Teatrzyk Zielone Oko

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Ja jeszcze w sprawie spisów tzo u mnie jest że TZO było 584 razy nadane. A na liście Pinczona najpierw było 519, następnie 582 a w pliku - "ułupełniona lista tzo" jest ich już 583 ale nadal jednego brakuję.
Ale oczywiście chodzi o zapis TUBY, którą ja uwzględniam jako TZO a "WY" nie.

Piszecie, że dlatego, że został wstęp przyklejony do TUBY to nie uznajecie go jako TZO, cytowałem treść listu do i od autora TUBY.
Ale przecież w wielu innych słuchowiskach też został doklejony wstęp np.:
499 1993-10-30 Georges Simenon - Maigret zastawia sidła
Była to premiera tego słuchowiska. A jego autor Georges Joseph Christian Simenon (1903 - 1989) zmarł 4 lata przed premierą.
Maigret zastawia sidła - "Maigret sets a trap" - powstał film w 1959.
Tu jest wszystko napisane (wikipedia.com): Georges Simenon
w podrozdziale Simenon's works

Wyciągając dalej wnioski z tego można się domyśleć, że z całą pewnością nie powstała ta powieść na potrzeby TZO.

Przecież TZO to są wszystkie te słuchowiska, które zostały nadane z tym charakterystycznym wstępem i były nadawane w tym czasie gdy planowo powinien być TZO. Ale najważniejsza jest tu czołówka z TZO. I w przypadku TUBY ona jest.
ziutek
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 03, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ziutek »

dominik_fi pisze:499 1993-10-30 Georges Simenon - Maigret zastawia sidła
Była to premiera tego słuchowiska. A jego autor Georges Joseph Christian Simenon (1903 - 1989) zmarł 4 lata przed premierą.
Wyciągając dalej wnioski z tego można się domyśleć, że z całą pewnością nie powstała ta powieść na potrzeby TZO.
Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Co ma wspólnego data premiery sluchowiska z datą śmierci autora? To chyba całkiem bez sensu. W końcu np. Conan Doyle zmarł duuuuuuuuużo wcześniej przed premierami TZO :)
Z jednym się zgadzam. Nie sądzę, żeby Simenon wiedział cokolwiek o TZO pisząc swoje książki :):)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

ziutek pisze:
dominik_fi pisze:499 1993-10-30 Georges Simenon - Maigret zastawia sidła
Była to premiera tego słuchowiska. A jego autor Georges Joseph Christian Simenon (1903 - 1989) zmarł 4 lata przed premierą.
Wyciągając dalej wnioski z tego można się domyśleć, że z całą pewnością nie powstała ta powieść na potrzeby TZO.
Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Co ma wspólnego data premiery sluchowiska z datą śmierci autora? To chyba całkiem bez sensu. W końcu np. Conan Doyle zmarł duuuuuuuuużo wcześniej przed premierami TZO :)
Z jednym się zgadzam. Nie sądzę, żeby Simenon wiedział cokolwiek o TZO pisząc swoje książki :):)
O to mi chodzi, że nie było to robione na potrzeby TZO, tak samo jak TUBA i podejrzewam że niektóre inne słuchowiska też.
Pinczon
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Pinczon »

Dla mnie słuchowisko należy do TZO wtedy gdy zostało nadane w cyklu TZO, nie musi więc być nagrane dla TZO a jedynie emitowane w TZO. Tuba niestety nie została emitowana w cyklu TZO.
Szkoda, że nikt nie publikuje swoich ulubionych "10" audycji, temat nie chwycił a można by było w ten sposób określić, które słuchowiska lubiane są najbardziej.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Pinczon pisze:Dla mnie słuchowisko należy do TZO wtedy gdy zostało nadane w cyklu TZO, nie musi więc być nagrane dla TZO a jedynie emitowane w TZO. Tuba niestety nie została emitowana w cyklu TZO.
Tuba jak najbardziej była emitowana w cyklu TZO, świadczy o tym zapis z listy Robinsona z:
2006-11-17 Marek Ławrynowicz - Tuba

oraz
ziutek pisze: Zastanawia mnie także, czy zamieszczona przez Robinsona lista odcinków z 2002 r. jest kompletna, bo ja np. znalazłem w eMulu odcinek pt. "Tuba" autortstwa Marka Ławrynowicza, który był nadany 12 stycznia 2002 r., a o którym nikt tu nie pisał.

