21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: barb42 »

Tradycyjnie napiszę, bawcie się doskonale, zapowiada się niezwyczajny zlot.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: słoik »

LLucky pisze:
wwas pisze:ale chciałbym spytać Was, jakie mielibyście rady praktyczne dla początkujących zlotowiczów?
Skoro było w moim imieniu, ponawiam osobiście prośbę o przyczynek do instrukcji obsługi zlotu. Wyprawa pod Otwock przeraża, nigdy nie widziałem dzikiego łosia, jak z dostępnością pasty do zębów i papieru toaletowego, czy Świder wylewa o tej porze roku. Tysiące wątpliwości kłębią się w zwojach. Nie wiem, jak mam to zrobić, by zlotowiczem się stać i nie wypaść ze swej roli tego, co pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15292
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Miszon »

Nicoletta pisze:no a dojazd z Modlina 35 zł w jedną stronę :D
Zależy czym. PKSem czy busem pewnie z 10 zeta.
kajman
Posty: 64206
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: kajman »

słoik pisze:nigdy nie widziałem dzikiego łosia,
Ja też nie, a co nieco zlotów (nie z łosia bynajmniej) zaliczyłem.
słoik pisze:czy Świder wylewa o tej porze roku
A on w ogole wylewa? No chyba że żale.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: słoik »

kajman pisze:zlotów (nie z łosia bynajmniej) zaliczyłem
Biegnie, biegnie łoś,
ma przypięte coś.
Ma przypiętą na ogonie
Pozostałość po kajmanie.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2463
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: wwas »

LLucky pisze:co lepiej ze sobą zabrać, a czego nie zabierać?
Można zabrać coś własnoręcznie upieczonego do poczęstowania pozostałych zlotowiczów - jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie byli z tego zadowoleni (ale uspokajam - w żadnym wypadku nie jest to obowiązkowy element bagażu). A poza tym polecam raczej minimalizm - sam zlot z powodzeniem zaspokaja prawie wszystkie potrzeby. Ewentualnie można zabrać kubek, najlepiej trójkątny, jeżeli nie ma się ochoty obserwować procesu odkszatłcania się tych plastikowych pod wpływem temperatury (ale dotyczy to tylko Śródborowianki - w Emowie szklanek nam na pewno nie zabraknie, prawda?). Ja na wszystkie wyjazdy zabieram też gruby sweter (od czasu, kiedy jeszcze w erze przedzlotowej w pewnym miejscu zdecydowanie się z tym strojem niekojarzącym, dość mocno cierpiałem z powodu jego braku), ale na żadnym ze zlotów jeszcze go nie użyłem (chociaż kiedyś musi być ten pierwszy raz...).

Pasty do zębów nie trzeba - LLucky zawsze chętnie pożyczy (sprawdzone!)
kajman
Posty: 64206
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: kajman »

I jeszcze jedna taka informacja żeby skomplikować innym zlotowiczom życie: podczas ABC (ani przedtem) nie podawać czy się zgłosiło jakąś piosenkę. Częścią zabawy jest zgadywanie kto daną piosenkę zgłosi, a ewentualne ogłoszenie, że się nic nie wybrało ograniczy grupę osob, ktore się przewiduje jako zgłaszającego.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: LLucky »

wwas pisze:Emowie szklanek nam na pewno nie zabraknie, prawda?
Eeeeeeuuueeeełeeeaaaaa...hm, no, myślę, że gdzie jak gdzie, ale w domu weselnym naczyń szklanych raczej nie zabraknie. (Wazonów, kieliszków, salaterek...) ;)
wwas pisze:Pasty do zębów nie trzeba - LLucky zawsze chętnie pożyczy (sprawdzone!)
Ostatnią tubką się podzielę, choćby porcja niepodzielna się zdawała.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: słoik »

18:25 na Centralnym to chyba za późno. Będę o 16:01, pojeżdżę sobie schodami ruchomymi...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15292
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Miszon »

Zalezy jaki jest grafik. Idziecie na Listę?

