muzyczny poziom Listy

Wszystko na temat „Zmiennika” na etacie Głównego Prezentera LPPT, czyli kiedyś tzw. „kącik bęcków” — choć nie tylko samych bęcków...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Mr. Dark
Posty: 1493
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:18 pm
Lokalizacja: z ciemności

Post autor: Mr. Dark »

Całe szczęście, że TOP 30 LP3 nie był podobny do Twojego...

Tak na oko sądzę, że więcej piosenek pasuje do anteny RMF niż do Trójki, więc raczej nie ma sensu dalej dyskutować...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

ku3a pisze:Wiesz, mi tych wykonawcow na Liscie nie brakuje i to moze tyle jesli chodzi o moj komentarz. Naprawde spodziewalem sie czegos innego. Pzdr.
Też myślałem, że to będzie jakieś nieziemskie zestawienie, tym bardziej, że Adam nawiązywał do dawnych lat listy, może bardziej rockowych - bo teraz tylko nuda na liście ;) - a tymczasem takiej "taneczności" jak w Waszym zestawieniu to chyba nigdy na liście nie było i, mam nadzieję, nie będzie. Widząc to Wasze zestawienie, śmiem twierdzić, że LP3 trzyma jednak równy, dość wysoki poziom.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Jesteście trochę niesprawiedliwi w ocenie. Nikt nie zauwazył, ze jest to wypadkowa az 10 osób. Nie wiemy ile z nich słucha np. Programu III. Takie komentarze sa wiec niestosowne i baaardzo stronnicze

Do nasłuchania
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

wiesz, prosilem wczesniej Adama o wypisanie czegóż to na Liscie tak brakowalo, to napisal, ze jak poda to podsumowanie to wszystko sie wyjasni. No to czekalem.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

ku3a pisze:po Twoich narzekaniach na poziom muzyczny Listy i tekstach jak to Lista schodzi na psy, bylem ciekaw co tez takiego wystrzalowego bedzie w tym Waszym topie, jakiej to muzyki tak bardzo na LP3 brakuje. Spodziewalem sie czegos totalnie innego - jakiejs alternatywy, jakichs nowych zespolow, ktorych w radio nie puszczaja, bo nie znaja albo bo sie boja jaki bedzie odzew, albo tez dlatego, bo uwazaja, ze sluchaczom sie nie spodobaja, a tutaj co widze?? Na pierwszym Nelly Furtado, a w scislej czolowce Justin Timberlake, taneczny Duran Duran, Maroon 5 i... Rihanna :shock: :roll: . Jak dla mnie szok. Wiesz, mi tych wykonawcow na Liscie nie brakuje i to moze tyle jesli chodzi o moj komentarz. Naprawde spodziewalem sie czegos innego. Pzdr.
W tym TOP-ie nic wystrzałowego być nie mogło, bo jak już kilka razy pisałem jest zdecydowanie najgorszy rok muzyczny od kiedy robimy te TOP-y. Stąd nawet pojawił się Timberlake (zresztą też był na liscie - ok. 34 miejsca poczekalni) i Rihanna.
Zresztą apropo Rihanny to wiadomo, ze Trójka nigdy jej nie będzie grała, ale gdyby np. takie Don't stop the music nagrała Madonna - to na 100 % byłoby na liscie i w Trójce - porównanie z Hang up, Music, czy beznadziejnm dyskotekowym Sorry - było chyba nawet na 1)
Z tej 30 jeżeli chodzi o wykonawców to w 70 % ich piosenki są na liscie Trójki.
Ale jak już kilka razy pisałem - praktycznie nie ma żadnych nagrań z końcówki 2007 roku i ja krytkuję ten okres listy, a nie całą listę w ogóle.
Z wykonawców z lat 80-tych nie mogło być prawie nikogo na TOP-ie bo w większosci juz nie nagrywają.
Wyjątek Kylie i DD. Falling down nie jest w ogóle taneczne, a Trójka kompletnie olała ten kawałek. Zreszta juz pierwszy komentarz Barona że "jest nim b. zaskoczony " wskazywał na to, że za nim nie przepada. u Niedźwiedzia dla odmiany DD na 22 w ostatnim notowaniu.
Jeżeli chodzi o Kylie to trójka nigdy za nią nie przepadała, a szkoda bo nagrała kilka rzeczy wartych zauważenia (i na pewnio nie gorszych niz ostatnie dyskotekowe wyczyny Madonny, które jakoś Trójce nie przeszkadzają).
Z naszej listy napewno zabrakło mi na LP 3 - Garbage, Stereophonics Nickelback (kiedyś 3 ich grała), Kosheen, DD i Kylie.
A RMF raczej nie grał żadnego z tych nagrań i w ogółle z całej 30-tki to lansował chyba tylko Rihannę, Timberlake, Furtado i Infernal - zdecydowana wiekszość nagrań z TOP-u pasuje jednak bardziej do Trójki.

Dzięki za wszystkie opinie (także te krytyczne). pozdrawiam
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Uch, szczerze mówiąc, gdyby taka była LPP3, to bym jej chyba w ogóle nie słuchał. Oczywiście każdy ma swój gust, ale mój jest w stanie zaakceptować około 10-12 kawałków z tego zestawienia. Resztę spokojnie z chęcią upchnąłbym do jakiejś innej stacji i najchętniej w Trójce nie słyszał (niestety część z nich słyszałem w tym roku).
Także dla mnie gdyby Trójka reprezentowała taki poziom, to bym kompletnie zwątpił i poza minimaxem i TerazPolskie przerzucił się kompletnie na radia internetowe lub Antyradio.
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: muzyczny poziom Listy

Post autor: choroszcz »

chciałbym tu zasugerowac ..zmiane systemu glosowania. Na znacznie mniejsza ilosc piosenek.ZBYT DUZO PIOSENEK ZASIEDZIALO SIE w 30.A z poczekalni ciezko dla wielu sie przebic .Patrze na te kilkanascie tygodni w pierwszej dziesiatce co u niektorych ..hm i czuje nudy na pudy ..przeciez kiedys tego nie bylo.
Nie moze byc tak ze glosuje sie na co sie chce ..do bólu.Sluchacz tez musi miec dylemat tak jak kiedys czy to czy tamto , byc moze przez pewne ograniczenia lista troche zmieni swoje oblicze stanie sie atrakcyjniejsza .
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: muzyczny poziom Listy

Post autor: Miszon »

Ludzie nie słuchają Poczekalni, nie mówiąc o reszcie zestawu. I zmniejszenie liczby głosów nic nie zmieni. Jeśli tak, to na gorsze.
ODPOWIEDZ