Bęcki dla Barona

Wszystko na temat „Zmiennika” na etacie Głównego Prezentera LPPT, czyli kiedyś tzw. „kącik bęcków” — choć nie tylko samych bęcków...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Bęcki dla Barona

Post autor: bobby-x »

W 1336 notowaniu między pozycjami 10 i 9 Balonik powiedział tak:
"Dziś historyczna lista i mam nadzieję, że na forum to zostanie odnotowane bowiem zapowiadają słuchacze i tworzą klymat i atmosferę..."

Bęcki będą takie:
Notowanie 1336 było jednym z najlepszych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Bardzo fajny pomysł na kontakt ze słuchaczami (w końcu to dzięki Nim lista trwa), po ponownym przesłuchaniu notowania i analizie wypowiedzi można było wyciągnąć wiele ciekawych wniosków kto, gdzie i w jakich okolicznościach słucha listy. Druh Zastępowy spisał się na szóstkę w tym notowaniu. Aby tak dalej.

Jeszcze jedna ważna sprawa, Baloniku nie daj sobie wcisnąć listy na poranne godziny w piątki czy soboty.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Zgadzam się w 100% :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

a potem jedna sluchaczka zadzwonila (nie odsluchiwalem jeszcze notowania, wiec nie wiem czy to poszlo na antene) i powiedziala, zeby zwrocic uwage redaktorowi prowadzacemu, zeby dobrze akcentowal slowo "atmosfera" :-P
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bęcki dla Barona

Post autor: Martyr »

bobby-x pisze:Notowanie 1336 było jednym z najlepszych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Bardzo fajny pomysł na kontakt ze słuchaczami (w końcu to dzięki Nim lista trwa), po ponownym przesłuchaniu notowania i analizie wypowiedzi można było wyciągnąć wiele ciekawych wniosków kto, gdzie i w jakich okolicznościach słucha listy. Druh Zastępowy spisał się na szóstkę w tym notowaniu. Aby tak dalej.
Najprawdziwsza prawda :)
bobby-x pisze:Jeszcze jedna ważna sprawa, Baloniku nie daj sobie wcisnąć listy na poranne godziny w piątki czy soboty.
Oczywiście popieram :!:
Nie potrafię sobie wyobrazić jak miałoby wyglądac słuchanie Listy w pracy, na wykładzie czy też podczas sobotniego robienia zakupów...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Ale żeby bęcki nie były tylko pozytywne trzeba też napisać o bęckach negatywnych.

W audycji Tu Baron po 11:30 jest kącik LP3. W niektóre dni w ogóle brakuje zaakcentowania przez Balonika, że kącik się zaczyna lub kończy a skoro brak sygnału listy powinno być to powiedziane słownie. Wczoraj 10 września przed utworem DO IT - NELLY FURTADO był fajny kawałek jakiejś pani (coś o nocy??? śpiewała). który mi się podoba i chciałbym na niego zagłosować ale skoro nie wiem jak sie nazywa to jak mam to uczynić a ponoć stagnacja na liście jest zbyt duża?? Dzisiaj 11 września też była propozycja ale usłyszałem tylko Santana ???
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

W ogóle pomysł likwidacji sygnału obecnego na Liście przynajmniej od 1983 roku bardzo mi się nie podoba. To był w końcu sygnał Listy Przebojów Programu Trzeciego a nie sygnał Marka Niedźwieckiego (bo gdyby takim był, to pojawiałby sie także przed Markomanią, Smooth Jazz Cafe, Tonacją Trójki i Zapraszamy do Trójki w czasach, gdy Marek te audycje prowadził), więc moim skromnym zdaniem - i pewnie jeszcze niejednego słuchacza) powinien zostać! I tu się niejedne bęcki Balonikwi należą. Co do samego notowania 1336: dawno takiego nie było! Może rzeczywiście, przy całym szacunku i podziwie dla Marka N., prowadzący LP3 powinien się zmieniać częściej, niż raz na 25 lat? Od paru lat miałem wrażenie, że pan Marek jest nieco znudzony Listą, za to Baron jak na razie z każdym notowaniem jest świeższy!
Tylko żadnej Listy rano! :evil: I żadnej Listy codziennie!!! :twisted:
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

bobby-x pisze:Ale żeby bęcki nie były tylko pozytywne trzeba też napisać o bęckach negatywnych.

