XXIX zlot forum LP3 - 16-19 września 2021, Emów

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: bobby-x »

adameria pisze: pt lip 31, 2020 7:46 pm LLucky albo Matyr, czy ktoś z Was będzie mierzył temperaturę na wejściu?
Uważam to za bezsens, bo osoby przechodzące covid bezobjawowo nie mają gorączki.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: LLucky »

Niestety, termin 25-27 września jest kiepski ze względu na dwa przyjęcia komunijne, które mają odbyć się w Emowie w niedzielę 27 września. Dwa, czyli w dwóch salach, co oznacza, że w "naszej" też. Niby w niedzielę nas już nie będzie, ale skoro komunia jest w niedzielę, to przygotowania sal są w sobotę. Krótko mówiąc, ten termin odpada. Jutro mam się dowiedzieć, co z innymi.

Druga sprawa: podwyżka ceny za nocleg do 45 zł. Myślę, że do przełknięcia. Reszta cen po staremu: 20 zł za obiad i 300 zł za salę.

Trzecia sprawa, najważniejsza: pensjonat przyjmuje gości na zasadach bardzo zbliżonych do regularnych. W szczególności oznacza to, że gdybyśmy przyjechali, to śpimy w pokojach zajmując łóżka jak zwykle, bez jakiegoś specjalnego odseparowywania. Poza tym pewnie byłoby znowu tak, że mniej więcej równocześnie z naszym przyjazdem wyjeżdżają inni goście, którzy wcześniej korzystali z pokojów i kuchni (czyli także zastawy stołowej i lodówek). Oczywiście po ich wyjeździe jest sprzatane, ale przyznam, że w obecnej sytuacji nawet dla mnie to wszystko brzmi troszkę niepokojąco. Nie dlatego, że spodziewam się jakiegoś ogniska epidemii na miejscu, tylko raczej dlatego, że zjeżdżamy się z całego kraju i ktoś może przyciągnąć zarazki nawet na bagażu i pewna separacja czasowa i przestrzenna w pokojach byłaby wskazana... A jak Wy myślicie?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: konwicki1980 »

Było zwlekać tyle :( Zlot spokojnie mógł się odbyć w maju. Chorych było mniej, a ryzyko zarażenia się również mniejsze z uwagi na jednak nieporównywalnie mniejszą mobilność ludzi oraz przestrzeganie podstawowych zasad higieny.
Dla mnie termin 11-13.09 definitywnie odpada, a 4-6.09 też widziałbym raczej mniej chętnie.

A coś w kwestii uzupełnienia zastawy stołowej udało się ustalić? Dla mnie Emów ma spore zalety, ale i oczywiste wady również. Więc w ostateczności można by sprawdzić inne miejscówki, o ile ktoś się tego podejmie :wink: Zwłaszcza że podwyżka ceny za nocleg raczej nic nie zmieni w kwestii zasięgu GSM i innych braków.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: TStudent »

Chociaż i tak przyjechałbym na samą sobotę, to jeśli zlot byłby 18-20.09., to można byłoby przyjąć za niemal pewnik (jedynie wirus mógłby mnie ewentualnie zatrzymać), natomiast jeśli chodzi o pozostałe wrześniowe weekendy, to dałbym znać ale dopiero około 25.08., bo jeśli jeden z dwóch pozostałych mi egzaminów wypadnie mi 4.09., to będzie mi wsio rybka, a jeśli 11.09., to raczej chyba nie pojawię się (drugi egzamin mam 18.09. a że jeszcze pracuję, to czasu na przygotowanie dużo mi nie zostanie). Ale zapewne wcześniej będzie znany termin zlotu ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: jollyroger72 »