Tuba
Emisja: 17 XI 2006 21:28 Program 1

Autor: Marek Ławrynowicz
Autor przekładu: Marcin Błażewicz
Reżyseria: Paweł Łysak
Realizacja: Andrzej Złomski
Autor muzyki: Marcin Błażewicz
Inni współtwórcy: Marcin Błażewicz
Obsada: Bronisław Pawlik, Tomasz Zaliwski, Witold Skaruch, Lech Łotocki, Stanisław Brudny, Wiesław Machowski

Mroczna historia pojawiającej się niespodziewanie tuby - fatum, które sprowadza śmierć na swego nowego właściciela.
ziutek pisze:
Robinson pisze:Zastanawiam się, czy "Tuba" też nie ma sztucznie dorobionego sygnału TZO.
To rzeczywiście dziwna sprawa. Ale dlaczego w Tubie jest pełna zapowiedź na sygnale TZO (Teatrzyk Zielone Oko przedstawia słuchowisko Marka Ławrynowicza "Tuba") i nie słychać żadnego śladu montażu, jak we Frankensteinie? Pewnie ktoś to zrobił profesjonalnie w radiu przy okazji jakiejś emisji. Z drugiej strony lektorka w kończącej audycję "liście płac" wyraźnie mówi, że to Teatr Polskiego Radia. Ciekawe...
oraz list samego autora na str 10 tego tematu.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Pinczon pisze:Dla mnie słuchowisko należy do TZO wtedy gdy zostało nadane w cyklu TZO, nie musi więc być nagrane dla TZO a jedynie emitowane w TZO. Tuba niestety nie została emitowana w cyklu TZO.
Ta definicja mi się podoba.
Pinczon pisze:Szkoda, że nikt nie publikuje swoich ulubionych "10" audycji, temat nie chwycił a można by było w ten sposób określić, które słuchowiska lubiane są najbardziej.
Ja potrzebuję więcej czasu, bo jeszcze nie wszystkie przesłuchałem. Liczę też, że skuter wrzuci 2 brakujące.
Stavanger też obiecał, że wrzuci swoją 10-tkę.
Mam nadzieję, że wyrobię się w lipcu, ale na 100% nie wiem.
Ostatnio zmieniony ndz lip 08, 2007 8:44 pm przez Robinson, łącznie zmieniany 1 raz.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

dominik_fi pisze:Tuba jak najbardziej była emitowana w cyklu TZO, świadczy o tym zapis z listy Robinsona z:
2006-11-17 Marek Ławrynowicz - Tuba
No akurat Tuby na mojej liście nie było. :)

A oto cytat z Twojej wypowiedzi, Dominiku, i z listu od Ławrynowicza:
dominik_fi pisze:

Szanowny panie Dominiku,
'Tuba' nie powstała niestety jako 'Teatrzyk Zielone oko', którego też zawsze byłem wielbicielem. Została nagrana w drugiej polowie lat dziewiećdziesiatych dla pierwszego programu Polskiego Radia jako normalne słuchowisko, nie zwiazane z żadnym konkretnym cyklem, było to zresztą pierwsze słuchowisko jakie napisałem i przynioslo mi szczęscie, bo zostało wyróżnione ma festiwalu słuchowisk w Bolimowie (teraz to sie odbywa w Sopocie w ramach festiwalu 'Dwa teatry'). Nieporozumienie z sygnałem 'Zielonego oka' wzieło sie z stad, że w swoim czasie pierwszy program chciał reaktywować 'Teatrzyk zielone oko' na swojeje antenie. Ktoś wtedy wpadł na pomysł, zeby w ramach tego cyklu powtorzyc 'Tubę' jako słuchowisko o podobnym charakterze i dlatego dograno wtedy z przodu sygnał teatrzyku (o czym zreszta nie wiedziałem, ale nie mam nic przeciwko temu przeciwnie jest to dla dla mnie powodem do dumy). Ostatecznie pomysł reaktywacji 'Zielonego
oka' upadł (wielka szkoda). 'Tuba' była powtórzona jeszcze raz, tym razem bez sygnału 'Zielonego oka'. Tak to wygląda dziwne zycie mojego
pierwszego słuchowiska.
Przy okazji chciałbym Panu, jako milosnikowi gatunku polecić mini słuchowisko Katarzyny Zabokrzyckiej 'Króliczek', które bedzie nadane w najbliższą niedzielę na zakonczenie 'ZSYP-u', czyli w pierwszym programie
okolo godziny 11:45. Moim zdaniem pobrzmiewa w nim duch 'Zielonego oka', którym autorka też była zafascynowana.
Serdecznie pana pozdrawiam
Marek Ławrynowicz
Więc teraz chyba sprawa rozwikłała się całkowicie. Oficjalnie nie jest to TZO.
skuter
Posty: 248
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 1:36 am
Lokalizacja: wawa

