XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Neo01 »

A jesteś pewny, że to zatrzyma na tyle epidemię? Ja bym naprawdę bardzo chciał, ale 4. fala jest raczej pewna. Pytanie tylko w jakiej skali. Ja byłbym w każdym razie za wakacjami. Może ustalmy 3 terminy, spośród których będziemy ewentualnie wybierać?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: pt kwie 30, 2021 7:52 pm
bobby-x pisze: pt kwie 30, 2021 7:47 pm Chyba się nie polubicie.
Bo my oboje z tego samego podwórka (czytaj: województwa) :wink:
A ja wolę "sąsiadki" :cwany:
To się spotkajjjta na mikro zlocie.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

Neo01 pisze: pt kwie 30, 2021 8:04 pm4. fala jest raczej pewna
Pewnie nie w takiej skali. Obawiam się jednak, że o ile w pierwszych dwóch falach chroniliśmy seniorów, to teraz trzeba będzie chronić... dzieci. I tu rzeczywiście zdrowy rozsądek jest skłonny mówić najpóźniej o pierwszej połowie września.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Nicoletta »

Neo01 pisze: pt kwie 30, 2021 8:04 pm A jesteś pewny, że to zatrzyma na tyle epidemię? Ja bym naprawdę bardzo chciał, ale 4. fala jest raczej pewna. Pytanie tylko w jakiej skali.
Obawiacie się spotkania w gronie znajomych kilku osób, w dodatku większość z Was będzie już zaszczepiona.
A spójrzcie dookoła ... Na Wyspę Słodową we Wrocławiu, na wały nad Odrą, na Maltę poznańską czy Błonie warszawskie. O molo w GD czy Sopocie nawet nie wspominam ... Tam o DDM nikt nie słyszał....
Wydaje mi się, że Wasze spotkanie (w zaszczepionym gronie podchodzących poważnie do sprawy osób) będzie raczej ostoją bezpieczeństwa niż źródłem zakażenia.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Neo01 »

A co to ma wspólnego z wpisem, który zacytowałaś? Ja pisałem o tym, że we wrześniu mogą znów zamknąć hotele (albo może nawet wcześniej, choć pewnie jest to mało prawdopodobne).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze: pt kwie 30, 2021 9:55 pm Obawiacie się spotkania w gronie znajomych kilku osób, w dodatku większość z Was będzie już zaszczepiona.
A spójrzcie dookoła ... Na Wyspę Słodową we Wrocławiu, na wały nad Odrą, na Maltę poznańską czy Błonie warszawskie. O molo w GD czy Sopocie nawet nie wspominam ... Tam o DDM nikt nie słyszał....
Wydaje mi się, że Wasze spotkanie (w zaszczepionym gronie podchodzących poważnie do sprawy osób) będzie raczej ostoją bezpieczeństwa niż źródłem zakażenia.
A no obawiam się:
1. w święta Wielkiej Nocy nie spotkaliśmy się nawet z najbliższą rodziną
2. mój sąsiad z działki (mieszka jeszcze gdzie indziej) odwiedził nas na działce (oczywiście ugościliśmy go na świeżym powietrzu, wszyscy w maseczkach) - okazało się, że kilka dni później zachorował na covida, aż stracił przytomność, więc niechcący mógł nas pozarażać... a to tylko taka sympatyczna sąsiedzka wizyta...
3. piszesz o jakiś miejscach - skupiskach - nie bywam w takich miejscach
4. w Polsce jest już paskudna odmiana mutacji indyjskiej
5. będę zaczepiony dwiema dawkami phizera od 28 maja

