XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: Yacy »

My też już w domu.
Od jakiegoś czasu, ale trzeba było ogarnąć się i kilka rzeczy. :)
Masz rację Kuba - nudne to pisanie za każdym razem: było fantastycznie, rewelacyjnie i za krótko. ;-)
No ale tak było i tym razem :-)

Podziękowania dla wszystkich obecnych w Emowie!
Zawsze wydaje mi się, że będzie sporo czasu aby się nacieszyć wspólną obecnością i zawsze jest to założenie błędne.
Nawet mimo tego, że było o całe 24 godziny więcej...

Podziękowania dla Adama za info o płycie, o której istnieniu nie miałem pojęcia i dzięki temu poznałem tytułu utworu, którego nie mogłem namierzyć przez prawie trzy lata!!! :-)


Do zobaczenia najprawdopodobniej 29 maja 2020 roku :-)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: LLucky »

Miszon pisze: pn lis 11, 2019 4:08 pm O własnie, to mój ręcznik.
A szkoda, bo już myślałem, że będę mógł go zatrzymać... ;) :lol:

ku3a pisze: pn lis 11, 2019 6:42 pm było fenomenalnie! (nuda, przecież to norma)
No to mamy dylemat:
Wybierasz się na XXIX zlot Forum LP3. Czy chcesz, żeby było:
A) fenomenalnie, ale nudno?
B) gorzej, ale ciekawie?
:P ;) :lol:
Zresztą po co ja pytam, skoro to nie ode mnie zależy - wszyscy tworzymy atmosferę zlotu i to od nas zależy, jak będziemy się na nim bawić. Dołączam się więc do tych szczegółowych podziękowań ku3y dodając, że dziękuję także mu za przywiezienie pokaźnego stosiku gier.

bear pisze: pn lis 11, 2019 7:46 pm ostatni czyli (dzisiejszy) dzień zlotu:
1) rozpoczął się od zarwania pode mną łóżka
Taa... Doszły mnie słuchy, że przytrafiła Ci się ta przygoda, co niegdyś djjackowi. Zresztą chyba przed zlotem Tobie o niej napomknąłem pisząc, że nie spodziewam się więcej takich problemów. Cóż, zapeszyłem, wykrakałem, więc chyba mogę przyjąć odpowiedzialność na siebie. ;)

bear pisze: pn lis 11, 2019 7:46 pm Niesamowite, że są jeszcze tacy ludzie - z takim talentem organizacyjnym, tak uczynni i życzliwi. Wiedziałem, że pod tym względem będzie świetnie, ale takiej rewelacji się nie spodziewałem.
W sumie nie wiem, co mam napisać... Może to jest w kwestia tego, że czuję się tak, jakbym Was zaprosił w gościnę do siebie, więc organizowanie to nie obowiązek, tylko przyjemność. Może to dlatego, że jak już coś robię, to chcę to robić dobrze. A może po prostu przeceniacie mój wysiłek, bo jakoś ja wcale jego nie odczuwam. Chyba lepiej zamiast tłumaczyć się i przepraszać po prostu podziękuję za miłe słowa. :D
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: jollyroger72 »

Ja również przed godziną 19 dotarłem do domu.
Jak zwykle było w dechę :wink: i dobrze, że była to long wersja zlotu :)
Więcej jutro, bo trzeba przygotować się do rzeczywistości... :nie:
bear pisze: pn lis 11, 2019 7:46 pm 1) rozpoczął się od zarwania pode mną łóżka
Spoko. Strat nie było, bo szczeble ocalały. Jedynie wysunęły się ze stelaża. No i plecy też (na szczęście) całe 8)
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jednym słowem

Post autor: djjack »

Obrazek
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: ku3a »

:lol:

jak zwykle mistrzostwo!
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9259
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: Martyr »

Djjacku, świetnie zaprezentowales 😁 ja też bardzo polubiłam Jednym słowem 😃
Lady i bracie lady - super było Was nareszcie poznać. Lady, zaimponowalas mi całym wtajemniczeniem bluesowym 😃 Mam nadzieję, że zobaczymy się wiosną 😉
Bear i Gary, fajnie było Was spotkać i pogadać po latach 🙂
Llucky, jeszcze raz dzięki za wszystko, szczególnie też za spełnienie moich próśb 😉
Dzięki wszystkim za gry i zabawy. Było naprawdę fenomenalnie! 🙂 Z tą nudą to daliście czadu 😉😜
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: bear »