Post autor: skuter »

moja Tuba ma 26 minut i jest wyraznie urwana. zaczyna sie od wyrwanej z kontekstu wypowiedzi Witolda Skarucha - "Bron boze..."
czy mozecie wrzucic Tube z doklejka i koncowka (ktorej ja nie mam) moze bede mogl pomoc. Mysle ze jestem w stanie zidentyfikowac lektora zapowiadajacego (zakladajac ze jest)
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3400
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Robinson pisze:
Pinczon pisze:Szkoda, że nikt nie publikuje swoich ulubionych "10" audycji, temat nie chwycił a można by było w ten sposób określić, które słuchowiska lubiane są najbardziej.
Ja potrzebuję więcej czasu, bo jeszcze nie wszystkie przesłuchałem. Liczę też, że skuter wrzuci 2 brakujące.
Stavanger też obiecał, że wrzuci swoją 10-tkę.
Mam nadzieję, że wyrobię się w lipcu, ale na 100% nie wiem.
Na pewno do konca lipca sie wyrobie 8)
skuter
Posty: 248
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 1:36 am
Lokalizacja: wawa

Post autor: skuter »

czyzbym dostrzegal zlosliwosc pod moim adresem...
nie szkodzi
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Robinson pisze: Z tytułów podanych przez skutera brakuje więc już tylko dwóch:

1986-08-23 Frederick Forsyth - Przywilej absolutny
1987-07-11 Donald Honig - Łut szczęścia
Nie mogę ich znaleźć na forum i nie wiem czy w końcu skuter je dodał czy nie.
Jak by ktoś je miał to proszę o dodanie.

A tu Tuba wersja z tego forum
2006-11-17 Marek Ławrynowicz - Tuba
http://rapidshare.com/files/42530791/Ma ... a.mp3.html
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

A tutaj jest słuchowisko http://www.sluchowiska.yoyo.pl/?c=zmiany

Tytuł Czeka na mnie Tina
Autor Jonathan Trench

Ale coś nie chce działać. Jak ktoś może niech wrzuci jeszcze raz.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

dominik_fi pisze:
Robinson pisze: Z tytułów podanych przez skutera brakuje więc już tylko dwóch:

1986-08-23 Frederick Forsyth - Przywilej absolutny
1987-07-11 Donald Honig - Łut szczęścia
Nie mogę ich znaleźć na forum i nie wiem czy w końcu skuter je dodał czy nie.
Jak by ktoś je miał to proszę o dodanie.
Niestety skuter ich chwilowo nie ma. :(
Może jeszcze kiedyś odzyska.

PS. Za kilka dni postaram się wrzucić swoją 10-tkę ulubionych TZO.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3400
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

No to wrzucam moją dychę:

01. Jad mantezji
02. Lipcowa noc
03. Metoda doktora Quina
04. Brydż
05. Bluff inspektora Holma
06. Misja
07. Mister MacAreck i jego interesy
08. Podwójne zlecenie
09. Pozdrowienia zza grobu
10. Układ ze śmiercią
skuter
Posty: 248
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 1:36 am
Lokalizacja: wawa

Post autor: skuter »

Istotnie potwierdzam, iż na razie nie odebrałem tych dwóch TZO. Zywię jednak szczerą nadzieję na ich odebranie. U moich znajomych jest remont. Jak skończą to poszukam.
Czy ktos nagrywa teatr sensacji na tvp 1?
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Witam zgrałem 85 słuchowisk TZO, czyli 1,96 GB ułożonych alfabetycznie od Adam Gałązka - Bracia i siostry do Robert Brutter - Parszywy dublet włącznie.
Pozostałem 15 słuchowisk od Robert Brutter - Rekontra do Zofia Kaczorowska - Układ ze śmiercią czyli 385 MB + te fragmenty 4 słuchowisk (24,4 MB) postaram się zgrać dziś w nocy.