i co z tego - myślisz, że nie powinienem przestrzegać już żadnych zasad? Każdy ze zlotowiczów może przywlec wirusa z pociągu, autobusu .... przecież tym nadal rządzi przypadek.
Zamierzam poluzować moje własne obostrzenia, jak ilość osób zmarłych spadnie do zera i będzie się utrzymywała.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: sob maja 01, 2021 10:55 amw Polsce jest już paskudna odmiana mutacji indyjskiej
No niby jest, ale nikt nie udowodnił jeszcze, że jest bardziej zaraźliwa od brytyjskiej czy południowoafrykańskiej, że jest bardziej śmiertelna itp. To że teraz w Indiach jest załamany system ochrony zdrowia i są bite rekordy za rekordem zakażeń i zgonów, wynika to trochę z poluzowania restrykcji bodajże w styczniu, a w dużej mierze z przeludnienia w tamtym rejonie świata. Inna rzecz, że jeżeli Polacy będą mimo luzowania obostrzeń podchodzić w miarę rozważnie do sprawy, a nie rzucać się do restauracji (czy tam choćby ogródków), na imprezy czy tym podobne (tylko dlatego, że są one odmrażane), to lato wcale nie będzie złe. Z drugiej strony trochę egoizm bogatych krajów w zakresie szczepień (w tym paradoksalnie naszego też) wpływa na przebieg epidemii w nieco biedniejszych krajach (a nawet nie tyle biedniejszych, co znajdujących się bardziej na Południu).
bobby-x pisze: sob maja 01, 2021 10:55 amZamierzam poluzować moje własne obostrzenia, jak ilość osób zmarłych spadnie do zera i będzie się utrzymywała.
Z takim podejściem to raczej przez najbliższe jakieś dwa lata nie ma na to szans.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Nicoletta »

Bobby nie napisałam niczego takiego, że nie powinieneś przestrzegać zasad. Ja uważam, że wręcz należy przestrzegać cały czas. Tyle tylko, że przy podejsciu takim jak ma większośc osób tutaj można wnioskować w miarę bezpieczne spotkanie.
Jakiś problem ze zrozumieniem tu wystąpił.

Neo chYba chciałam inny zacytować i coś poszło nie tak. w telefonie jakoś słabo mi to idzie.
Ok znikam, bo co się odezwę to same fochy ;)
Pozdrawiam i trzymajcie się!
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: LLucky »

Dzwoniłem do Emowa i póki co sierpień i wrzesień są wolne, ale jeszcze nie wiadomo, co z pierwszymi komuniami w tym roku. W ciągu dwóch najbliższych tygodni powinno być wiadomo coś więcej, ale to oznacza, że wtedy już terminy mogą być zarezerwowane. W sumie nawet jeśli zaklepiemy termin, to może się okazać, że jednak zostaniemy "wypchnięci" (jak w zeszłym roku).

Wobec powyższego nie jestem pewien, co zrobić. Z jednej strony może lepiej poczekać, aż będzie wiadomo więcej, żeby nie zmieniać planów dziesięć razy z różnych powodów. Z drugiej strony chyba dobrze by było jak najszybciej zdecydować się na konkretny termin, żeby mieć jakieś pierwszeństwo. Ponieważ to drugie w sumie niczego nie gwarantuje, to skłaniam się ku pierwszemu, ale przyszło mi jeszcze do głowy, że może bezpieczniej byłoby zarezerwować termin nieweekendowy. Mniejsza szansa, że będziemy kolidowali z jakąś komunią czy weselem - aczkolwiek wtedy można spodziewać się przyjezdnych pracowników w części noclegowej i kuchni. Zwykle tacy bywali i wyjeżdżali tuż przed naszym przyjazdem, bo akurat zaczynał się weekend.

No i oczywiście zlot w dni robocze wymaga wzięcia dłuższego urlopu, co może być utrudnieniem, ale właśnie dlatego piszę o tym teraz, żeby była szansa taki urlop zaplanować. Co myślicie o takim pomyśle? Zlot od (powiedzmy) wtorku do piątku?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Neo01 »

Na teraz ciężko mi powiedzieć czy bym mógł w środku tygodnia, bo generalnie pracuję zleceniowo i nie mogę sobie wziąć urlopu :)
A to, że możemy zostać wypchnięci z terminu jest trochę słabe. Mimo wszystko optowałbym za jak najszybszym jego ustaleniem. Bo rozumiem, że inna lokalizacja nie wchodzi w grę?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze: sob maja 01, 2021 11:53 am Bobby nie napisałam niczego takiego, że nie powinieneś przestrzegać zasad. Ja uważam, że wręcz należy przestrzegać cały czas. Tyle tylko, że przy podejsciu takim jak ma większośc osób tutaj można wnioskować w miarę bezpieczne spotkanie.
Jakiś problem ze zrozumieniem tu wystąpił.
Żaden problem. Piszesz co robią ludzie w pewnych popularnych miejscach w Polsce, ja odpisuję. "Spotkanie w miarę bezpieczne" - szczególnie osoby, które jadą kilkaset kilometrów i nie zamierzają nosić maseczek. A zlot to taka jedna wielka restauracja, jak jeść, jak pić herbatę przez maski?, wiadomo, że trzeba je wtedy zdjąć czyli praktycznie cały czas.
Nicoletta pisze: sob maja 01, 2021 11:53 am Ok znikam, bo co się odezwę to same fochy ;)
Twój wybór.
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2021 12:42 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Miszon »

