Anna Gacek

Ogólnie o wszystkich byłych i ewentualnie przyszłych zastępstwach główno-prowadzących Prezenterów LP3...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: konwicki1980 »

Delikatnie mówiąc, nie byłem wielkim fanem tej osoby, niemniej jednak chyba nikt nie ma złudzeń, że będzie to zmiana na lepsze :evil: No i wiadomo, że zadziałała tutaj miotła polityczna
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Anna Gacek

Post autor: kajman »

Nie jestem jej wielbicielem, ale napiszę krótko - chyba ich poj....
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Yacy »

koncert puścili...

żeby po 19 latach nie dać szansy na powiedzenie "do widzenia"? :?
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anna Gacek

Post autor: mateusz15 »

Uwielbiam.
Za profesjonaliszm, pasję, niesztampowe pytania w wywiadach.
No i za muzykę, wielu artystów poznałem dzięki Redaktor.
Brakuje Aksamitu, jedynej audycji obok Listy, której słuchałem regularnie.
Ciekawe co jutro Mann zrobi W Tonacji Trójki?
Postaram się jutro zadzwonić do Za a na nawet przeciw.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Anna Gacek

Post autor: lady »

mateusz15 pisze: pn mar 09, 2020 8:15 pm Ciekawe co jutro Mann zrobi W Tonacji Trójki?
No właśnie, też jestem ciekawa, ale i pełna obaw - Mann potrafi czasami pojechać po bandzie.
Nie miałyśmy z Anną Gacek wielu wspólnych ulubionych wykonawców :wink: , ale nigdy nie zapomnę, że to w jej audycji usłyszałam kiedyś jeden utwór Howlin' Wolfa. I za ten jeden przypadek oraz za wszystkie audycje z Mannem bardzo chciałabym jej podziękować. Mam nadzieję, że ją jeszcze kiedyś usłyszę, może i nawet w Trójce ...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Anna Gacek

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pn mar 09, 2020 8:06 pm Nie jestem jej wielbicielem, ale napiszę krótko - chyba ich poj....
Myślę podobnie...
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Anna Gacek

Post autor: kajman »

Podejrzewam, że takich, którzy myślą inaczej jest bardzo niewielu.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Anna Gacek

Post autor: jotem3 »

PanMarek na blogu napisał:
"Anka ma to coś, co zachęca słuchacza do słuchania radia. Osobowość, charyzma, gust, niepowtarzalność? Nawet jeśli mówi o modzie, która mnie nie interesuje, mówi ciekawie, zachęcająco i nie wyłączam radia... Nawet jeśli prezentuje muzykę nie z "mojej półki" chcę wiedzieć co ma do powiedzenia. To jest darem. Każdy, kto pracuje w radiu marzy o tym. Anka to ma...

Anna Gacek od dziś już nie w Trójce. Nie rozumiem tego, ale ja już coraz mniej rozumiem. Kiedy 13 lat temu zmieniałem barwy, Anka przyszła do mojego pokoju i powiedziała: Panie Marku, proszę nie odchodzić. Tu jest Pana dom, nigdzie Panu lepiej nie będzie... Też bym to chciał dziś do Niej powiedzieć. Jest młoda, kreatywna, zdolna – musi sobie dać radę. Ale dlaczego nie z nami? Anno – powodzenia...
Za kilka dni minie 40 lat od katastrofy lotniczej, w której zginęła Anna Jantar. Kilka miesięcy później Jarosław Kukulski i Janusz Kondratowicz napisali „Anna już tu nie mieszka”. Piosenkę zaśpiewała Halina Frąckowiak. W najbliższej Markomanii na pewno sięgnę po „Spocząć”. A może by tak... "
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Anna Gacek

Post autor: jotem3 »

