Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marcinparys11 »

Kołobrzeg '78
7.VII.1978 P r e m i e r y
(transmisja TV)
Ta wielka rzecz (T.Margot-K.Pac-Gajewska) Rudolf Poledniok i CZWP
Marsz bliski sercu (A.Hetman-K.Drzewiecki) Kazimierz Kowalski
Moja pepeszka (M.Sulej-K.Pac-Gajewska) Wiktor Zatwarski
Miłość marszałkowska (B.Konowalski-J.Przymanowski) Jacek Lech
Uśmiechnij się, Basiu (J.Kępski, A.Żalski-P.Łosowski) Medium
Zielony pułk (M.Sulej-J.Sęk) Irena Woźniacka
Ona jest wokół (S.Bartosik-S.Kamiński) Katarzyna Sobczyk
Czy pamiętasz żołnierzu (K.Dekert-J.Czarski) Mieczysław Święcicki
Po naszemu, po żołniersku (E.Zdoliński-E.Nowicka) Elżbieta Poniatowska
Nie ma jak u nas (T.Margot-M.Łebkowski,S.Werner) Andrzej Thenard
Kochaj kraj, żołnierzu (A.Hetman-Z.Stawecki) Wiktor Zatwarski
My już nie tacy (E.Zdoliński-E.Nowicka) Emilia Czerwińska
A ja tutaj jestem po to (J.Pyszkowski-J.Urbanowicz) Ryszard Arning
Dzień ojczystej ziemi ((A.Hetman-J.Szczepkowski) Regina Pisarek
Sierżant Pluta (M.Wilanc-J.Czarski, J.Wacławski) Kazimierz Kowalski
Tango dla dziewcząt (T.Niewiarowska-J.Urbanowicz) Andrzej Szajewski
Tarcza i miecz (G.Jeger-K.Kord) Bractwo Kurkowe
Gdy się chce, nie jest źle (A.Krauzowicz-P.Łosowski) Nina Urbano
Tam gdzie Polska (J.Szewczyk-K.Malik) Krzysztof Cwynar
Kocham pilota (B.Konowalski-J.Przymanowski) Jolanta Kubicka
Rzuć nam serce póki czas (B.Konowalski-J.Przymanowski) Jacek Lech
Tymczasowo daję słowo (A.Krauzowicz, M.Janicz-Z.Kaszkur) CZWP
W wielkiej rodzinie kosmicznej - Anna Greman
Pierwszy polski kosmonauta - Jolanta Kubicka
Polski lotnik kosmonauta - Barbara Książkiewicz

Uwaga! Trzy ostatnie piosenki zostały wykonane już poza konkursem, a związane były z historycznym wydarzeniem mijającego tygodnia.
Natomiast piosenka otwierająca koncert, podobnie jak na ubiegłorocznym festiwalu, wiązała się z przypadającą w bieżącym sezonie okrągłą rocznicą ważnego wydarzenia. Rok temu było to 60 lat po Rewolucji Październikowej, a teraz... 60 rocznica odzyskania niepodległości!
meloman32
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 3:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: meloman32 »

Dzięki za cenne informacje!
A teraz piosenki, które wycięto z retransmisji (sporo ich mam):
W obronie pogodnego nieba - Andrzej Tenard
Bądź dumna z żołnierzy ojczyzno - Nina Urbano
Dziękujemy ci sierżancie - Andrzej Chmielarz
Gdzie płonie wiatr - Andrzej Chmielarz
Kiedy runął wrzesień - Katarzyna Sobczyk
Kiedy żołnierz się przymierza - Wacław Masłyk
Nasze drogowskazy - Rudolf Poledniok
Pod skrzydłami Nike - Elżbieta Poniatowska
Polne drogi - Jolanta Kubicka
Rycerska piosenka - Emilia Czerwińska
Twoi Polsko synowie - Ryszard Arning
Wspominamy tamten czas - Wacław Masłyk
Żołnierski mazur - Piotr Janczerski
Tobie nasze dni - Regina Pisarek (już spieszy naprzeciw oklaskom - zapowiadał Borowicz...)
Chcę powiedzieć ci - Iwona Eliszewska
Nad Kołobrzegiem gwiazdy migocą - Iwona Eliszewska
Chłopcy z lesnych lat - Medium
Sierżant Pluta - Kazimierz Kowalski
Sław imię żołnierskie - Nina Urbano

Szukam bezskutecznie nagrodzonej piosenki "Tymczasowo daję słowo" - Chor CZA WP - ktoś pomoże? :STOP:
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

Obiecałem kiedyś wycinki prasowe z relacjami z tego festiwalu. Nie dotrzymałem wtedy danego słowa. Dziś mogę wywiązać się z danej obietnicy.

