Anna Gacek

Ogólnie o wszystkich byłych i ewentualnie przyszłych zastępstwach główno-prowadzących Prezenterów LP3...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Anna Gacek

Post autor: kacper94 »

Jotem3, dzięki za te teksty, ten ostatni przeczytałem wcześniej, tych poprzednich nie miałem okazji :)

Co do tych tekstów to, jakby to ładnie napisać - mało prawdopodobne wydaje mi się, że powodem tego zwolnienia była wada wymowy.

Swoją drogą rozumiem, że można zakończyć pracę w jednym miejscu, może były do tego jakieś podstawy o których nie wiemy (chociaż w to też wątpię) ale sam sposób w jaki to zostało zrobione - bez możliwości pożegnania się ze słuchaczami, szczególnie w przypadku p. Anny bardzo mocno kojarzącej się z Trójka - jest moim zdaniem (i znowu użyję tu ładnego określenia) bardzo nie ładne.

Obawiam się tego, o czym pisał powyżej bobby, że teraz zmiany mogą dotknąć redakcji muzycznej. Miejmy jednak nadzieję, że tak nie będzie...

PS Fantastycznie zabrzmiało to The Cranberries w dzisiejszym "Do Południa"
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Anna Gacek

Post autor: Robert »

Marek robi swoje...
Ale ja chciałem o czym innym...
Nie chce mi się już grzebać w necie, bo tak szczerze to mam już trochę dość czytania tych pięknych pożegnań AG na facebookach, twitterach, blogach, wzruszających, chwytających za serce. Nie chcę się biczować, bo my to przecież lubimy... Nie chce mi się grzebać w necie, żeby znaleźć, kto przejmował pasma zwolnionychw ostatnim czasie redaktorów. Nie chce mi się grzebać w necie, żeby znaleźć listę protestu podpisaną przez redaktorów Trójki w obronie wyrzucanych z pracy, choć z tego co pamiętam nie została podpisana przez Stelmiego (!!!) czy Kaczkowskiego... Chciałbym jutro znaleźć jakiś mocny głos sprzeciwu autorytetu. Głos Wojtka Manna... Chyba tylko na tyle można liczyć...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

Muzyka Ciszy, a zdaje się pod takim hasłem leci ta audycja, jest przyznam ciężka do strawienia tak przed południem.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Anna Gacek

Post autor: dannar »

Yacy pisze: wt mar 10, 2020 1:32 am Każdy kto został wtedy i jest teraz w Trójce poszedł na współpracę... nie oszukujmy się.
I dobrze! Bo ktoś musi tam być gdy minie dobra zmiana.
A to jeszcze potrwa...
Dziękuję za ten komentarz. Bo już sam zaczynałem wątpić po natknięciu się na tyle negatywnych opinii. (Oczywiście w innych strefach Internetu, nie na naszym forum).
Myślę że wszyscy woleliśmy Annę Gacek w miejscu GH+ czy audycji Nogasia od projektów autorskich panów Lisickiego lub Matyszkowicza.
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anna Gacek

Post autor: DarekM »

mateusz15 pisze: pn mar 09, 2020 8:15 pm Postaram się jutro zadzwonić do Za a na nawet przeciw.
Obawiam się że nic z tego. Dziś (od dziś?) przekaz będzie w jedną stronę. Po wczorajszym żadnych wejść na żywo bez cenzury.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Anna Gacek

Post autor: dannar »

Słówko od prowadzących wtorkowej Tonacji

https://www.facebook.com/82971972712382 ... 599236451/
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: adameria »

Robert pisze: wt mar 10, 2020 11:27 amGłos Wojtka Manna...
Dzisiaj nie usłyszysz, jak widać powyżej...

Na "mieście" krążą ploty, że zwolniono Annę Gacek za słowa Wojciecha Manna, żeby ten sam się zwolnił z radia.
Logiczne, prawda?
Cóż, Wojciech Mann nie sprzyja "dobrej zmianie", delikatnie mówiąc. Wiadomo, że to kogoś bardzo boli tam "na górze",
więc powyższa teoria spiskowa wydaje się nie być wcale aż tak spiskowa...