Piotr Stelmach na swoim profilu na FB:
"Posłuchaj... To do Ciebie...
Dopiero teraz, bo miałem nadzieję, że to zdjęcie mam w radiowym komputerze. Przeszukałem go chyba z pięć razy. Ani śladu. Znalazłem je dopiero w prywatnym laptopie, po powrocie do domu.
Zrobiono je w lipcu 2015 roku, w Chorzowie, nidaleko Twojego domu rodzinnego. To była sesja duetu Smolik / Kev Fox w Offensywie, dzień przed koncertem Męskiego Grania. Zapamiętałem tę fotkę, bo pokazywała jedną z wielu niełatwych radiowych sytuacji. Pamiętam, że musieliśmy podjąć ważną decyzję - czekamy na Artystów do ostatniej chwili czy rezygnujemy, bo przecież jest "za pięć dwunasta". Poczekaliśmy. Sesja wypadła świetnie. To właśnie moment naszej narady.
Zobacz...
Dziewiętnaście lat w jednej Redakcji. "Trójkowy Ekspres". "Atelier". "Aksamit". "W Tonacji Trójki". "Do południa". Czternaście lat razem przy "Offensywie", trzynaście przy "Myśliwieckiej 3/5/7", dziewięć przy "Męskim Graniu".
Niepoliczalne emocje. Biel. Czerń. Wszystkie inne kolory, wśród których najmniej było pasteli. Skrzyły się swoją wyrazistością. Ba, były nawet skrajnie intensywne.
Pierwsza rozmowa z Tobą. O Placebo. W reżyserce studia M-2. Pamiętam to. Myślałem, że się trochę ze mnie nabijasz, bo tak bezkrytycznie o Nich mówiłem. Okazało się, że... źle myślałem. Mój wyjazd na festiwal Glastonbury w 2007 roku i Twoja pierwsza audycja. Nadawałem w niej krótką relację z tej imprezy, stojąc po kolana w wodzie. Gumowce, które wtedy kupiłem w Londynie, były ozdobione wizerunkami... błętiknych słoni. Dobrze, że tego nie widziałaś. Umarłabyś ze śmiechu, bo, wiesz, ja i moda...
Twój wywiad z Karen O i rozmowa przez telefon, kiedy powiedziałaś mi, że to będzie pierwszy Gość w historii Offensywy. I że wszystko się pięknie udało. Koncerty z serii De Luxe - wymyśliłaś ich nazwę. Offsesji też.
Hurricane Festival. Pani Kasia podczas koncertu w Stodole. Samoloty z papieru. Muchy. Renton. "Miasto doznań" - gdybyś nie postwiła na swoim, nie byłby to pierwszy offensywny singiel. Off - Festival od pierwszej edycji. Audycje do bladego świtu prowadzone z położonego na terenie imprezy hotelu. "Pliks and cliks". Kilkukrotne tarzanie się ze śmiechu po radiowych podłogach. I w ogóle mnóstwo sytuacyjnego chichrania się.
Podróże na koncerty Męskiego Grania. Chorzów i premiera epki "You Gotta Move" zespołu L. Stadt. Komin w Nowej Hucie. Pierwsza wizytacja pokoju w "rycerskim" hotelu. Niedzielne powroty i spotkanie z ekipą MGO 2016 na stacji benzynowej.
Jesień 2011 roku i wspólna audycja o płycie "Achtung Baby". Porażki, momenty radiowych zwycięstw, wbijane wzajemnie szpilki, trochę fochów z każdej strony, czasy lepsze i gorsze w tej znajomości. Raz bardzo na plus, raz tak, że "bez kija nie podchodź". Życie. Kawał życia. I kawał znakomitego radia, które wciąż współtworzysz. Tak, tu nie ma czasu przeszłego.
Aniu,
Przepraszam. Dziękuję. Za WSZYSTKO.
Gdybyś czegokolwiek potrzebowała i gdybym mógł lub umiał pomóc - jestem."
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Anna Gacek

Post autor: jotem3 »

"Onet zwrócił się do stacji z prośbą o komentarz. Rzeczniczka prasowa Polskiego Radia Ewelina Steczkowska odmówiła podania powodu zwolnienia. "Zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami korporacyjnymi Polskie Radio nie komentuje spraw personalnych i relacji z pracownikami i współpracownikami - zarówno z obecnymi, jak i byłymi" - czytamy.

Jak wyjaśnia Onet, Steczkowska nie wyjaśniła, jak takie stanowisko ma się do transparentności mediów publicznych, przez kogo i z jakiego powodu przyjęto wspomniane "standardy korporacyjne", ani, czy nie uważa, że Gacek powinna mieć możliwość pożegnania się ze słuchaczami."

