej niepokojące...
więc może ten brak dostępności ośrodka w wybranym przez nas terminie, to jakiś znak...
konwicki1980 pisze: śr sie 05, 2020 12:01 am Było zwlekać tyle :( Zlot spokojnie mógł się odbyć w maju. Chorych było mniej, a ryzyko zarażenia się również mniejsze z uwagi na jednak nieporównywalnie mniejszą mobilność ludzi oraz przestrzeganie podstawowych zasad higieny.
trochę nie na miejscu takie pisanie...
po czymś to zawsze łatwo pisać.
jak coś groźnego jest nowe i nieznane, to chyba każdy, kto ma jakiś instynkt przetrwania, się tego obawia. odłożenie zlotu było decyzją bardzo racjonalną. co prawda dziś przy przestrzeganiu różnych zasad spotykam się z ludźmi pojedynczo czy w małych grupach, ale w maju zdecydowanie tego nie chciałem ryzykować. i rozumiem każdego, kto do dziś ma jakieś obawy. gdyby każdy miał obawy, to by się nie widziało tych budzących grozę zdjęć beztroskich tłumów i statystyki też byłyby najprawdopodobniej inne.
LLucky pisze: ndz sie 09, 2020 8:12 pmW związku z powyższym proszę Was o wypowiadanie się na temat weekendów październikowych i listopadowych.
żaden weekend mi w tej chwili nie odpada (oczywiście z wyjątkiem 30.10-1.11), ale ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: bobby-x »

ku3a pisze: ndz sie 16, 2020 5:59 pm ale ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna.
Wygląda słabo, dziś po raz pierwszy powyżej 900 przypadków od początku epidemii, taki niechlubny rekord.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: kajman »

Zaczynam się zastanawiać czy to naprawdę pierwszy raz po wszystkim co się dzieje mając wątpliwości co do danych z czerwca i lipca.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Miszon »

Myślę że po prostu w maju czy czerwcu było mniej badań.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: konwicki1980 »

Jeśli chodzi o terminy październikowe, to z uwagi na żużel 2-04.10 u mnie odpada, z pozostałych najlepiej pasowałby mi chyba 9-11.10.
Listopada jeszcze nie planowałem.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: jollyroger72 »

Czy coś konkretnego planujemy na tę jesień?
Bo muszę zastanowić się nad swoim urlopowym wyjazdem do Łeby a nie mam punktu odniesienia, jakim jest termin ewentualnego zlotu.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: kajman »

Wygląda na to, że w tym roku zlotu nie będzie.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: LLucky »

To wreszcie ja się odezwę po przerwie, jaką dałem sobie na obserwację sytuacji we wrześniu. Zastanawiałem się, co będzie, gdy skończą się wakacje i choć właściwie nie było jakiegoś wielkiego wybuchu choroby po powrocie dzieci do szkół, to jednak to, co dzieje się teraz, nie napawa mnie optymistycznie. Dziś padł wysoki rekord zachorowań, a od jutra Otwock jest w żółtej strefie. Ale nawet nie chodzi o to, czy jest/będzie gorzej, czy lepiej, tylko o to, że nadal tkwimy w niepewności i planowanie na miesiąc czy dwa wprzód takiej imprezy jak zlot znowu może zakończyć się kolejnym przełożeniem na jakiś następny termin. Może trochę się już wypaliłem, może rozleniwiłem, ale postrzegam to jako coraz bardziej niewygodne - może nie zżera dużo mojej energii, ale ciągle gdzieś tam siedzi z tyłu głowy i z lekka stresuje. Z tego powodu jednak proponowałbym jednak, żebyśmy oficjalnie przełożyli zlot na następny rok. Czy są jakieś głosy sprzeciwu?
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: TStudent »

Oczywiście, też już wolę mieć zlot w przyszłym roku i to nawet nie wiosną. Więcej pewności może dać dopiero zaistnienie na rynku szczepionki, czyli w miarę pewny termin stawiałbym nawet gdzieś w czerwcu.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: gioconda2 »