Pytanie techniczne do zlotowych weteranów:
Jak długo trwa to pozlotowa głupawka?
Wiecie o co chodzi - o niekontrolowane parskanie śmiechem gdy coś nam się nagle przypomni itp.
Mam jeszcze urlop więc to nie jest jeszcze problem, ale niedługo trzeba będzie wrócić do normalnego życia i zastanawiam się, kiedy i czy w ogóle to minie.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: LLucky »

Nie wiem, nie mierzyłem, nie konsultowałem z lekarzem ani z farmaceutką - ale wydaje mi się, że po prostu musisz to z siebie wyrzucić. Może pomogłaby w tym terapia w postaci spisania relacji? ;) Dawno nikt tego nie robił, więc można podejrzewać, że w przypadku nałogowych zlotowiczów już się nie sprawdza, ale może dla Ciebie jest nadzieja... ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: jollyroger72 »

Mijający Zlot to JEDNYM SŁOWEM MASAKRA :wink:
Why? - zapytacie...
Bo w JEDNYM SŁOWEM fajnie się grało a MASAKRA (dla niewtajemniczonych - album Republiki) stała się się moim trofeum w rozgrywce zorganizowanej i prowadzonej przed adamerię. Adam, wielkie dzięki za wspaniały konkurs; djjack'u - podziękowania za wspólnie osiągnięty sukces :) )
Przy okazji dodać trzeba, że nie byłoby tryumfu, gdyby na tę część zlotu dotarł Marcin Buchalski. Startując później, już pozakonkursowo, solo zdobył jeszcze nieco więcej punktów od naszej zwycięskiej pary. Marcin, wielki SZACUN!
Dziękuję Wam za kolejne wspólne spotkanie :) Miło było ujrzeć nowe oraz nowe-stare twarze i wszystkich "etatowych" uczestników :wink: Lady swój debiut może zaliczyć do bardzo udanych. Wszystko za sprawą kajmana, który przygotował bluesowe konkursisko a lady rozwaliła system :!: :mrgreen: Doprawdy, imponująca wiedza o bluesie :shock:
Specjalne podziękowania dla LLucky'ego, który ogarniał wszystkie organizacyjne niuanse. I choć najpierw odgrażał się, a potem robił wszystko, abyśmy byli niezadowoleni, to i tak wszystko było zaje... fajne :lol:
Tym razem nieco więcej udzielałem się w różnych gierkach karciano-planszowych. I choć nie wszystkie pamiętam z nazwy, to i tak wiem, że na następnych zlotach wezmę w nich udział.
"Było super i bomba.
A kto nie był, ten trąba"
:wink:
JEDNYM SŁOWEM - FINITO.
Do zobaczenia się z Państwem 29 maja A.D. 2020 :)
(Miało być dosadnie, więc jest)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: kajman »

Szkoda:
że zlot nie trwał dłużej
że nie wszyscy mogli zostać cały czas
że kilku (co najmniej) osób zabrakło
Ale to wszystko nie zmienia faktu:
że było cudownie
że spotkałem się ze starymi znajomymi
w tym kilkoma po długiej przerwie
że poznałem nowe osoby
że świetnie się bawiłem jako uczestnik gier, zabaw i konkursów
że spędziłem cztery upojne dni

I może kilka odniesień:
bear pisze: pn lis 11, 2019 7:46 pm Choć jedyny wygrany konkurs
A jeden niewygrany dlatego, że byłeś ze mną w parze. Samotnie zdobyłbyś 90% tego, co zdobyliśmy. Ja pewnie około 1/3 (no cóż, skleroza).
Martyr pisze: wt lis 12, 2019 12:41 am Lady, zaimponowalas mi całym wtajemniczeniem bluesowym
Liczyłem na taką znajomość.
Chyba coś jeszcvze chciałem skomentować, ale mi umknęło.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: lady »

neon.ka pisze: pn lis 11, 2019 2:57 pm Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy lady!
Martyr pisze: wt lis 12, 2019 12:41 am Lady, zaimponowalas mi całym wtajemniczeniem bluesowym 😃
jollyroger72 pisze: wt lis 12, 2019 11:23 pm Doprawdy, imponująca wiedza o bluesie :shock:
:oops: Bo mi się jeszcze w głowie przewróci od tylu komplementów ...
:mrgreen:
A prawda jest taka, że jak się coś lubi, w tym przypadku chodzi o ulubioną muzykę, to stara się wiedzieć o niej jak najwięcej, znać jak najwięcej wykonawców, utworów itp. Wy też tak na pewno macie. A już na pewno bijecie mnie na głowę wiedzą o Liście, kiedy, co i jak wysoko było, przyznaję że tego nie ogarniam :wink:
Tak że zaimponowaliśmy sobie nawzajem, no i może za wcześnie jeszcze o tym mówić, ale jeśli spotkamy się na Zlocie wiosennym to myślę, że z pomocą brata przygotuję jakiś swój konkurs dla Was, i od razu uspokajam, że nie będzie to konkurs bluesowy, może troszkę :wink: , a na pewno związany z Listą.