POLSKIE RADIO = KORPORACJA....
Jakie to żenujące
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Yacy »

a w jutrzejszej ramówce zamiast W Tonacji Trójki, jest... Muzyczna Poczta UKF.

gdzieś przeczytałem, że Mann skomentuję tę sytuację jutro lub w środę.

za długo był spokój...
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anna Gacek

Post autor: mateusz15 »

Myślę, że Mann pożegna się z Trójką... I zacznie się lawina..
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Anna Gacek

Post autor: TStudent »

mateusz15 pisze: pn mar 09, 2020 10:14 pm Myślę, że Mann pożegna się z Trójką...
W tej sytuacji chyba nie miałbym nic przeciwko. :roll:
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anna Gacek

Post autor: słoik »

Pamiętacie kadrową z "Człowieka z żelaza" graną przez Bożenę Dykiel? Mniej więcej takiego zachowania spodziewam się po zespole Trójki. Będą sobie pisać na twitterach, facebookach i blogach. Może to mylne wrażenie, ale dotychczas na Piotra Stelmacha patrzyłem jak na beneficjenta dobrej zmiany w Polskim Radiu. Zwolnienie Anny Gacek postrzegam jako sposób na sprowokowanie do trzaśnięcia drzwiami przez Wojciecha Manna, aczkolwiek mam nadzieję, że nie da się sprowokować. Biedna pani redaktor jest li-tylko narzędziem. Nie takich osób pozbywano się bez mrugnięcia okiem, nie takie instytucje niszczono. Trójka to pobojowisko, niebywale smutne jest, że po trzydziestu latach wolności znów dziennikarze rozmawiają ze słuchaczami językiem Ezopowym. Najodważniejszy jest właśnie Mann, który z wdziękiem baletnicy dworuje sobie z aktualnych włodarzy Polski, nie zważając na obecność nasłanego na niego komisarza politycznego, który ponoć ma zostać prezesem telewizji. Nawet z audycji, które ostały się z czasów świetności Trójki, wieje takim przygnębieniem, że trudno się ich słucha bez popadnięcia w stan depresyjny. Czytam, nie bez cienia złośliwej satysfakcji, głosy oburzenia "młodzieży", która, nie znając za dorosłego życia innej władzy niż panująca przed wyborami 2015 r., z utęsknieniem wyczekiwała wówczas rewolucyjnych zmian. Nie dali się przekonać, że Jarosław Kaczyński jest złowieszczym demiurgiem. No to macie/mamy rewolucję. Smacznego, niestety.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Anna Gacek

Post autor: ku3a »

co jeszcze się musi stać, żeby ludzie w tym kraju przejrzeli na oczy...
choć może dla kogoś ważniejsze niż wolność są te benefity, którymi zamydlono oczy... A które i tak nawet beneficjenci muszą spłacać.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anna Gacek

Post autor: mateusz15 »

Ma ktoś może dostęp i może się podzielić całością? https://wyborcza.pl/7,75398,25771497,an ... rojki.html
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Anna Gacek

Post autor: jotem3 »

Anna Gacek zwolniona z Trójki. "Musiała się bardzo narazić pani prezes"
knysz 9 marca 2020 | 11:19

Anna Gacek odchodzi z Trójki. "Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki" - sama Gacek poinformowała o tym na Facebooku.
Decyzję miała podjąć prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. W Trójce mówią, że bardzo interesuje się Programem 3, że to teraz jej oczko w głowie. - Wywiad z Kubą Strzyczkowskim zdjęła z anteny dwie godziny przed programem! - opowiadają w Trójce. - A Kuba to legenda Programu 3. Wywiad z nim był zapowiadany na naszej antenie jako „wydanie audycji wyjątkowej" – Michał Olszański poprowadzi ją ze Szklarskiej Poręby – dlatego i gość wyjątkowy: Kuba Strzyczkowski w "Godzinie prawdy". 
Dlaczego Gacek znika z anteny Trójki? Na Myśliwieckiej 3/5/7 nie wiedzą, ale spekulują, że Gacek musiała się bardzo czymś narazić pani prezes, skoro nie wybronił jej ani Piotr Metz, dyrektor muzyczny anteny, ani Wojciech Mann, z którym Gacek prowadziła wiele programów - mówi nam dziennikarz z Myśliwieckiej.
Dziennikarze Trójki wskazują dwa możliwe powody: wada wymowy (chodzi o „r”) i promowanie na antenie swoich mediów społecznościowych.
"To zdjęcie z wczoraj. Z kolacji celebrującej 19 wspaniałych lat, które spędziłam w Programie Trzecim Polskiego Radia" - tak zaczyna się wpis Gacek o jej zwolnieniu z Trójki. Obok zdjęcie, Gacek pozuje z kieliszkiem białego wina, nietkniętą pizzą i jedną świecą.

"Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa - informuje Gacek. - Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki. (…) Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego, co osiągnęłam, po lęk o przyszłość. Wiem jednak, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. I wiecie co? Jestem tym podekscytowana".
Gacek poszła na współpracę
Gacek miała wśród słuchaczy zwolenników i przeciwników. Także wśród kolegów z Myśliwieckiej. - W 2016 r. po odwołaniu Magdy Jethon przez PiS poszła na współpracę z nowymi szefami radia - wspomina jedna z jej radiowych koleżanek. Nie  protestowała jak większość z nas, brała audycje za zdjętych z anteny. Bardzo nam się to nie podobało.
Gacek prowadziła w Programie 3 m.in. "Aksamit", "Atelier" i "W tonacji Trójki".
Wirtualnemedia.pl poprosiły Gacek o komentarz. Odpisała: "Na tę chwilę wszystko, co miałam do powiedzenia, zamieściłam w oświadczeniu w mediach społecznościowych".
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anna Gacek

Post autor: mateusz15 »

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Yacy »

Ja również dziękuję. Bo wcześniej przeczytałem tylko 9%.

Jeśli została zwolniona za fb to niech ktoś się puknie w głowę. A jeśli za "r" to niech wcześniej złapie w rękę duży młot i wtedy niech to zrobi...

Każdy kto został wtedy i jest teraz w Trójce poszedł na współpracę... nie oszukujmy się.
I dobrze! Bo ktoś musi tam być gdy minie dobra zmiana.
A to jeszcze potrwa...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: konwicki1980 »

TStudent pisze: pn mar 09, 2020 10:39 pmW tej sytuacji chyba nie miałbym nic przeciwko. :roll:
Masz jeszcze jakieś złote myśli? :evil: :evil: :roll:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: bobby-x »

To kto jeszcze wyleci? : Niedźwiedź, Mann, Baron, Metz, Stelmi ? :( :( :(
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

Starych nie ruszą. Na emeryturę wyślą
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Anna Gacek

Post autor: kajman »

Miszon pisze: wt mar 10, 2020 8:12 am Starych nie ruszą. Na emeryturę wyślą
Ale poza Markiem i Wojtkiem trochę im do emerytury brakuje.
ku3a pisze: wt mar 10, 2020 12:47 am co jeszcze się musi stać, żeby ludzie w tym kraju przejrzeli na oczy...
Ci, którzy jeszcze nie przejrzeli, mają w wielkim poważaniu to, czy jakiś dziennikarz z Trójki wyleci czy nie.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Anna Gacek

Post autor: jotem3 »

wirtualnemedia.pl
10 marca 2020, autor: jk

Redakcja muzyczna Trójki solidarnie odmawia zastępstw za zwolnioną Annę Gacek.
Mann szykuje oświadczenie Dziennikarze z redakcji muzycznej radiowej Trójki solidarnie oświadczyli w poniedziałek szefostwu, że nie będą prowadzili audycji zamiast zwolnionej Anny Gacek. Oświadczenie w tej sprawie szykuje Wojciech Mann.