TStudent pisze: sob maja 01, 2021 11:49 am. Z drugiej strony trochę egoizm bogatych krajów w zakresie szczepień (w tym paradoksalnie naszego też)
Co w tym paradoksalnego?
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

Bo akurat aż tak bogatym narodem nie jesteśmy, a jednak jesteśmy w egoistycznej Unii.
Neo01 pisze: sob maja 01, 2021 12:33 pmBo rozumiem, że inna lokalizacja nie wchodzi w grę?
Jeżeli jest tak duże ryzyko, że z terminu w Emowie będziemy wypchnięci, też wolałbym pojechać gdzieś dalej a mieć bezpieczny termin.
Natomiast może nie będzie tak źle i komunie może na drugą połowę sierpnia nie będą ustalane, wszakże to raczej sezon dożynowy.
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2021 12:54 pm przez TStudent, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: sob maja 01, 2021 11:49 am No niby jest, ale nikt nie udowodnił jeszcze, że jest bardziej zaraźliwa od brytyjskiej czy południowoafrykańskiej, że jest bardziej śmiertelna itp.
A co za różnica, która dopada człowieka i uśmierca?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: sob maja 01, 2021 11:49 am
bobby-x pisze: sob maja 01, 2021 10:55 amZamierzam poluzować moje własne obostrzenia, jak ilość osób zmarłych spadnie do zera i będzie się utrzymywała.
Z takim podejściem to raczej przez najbliższe jakieś dwa lata nie ma na to szans.
Mój wybór, nie Twoja sprawa.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: sob maja 01, 2021 12:54 pmA co za różnica, która dopada człowieka i uśmierca?
Ja tylko odpowiedziałem na Twojego posta pod kątem mutacji wirusów, zaś pytanie jest zasadne ;)
bobby-x pisze: sob maja 01, 2021 12:55 pmMój wybór, nie Twoja sprawa.
Oczywiście. ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: sob maja 01, 2021 12:56 pm Oczywiście. ;)
Zdróffka Tobie i wszystkim na forum też.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: ku3a »

LLucky pisze: sob maja 01, 2021 11:57 am No i oczywiście zlot w dni robocze wymaga wzięcia dłuższego urlopu, co może być utrudnieniem, ale właśnie dlatego piszę o tym teraz, żeby była szansa taki urlop zaplanować. Co myślicie o takim pomyśle? Zlot od (powiedzmy) wtorku do piątku?
zdecydowanie wolę termin weekendowy
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: jollyroger72 »

Ja również.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: kajman »

We wrześniu tylko weekendowy. W sierpniu jest mi obojętnie.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: adameria »

Nie jestem fanem tego zespołu, ale także wolę "weekend" niż "w tygodniu".
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Miszon »

TStudent pisze: sob maja 01, 2021 12:52 pm Bo akurat aż tak bogatym narodem nie jesteśmy, a jednak jesteśmy w egoistycznej Unii.
Mylisz się, w skali świata jesteśmy wśród najbogatszych.
Co niestety nie idzie w parze z dzieleniem się bogactwem z biednymi.
Dlatego podwójny brak zaskoczenia...
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: Martyr »

bobby-x pisze: pt kwie 30, 2021 7:44 pmTo może powtórzmy Sine Wiry, lady, Bieszczady i zapomniałem nicki Tej szacownej forumowej Pary, co gościliśmy u Nich w drodze powrotnej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pewnie masz na myśli gaję i temika?
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: TStudent »

Pierwotnie miałem być szczepiony Astrą 21 maja, ale byłem trochę zazdrosny o... mamę 😂 i stwierdziłem, że poszukam jakiegoś terminu na Pfizera. No i znalazłem - na ten moment 15 maja pierwsza dawka. Czy się to ziści? Pożyjemy... zobaczymy.

to nie offtop. Chodziło tylko o uświadomienie że mogę się nadal dostosować do planowanego terminu zlotu ;)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2021, Emów?

Post autor: ku3a »

to ja w kolejnym miejscu będę polecać korzystanie z infolinii 989 w celu szukania wcześniejszego terminu (jak i zmiany szczepionki z Astry, która ma dłuższy interwał między dawkami), bo to naprawdę działa.
ODPOWIEDZ