I korzystając z okazji, również chciałabym Wam wszystkim podziękować za spotkanie, a szczególnie LLucky'emu za świetną organizację i piosenkę :wink: , kajmanowi za konkurs, Neo01 za towarzystwo także w podróży i wysłuchiwanie moich historii o starych bluesmanach :mrgreen: , jolly'emu i djjackowi za współuczestnictwo w konkursie bluesowym, bearowi za bieszczadzką koszulkę, a całej reszcie za towarzystwo i miłe rozmowy. Jesteście super i już za Wami tęsknię :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: jollyroger72 »

lady pisze: śr lis 13, 2019 12:14 am Bo mi się jeszcze w głowie przewróci od tylu komplementów ...
Jeśli przewróci Ci się w stronę metalu, to ja jestem za :wink: :mrgreen:
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: lady »

Musiałabym chyba czymś metalowym dostać w głowę :lol:
O, i bym zapomniała - dziękuję także konwickiemu za to, że dzięki niemu nie zginęliśmy w Warszawie :wink:
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: ku3a »

jollyroger72 pisze: wt lis 12, 2019 11:23 pmTym razem nieco więcej udzielałem się w różnych gierkach karciano-planszowych. I choć nie wszystkie pamiętam z nazwy, to i tak wiem, że na następnych zlotach wezmę w nich udział.
no widzisz, Jolly, nie taki diabeł straszny ;-). bardzo się cieszę, że gry Ci się podobały! :-)

jeśli chodzi o "Jednym słowem", które chyba będzie jednym z symboli tego zlotu, to jak tylko dowiedziałem się na czym ta gra polega, od razu wiedziałem, że będę chciał ją dołączyć do swojej kolekcji i pomyślałem, że to idealny kandydat na zlot. bardzo się cieszę, że się nie pomyliłem, tym bardziej, że grali prawie wszyscy i nie zauważyłem, żeby komuś się nie podobało :-).

<tajemnica>dziś grałem w kolejną grę, którą typuję na jeden z hitów kolejnych zlotów. jeśli tylko zdąży być wydana po polsku ;-).</tajemnica>
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: konwicki1980 »

lady pisze: śr lis 13, 2019 12:31 am O, i bym zapomniała - dziękuję także konwickiemu za to, że dzięki niemu nie zginęliśmy w Warszawie :wink:
Polecam się na przyszłość. Liczę, że następnym razem uda się Was namówić na nieco większe zwiedzanie niż Reduta Ordona, Fotoplastikon i PKiN.
Ze swojej strony dziękuję za kompot.

O ogólnych wrażeniach opowiem, jak wrócę do domu.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: Gary »

tak..."Jednym słowem" to był hit :) .... Dostojewski :lol:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: Neo01 »

My mieliśmy swojego "Zenka" - "Martyniuka", nawet ktoś to udokumentował, zdaje się :P
A ja właśnie zażyczyłem sobie na urodziny "Słowo daję", bo tyle śmiechu ile dobiegało z drugiej części sali w piątkowy wieczór dawno nie słyszałem, więc gra musi być co najmniej równie dobra ;)
konwicki1980 pisze: śr lis 13, 2019 1:01 am Polecam się na przyszłość. Liczę, że następnym razem uda się Was namówić na nieco większe zwiedzanie niż Reduta Ordona, Fotoplastikon i PKiN.
Nie wiem czy damy radę więcej pozwiedzać, ale może uda się bardziej "ogarnąć" Pekin, a nie tylko wejść i wyjść... ;) W każdym razie bardzo miło było i również polecam się na przyszłość :)
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jednym słowem

Post autor: djjack »

Neo01 pisze: śr lis 13, 2019 9:40 pm (...)
A ja właśnie zażyczyłem sobie na urodziny "Słowo daję", bo tyle śmiechu ile dobiegało z drugiej części sali w piątkowy wieczór dawno nie słyszałem, więc gra musi być co najmniej równie dobra ;)
(...)
Ja nie czekałem do kwietnia.
Wczoraj zamówiłem i zapłaciłem, a dzisiaj odebrałem "Jednym słowem" po drodze z pracy do domu.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: ku3a »