Wpis z 14 lipca:
TStudent pisze: wt lip 14, 2020 7:51 pm Po prawdzie jestem wolny we wszystkie weekendy jak na razie, ale nie deklaruję udziału, jakoś przyzwyczaiłem się do braku lp3 i odechciało mi się.
Wpis z dziś:
TStudent pisze: śr sie 05, 2020 5:13 pm Chociaż i tak przyjechałbym na samą sobotę (...)
Ta pisze ta sama osoba? :roll:
.......
Jeśli Zlotu nie będzie w ostatni weekend września, to pomijając "covidowy klimat", każdy inny termin w tym miesiącu jest dla mnie do bani... :(
Mój szef wówczas będzie urlopował a ja z urzędu muszę go zastępować, więc lipa.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: TStudent »

jolly, mam nadzieję, że widziałeś też wpis z 23.07... :roll: ;)
TStudent pisze: czw lip 23, 2020 8:47 pmNa wstępie chciałbym wszystkich przeprosić.
Za bezustanne robienie zamieszania swoją osobą.
Za wieczne trzymanie Was w napięciu.
Za niepotrzebne komentarze.
Za nadgorliwość.
Za wszystko, co napisałem złego wobec Was.
Za kłamstwa.
Za fałszywe obietnice.
I tak możnaby wymieniać.
Niestety ten rok od samego początku bardzo mnie (i nie tylko) wku**iał.
Jeśli się uda zorganizować zlot chociaż na dziesięć osób, to mogę wpaść i ja. Choćby na sobotę.
Jeśli tylko ten zarazek nie zaatakuje mnie bezpośrednio lub pośrednio (wiadomo, kwarantanna, kwarantanna, pokój, kuchnia, kibel, wanna ;)).
Jeśli nie będę musiał uczestniczyć w pewnym evencie, co do którego nie sądzę, że uda mi się wziąć udział, ale teoretycznie jest to możliwe (chociaż akurat ten event mógłby jedynie ograniczyć czas udziału w zlocie, bo ten event jest w Wawie, chyba że będzie online :P ).
Humory nie mają znaczenia.
Zdecydowanie najlepiej pasują mi ostatnie dwa weekendy września. Ale w sierpniu i w innych tygodniach września też by mogło być, byle nie przed 15.08.
Wiem, jestem strasznie burzliwą osobą i przez to pewnie nie jestem do końca mile widziany na zlocie, aczkolwiek chciałbym się z Wami spotkać na żywo, po prostu...
Natomiast z uwagi że wciąż nie jest w 100% pewne, że będę, patrz dzisiejszy post, nie będę brał udziału w ustalaniu konkretów, dopóki nie zostanę poproszony.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11783
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: adameria »

bobby-x pisze: wt sie 04, 2020 9:01 pm
adameria pisze: pt lip 31, 2020 7:46 pm LLucky albo Matyr, czy ktoś z Was będzie mierzył temperaturę na wejściu?
Uważam to za bezsens, bo osoby przechodzące covid bezobjawowo nie mają gorączki.
Przecież to było pół żartem, pół serial...

Oczywiście, każdy z nas chodzi do sklepu, itp. itd., i... nie znasz dnia, ni godziny, ale jednak proszę Was bardziej o pozytywne myślenie.
Sprawdźcie realnie jaki jest procent zakażonych, ile z tych osób przechodzi chorobę poważnie, a ile umiera...
Liczba zakażonych to też jest przedwyborczo-powyborcza loteria.
Ludzie powinni bardziej się pilnować w kościołach, na weselach czy w tramwaju.
konwicki1980 pisze: śr sie 05, 2020 12:01 am 1. Zlot spokojnie mógł się odbyć w maju.
2. Więc w ostateczności można by sprawdzić inne miejscówki, o ile ktoś się tego podejmie
3. Zwłaszcza że podwyżka ceny za nocleg raczej nic nie zmieni w kwestii zasięgu GSM
1. Czasu nie cofniesz. Nikt wtedy nie wiedział w jakim kierunku to pójdzie i było za mało danych.
2. Przychylam się do tej opinii. BTW, Śródborowianka - to se ne wrati... Coś jak z LP3.
3. To jest zdecydowanie największa wada tego miejsca.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Miszon »

3. A czasem zaleta ;-) .
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Nicoletta »

adameria pisze: Sprawdźcie realnie jaki jest procent zakażonych, ile z tych osób przechodzi chorobę poważnie, a ile umiera...
Liczba zakażonych to też jest przedwyborczo-powyborcza...
Wiesz co, takie wpisy są bardzo szkodliwe ... Przykładowo Ty będziesz na zlocie, będziesz bezobjawowym nosicielem, zarazisz takiego Tstudenta, który niczego nie świadomy zarazi jakąś babcię, która nie przeżyje choroby, oczywiście nie Twoja rodzina nie Twój problem, ale dla kogoś to może być tragedia. Po kim jak po kim ale po Tobie spodziewałam się większego szacunku do czyjegoś życia, tymczasem zamieszczasz wpis na poziomie antyszczepionkowców.