Podsyłam więc, wycinki prasowe na temat Kołobrzegu 1977 i 1978, z tygodnika Panorama, oraz, co ciekawe, Magazynu Muzycznego Jazz.
Oczywiście, relacje z tego festiwalu publikowano również w innych czasopismach. Akurat nie mam pod ręką. Gdzie je można znaleźć?
Można je znaleźć w czytelni biblioteki która posiada status egzemplarza obowiązkowego.
Przy okazji, jak powstawały piosenki kołobrzeskie? Powstawały na zamówienie Zarządu Politycznego Wojska Polskiego Ogłaszano co roku konkurs na piosenkę żołnierską, ogłaszano go również w prasie.
Z pośród nadesłanych piosenek, które pisali znani kompozytorzy i autorzy tekstów, wybierano najlepsze, które potem przydzielano poszczególnym wykonawcom.

Kod: Zaznacz cały

http://www53.zippyshare.com/v/62022958/file.html
Ostatnio zmieniony ndz kwie 21, 2013 6:42 pm przez marekjarek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

a teraz... 60 rocznica odzyskania niepodległości!
Bardzo ciekawe.
A jednak, a jednak, nieprawdziwa, stereotypowa, jest opinia, że na tym festiwalu, tylko, śpiewano piosenki chwalące męstwo, bohaterstwo, etc, polskiego żołnierza od czasów bitwy pod Lenino.
To nie prawda.
Dziękuję za przypomnienie tego faktu historycznego.
meloman32
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 3:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: meloman32 »

Przykładem piosenek innych od stereotypowych są między innymi ballada "Życzę ci na drogę" Lucyny Butrym Kołobrzeg 1986, czy "Nad Kołobrzegiem gwiazdy migocą" Iwony Eliszewskiej z 1978 roku, że o "Powędruj piosenko żołnierskim szlakiem" Teresy Bełczyńskiej Kołobrzeg 1972 nie wspomnę. Były utwory różnorakie. "Chłopcom z tamtych lat" czy "Baretkom" - obie w wykonaniu Barbary Kalinowskiej z 1985 i 1986 roku można nadać cechy poezji śpiewanej. Charakter śpiewu "obozowego" na pewno miały "Piosenka o machorce" Romana Gerczaka z 1978 roku a także "Wojskowy kazaczok" tegoż wykonawcy, ale z 1979 roku. Głęboko patriotyczne, ale nie propagandowe, to na pewno "Ona jest wokół" Kasi Sobczyk z 1978 roku oraz "Sław imię żołnierskie" Niny Urbano także z 1978 roku. Niesamowita była piosenka - hołd dziennikarzom wojennym, czyli "Ballada o korespondentach wojennych" w wykonaniu solisty Piwnicy Pod Baranami Mieczysława Święcickiego, który sam zapowiedział utwór słowami "Niech im to za podziękę wystarczy". Melancholia przebijała przez legendarne już utwory "Sala historii" 1972, "Już dawno po wojnie" 1975 czy też "Pamiętamy, jesteśmy" 1969, wszystkie wykonane przez Elżbietę Igras. Wszystko pięknie zaaranżowane na dużą orkiestrę. Zaznaczę, aranże były inne od tych prezentowanych na "chybcikiem" nagranych na płytach winylowych..... Szczytem wszystkiego był utwór "Bajka o dniu wczorajszym" Reginy Pisarek, piękna ponad pięciominutowa ballada zaśpiewana z dużym dramatyzmem, podczas, gdy jej "kopia" winylowa, to jakaś dwuminutowa "recytacja", która nijak się miała z utworem LIVE....
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

meloman32 pisze:Przykładem piosenek innych od stereotypowych są
Szapo ba.
Zapisałem sobie twoją wypowiedź w swoim archiwum
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

W 1987 roku płacili tyle:

Obrazek
meloman32
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 3:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: meloman32 »

