Problemy z YouTube.

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Problemy z YouTube.

Post autor: Rostov »

Od około połowy maja zauważyłem problemy przy oglądaniu filmów na YouTube.
W dzień - gdy zazwyczaj nie mam czasu, by korzystać z YT - ładowanie filmów odbywa się w miarę sprawnie.
Wieczorem - gdy właśnie z chęcią obejrzałbym sobie chociażby propozycje do listy - buforowanie video i dźwięku zazwyczaj zatrzymuje się na kilku pierwszych sekundach, czasami zdarza się, że przycina co jakiś czas, ale można obejrzeć cały klip - ale to dość rzadko.
U Was jest podobnie?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Miszon »

U mnie conajwyżej obraz nie nadąża za dźwiękiem. Co mi nie przeszkadza, bo na youtube raczej nie oglądam piosenek, tylko ich słucham. Ale wówczas i tak wystarcz po prostu zmienić jakoś z HD na np. 480 i jest OK.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Grycek »

Rostov pisze:Od około połowy maja zauważyłem problemy przy oglądaniu filmów na YouTube.
W dzień - gdy zazwyczaj nie mam czasu, by korzystać z YT - ładowanie filmów odbywa się w miarę sprawnie.
Wieczorem - gdy właśnie z chęcią obejrzałbym sobie chociażby propozycje do listy - buforowanie video i dźwięku zazwyczaj zatrzymuje się na kilku pierwszych sekundach, czasami zdarza się, że przycina co jakiś czas, ale można obejrzeć cały klip - ale to dość rzadko.
U Was jest podobnie?
U mnie ostatnio niektóre filmy w ogóle się nie ładują. Trochę pogrzebałem w internecie i być może znalazłem przyczynę. Ostatnio google zmienił sposób streamowania filmów. Na to nie do końca byli przygotowani dostawcy internetu, którzy do tej pory buforowali filmy na swoich serwerach w określony sposób. Okazuje się, że błędy z youtubem mogą być spowodowane przez Twojego dostawcę internetu.
Jakie jest rozwiązanie? Poczekać, aż dostawca naprawi problem (Netia chyba jeszcze tego nie naprawiła) albo łączyć się przez proxy.

Zanim zaczniesz dzwonić z zażaleniem spróbuj zastosować standardową procedurę:
- usuń ciasteczka
- zaktualizuj przeglądarkę
- zaktualizuj flasha
- sprawdź inne przeglądarki
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Rostov »

Ja korzystam z Neostrady.
Przeglądarkę (FF) i Flasha aktualizuję automatycznie na bieżąco.
Sprawdzałem na kilku przeglądarkach - FF, Opera, Chrome, nawet IE - na każdej to samo.
Ciasteczka wyczyściłem przed chwilą, bo nawet nie przyszło mi to wcześniej do głowy, więc zobaczymy, jak będzie wieczorem. :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: tadzio3 »

A już myślałem, że tylko u mnie coś się kaszani. Trochę mi ulżyło. :wink:

PS. Mam Netię.
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Rostov »

Rostov pisze:Ja korzystam z Neostrady.
Przeglądarkę (FF) i Flasha aktualizuję automatycznie na bieżąco.
Sprawdzałem na kilku przeglądarkach - FF, Opera, Chrome, nawet IE - na każdej to samo.
Ciasteczka wyczyściłem przed chwilą, bo nawet nie przyszło mi to wcześniej do głowy, więc zobaczymy, jak będzie wieczorem. :)
Od dnia, w którym napisałem tego posta do dziś YT działało.
Dziś znów to samo i nie pomaga nawet czyszczenie cookies.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Kubak25 »

a dzisiaj równiez to samo :evil: może Rostov znasz jakiś podobny portal aby miec youtube w głebokim poważaniu
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Rostov »

Kubak25 pisze:a dzisiaj równiez to samo :evil: może Rostov znasz jakiś podobny portal aby miec youtube w głebokim poważaniu
Niestety, nie znam.
Pozostaje jedynie wygooglowywanie kawałków tu i ówdzie, lub ściąganie ich sobie na dysk w godzinach, gdy YT jeszcze jako tako śmiga.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Kubak25 »

Nadzieja w tym, że tak jak pisał Grycek dostawcy internetu naprawią usterki
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Rostov »

Ostatnio trochę zacząłem bawić się z proxy, ale mozolne to zajęcie, bo te darmowe mają krótką żywotność, a poza tym w różnych krajach blokowane są różne treści.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Kubak25 »

Rostov pisze:Ostatnio trochę zacząłem bawić się z proxy, ale mozolne to zajęcie, bo te darmowe mają krótką żywotność, a poza tym w różnych krajach blokowane są różne treści.
Niestety ale w tym jestem zupełnym żółtodziobem :D i podejrzewam że to dla mnie za wysokie progi. A wracając do youtube zauwaażyłem że te (z baku lepszego słowa blędy) pojawiaja się nieregularnie np. we wtorek pkatycznie nie działał wczoraj było dobrze a dziś powtórka z rozrywki. Też tak masz?
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Rostov »

Kubak25 pisze:
Rostov pisze:Ostatnio trochę zacząłem bawić się z proxy, ale mozolne to zajęcie, bo te darmowe mają krótką żywotność, a poza tym w różnych krajach blokowane są różne treści.
Niestety ale w tym jestem zupełnym żółtodziobem :D i podejrzewam że to dla mnie za wysokie progi. A wracając do youtube zauwaażyłem że te (z baku lepszego słowa blędy) pojawiaja się nieregularnie np. we wtorek pkatycznie nie działał wczoraj było dobrze a dziś powtórka z rozrywki. Też tak masz?
Też.
TUTAJ masz trochę na ten temat.
Akurat w tym arcie jest mowa o Orange (vel TP), ale dotyczy to także innych operatorów.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Kubak25 »

Dzięki Wielkie :D w wolnej chwili to sprawdzę (też mam neostradę więc artykuł może okażac się pomocny)
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z YouTube.

Post autor: Kubak25 »

Rostov trochę w tym (tj . proxy) posiedziałem i efekty są :D jeszcze raz wielkie dzięki
ODPOWIEDZ