A zamiast jeździć schodami ruchomymi lepiej metrem sluchając Taco. Albo można iść na wystawę w PKiN na temat Titanica.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: słoik »

Zgubiłbym się, potrafię przejść z Centralnego do jakiegoś gmachu uniwersyteckiego na Krakowskim.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15292
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Miszon »

no to metro jest po drodze. co więcej, jest nawet stacja metra jakoś na nowym świecie, nazywa się Uniwersytet (ale nigdy na niej nie byłem, tzn. tylko przejazdem, więc nie mam pojęcia gdzie są wyjścia na powierzchnię czyli gdzie dokładnie się znajduje).
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: słoik »

Miszon pisze:no to metro jest po drodze. co więcej, jest nawet stacja metra
Niech sobie będą, nie wiem, jak je stosować, a gdybym gdzieś wsiadł, to zgubiłbym się bardziej. Na powierzchnię wypłynąłbym pewnie gdzieś pod Ciechanowem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15292
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Miszon »

Bylebyś trafił ostatecznie do stacji centrum, gdzie facet gra na krzesłach.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Nicoletta »

słoik pisze:
Miszon pisze:no to metro jest po drodze. co więcej, jest nawet stacja metra
Niech sobie będą, nie wiem, jak je stosować, a gdybym gdzieś wsiadł, to zgubiłbym się bardziej. Na powierzchnię wypłynąłbym pewnie gdzieś pod Ciechanowem.
w warszawskim metrze raczej się nie zgubisz ;)
gdyby to był Londyn, albo Lądek Zdrój to może ... ale tu powinieneś się odnaleźć na spokojnie!
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: neon.ka »

słoik pisze:Nie mam parcia na odwiedziny Trójki i obejrzenie Redaktora (to dziwne w sumie, taka niepowtarzalna okazja). Może dlatego, że wyczuwam opędzanie się od forowiczów jak od uprzykrzających się natrętów.
Ostatnio trochę rozmawialiśmy z niektórymi osobami o tym, i myślę, że mógł być bardzo konkretny powód takiej postawy. A jeśli tak by było, to raczej można już liczyć na bardziej przychylne podejście...
barb42 pisze:Tradycyjnie napiszę, bawcie się doskonale, zapowiada się niezwyczajny zlot.
A może jednak byś Basiu zdecydowała się żeby uczynić go jeszcze bardziej niezwykłym?... Ucieszyłabym się bardzo. A miałabyś wsparcie w postaci słoika...
słoik pisze:Tysiące wątpliwości kłębią się w zwojach. Nie wiem, jak mam to zrobić, by zlotowiczem się stać i nie wypaść ze swej roli tego, co pierwszy raz.
Na moje to najważniejsze jest, żeby być sobą. I nie starać się 'dorównać' do 'najidealniejszego' zlotowicza. Zdaje się, że na pierwszym zlocie nie trzeba wypadać jako pierwszo_zlotowiec. :-D
Co do tego, co trzeba zabrać ze sobą z takich rzeczy praktyczno-codziennych, to Llucky pewnie jeszcze napisze jakieś szczegóły, bo w związku z tym, że będziemy w Emowie pierwszy raz, wszyscy w pewnym stopniu będziemy debiutantami.
Ja jako fanka gier napiszę tylko, że jeśli jesteś posiadaczem jakiejś ciekawej, to możesz ją ze sobą przywieźć. :-) Nie musi być stricte planszowa, może być jakakolwiek - do wykorzystania na papierze, słowna, karciana, ruchowa, czy jakakolwiek inna.
wwas pisze:Ja na wszystkie wyjazdy zabieram też gruby sweter (od czasu, kiedy jeszcze w erze przedzlotowej w pewnym miejscu zdecydowanie się z tym strojem niekojarzącym, dość mocno cierpiałem z powodu jego braku), ale na żadnym ze zlotów jeszcze go nie użyłem (chociaż kiedyś musi być ten pierwszy raz...).
Myślę, że jeśli planujemy powrót do ABC przy ognisku, to jest na to bardzo duża szansa, i sama podpowiedź jest bardzo trafna. :-)
słoik pisze:Zgubiłbym się, potrafię przejść z Centralnego do jakiegoś gmachu uniwersyteckiego na Krakowskim.
A nie chciałbyś poznać jakiejś nowej trasy, żeby potem móc się szczycić dwoma? :-)