Mistrzynią była autorka tekstu, Krystyna Pac-Gajewska (Rosła w boru 1975, Maciejka i inne), która miała "zagwarantowane" miejsce w finale konkursu tych piosenek. Zdobyła sporo złotych pierścieni. Podobnie było z kompozytorem Michałem Sulejem, który często tworzył spółkę autorską ze wspomnianą panią Krystyną. Bardzo lubili razem tworzyć Benedykt Konowalski i Janusz Przymanowski. W latach 80-tych często wygrywała spółka Czarski - Deckert. Byli tacy uczestnicy, którzy "z definicji" nie mogli wygrać takiego konkursu. Dlatego jak czytamy tytuły piosenek kołobrzeskich, to często trafiamy na te same nazwiska. Ale tworzyli oni rzeczywiście znakomite utwory!
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

meloman32 pisze:Mistrzynią była autorka tekstu, Krystyna Pac-Gajewska (Rosła w boru 1975, Maciejka i inne), która miała "zagwarantowane" miejsce w finale konkursu tych piosenek. Zdobyła sporo złotych pierścieni. Podobnie było z kompozytorem Michałem Sulejem, który często tworzył spółkę autorską ze wspomnianą panią Krystyną. Bardzo lubili razem tworzyć Benedykt Konowalski i Janusz Przymanowski. W latach 80-tych często wygrywała spółka Czarski - Deckert. Byli tacy uczestnicy, którzy "z definicji" nie mogli wygrać takiego konkursu. Dlatego jak czytamy tytuły piosenek kołobrzeskich, to często trafiamy na te same nazwiska. Ale tworzyli oni rzeczywiście znakomite utwory!
Dla mnie sztandarowym duetem tekściarzy, była spółka Łebkowski i Werener.
Nie analizowałem, trzeba się oto kiedyś pokusić, jak wygląda statystka, w przypadku najczęściej wydawanych na płytach i kasetach autorów przebojów kołobrzeskich. Źródło jest, to KPPG. Oczywiście, brak jest dokładanych danych o piosenkach których nigdzie nie wydano, ale, min, dzięki tobie, takie informacje pojawiają się. Trzeba, kogoś, kto podejmie się opracowania takiej statystki. Może być ciekawie.
Wielu autorów, wtedy, publikowało swoje dokonania pod pseudonimami.
Takim przykładem - z innej bajki - jest niejaki Piotr Trojka, który napisał słowa do trzech płyt z serii Znicz Olimpijski, wydanej z okazji Olimpiady w Moskwie, ukazały się w tej serii płyty zespołów Breakout, Budka Suflera, Skaldowie.
Kim był ów Piotr Trojka? Jak to kim? To pseudonim, na potrzeby tej, bardzo wątpliwej artystycznie, serii, Bogdana Loebla.

Konowalski to był - utalentowany - major, później pułkownik, Ludowego Wojska Polskiego.
Przymanowski, wiadomo, "bajkopisarz" - Czterej pancerni i pies, to jedna z lepszych bajek, cudna, ale mająca mało wspólnego z prawdą - również oficer LWP
Krystyna Pac-Gajewska - to dla mnie zagadka.

Sztandarową postacią, przynajmniej w latach 70, był Henryk Debich, to pod jego dyrygenturą Orkiestra Polskiego Radia w Łodzi, zrealizowała większość nagrań.
Reasumując, konkursy ogłaszane w prasie, to jedno, wygrywający te konkursy to inna bajka.
Byli tacy uczestnicy, którzy "z definicji" nie mogli wygrać takiego konkursu.
Coś bliżej, bo to intrygujące.
Ostatnio zmieniony sob kwie 27, 2013 5:37 pm przez marekjarek5, łącznie zmieniany 1 raz.
meloman32
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 3:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: meloman32 »

Dokładnie tak było! Były wyjątki, ale bardzo rzadkie. Według moich statystyk najwięcej nagrodzonych utworów należało do Emila Sojki (muzyka) i Krystyny Pac-Gajewskiej. Nie liczę tu widowisk, bo utwory do nich pisane były "seryjnie". Łebkowski i Werner brylowali na początku lat 70-tych.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

Ciekawostka.
Nieczęsto recenzowano płyty z nagraniami z tego festiwalu, ale czasem recenzowano. Zabawne, ta recenzja ukazała się w miesięczniku, uwaga, o tematyce jazzowej.
Magazyn Muzyczny Jazz 11-1979

Obrazek
meloman32
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 3:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: meloman32 »