W audycji Tu Baron po 11:30 jest kącik LP3. W niektóre dni w ogóle brakuje zaakcentowania przez Balonika, że kącik się zaczyna lub kończy a skoro brak sygnału listy powinno być to powiedziane słownie. Wczoraj 10 września przed utworem DO IT - NELLY FURTADO był fajny kawałek jakiejś pani (coś o nocy??? śpiewała). który mi się podoba i chciałbym na niego zagłosować ale skoro nie wiem jak sie nazywa to jak mam to uczynić a ponoć stagnacja na liście jest zbyt duża?? Dzisiaj 11 września też była propozycja ale usłyszałem tylko Santana ???
To kawałek >>> RILO KILEY - Silver Lining
pbd2 pisze:W ogóle pomysł likwidacji sygnału obecnego na Liście przynajmniej od 1983 roku bardzo mi się nie podoba. To był w końcu sygnał Listy Przebojów Programu Trzeciego a nie sygnał Marka Niedźwieckiego (bo gdyby takim był, to pojawiałby sie także przed Markomanią, Smooth Jazz Cafe, Tonacją Trójki i Zapraszamy do Trójki w czasach, gdy Marek te audycje prowadził),
co do Markomanii to sygnał takowy miała Outback Oasis...
Ja jestem wielce zadowolony, że teraz nie ma Jingla Lp3 bo on kojarzy mi się z tylko jedną osobą... I TU UKŁONY DLA P.BARONA że go nie puszcza a stworzył własny z Acoustic Alchemy a ten kawałek będzie się mi... może i wam? kojarzył z Listą "Balonikową"

byłbym zapomniał Boomtown Rats - I Don't Like Monday
co prawda to sygnał popołudniowego wydania ZD3 ale był i czasami jest
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

[quote="Megalomaniac 3-owy]Ja jestem wielce zadowolony, że teraz nie ma Jingla Lp3 bo on kojarzy mi się z tylko jedną osobą... I TU UKŁONY DLA P.BARONA że go nie puszcza a stworzył własny z Acoustic Alchemy a ten kawałek będzie się mi... może i wam? kojarzył z Listą "Balonikową"[/quote]

To dobrze, że Balonik coś swojego do LP3 wniósł, zresztą uważam, że jest świetnym prowadzącym i byłoby wspaniale, gdyby jednak został - o ile nie zaowocowałoby to przeniesieniem Listy na rano, bo tak to ja nie chcę!
A co do dżingla: nie chodzi mi o Look Of Love, bo to rzeczywiście powinno pozostać w historii jako podkład Markowy i tylko Markowy. Ale ten WSTĘPNY dżingiel moim zdaniem powinien zostać. jest bardzo charakterystyczny i nalezy go wykorzystać - na początek i koniec każdej Listy. Dla mnie jest on symbolem ciągłości Listy - naszej, wciąż żywej Listy Trójki mimo wszystko - bo w końcu jak nie teraz to za 10 - 15 lat i tak Marek by odszedł, na emeryturę po prostu, a nawet gdyby dalej prowadził, to niestety - nie jesteśmy nieśmiertelni...) i tego mogliby nie ruszać. Bo całą resztę - od utworu wstepnego (Acoustic alchemy bardzo tu pasuje) aż do czegoś, co mogłoby zastapić dawne "hello, hello, hello..." rzeczywiście powinien tworzyć po swojemu od nowa każdy prowadzący - za każdym razem na nowo po swojemu, choć oczywiście z szacunkiem dla Trójkowego klimatu. Balonikowi to się udaje i szkoda, że nie zostanie na stałe...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Baron prowadzący

Post autor: bobby-x »

Nie wiem gdzie wrzucić takie wyliczenie więc tu...
Baron cytował dzisiaj (w pierwszej godzinie?) list od słuchacza, że za tydzień poprowadzi 44 listę. Hmm, mnie dzisiaj wychodzą dwa krzesełka (oczywiście zależy kto jakie kryteria przyjął).
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Baron prowadzący

Post autor: Robinson »

bobby-x pisze:Nie wiem gdzie wrzucić takie wyliczenie więc tu...
Baron cytował dzisiaj (w pierwszej godzinie?) list od słuchacza, że za tydzień poprowadzi 44 listę. Hmm, mnie dzisiaj wychodzą dwa krzesełka (oczywiście zależy kto jakie kryteria przyjął).
A to nie był Twój list?
Bo ja automatycznie takie maile kojarzę z Twoją osobą. :mrgreen:
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Za to mamy PseudoPoczekalnię

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Baron prowadzący

Post autor: bobby-x »