Ja na kajaki się nie piszę niestety...
Llucky, a ja jeszcze chcę się dopytać - nie ma ograniczenia, że jedna grupa w czasie weekendu może sobie zrobić tylko jedno ognisko? [drewno tam jest w ogóle dostępne, czy trzeba sobie uzbierać - pytam w kontekście piątku]. I rozumiem, że poza Miszonem nikt na nie chęci nie wyraża? [nie wiem, jak interpretować słowa słoika...]
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: adameria »

Przepraszam, ale jestem zdecydowanie za Listą na Myśliwieckiej, jeśli tylko będzie taka możliwość.
Dawno mnie tam nie było. ;-) Przykro mi, że to takie może egoistyczne podejście.
Lista przy ognisku może kompletnie nie wypalić - nie znamy prognozy pogody, komary (jeśli by były) dość skutecznie
obrzydziłyby odbiór, a poza tym już kiedyś słuchaliśmy Listy w Śródborowiance i zwyczajnie zagadywaliśmy audycję... ;-)
a Emów i dom weselny - z całym szacunkiem - nie jest schroniskiem górskim.
Zdaje się, że na Myśliwiecką musimy się odpowiednio wcześniej zapowiedzieć, prawda?
Zatem decyzja "LP3 przy ognisku" wyklucza z góry możliwość obecności w radio.
Również jak będzie la(ł)o.

Na kajaki chyba jednak średnio się piszę, a ognisko (ABC czy śpiewanie) - jeśli pogoda dopisze - to jestem za.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19611
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: jollyroger72 »

neon.ka pisze:I rozumiem, że poza Miszonem nikt na nie chęci nie wyraża?
Ja się ewentualnie piszę, ale przemówię słowami kolegi:
adameria pisze:jestem zdecydowanie za Listą na Myśliwieckiej, jeśli tylko będzie taka możliwość.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: słoik »

neon.ka pisze:[nie wiem, jak interpretować słowa słoika...]
Jeśli mój głos miałby decydować o zorganizowaniu ogniska, to chętnie zrezygnuję z Myśliwieckiej, przy czym nigdy nie rozpalałem ani nie podtrzymywałem ognia, więc moja obecność byłaby raczej pasywna.
Nie lubię gier w żadnym wydaniu i żadnej nie posiadam.
Byłbym wdzięczny, gdyby się mnie nie podtłuszczało.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15292
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Miszon »

adameria pisze:komary (jeśli by były) dość skutecznie
obrzydziłyby odbiór
Komarów nie przewiduję w dużych ilościach. Wręcz w małych.

Sprawa mojej obecności się komplikuje :| . Istnieje możliwość, że żona będzie miała dyżur nocny z pt na sob lub z sob na ndz. Także ktoś musiałby być przy Kubusiu w nocy (a jeśli będzie miała dyżur pt/sob to też w dzień, bo będzie odsypiać nockę). Raczej będę to ja, bo z kolei teściowej, która by mogła przy nim być, nie będzie bo jedzie na weekend do Stąporkowa na komunię córki znajomych (którą opiekowała się przez kilka lat kilka lat temu).
Istnieje jednakowoż szansa, że Maleństwo które jedzie z babcią i ze mną na święta majowe nie wróci do Warszawy 4 maja jak jest pierwotnie planowane, lecz zostanie na "ranczu" razem z babcią i innymi dziadkami na cały tydzień aż do 8 maja. Myślę że szansę to zwiększy dobra pogoda w święta majowe i po nich. Ktoś ma znajomego meteorologa, który jest teraz w stanie powiedzieć, jaka będzie?
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: LLucky »