Ta choroba jest podstępna i nie wiemy jakie będą konsekwencje przechorowania. Zalecałabym ostrożność w takim podejściu i jako biolog i jako człowiek, po prostu.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: kajman »

Ta choroba może ciągnąć się jeszcze kilka lat, a nie wyobrażam sobie być przez nią tyle czasu terroryzowanym. To chyba powinienem pójść na przyspieszoną o rok emeryturę i nie wychodzić z domu.
Wiesz, TStudent może nie pojechać na zlot, a w jego czasie pójść do sklepu i się zarazić.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Nicoletta »

No można tak myśleć o każdej chorobie zakaźnej. Jeśli każde zabezpieczenie przed zakażeniem jest terrorem no to wybacz .... Są nowe czasy, są nowe choroby i nowe wymagania. Jak poznamy wirusa, znajdziemy na niego lek i szczepionkę to może się coš zmieni.
A póki co tego nie ma, więc może trochę pocierp i poczekaj.
Już wystarczy, że nauka musi ( w XXI wieku....) obalać idiotyzmy takie jak chipy w szczepionkach, poszczepionkowy autyzm i zawładnięcie umysłów przez 5 G. Lepiej, żeby naukowcy zajmowali się badaniami i nowymi rozwiązaniami jakich wymagają nasze czasy, a nie obalaniem głupot.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: TStudent »

Może bez bezmyślnego cytowania, chodzi o to, że jednak niestety zgadzam się z kajmanem, może nie to że terroryzowanym, bo jednak moim zdaniem warto zachować reżym sanitarny przynajmniej do czasu szczepionki, ale znaczna (ale to znaczna) część obostrzeń jest kompletnie bez sensu, a przecież wystarczyło zredukować imprezy masowe do jakiejś tam określonej liczebności (załóżmy 50 osób lub w przeliczeniu na jednostkę powierzchni) i wprowadzić obowiązkowe maseczki od pierwszych przypadków zachorowań. No i powiedzmy zamknąć na jakiś czas szkoły i uczelnie i przejść na nauczanie zdalne, a po pewnym czasie także nauczanie hybrydowe (choćby w maju). Na pewno zamykanie zakładów fryzjerskich czy większości gałęzi gospodarki nie powinno było mieć miejsca. Tak samo jak teraz bezmyślne jest np. zamykanie siłowni w strefach czerwonych. No i to co powiedział kajman, że nawet jeśli nie przyjadę na zlot, to i tak mogę się zarazić gdziekolwiek. Chociaż w zbiorkomie maseczki raczej są respektowane, to i tak mogę się zarazić nawet w tramwaju, bo przyjdzie taki żulik bez maseczki i będzie bekał wszędzie dookoła... :evil:
Natomiast znowu pytanie nr 1: jak teraz mamy tą nieszczęsną regionalizację obostrzeń, jak sobie mamy wyobrazić cały ten zlot w maseczkach (i zdejmowanie ich co najwyżej w porach posiłków)?
Może lepiej by było zrezygnować z planów dotyczących zlotu w tym roku a w razie gdyby wiosną sytuacja uległa jakiejś znaczącej poprawie (o ile nie postraszą trzecią falą) to ewentualnie o tym pomyśleć wtedy?
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: LLucky »

Słaby zasięg zwykle nie był dla mnie dużym problemem, ale tym razem okazał się wadą, bo dopiero teraz udało mi się skutecznie dodzwonić do Emowa. Niestety, okazało się, że inne terminy wrześniowe pensjonat ma pozajmowane. :(
W związku z powyższym proszę Was o wypowiadanie się na temat weekendów październikowych i listopadowych.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11783
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: adameria »

Nie jestem żadnym antyszczepionkowcem i proszę nie wysnuwać daleko idących wniosków z moich wpisów.
Nicoletta, przeszarżowałaś chyba...