Robinson pisze:A to nie był Twój list?
Bo ja automatycznie takie maile kojarzę z Twoją osobą. :mrgreen:
Niestety nie był mój ponieważ Balonik nie chce czytać moich maili a wysłałem kilka ciekawostek, moim zdaniem interesujących ale cóż Redaktor decyduje.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

zbyszu pisze:Za to mamy PseudoPoczekalnię

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Zbyszu i tu też :-( :-( :-( Daj Mu szansę - podobno Go lubisz...?
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

A zdawało mi sie ze Balonik mówił dzisiaj coś o Bobby'm... :?: :wink:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Oj słuchałem dokładnie, chyba że coś wspominał w momencie kiedy poleciałem do kuchni pierwszy raz zalać herbatę niedogotowaną wodą lub gdy drugi raz poleciałem do kuchni zalać herbatę wygotowaną wodą (starczyło na pół szklanki), lub gdy trzeci raz poleciałem do kuchni zalać herbatę, tak za trzecim razem mi wyszło. Może wtedy coś mówil??

powtarzam tutaj post z komentarzy bieżących.

z tym Buuuuuuuuuuuuuuuu to przesada.

1. Bardzo dobrze, że Balonik próbuje zmienić tę bardzo stagnacyjną listę.

2. Bardzo dobrze, że są prezentowane nowości na początku listy nawet kosztem poczekalni. Notowacze mają wiekszy problem z zapisem pozycji (ja się niewyrobiłem od 50 do 44) ale coś kosztem czegoś. Czyli w poczekalni gramy nowości i tylko utwory idące do góry.

3. W Tu Baron też dobry pomysł z graniem kilku nowości we fragmentach po 11:30. Trzeba w końcu promować nowości. Można powiedzieć, że poczekalnia wygląda też tak trochę dzięki kilku słuchaczom, którzy molestowali Balonika, więc nie można tylko Jego winić.

4. Tak jak piszecie wyżej, trzeba poczekać i zobaczyć czy będą w związku z tym większe ruchy w liście i kurcze więcej nowości w 30-stce!!! Niedźwiedź też grał szczęśliwą i nieszczęśliwą.

5. Ja jeszcze w zestawie do głosowania zaznaczałbym nowości czerwonym kolorem w danym tygodniu lub wywalił je na samą górę. To chyba nie jest problem techniczny dla Trójkowych informatyków tylko pewnie jak zwykle problem typu że "robią to z obowiązku w godzinach pracy" a nie typu "jesteśmy zapaleńcami i wprowadzamy takie zmiany z przyjemnością". Co jeszcze:

6. Poczekalni bym nie skracał do 31-40, jest dobra 31-50.

7. denerwuje mnie ujawnianie wszystkich wyników listy do ostatniej 110 czy 125 pozycji, ponieważ ma byc to lista przebojów czyli utworów na które oddano najwięcej głosów a nie gdzie oddano też po jednym, po dwa, po trzy głosy.

8. zastosowałbym jeszcze jedną zasadę w zestawie do głosowania, jak utwór wypada z poczekalni i niewróci po 3 tygodniach to wylatuje z zestawu do głosowania. Tu Kajman może spoko to kontrolować.

9 jest jeszcze jeden mocno radykalny, który akurat mnie sie niepodoba. Jeśli utwór spada do 5 dychy i jest więcej niż 10 tygodni w poczekalni to wylatuje z listy.