Anna Gacek - przez 19 lat związana z Programem III Polskiego Radia - w poniedziałek poinformowała na Faceboooku, że została zwolniona bez podania przyczyn. - Decyzją prezes Polskiego Radia, nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki - stwierdziła. Prezesem Polskiego Radia od połowy stycznia br. jest Agnieszka Kamińska, zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Rogoyskiego. Od początku nikt z szefostwa Trójki ani Polskiego Radia nie podawał przyczyn zwolnienia dziennikarki. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w poniedziałek w południe szefostwo anteny spotkało się z dziennikarzami redakcji muzycznej Trójki. Dziennikarze chcieli poznać powody zwolnienia Anny Gacek, lecz nie podano im ich. Padła za to propozycja, aby przejąć programy, które prowadziła Anna Gacek: „Aksamit”, poranne „Do Południa” i wtorkowe „W Tonacji Trójki” z Wojciechem Mannem. Dziennikarz solidarnie odmówili, więc szefostwo anteny szuka teraz nowych rozwiązań. - Najprawdopodobniej komuś, kto ma umowę i etat, wydadzą polecenie służbowe - spekuluje jeden z dziennikarzy. Audycje Anny Gacek nadal figurują w radiowej ramówce.
Co zrobi Wojciech Mann?
Jak wynika z naszych informacji już w styczniu Kamińska nakazała Tomaszowi Kowalczewskiemu, dyrektorowi Trójki, zwolnić Gacek, ale wtedy tego nie zrobił. - Gacek to wychowanka Wojciecha Manna, prezes Polskiego Radia liczy na to, że Mann sam odejdzie - mówi nam pracownik Polskiego Radia. Jeśli chodzi o „W Tonacji Trójki”, to wiadomo nieoficjalnie, że Wojciech Mann jeszcze w poniedziałek zastanawiał się, czy przyjść i poprowadzić tę audycję. Decyzję miał podjąć we wtorek. Jak się dowiedzieliśmy, dziennikarz ma też wydać oświadczenie w sprawie zwolnienia Anny Gacek. - Ma ono odnosić się nie tylko do zwolnienia Ani, ale także ogólnie do niezdrowej sytuacji, jaka panuje w Trójce - usłyszeliśmy od osoby z Trójki. Piotr Stelmach z redakcji muzycznej Trójki do Anny Gacek zwrócił się w poniedziałek na Faceboooku. - Dziewiętnaście lat w jednej Redakcji. "Trójkowy Ekspres". "Atelier". "Aksamit". "W Tonacji Trójki". "Do południa". Czternaście lat razem przy "Offensywie", trzynaście przy "Myśliwieckiej 3/5/7", dziewięć przy "Męskim Graniu". Aniu, przepraszam. Dziękuję. Za WSZYSTKO. Gdybyś czegokolwiek potrzebowała i gdybym mógł lub umiał pomóc - jestem - napisał.

Annę Gacek w poniedziałek pożegnał na antenie Marek Niedźwiecki, puszczając dla niej na koniec swojej audycji piosenkę Haliny Frąckowiak pt. „Anna już tu nie mieszka”.

Internauci protestują
W poniedziałek w południe internauci stworzyli petycję w sprawie zmiany decyzji kierownictwa publicznej rozgłośni do ministra kultury oraz do prezes Polskiego Radia i rozpoczęli zbieranie podpisów. - Skandaliczne, nagłe, bezzasadne zwolnienie z pracy redaktor radiowej Trójki Anny Gacek to akt publicznego politycznie motywowanego małostkowymi emocjami i interesami wandalizmu w obszarze Kultury, wrażliwości w tym muzycznej edukacji przyszłych pokoleń Polaków. Należy sprawę postawić jasno - niezależnie od pobudek Prezes Polskiego Radia przyjętym stylem, metodologią dokonanego zwolnienia z pracy Redaktor Anny Gacek uzasadnia tezę, że takie potraktowanie tej bez wątpienia wybitnej Dziennikarki Muzycznej przemawia za podaniem się Prezes Polskiego Radia do dymisji. Apelujemy o zmianę dotychczasowych decyzji w sprawie Anny Gacek - stwierdzono w petycji. Dziennikarka prowadziła takie audycje jak „Aksamit”, „W tonacji Trójki” z Wojciechem Mannem, „Do południa” oraz autorskie wywiady w Trójce. Do tej pory w swojej karierze pisała m.in. dla „Machiny”, „Teraz Rock”, „A4”, „Zwierciadła”, „Przekroju”, K MAG”, „Vice” oraz „Dziennika Gazety Prawnej”.

Agata Kasprolewicz zwolniona z Polskiego Radia
Po ośmiu miesiącach od zawieszenia jej, szefostwo Polskiego Radia w poniedziałek zwolniło z pracy dziennikarkę i wydawczynię Agatę Kasprolewicz. Dano jej trzymiesięczny okres wypowiedzenia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Informację o jej zwolnieniu potwierdziła nam Kasprolewicz, przy czym zaznaczyła, że w obecnej chwili chciałaby powstrzymać się od jakichkolwiek komentarzy. Agata Kasprolewicz została odsunięta od anteny w lipcu 2019 roku, kiedy to kierownictwo Polskiego Radia zmieniło strukturę wewnętrzną i zlikwidowało naczelne redakcje publicystyki międzynarodowej.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anna Gacek

Post autor: Miszon »

Niedźwiedź dostał dziś Do Południa i w nastroju jakby prowadził mszę pogrzebową...
No i jedzie ostro
- "dziś w zastępstwie redaktora, który wrócił do dalekich krajów"
- "Cranberries w piosence, której tytuł mi się podoba: obudźcie mnie, kiedy to się skończy".
ODPOWIEDZ