Niestety zgadzam się z tą opinią. Wersje "winylowe" były monotonne i brzmiały tak "samo". Na szczęście wykonania live niczym ich nie przypominały i były odbiciem indywidualności wykonawcy. Na potrzeby koncertu przygotowywano także specjalne aranże na orkiestrę, których twórcą był często, ale nie zawsze kompozytor danego utworu. Nie zawsze, gdyż na przykład piosenkę "Nie zapomnisz tego dnia" wykonaną przez Grzegorza Markowskiego w koncercie Premiery Kołobrzeg 1980, skomponował Janusz Piątkowski, ale zaaranżował Andrzej Kurpiel. Zatem na sukces utworu pracowały aż cztery osoby: kompozytor, aranżer, wykonawca no i autor tekstu (w tym przypadku Stanisław Kamiński)
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marcinparys11 »

Bardzo dziękuję za dotychczasowe informacje.
Pozostał mi jeszcze taki zapis (z tego samego wyjazdu na wakacje):

9.VII.1978 Koncert Laureatów (transmisja TVP 1 od 21.30)
Twoi chłopcy, Polsko - Chór CZWP
Karuzela z piosenkami - Piosenka o Puławach - Bogdan Czyżewski
Wśród pól i zim - R.Arning
Piosenka kosynierów (L.Kaszycki-J.Gałkowski) Kazimierz Kowalski
Żołnierska róża (A.Walaciński-...) Ewa Kuczyńska
Epopeja berlińska - Chór CZWP
Zielona piosenka - ...
Walc na przepustce - Andrzej Szajewski
Napisz do mnie miły - Katarzyna Sobczyk
Napisz do mnie miła - Bogdan Czyżewski
Pan mnie pokochał - Barbara Książkiewicz
Marynarzu, wzięło cię to - ...
Rzuć nam serce póki czas/Marynarska łączka - Chór CZWP
Pierwszy Polak na orbicie - Rudolf Poledniok
Marsz bliski sercu - Kazimierz Kowalski
Tam gdzie Polska - Krzysztof Cwynar
Zielony pułk - Irena Woźniacka
Dzień ziemi ojczystej - Regina Pisarek
Tarcza i miecz - Bractwo Kurkowe
Po naszemu po żołniersku - Elżbieta Poniatowska
Nie ma jak u nas - Andrzej Thenard
Kocham pilota - Jolanta Kubicka
Zakochałam się w zwiadowcy - Anna German
Moja pepeszka - Wiktor Zatwarski
Tango dla dziewcząt - Andrzej Szajewski
Uśmiechnij się Basiu - Medium
Czy pamiętasz żołnierzu - Mieczysław Święcicki
Polski lotnik kosmonauta - Barbara Książkiewicz
Ta wielka rzecz - Rudolf Poledniok i Chór CZWP
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

Tygodnik Panorama, Rok 1978.

Obrazek
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

Harcerski tygodnik ilustrowany "Na przełaj" Rok 1973.
Obrazek
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: choroszcz »

ja takze pamietam tamten festiwal z 1977 roku...a szczególnie Daniela, który wielokrotnie bisował ...i spiewał takze ...Witaj Zosieńko .
kojarze sobie równiez piosenke jakie Ładne chłopaki ....
siedziałem z rodzicami i oglądałem ,oni jak tez i dziadkowie fascynowali sie tym w letnie dni tuz przed zniwami ..
ot takie wspomnienia ...
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

choroszcz pisze:ja takze pamietam tamten festiwal z 1977 roku...a szczególnie Daniela, który wielokrotnie bisował ...i spiewał takze ...Witaj Zosieńko .

.
http://www.youtube.com/watch?v=T2uNRGdXdYs

"Wolność za nami idzie polami" Ze wschodu ci ona przyszła i została na 40 lat.
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: choroszcz »

no tak i zaczynam się zastanawiać czy to nie był przypadkiem rok 1976 , te wielokrotne bisy ..ale nie ...bo w 1977 podczas bisow spiewal nie tylko Strzelca podhalańskiego ale i ..Mysmy sa wojsko tak przynajmniej kojarze ...