10. w zestawie do głosowania dałbym jeszcze jedno ograniczenie. Jeśli utwór od momentu wstawienia do głosowania nie wejdzie do 50-tki po 10-15 tygodniach to powinien być usunięty z zestawu. Tu też Kajman może spoko to kontrolować.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Tak w ogólę to dziękuję za uznanie dla moich umiejętności i statystyk. A teraz po kolei:
bobby-x pisze:z tym Buuuuuuuuuuuuuuuu to przesada.
2. Bardzo dobrze, że są prezentowane nowości na początku listy nawet kosztem poczekalni. Notowacze mają wiekszy problem z zapisem pozycji (ja się niewyrobiłem od 50 do 44) ale coś kosztem czegoś. Czyli w poczekalni gramy nowości i tylko utwory idące do góry.
5. Ja jeszcze w zestawie do głosowania zaznaczałbym nowości czerwonym kolorem w danym tygodniu lub wywalił je na samą górę.
6. Poczekalni bym nie skracał do 31-40, jest dobra 31-50.
7. denerwuje mnie ujawnianie wszystkich wyników listy do ostatniej 110 czy 125 pozycji, ponieważ ma byc to lista przebojów czyli utworów na które oddano najwięcej głosów a nie gdzie oddano też po jednym, po dwa, po trzy głosy.
8. zastosowałbym jeszcze jedną zasadę w zestawie do głosowania, jak utwór wypada z poczekalni i niewróci po 3 tygodniach to wylatuje z zestawu do głosowania.
9 jest jeszcze jeden mocno radykalny, który akurat mnie sie niepodoba. Jeśli utwór spada do 5 dychy i jest więcej niż 10 tygodni w poczekalni to wylatuje z listy.
10. w zestawie do głosowania dałbym jeszcze jedno ograniczenie. Jeśli utwór od momentu wstawienia do głosowania nie wejdzie do 50-tki po 10-15 tygodniach to powinien być usunięty z zestawu.
0. Z tym Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuto faktycznie przesada. Mi się ta formuła poczekalni w zasadzie podoba, tylko usunąłbym gości tak dużo czasu zajmujących. No i ta formuła pozostawia pod znakiem zapytania koszmarlistę w obecnej formie. Kto skojarzy piosenkę, którą słyszał tylko raz 3 tygodnie temu, nawet jeżeli (a może a zwłaszcza) była cieniutka.
2. Ja bym zostawił nowości, ale mocno skrócił gościa. Może wtedy weszłaby 1-2 nowości więcej i 31 miejsce, które uważam, że warto byłoby prezentować.
5. Pomysł z wyróżnianiem nowości (kolorem lub np. grubszym drukiem) uważam za interesujący.
6. Jestem za 31-50.
7. A ja się cieszę, że publikuje się całość zestawienia. Może to zmobilizuje do głosowania na piosenki tuż za poczekalnią i zwiększy rotację.
8. Zgadzam się, ale nie do końca. Powinno być jeszcze kryterium, gdzie ta piosenka się znajduje. Jeżeli tuż za poczekalnią, to dać jej jeszcze tydzień-2 szansy.
9. Usuwanie czegokolwiek z poczekalni sztucznie kłóci mi się z ideą poczekalni.
10. Zgadzam się pod warunkiem bycia co najmniej 10 miejsc za poczekalnią. Przy takim ograniczeniu, sporo piosenek by się na listę nie załapało, między innymi Again.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

w wiekszosci spraw sie z Wami calkowicie zgadzam.
odmienne zdanie mam tylko co do goscia, ale dzisiaj sobie jeszcze przeslucham cale notowanie i zobacze jak to wyszlo, bo wczoraj bylem mocno zajety do 20.00.
w sprawie nowej formuly Poczekalni jeszcze sie wypowiem pozniej.
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: PS »

bobby-x pisze:
7. denerwuje mnie ujawnianie wszystkich wyników listy do ostatniej 110 czy 125 pozycji, ponieważ ma byc to lista przebojów czyli utworów na które oddano najwięcej głosów a nie gdzie oddano też po jednym, po dwa, po trzy głosy.
A gdzie te utwory są ujawniane?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Tak było tydzień temu - zresztą sam wkopiowałem to pod komentarzami do not. 1940. Ale teraz na stronach PRIII jest już normalnie czyli 50-tka. po prostu od czasu do czasu jest wklejone całe notowanie, ale po jakimś czasie jest obcinane.
grzes

Post autor: grzes »

Tak było tydzień temu - zresztą sam wkopiowałem to pod komentarzami do not. 1940.
A co wtedy będzie na pierwszym :wink: :lol:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

grzesost pisze:
Tak było tydzień temu - zresztą sam wkopiowałem to pod komentarzami do not. 1940.
A co wtedy będzie na pierwszym :wink: :lol:
:D :oops: :D To dlatego że klawiatura w komórce w tym miejscu ma 3, a klawiatura komputera 9 :D :oops: :D
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ale z jedynka na szczescie sie nie pomyliles ;-)
j64
Posty: 176
Rejestracja: pt sie 03, 2007 2:39 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: j64 »

Martyr pisze:A zdawało mi sie ze Balonik mówił dzisiaj coś o Bobby'm... :?: :wink:
Ja słyszałam pozdrowienia dla bobby-x, a później dla Robinsona. :)
j64
Posty: 176
Rejestracja: pt sie 03, 2007 2:39 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: j64 »

Martyr pisze:A zdawało mi sie ze Balonik mówił dzisiaj coś o Bobby'm... :?: :wink:
Ja słyszałam pozdrowienia dla bobby-x, a później dla Robinsona. :)
Były też pozdrowienia z Rzymu od Jopkolog'a.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

ku3a pisze:ale z jedynka na szczescie sie nie pomyliles ;-)
ciiiiii ;-)
ODPOWIEDZ