Wywiady w Radiu Świdnik

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Melomaniak
Posty: 162
Rejestracja: sob lis 15, 2008 9:32 pm

Re: Wywiady w Radiu Świdnik

Post autor: Melomaniak » pt gru 23, 2016 12:23 am

Wywiad z Jarosławem Tioskowem (Kasa Chorych)

Rozmawiamy o koncercie na Chatka Blues Festival, organizacji I Festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku, Folk Blues Meeting w Poznaniu, singlu, który zajął III miejsce w ankiecie stacji WRJC-FM 91 w Baltimore, IX Wielkopolskich Rytmach Młodych w Jarocinie, występie na imprezie poświęconej pamięci Jimiego Hendrixa i Janis Joplin w Poznaniu, niezrealizowanych formach muzycznych, sesji nagraniowej z Andrzejem Zauchą, spotkaniu z Michałem Tarkowskim, koncercie z Tonnym McPhee na Rawa Blues Festival, trasie po Stanach Zjednoczonych z Kasą Chorych, wystąpieniu w serialu „M jak miłość”, koncercie w Trójce, jubileuszowym koncercie na 40-lecie Kasy Chorych w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz gitarze i gitarzystach.

Melomaniak
Posty: 162
Rejestracja: sob lis 15, 2008 9:32 pm

Re: Wywiady w Radiu Świdnik

Post autor: Melomaniak » śr gru 28, 2016 9:20 am

Wywiad z Robertem Tyszką (Cotton Wing)

Rozmawiamy o bluesie, pobycie w Memphis, nagrywaniu płyty „Fishing & Processing”, okładce, teledysku do „That's Why I'm Here”, harmonijkarzach, słuchaniu audycji Marii Jurkowskiej „Blues wczoraj i dziś”, zespole Canada, wizerunku scenicznym oraz koncercie na Chatka Blues Festival.

Melomaniak
Posty: 162
Rejestracja: sob lis 15, 2008 9:32 pm

Re: Wywiady w Radiu Świdnik

Post autor: Melomaniak » czw gru 29, 2016 4:22 pm

Wywiad z Alicją Lidią Klenczon

W wywiadzie o słuchaniu The Beatles w PRL-u, Pułtusk Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona, niepublikowanych utworach, gitarze Krzysztofa Klenczona, Trzech Koronach, planowanej płycie „Klenczon Legenda 2”, informatyce oraz chodzeniu na koncerty w Stanach Zjednoczonych.

Melomaniak
Posty: 162
Rejestracja: sob lis 15, 2008 9:32 pm

Re: Wywiady w Radiu Świdnik

Post autor: Melomaniak » pt gru 30, 2016 4:44 pm

Wywiad ze Sławkiem Wierzcholskim (Nocna Zmiana Bluesa)

W wywiadzie o festiwalu "Solo Życia", koncertach przed The Blues Brothers w Norymberdze i B.B. Kingiem w Warszawie, jam session z Juniorem Wellsem i Buddy Guyem, nagrywaniu płyty i koncercie z Louisiana Redem, pracy w radiu, harmonijkarzach, gitarach i gitarzystach oraz spotkaniu z Brucem Willisem.

Melomaniak
Posty: 162
Rejestracja: sob lis 15, 2008 9:32 pm

Re: Wywiady w Radiu Świdnik

Post autor: Melomaniak » pt cze 16, 2017 8:37 am

Wywiad z Dariuszem Tokarzewskim (Vox)

W wywiadzie o młodzieńczych latach, spotkaniach z Markiem Grechutą, zamojskim zespole Etos, graniu na wiolonczeli w Symfonicznej Orkiestrze Włościańskiej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu i Teatrze Muzycznym w Lublinie, lubelskim zespole ZA 110, Wojciechu Młynarskim, pracy w Teatrze Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena i Agencji Artystycznej Estrada w Lublinie, zespołach Victoria Singers i Echosondy, akompaniowaniu Basi Trzetrzelewskiej, przeboju „Bananowy song”, koncercie Vox-u z Orkiestrą Glenna Millera w Pałacu Poznańskich w Łodzi, Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, piosence „Tęczowy most”, płycie „Monte Carlo Is Great”, śmiesznej historii w Friedrichstadt-Palast w Berlinie, solowej płycie, jeździe na rowerze, pływaniu długodystansowym, kolekcji instrumentów strunowych, ulubionych gitarzystach (John Scofield, George Benson, Dominic Miller, Marek Raduli, John Mayer, Eric Clapton) oraz koncercie jubileuszowym „80 Darka”.

Melomaniak
Posty: 162
Rejestracja: sob lis 15, 2008 9:32 pm

Re: Wywiady w Radiu Świdnik

Post autor: Melomaniak » pn cze 26, 2017 11:07 am

Wywiad z Jerzym Janiszewskim

W wywiadzie o radiu akademickim, malowaniu obrazów, podróżach, wyjeździe do Anglii, przemycaniu płyt, audycjach w Radiu Lublin i Trójce, Patologii Ciąży, Budce Suflera, Colosseum, King Crimson, Free, Jimim Hendrixie, The Beatles, The Rolling Stones, świdnickich muzykach - Andrzeju Ziółkowskim i Andrzeju Szczodrowskim oraz sporcie.

Melomaniak
Posty: 162
Rejestracja: sob lis 15, 2008 9:32 pm

Re: Wywiady w Radiu Świdnik

Post autor: Melomaniak » ndz lip 16, 2017 2:07 pm

W piątek w "Nowościach w zestawie" pojawił się utwór SŁOWA DO DESZCZU - The Ceez

Teledysk https://www.youtube.com/watch?v=VM-fRtXr9Kg

Wywiad z The Ceez'em

W wywiadzie o koncercie w klubie Szkoła 69 im. Hendrixa w Starej Hucie, Jimim Hendrixie, EP-ce „Journey Indeed”, współpracy z Princem, Vinnim Appice (Black Sabbath), Jane's Addiction, Alicią Keys, Stevenem Adlerem (Guns N' Roses), studiowaniu Music Production – Mixing and Mastering na Berklee College of Music w Bostonie, graniu z art-metalowym zespołem The Maension (Los Angeles), serialu „Policjanci z Miami”, tworzeniu muzyki filmowej, koncercie Perfectu w Santa Monica, debiutanckim albumie „At the End”, udziale w projekcie "Dom Muzyki", graniu z zespołami Idea (jazz-rock) i Bian (grunge), współpracy z zespołem Stardust, planowanej płycie z tekstami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Płyta THE CEEZ „O chłopcu polskim” do odsłuchania:
https://theceez.bandcamp.com/album/o-ch ... um-preview      
Oficjalna strona THE CEEZ – O chłopcu polskim, na Facebooku: 
https://www.facebook.com/ochlopcupolskim/
Oficjalny kanał YouTube: 
https://www.youtube.com/c/theceezofficial

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 18015
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wywiady w Radiu Świdnik

Post autor: Yacy » pt lis 17, 2017 12:40 pm

gratuluję finału "Jaka to melodia" :-)
szkoda Groszków. no i róż oczywiście ;-)

ODPOWIEDZ