Poczytajcie sobie jeszcze to na przykład:
https://teleshow.wp.pl/anna-gacek-i-woj ... 73267585a
Oświadczenie Polskiego Radia - nie wiem czy śmiać się, czy płakać, wobec tego kłamstwa.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4577
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Anna Gacek

Post autor: obserw99 »

Trójka to Anna Gacek, Wojciech Mann, Piotr Kaczkowski, Marek Niedźwiecki, Piotr Baron itd. Od 5 lat słucham Trójki sporadycznie. Słucham już tylko audycji muzycznych, prowadzonych przez ww. dziennikarzy.
....ciągle nie mogę się przyzwyczaić, że to jest już całkiem inny kraj....
miszony
Posty: 4748
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Anna Gacek

Post autor: miszony »

Bardzo żałuję, że zwolnini panią Anię, którą paradoksalnie wiążę z pierwszą edycją Bake Off niż z Trójki ale to dzięki Niej poznałem, już później, słuchając jej audycji kilka fajnych zespołów.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Anna Gacek

Post autor: Neo01 »

Nie wiedziałem o tym wątku i napisałem parę słów już w innym. Ale i tu wkleję link do petycji:
https://secure.avaaz.org/pl/community_p ... k/?aruDemb
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Anna Gacek

Post autor: Robert »

Znalazłem. Chciałem upewnić się co do niektórych nazwisk... Przemyślenia zostawię dla siebie.
Z interesujących mnie osób na liście nie znalazłem:
Piotra Metza
Piotra Kaczkowskiego
Oli Kaczkowskiej
Piotra Stelmacha
Tomasza Żądy
Piotra "Budzika" Łodeja
Hirka Wrony
Kuby Strzyczkowskiego
i...
Anny Gacek


List dziennikarzy Trójki z marca 2016...

"My, niżej podpisani pracownicy i współpracownicy Programu Trzeciego Polskiego Radia, w związku z wypowiedzeniem przez Zarząd Polskiego Radia umowy o pracę z Jerzym Sosnowskim, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec tej decyzji. Uważamy, że nie ma ona merytorycznych podstaw i oznacza wielką stratę nie tylko dla Programu Trzeciego, ale całego Polskiego Radia.
Jerzy Sosnowski to powszechnie szanowana postać świata kultury i mediów. Jest m.in. członkiem Rady Języka Polskiego, laureatem nagród literackich i dziennikarskich. Bez względu na sympatie polityczne czy światopoglądowe cieszy się on opinią otwartego na dialog erudyty dbającego o wysoką kulturę dyskusji i szanującego odmienność poglądów.
Jerzy Sosnowski dla wielu z nas jest wzorem warsztatu i rzetelności dziennikarskiej, a jego audycje w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesu Trójki jako marki i jako medium dla słuchaczy ciekawych świata, reprezentujących różne punkty widzenia na sprawy społeczne, polityczne oraz historyczne. Szanujemy prawo władz Polskiego Radia do dokonywania zmian personalnych i programowych, nie ma jednak podstaw merytorycznych do zwolnienia Jerzego Sosnowskiego. Uznajemy Program Trzeci za cenne dobro publiczne i uważamy, że zachowanie jego niezależności w sferze programowej jest warunkiem niezbędnym do właściwego funkcjonowania tej anteny. Wszelkie próby upolityczniania czy upartyjniania działalności Programu Trzeciego są nie do przyjęcia, ponieważ media publiczne nie należą do partii politycznych ani do nas, dziennikarzy, tylko do Polaków, którzy je utrzymują. Zgodnie z prawem, obowiązkiem dziennikarzy i kierownictwa Polskiego Radia jest realizowanie programów na najwyższym poziomie profesjonalnym i pozbawionych elementów propagandy politycznej. Podobne opinie wyrażają przedstawiciele środowisk o różnych, często skrajnie odmiennych poglądach politycznych."

