Szczęśliwa 13

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
wannolot42
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 8:14 pm
Lokalizacja: Wrocław

Szczęśliwa 13

Post autor: wannolot42 »

Hej,

mam pytanie dotyczące szczesliwej 13. Nie jestem stałym słuchaczem LP3 i tak mnie zastanawia co to właściwie jest ta szczęśliwa 13? Nie jest to poczekalnia, na niektóre piosenki tam zamieszczone nie można głosować więc co ona daje?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Szczęśliwa 13

Post autor: piotreklp3 »

Szczęśliwa 13 to utwory, które w ostatnim notowaniu były tuż za zestawieniem prezentowanym na antenie, czyli na miejscach 51-63. Niektórych utworów ze (nie)szczęśliwej nie ma w zestawie do głosowania, ponieważ właśnie wypadły z poczekalni albo po prostu osiągnęły staż około 15 tygodni bez sukcesu w postaci debiutu w notowaniu i zostały wyrzucone.
Wydaje mi się, że w ramach 13 powinno się publikować tylko utwory będące w zestawie, bo więcej nowych utworów miałoby szansę zaistnienia w poczekalni.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19581
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Szczęśliwa 13

Post autor: jollyroger72 »

piotreklp3 pisze:Wydaje mi się, że w ramach 13 powinno się publikować tylko utwory będące w zestawie, bo więcej nowych utworów miałoby szansę zaistnienia w poczekalni.
Jak to sobie wyobrażasz? 13 jest prezentowana zaraz po emisji notowania, więc nie wiadomo jeszcze co zostanie z zestawu wyrzucone :know:
gżegoż

Re: Szczęśliwa 13

Post autor: gżegoż »

Kiedyś Piotr dokładnie to wszystko wyjaśnił, gdy pojawiły się rozbieżności pomiędzy tym, co jest podawane na stronach Trójki, a N20 publikowaną na forum: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?f ... 00#p317015 :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9941
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Szczęśliwa 13

Post autor: bobby-x »

piotreklp3 pisze:Szczęśliwa 13 to utwory, które w ostatnim notowaniu były tuż za zestawieniem prezentowanym na antenie, czyli na miejscach 51-63. Niektórych utworów ze (nie)szczęśliwej nie ma w zestawie do głosowania, ponieważ właśnie wypadły z poczekalni albo po prostu osiągnęły staż około 15 tygodni bez sukcesu w postaci debiutu w notowaniu i zostały wyrzucone.
Wydaje mi się, że w ramach 13 powinno się publikować tylko utwory będące w zestawie, bo więcej nowych utworów miałoby szansę zaistnienia w poczekalni.
Troszku się Piotrku mylisz.
Nieszczęśliwa 7, nieszczęśliwa 13, nieszczęśliwa 20 - to utwory, które znajdują się tuż za miejscem 50-tym. Od notowania 1567?? (w każdym bądź razie trochę od ponad roku) są to miejsca 51-63 ale nie zawsze były to miejsca kolejne ponieważ (n7) dawnej był to wybór Niedźwiedzia i np mogły być to miejsca 52, 55, 58, 61, 62, 68, 75.
Szczęśliwa 7, szczęśliwa 13 itp to są utwory, które przeważnie były nowościami w zestawie do głosowania, mogły mieć zero! głosów lub bardzo niewiele i były daleko od 50 miejsca.
Na stronie internetowej Trójki masz zapis "Szczęśliwa 13" i jest to błąd. Pisałem aby zostało to poprawione ale niestety jak grochem o ścianę.
ODPOWIEDZ