Chciałbym tylko prosić o zdrowy rozsądek, bo...
1. Z jednej strony wkurza mnie jak na mnie ktoś pcha się w kolejce, a byłem świadkiem tego niejednokrotnie
(o dziwo, zwłaszcza dotyczyło to osób starszych z moich subiektywnych obserwacji) .
2. Z drugiej strony zamykanie lasów było nonsensem.
Złoty środek?
Przypominam, że zarazić się można wszędzie i całkowicie przypadkiem, tak jak napisał kajman.
Choć weselnicy, żałobnicy, itp. trochę sami się proszą... Ja unikam takich imprez, ale nie mam pewności,
że osoba w warzywniaku stojąca za mną z maseczką zaczepioną na dolnej wardzce nie była właśnie na jakimś korona-party. Sorry...

Moje wpisy są spowodowane pewnymi obawami z jednej strony, a chęcią spotkania z drugiej strony.
Czy się spotykamy i na jakich warunkach - trzeba chyba wspólnie podjąć decyzję.
Mam nadzieję, że spotkać się uda, mimo zagrożeń. Nie jesteśmy liczną grupą, choć nie ma co się okłamywać,
choćby przez noclegi dystansu zachować nie będzie się dało. Ale na pewno lepiej we wrześniu niż później... bo może być różnie...
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11783
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: adameria »

Pisałem post przed LLuckim. Zatem odpowiadam na jego propozycję...
Październik czy listopad to jest duże ryzyko, bo warunki kowidowe mogą się zmienić.
Dlatego zdecydowanie wolałbym wrzesień, nawet kosztem innego miejsca.
Poza tym październik czy listopad to już rok akademicki... i będę miał mniejsze pole manewru.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: TStudent »

a ewentualnie 29-30 sierpnia? Chociaż koliduje z moimi dożynkami, ale jeśli miałbym wpaść na samą sobotę...
a jak już mówimy o październikowych terminach to może spróbujmy pierwszy weekend października? ;)
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Nicoletta »

adameria pisze: ndz sie 09, 2020 8:27 pm Nie jestem żadnym antyszczepionkowcem i proszę nie wysnuwać daleko idących wniosków z moich wpisów.
nie nazwałam Cię antyszczepionkowcem tylko napisałam, że Twój wpis był moim zdaniem na tym poziomie. Proszę czytać ze zrozumieniem.
@TStudent oczywiście, że możesz zarazić się wszędzie, jak widzisz zacytowałam wpis, który uznałam za szkodliwy.
Lekceważenie choroby uważam za głupotę, ale cóż ... nie jeden już tak szarżował, co to nie on. Tylko pod respiratorem jakoś dziwnie wszyscy zdanie zmieniają ....
a w środkach komunikacji, sklepach, urzędach maski powinny być ustawowo nakazane. Zapewne gdyby ta podstawowa zasada była przestrzegana, dziś wszystko wyglądałoby inaczej.

A może niech ludzie chodzą bez tych masek ... Darwin nazywał to selekcją naturalną.
Dobranoc.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: LLucky »

29-30 sierpnia to ja nie mogę, a i w Emowie też wiem, że mają inne imprezy.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: TStudent »

Aha.
Natomiast jak wygląda sytuacja - Wasza i z salą - tak chociaż do połowy października? Im później tym gorzej z punktu widzenia sytuacji epidemicznej w kontekście - nie, nie samej korony, lecz raczej potencjalnego nawarstwienia się różnych infekcji. Zresztą potem jest też 1 listopada (który przypada w niedzielę), więc zasadniczo od 24 października lepiej już zlotu nie robić (jak coś to tylko moja opinia).
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: LLucky »

Czemu ja znowu mam wrażenie, że sprzeczają się ze sobą dwie osoby, które de facto myślą podobnie? :)

A jako pragmatyk dodam od siebie: nie da się zrobić zlotu tak, żeby wszyscy byli bezpieczni - ale da się zrobić tak, by czuli się bezpiecznie. Pomyślcie (każdy za siebie), czy to Wam wystarczy? Jeśli nie, to warto poczekać.
I nie bierzcie proszę mojego wypytywania o kolejne terminy jako jakiegoś przynaglania - ja po prostu chcę być doinformowany.