Podpisali:
Artur Andrus, Piotr Baron, Katarzyna Borowiecka, Dariusz Bugalski, Anna Burzyńska, Jan Chojnacki, Gabriela Darmetko, Grażyna Dobroń, Wojciech Dorosz, Paweł Drozd, Ewa Dudzińska, Arkadiusz Ekiert, Beniamin Filip, Michał Gąsiorowski, Bartosz Gil, Katarzyna Goleniewska, Tomasz Gorazdowski, Natalia Grzeszczyk, Krystian Hanke, Sylwia Héjj, Grzegorz Hoffmann, Michał Hoffmann, Filip Jaślar, Ryszard Jaźwiński, Tomasz Jeleński, Robert Kantereit, Magdalena Karczewska-Ścibińska, Łukasz Karusta, Katarzyna Kłosińska, Elżbieta Kocemba-Górka, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Anna Krakowska, Zofia Kruszewska, Mariusz Krzemiński, Iwanka Kunewa, Damian Kwiek, Marcin Kydryński, Roma Leszczyńska, Ewa Lipowicz, Tomasz Ławnicki, Krzysztof Łoniewski, Marcin Łukawski, Adam Malecki, Małgorzata Maliborska-Prażmowska, Wojciech Mann, Barbara Marcinik, Michał J. Margański, Grażyna Mędrzycka, Beata Michniewicz, Joanna Mielewczyk-Gaweł, Radosław Mróz, Wioletta Myszkowska, Jan Niebudek, Marek Niedźwiecki, Michał Nogaś, Anna Nowakowska, Agnieszka Obszańska, Michał Olszański, Wojciech Ossowski, Mariusz Owczarek, Jerzy Owsiak, Dariusz Pieróg, Marcin Pośpiech, Katarzyna Pruchnicka, Grzegorz Purchała, Anna Rokicińska, Dariusz Rosiak, Dariusz Rzontkowski, Adam Sobieraj, Paweł Sołtys, Małgorzata Spór, Agnieszka Stępień, Katarzyna Stoparczyk, Monika Sułkowska, Zofia Sylwin, Renata Szewczak, Agnieszka Szydłowska, Halina Wachowicz, Bartosz Waglewski, Wojciech Waglewski, Elżbieta Walendzik, Łukasz Walewski, Marcin Zaborski, Andrzej Zakrzewski, Anna Zaleśna-Sewera, Wojciech Zimiński, Ernest Zozuń
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

Kilka nazwisk z tego listu nie ma już w Trójce...
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Anna Gacek

Post autor: mikrobi »

Robert pisze: śr mar 11, 2020 9:06 am Znalazłem. Chciałem upewnić się co do niektórych nazwisk... Przemyślenia zostawię dla siebie.
Z interesujących mnie osób na liście nie znalazłem:
Piotra Metza
Piotra Kaczkowskiego
Oli Kaczkowskiej
Piotra Stelmacha
Tomasza Żądy
Piotra "Budzika" Łodeja
Hirka Wrony
Kuby Strzyczkowskiego
i...
Anny Gacek

Być może dlatego, że te osoby po prostu robiły swoje i nie chciały bawić się w politykę. W kontekście tego co było 3 lata wcześniej (Orzeł może) ten list był zresztą dowodem pewnej obłudy. W końcu sygnatariusze dość aktywnie wtedy wspierali ówczesnego prezydenta, jak by nie było czynnego i wyrazistego polityka.
W zwolnieniu Anny Gacek nie dopatrywałbym się podtekstu politycznego, raczej efekt typowo kobiecej zawiści. Tak jak M. Jethon nienawidziła M. Wasowskiej, tak widocznie obecna prezes PR coś miała do p. Anny.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

"Orzeł może" był akcją polityczną?!?!
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Anna Gacek

Post autor: dannar »

Jakkolwiek infantylna i słaba akcja by to nie była, porównywanie jej do tego, co się dzieje w Trójce teraz, jest nie na miejscu.
Ostatnio zmieniony czw mar 12, 2020 2:16 pm przez dannar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: tadzio3 »

dannar pisze: czw mar 12, 2020 11:10 am Jakkolwiek infantylna i słaba akcja by to nie była, porównywanie jej do tego, co ma miejsce w Trójce teraz, jest nie na miejscu.
Byłbym za tym żeby taka akcja była co miesiąc niż to co się dzieje teraz.
Do dziś nie wiem co ludziom przeszkadzało w tym Orzeł Może.
Wracając do Pani Gacek, to wciąż nie dostaliśmy od Polskiego Radia racjonalnego wyjaśnienia tego zwolnienia. I pewnie nie dostaniemy.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Anna Gacek

Post autor: dannar »

tadzio3 pisze: czw mar 12, 2020 1:36 pm Do dziś nie wiem co ludziom przeszkadzało w tym Orzeł Może.
Ja miałem do niej stosunek jak do Męskiego Grania. Niech istnieje, niech ludzie się dobrze bawią, ja będę omijał szerokim łukiem. ;)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: tadzio3 »

I prawidłowo.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Anna Gacek

Post autor: LLucky »

Napiszę tak: ciekawe, czy Anie Gacek byłoby miło, gdyby "Boys of Summer" w wykonaniu Bat For Lashes mocno poszło w górę na Liście? Wszak tę piosenkę ona pierwsza zagrała na antenie Trójki... ;)
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Anna Gacek

Post autor: airborn »

Nie ma co ściemniać, że Orzeł może nie był akcją polityczną (podobnie jak manifestacją polityczną jest Marsz Niepodległości), a Jethon nie była dość mocno podpięta pod obóz unijno-platformerski. Co było moim zdaniem grubym i szkodliwym dla Trójki błędem.