TStudent pisze: pt wrz 25, 2020 7:54 pm Więcej pewności może dać dopiero zaistnienie na rynku szczepionki
chcesz iść na pierwszy ogień jako królik doświadczalny? Ja tam poczekam, zobaczę czy pierwsi ochotnicy przeżyją, a po nich drudzy... i tak może na szarym końcu się ustawię, a może w ogóle?
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: TStudent »

gioconda2 pisze: pt wrz 25, 2020 8:08 pm chcesz iść na pierwszy ogień jako królik doświadczalny?
Nie mam zamiaru. ;) Ale stwierdzam suche fakty, przynajmniej ci z góry obiecują nam więcej wolności po wprowadzeniu w pieniężny obrót tejże szczepionki :P
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: pt wrz 25, 2020 8:08 pm
TStudent pisze: pt wrz 25, 2020 7:54 pm Więcej pewności może dać dopiero zaistnienie na rynku szczepionki
chcesz iść na pierwszy ogień jako królik doświadczalny? Ja tam poczekam, zobaczę czy pierwsi ochotnicy przeżyją, a po nich drudzy... i tak może na szarym końcu się ustawię, a może w ogóle?
Hmm, skoro chcesz szczepionki, to jesteś zakażona aby Cię uzdrowiła?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: bobby-x »

LLucky pisze: pt wrz 25, 2020 6:18 pm Z tego powodu jednak proponowałbym jednak, żebyśmy oficjalnie przełożyli zlot na następny rok. Czy są jakieś głosy sprzeciwu?
Brawo LLucky, świetna decyzja, popieram.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Yacy »

bobby-x pisze: sob wrz 26, 2020 9:57 pm Hmm, skoro chcesz szczepionki, to jesteś zakażona aby Cię uzdrowiła?
szczepionki uzdrawiają? ;-)
mam nadzieję, że jednak zapobiegają, bo niedawno szczepiłem się przed zwykłą grypą i liczę na to, że jednak mnie nie dopadnie :-)
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: gioconda2 »

bobby-x pisze: sob wrz 26, 2020 9:57 pm
gioconda2 pisze: pt wrz 25, 2020 8:08 pm
TStudent pisze: pt wrz 25, 2020 7:54 pm Więcej pewności może dać dopiero zaistnienie na rynku szczepionki
chcesz iść na pierwszy ogień jako królik doświadczalny? Ja tam poczekam, zobaczę czy pierwsi ochotnicy przeżyją, a po nich drudzy... i tak może na szarym końcu się ustawię, a może w ogóle?
Hmm, skoro chcesz szczepionki, to jesteś zakażona aby Cię uzdrowiła?
Przecież szczepionka nie jest lekiem, więc nie ma mnie z czego uzdrawiać. A nie napisałam, że jej chcę, a raczej, że powątpiewam w nią (dlatego może ustawię się kolejce do niej na końcu, a może w ogóle - jeżeli będzie dobrowolność szczepień), bo ostatnimi czasy jestem bardziej antyszczepionkowcem (Nicoletta mnie zabije :cry: :mrgreen: )
A tak w ogóle to lubisz mnie żądłem skorpionim ukłuć :wink: :STOP:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: sob wrz 26, 2020 10:56 pm A tak w ogóle to lubisz mnie żądłem skorpionim ukłuć :wink: :STOP:
Oj, nie przesadzaj, to dobrze, że zdrowie Tobie i Forowiczkom/Forowiczom dopisuje.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Miszon »

Wydaje mi się, i zresztą ostatnio na ten temat rozmawiałem z wwasem, że z racji iż były to Zloty fanów Listy Przebojów Programu III, a teraz ani Listy, ani w zasadzie nawet Programu III nie ma, to jednak motywacja do Zlotów spadnie w sposób naturalny...
I tak się jak widać dzieje :-( .
ODPOWIEDZ