co do wolności , która przyszła ze wschodu....do dziś spotykam ludzi , którzy z sentymentem wspominają tamta wolność
System ówczesny był niekorzystny dla intelektualistów ,dziennikarzy i kościoła (celowo z małej) ale dla wielu zwykłych ludzi , którzy pracowali i wracali do domu aby pożyc nie było tak zle jak to dziś pokazuja ...
Kultura masowa mimo ,ze mocno propagandowa (czy teraz tak nie ma) mimo wszystko stala na wyższym poziomie ..socjal był dla ludzi ..praca tez jakas była ...
Ludzie zyli festiwalami, transmisjami meczow ( nie zawsze nie wszystkich ale na pewno w jednej telewizji) , programami w TV I RADIU ...MASOWO CHODZILI DO KOSCIOLA .
niby było ŻLE ale ..jak mowią dziś nie było tak żle .
Ja osobiście niewiele mogę się odnieść do porownan , gdyż w chwili upadku komny miałem 17 lat ....nie mam wiec porównan dorosłego zycia ..tamtych czasów ale te mlodziencze, beztroskie uważam za udane i calkiem fajne

....była szkola, lista, mecz ,
była trojka ,koncert, skecz
była partia, wladza, zjazd
było niebo pelne gwiazd

było kino i wideo
trójka grala już w stereo
Lechu z Miodem ,w koło stół
znów dzielono swiat na pól

Była wiosna ...kwitły bzy
Like A Prayer ..w oczach łzy
Anglia -Polska , szkoda słów
zmieniać swiat zaczęto znów
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

Mogło tak być, że w ramach bisów w 1977 zaśpiewał Myśmy są wojsko, piosenkę za którą rok wcześniej otrzymał Złoty pierścień.

Wiesz to wszytko zależy od punku patrzenia, jak wspominam tamten czas przez pryzmat lat młodość to wspominam dobrze, wiadomo beztroski wiek, ale jak sobie przypomnę tą szarzyzną, biedę i nędzę, zakłamanie, etc, to nie wspominam dobrze. Np pochody pierwszomajowe, no fajna impreza to była, kolorowa, były przy okazji festyny, na których coś więcej, czasem, można było kupić niż w sklepie. Wspominam dobrze. Ale jak sobie przypomnę że nieobecność na tym pochodzie, w roli uczestnika, groziła relegacją ze szkoły to wspominam te pochody bardzo źle.
Poza tym to nie ten wątek na dyskusję, która pewnie nigdy nie miałaby końca.
Ja lubię Festiwal w Kołobrzegu gdyż mnie bawi do łez, ubaw mam czasem taki, jak w czasie najlepszych skeczy kabaretowych.
meloman32
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 3:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: meloman32 »

Mam zarejestrowany koncert Galowy 1977, ponad 5 godzin z pełnymi bisami. Daniel bisował wyłącznie Strzelca Podhalańskiego. Myśmy są wojsko nie wykonał..... Ciekawostka - zespół Happy End miał tyle bisów, że po kolejnym lider zespołu zdartym głosem wołał "Nie będziemy już bisować!!!!!", co w dzisiejszych komercyjnych czasach takie wołanie do publiczności byłoby nie do pomyślenia... Tą piosenką była "Gdy batalion rusza w marsz"....
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

Bardzo się cieszmy, ze masz, bo to rzadki materiał. Pytanie brzmi, zamierzasz to zabrać ze sobą do grobu?
Pytam, gdyż nikt tego nigdy oficjalnie nie wyda. NIGDY!
meloman32
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 3:01 pm

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: meloman32 »

Mam, ale musiałem obiecać, że nie upowszechnię. Nie pójdzie do "grobu", bo zapis jest w archiwum TVP
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: choroszcz »

nie bisował ..Mysmy sa wojsko w 1977 -hm to moze rok wczesniej to było..ale czy w 1976 bisowałby tez wiele razy ..
te bisy pamietam jak dzis ...cieszyłem sie niesamowicie ..a oba hity były obok Kolorowych Jarmarków hitami mego dzieciństwa
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: choroszcz »

był jeszcze taki przeboj w tamtym czasie -1976-78 ...który spiewala jakas Pani ..
a w refrenie były słowa ,,Uwazaj chłopaku na zakrętach !!!''
kto to spiewał i jaki tytuł miała ta piosenka nie pamiętam ...ale wiem ,że było to także popularne ..
Może ktoś pomoże ..i przypomni
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Festiwal Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg

Post autor: marekjarek5 »

“Uśmiech dla żołnierza”

PYTANIE do melomana32"

"wersja live, “Uśmiech dla żołnierza” - Dwa Plus Jeden - jaka to wersja?
ODPOWIEDZ