Still, nie ma porównania z tym co jest teraz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

Cóż, odśpiewanie hymnu w takim razie też jest akcją polityczną.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Anna Gacek

Post autor: kajman »

Jak mawiał kiedyś kabaret (bodajże) Tey sejm rozważa propozycję dodania Dlaczego do słów naszego hymnu. A może lepiej byłoby dodać Czyżby?
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Anna Gacek

Post autor: pbd2 »

Red. Jethon niestety była podpięta pod ówczesną władzę, jednakże np. Salon Polityczny czy śniadania polityczne to był teren wolnej wymiany myśli i prowadzący nieraz bardzo ostro przepytywali również rządzących. Ci którzy próbowali robić to nadal po 2015 roku, już w Trójce nie pracują, natomiast red. Michniewicz, która stopniowo się przystosowała, stałą się pierwszą gwiazdą publicystyki politycznej. Podobnie red. Kuba, który za poprzedniej władzy akurat starał się być neutralny, choć moim zdaniem zdecydowanie przesadzał z zapraszaniem do audycji p. Korwina-Mikkego (natomiast red. Zozuń w czasie zastępstw w ZaNP w iście dobrozmianowym stylu uciszał wszelkie głosy krytykujące UE, ówczesny rząd i panujący wówczas ponoć konsensus polityczny - zachowywał się trochę jak marszałek Kuchciński w poprzednim Sejmie).
Akcja Orzeł Może niestety była polityczna - w tym sensie, że były w nią zaangażowane ówczesne władze państwowe z prezydentem na czele, i że promowała określony, nie przez wszystkich preferowany rodzaj patriotyzmu, bliski ówczesnemu obozowi władzy. Być może stąd wzięła się klapa akcji - Polacy nie lubią brać masowego udziału w imprezach z pieczątką państwową (widać to po tym, z jakim trudem Dobra Zmiana zwołuje czasami swoich zwolenników dla "dania odporu" opozycji). Akcji nie pomogły też "dziwne" wyniki piosenki "Orzeł może" na LP3 - trzy razy 30. miejsce. Nawet jeśli wynik ten był prawdziwy, sprawiał nieodparte wrażenie ciągnięcia utworu za uszy na zamówienie dyrekcji.
Poza tym wszystko to zdarzyło się w czasie, gdy duża część społeczeństwa cofała już swoje poparcie dla PO i podstawowych zasad III RP (neoliberalny, dość brutalny model kapitalizmu, propaganda sukcesu i demokracja przedstawicielska mocno wykrzywiana przez spetryfikowany układ medialno-polityczny, utrudniający realną zmianę kierunku działań władzy i sposobu rządzenia), dosłownie u progu prawicowej rewolty roku 2015. Ten ferment społeczny słychać było zresztą i na LP3 (Kukiz, Peszek, Kazik - sporo było wówczas utworów ostro kontestujących rzeczywistość, zarówno z prawa, jak i z lewa), bo sztuka jak zwykle "czuła" pewne procesy wcześniej niż one się dzieją. Dla wielu ludzi - i to wcale nie tylko tych głosujących na prawicę - OM był nie tyle sympatyczną akcją społeczną, co wymyślona przez rządzących i zależne od nich medium publiczne próba obrony próchniejącego systemu przez elitę i tę część społeczeństwa, która miała szczęście na tym systemie skorzystać. Fatalne wrażenie zrobiły natomiast już po wszystkim krętactwa i odmowa udzielania informacji ze strony Kancelarii Prezydenta i dyrekcji Trójki w sprawie tego, czyj to był pomysł, kto za to zapłacił i dlaczego akcja nie do końca się udała.
Ale oczywiście w porównaniu z obecną barbarią tamten czas to był pikuś. Pan Pikuś!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

Bez jaj, przecież to był rozrywkowy happening. I niektórym przeszkadzało że może za bardzo amerykański a za mało polski, bo nasz patriotyzm to nie radość z życia w wolnym kraju, tylko krzyże, śmierć i powstania, Polska Mesjaszem świata.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Anna Gacek

Post autor: dannar »

Miszon pisze: pt mar 13, 2020 2:29 pm I niektórym przeszkadzało że może za bardzo amerykański a za mało polski, bo nasz patriotyzm to nie radość z życia w wolnym kraju, tylko krzyże, śmierć i powstania, Polska Mesjaszem świata.
Piękne uogólnienie, ale niektórym nie przeszkadzało, tylko po prostu się nie podobało, bo patriotyzm to codzienna praca na rzecz ojczyzny, a nie jednodniowe akcje (czy to radosne, czy żałobne).
ODPOWIEDZ