:-D!
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: neon.ka »

bear pisze: pn lis 11, 2019 7:46 pmskoro nie słucham już regularnie listy, skoro nie udzielam się na forum to nie wypada pojawiać się na zlotach, bo ktoś to może źle odebrać... tak myślałem..
Gdyby tak było, to mnie już od bardzo dobrych kilku zlotów nie powinno na nich być. ;-)
I dobrze, że tak nie jest, bo smutno byłoby mi z tego zrezygnować...
bear pisze:Niesamowite, że są jeszcze tacy ludzie - z takim talentem organizacyjnym, tak uczynni i życzliwi. Wiedziałem, że pod tym względem będzie świetnie, ale takiej rewelacji się nie spodziewałem.
Lepiej bym tego nie ujęła.
Aż czasem mam wyrzuty sumienia, że tak bezceremonialnie z tej uczynności korzystam.
Yacy pisze: pn lis 11, 2019 9:20 pmDo zobaczenia najprawdopodobniej 29 maja 2020 roku :-)
No rety, rzeczywiście!
Chyba nie było tak do tej pory, żeby na tyle wcześniej znać termin kolejnego zlotu? :-)
ku3a pisze: śr lis 13, 2019 12:49 amjeśli chodzi o "Jednym słowem", które chyba będzie jednym z symboli tego zlotu, to jak tylko dowiedziałem się na czym ta gra polega, od razu wiedziałem, że będę chciał ją dołączyć do swojej kolekcji i pomyślałem, że to idealny kandydat na zlot. bardzo się cieszę, że się nie pomyliłem, tym bardziej, że grali prawie wszyscy i nie zauważyłem, żeby komuś się nie podobało :-).
Ja z kolei zamierzam tę grę kupić komuś w rodzinie na Gwiazdkę. (sama zaś raczej będę korzystać z Twojego egzemplarza przy okazji planszówkowych spotkań wszelkiej maści, których uczestnikiem będziesz też Ty. Przynajmniej taką mam nadzieję ;-) ).
ku3a pisze:<tajemnica>dziś grałem w kolejną grę, którą typuję na jeden z hitów kolejnych zlotów. jeśli tylko zdąży być wydana po polsku ;-).</tajemnica>
No no no, co to się robi w pracy... ;-) (Ty zakupiłeś sobie po angielsku (jak się domyślam), czy przyjechała gdzieś z zagranicy?)
Neo01 pisze: śr lis 13, 2019 9:40 pm A ja właśnie zażyczyłem sobie na urodziny "Słowo daję", bo tyle śmiechu ile dobiegało z drugiej części sali w piątkowy wieczór dawno nie słyszałem, więc gra musi być co najmniej równie dobra ;)
O ile pamiętam, to kiedy graliśmy w piątek w "Jednym słowem", to w drugim końcu sali była rozgrywka "Dixita"?
Ostatnio zmieniony czw lis 14, 2019 1:55 am przez neon.ka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: Neo01 »

Aj, no tak... znowu coś pomyliłem (jakoś tak podobnie wyglądała do tej która zobaczyłem w witrynie sklepu...), ale w każdym razie jakaś inspiracja to była :P
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: ku3a »

neon.ka pisze: śr lis 13, 2019 11:38 pmNo no no, co to się robi w pracy... ;-) (Ty zakupiłeś sobie po angielsku (jak się domyślam), czy przyjechała gdzieś z zagranicy?)
grałem po pracy ;-).
została przywieziona z planszówkowych targów w Essen.
ale w niej nieważne jest w jakim języku została wydana, gdy ktokolwiek zna zasady (które da się wytłumaczyć w 50 sekund), bo poza instrukcją jest niezależna językowo.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: neon.ka »

ku3a pisze: czw lis 14, 2019 1:08 amale w niej nieważne jest w jakim języku została wydana, gdy ktokolwiek zna zasady (które da się wytłumaczyć w 50 sekund), bo poza instrukcją jest niezależna językowo.
W takim razie nie trzeba czekać na wydanie po polsku. :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: Miszon »

Chyba że oryginał jest dajmy na to tajsku lub gruzińsku i pisany ich alfabetem ;-) .
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: XXVIII zlot Forum LP3 - 8-11 listopada 2019, Emów

Post autor: neon.ka »

To nadal nieistotne po tym, co napisał Kuba. Wystarczy, ze on będzie znał zasady.
ODPOWIEDZ