neon.ka pisze:Ja jako fanka gier napiszę tylko, że jeśli jesteś posiadaczem jakiejś ciekawej, to możesz ją ze sobą przywieźć. :-) Nie musi być stricte planszowa, może być jakakolwiek - do wykorzystania na papierze, słowna, karciana, ruchowa, czy jakakolwiek inna.
Przy czym paintball raczej odpada.
Natomiast grano już na zlocie w football.
Inny balli nie pamiętam.
;)
neon.ka pisze:Llucky, a ja jeszcze chcę się dopytać - nie ma ograniczenia, że jedna grupa w czasie weekendu może sobie zrobić tylko jedno ognisko? [drewno tam jest w ogóle dostępne, czy trzeba sobie uzbierać - pytam w kontekście piątku]. I rozumiem, że poza Miszonem nikt na nie chęci nie wyraża?
Myślę, że nie będzie problemu z drewnem na dwa ogniska, a na słuchanie Listy przy ognisku mam zapisane czworo chętnych: oprócz Ciebie i Miszona jeszcze mnie i... kogoś (ale na razie nie będę zdradzał, kogo). (I nie mam tu na myśli kolegi niepodtłuszczonego.) ;) Z kolei przeciwko piątkowemu ognisku naliczyłem tylko adamerię i kajmana.
Miszon pisze:
adameria pisze:komary (jeśli by były) dość skutecznie obrzydziłyby odbiór
Komarów nie przewiduję w dużych ilościach. Wręcz w małych.
Na komary można wziąć ze sobą stylowy miotacz ognia. ;)
Miszon pisze:Ktoś ma znajomego meteorologa, który jest teraz w stanie powiedzieć, jaka będzie?
Myślę, że żaden szanujący się meteorolog nie zechce podać prognozy z wyprzedzeniem miesięcznym, bo wie, jak trudno to przewidzieć. Powinieneś raczej zapytać, czy ktoś nie zna sprawdzonego wróżbity. :)
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: słoik »

LLucky pisze:i... kogoś (ale na razie nie będę zdradzał, kogo).
A zdradzisz chociaż, czy to ktoś już mniej lub bardziej zadeklarowany, czy też jest jakiś tajemniczy zlotowicz?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: Yacy »

staram się nie zabierać głosu w tak ważkich kwestiach jak "co robimy od 19:10 do 21:57", w momencie gdy nie mam 100% pewności czy będę na zlocie. ale tu się trochę wyłamię. jak bedzie widać moja deklaracja nie jest w żaden sposób wiążąca ;-)
LLucky pisze:a na słuchanie Listy przy ognisku mam zapisane czworo chętnych: oprócz Ciebie i Miszona jeszcze mnie i... kogoś
:D juz kiedy neon.ka pierwszy raz pisała o ognisku myślałem o tym, że ja bym chętnie spędził ten czas właśnie w ten sposób. powyższe zdanie LLucky'go jeszcze mnie w tym utwierdziło :-D. ale niestety od moich chęci ważniejsza może okazać się Siła Wyższa... a z Siłą jeszcze nie doszliśmy do porozumienia :-P
a w ogóle coś już wiadomo czy wizyta w Trójce jest możliwa? tam ostatnio jest dosyć dynamicznie zmieniająca się sytuacja, więc może być różnie...
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: adameria »

Yacy pisze:w ogóle coś już wiadomo czy wizyta w Trójce jest możliwa?
Myślę, że o to warto się zacząć pytać. Tylko jest pytanie - kto pyta? :D
kajman
Posty: 64206
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 21. Zlot Forum LP3 - 6-8 maja 2016r., Emów

Post autor: kajman »

Chodzi Ci o to, kto konkretnie ma zadać to pytanie?
ODPOWIEDZ