@TStudent: nie znam szczegółów terminarza pensjonatu na październik i listopad, bo właścicielka nie miała go po ręką, gdy się dodzwoniłem. Po prostu dowiedziałem się od niej ogólnie, że lepiej byłoby wtedy.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: konwicki1980 »

Głosy osób, które nie chcą przyjechać na zlot, a wypowiadają się na jego temat uważam za totalną egzotykę i próbę zaśmiecania wątku. No ale pisałem już to ze 2 czy 3 razy, więc jak Michelle z ruchu oporu postaram się nie powtarzać. :lol:
A co do meritum to przychylam się do zdania Adama, by może poszukać czegoś innego.
Na kolejne miesiące planów żadnych nie mam. Więc na razie jestem w kwestii terminòw bardzo elastyczny.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: Nicoletta »

konwicki1980 pisze: ndz sie 09, 2020 11:31 pm Głosy osób, które nie chcą przyjechać na zlot, a wypowiadają się na jego temat uważam za totalną egzotykę i próbę zaśmiecania wątku.
Czyli co? Nie mam prawa się wypowiadać jak coś mi nie pasuje? Aha to czekaj, mam napisać podanie do naczelnika o pozwolenie wypowiadania się ?
Już pomijam, że nigdzie nie napisałam w tym wątku czy chcę czy nie chcę, ale konwicki widać potrafi czytać w moich myślach czy coś.

Napisz taki regulamin: pkt. 1a. Jak nie wykazujesz chęci jechać to masz zakaz wypowiedzi bo śmiecisz w wątku.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: kajman »

Wypowiadania się w kwestiach merytorycznych nie uważam za zaśmiecanie wątku.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11783
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: adameria »

Nicoletta pisze: ndz sie 09, 2020 9:31 pm 1. a w środkach komunikacji, sklepach, urzędach maski powinny być ustawowo nakazane.
2. Zapewne gdyby ta podstawowa zasada była przestrzegana, dziś wszystko wyglądałoby inaczej.
3. A może niech ludzie chodzą bez tych masek ... Darwin nazywał to selekcją naturalną.
1. 100% zgoda.
2. I tutaj tkwi problem. O ile ludzie przestrzegali zasad na początku (łącznie z zakazem wejścia do lasu),
to teraz wszystko się poluzowało z powodu:
- wypowiedzi pewnych polityków, a zwłaszcza jednego,
- wakacji - ludzie poczuli ich klimat. Jak Jolly umieścił na pewnym portalu zdjęcie ze swojego ulubionego miejsca, to się przeraziłem.
- część osób przestała kompletnie wierzyć w to, że wirus istnieje, bo ich to nie dotyczy przecież...
3. A to już pachnie ostracyzmem. Wirus jest jak odwrotny totolotek, ale może to tylko moja prywatna opinia.

LLucky czy mam rozumieć, że zmiana miejsca kompletnie nie wchodzi w grę?
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXIX zlot forum LP3 - ??-?? ??? 2020, Emów

Post autor: LLucky »

Nicoletta pisze: pn sie 10, 2020 8:57 amAha to czekaj, mam napisać podanie do naczelnika o pozwolenie wypowiadania się ?
Na mocy nadanej mi przez forum jako naczel... założyciel niniejszego wątku powiadamiam, że Pani podanie zostało rozpatrzone pozytywnie. ;)
adameria pisze: pn sie 10, 2020 11:38 amLLucky czy mam rozumieć, że zmiana miejsca kompletnie nie wchodzi w grę?
Wręcz przeciwnie, przeszło mi to przez myśl niedawno.
Problem w tym, że nie mam żadnego pomysłu na alternatywę.
Jeszcze większy problem, że jakoś nie chce mi się szukać.
Jakieś propozycje?
ODPOWIEDZ