Wszystko znajduje się w tym miejscu http://dominikfil.diinoweb.com/files/

Znalazłem to stronę w opisie IZY.
Dzięki IZA bardzo dobra ta stronka ;)
kostek
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 19, 2007 11:54 am
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: kostek »

dominik_fi pisze:Witam zgrałem 85 słuchowisk TZO, czyli 1,96 GB ułożonych alfabetycznie od Adam Gałązka - Bracia i siostry do Robert Brutter - Parszywy dublet włącznie.
Pozostałem 15 słuchowisk od Robert Brutter - Rekontra do Zofia Kaczorowska - Układ ze śmiercią czyli 385 MB + te fragmenty 4 słuchowisk (24,4 MB) postaram się zgrać dziś w nocy.

Wszystko znajduje się w tym miejscu http://dominikfil.diinoweb.com/files/

Znalazłem to stronę w opisie IZY.
Dzięki IZA bardzo dobra ta stronka ;)
bardzodobry pomysł,ja już uaktualniam swoje bibloteki...

dziękuje
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

No to pora na moją 10-tkę, ale może najpierw krótki komentarz.
Powiem, że jestem zupełnie zaskoczony z dwóch powodów:
- brak słuchowisk Arthura Conan Doyle'a w 10-tce,
- całkowita dominacja polskich autorów.
Gdybym taki zestaw robił rok - dwa lata temu, na pewno Sherlock Holmes byłby w czołówce. Po części ta nieobecność wynika z tego, że tylko 2 słuchowiska Conan Doyle'a były brane pod uwagę.
Oto 10-tka:

1. Frederick Forsyth - Byle szesnastolatek
2. Janusz A. Zajdel - Jad mantezji
3. Konrad Szołajski - Pragnienie
4. William Brittain - Pułapka na niedźwiedzie
5. Jerzy Edigey - Sprawa dla jednego
6. Jerzy Edigey - Mister MacAreck i jego interesy
7. Jerzy Edigey - Zielony diament
8. Jerzy Edigey - Szary mercedes
9. Zofia Kaczorowska - Układ ze śmiercią
10. Stephen Wasylyk - Teraz mogę wam to powiedzieć
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Na razie tylko 4 osoby głosowały - trochę mało. :(
Czy jest szansa, że tacy miłośnicy TZO jak ziutek, dominik_fi lub Krzysztof Wiśniewski też wrzucą swoje 10-tki?
A może inni? audiofil? kostek? krzysztofsenior? Bodeczek? emilencja?
Chętnie podliczę punkty i wrzucę wyniki, tylko niech będzie więcej głosów. :)
kostek
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 19, 2007 11:54 am
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: kostek »

Robinson pisze:Na razie tylko 4 osoby głosowały - trochę mało. :(
Czy jest szansa, że tacy miłośnicy TZO jak ziutek, dominik_fi lub Krzysztof Wiśniewski też wrzucą swoje 10-tki?
A może inni? audiofil? kostek? krzysztofsenior? Bodeczek? emilencja?
Chętnie podliczę punkty i wrzucę wyniki, tylko niech będzie więcej głosów. :)
cięzko taką '10' utworzyć jeśli nie przesuchałem wszystkiego. słuchać jeden po drugim, troszkę szkoda... w końcu to rarytasy, czuję się jak małe dziecko gdy nie chce zjeśc całej czekolady, ale ma na nią wielką ochotę... :lol:

ja w sumie co wieczór przed zaśnięciem (jak za młodych lat ) słucham jednego czasem 2 odcinków, z tym że czasem zasypiam i na następny wieczór znów go słucham....
"jad mantezji"-- teraz go słucham 2 wieczór, bo zasypiam..... (ze zmęczenia), ale chyba "głowy blondynki" nie pokona, chyba że mnie czymś zaskoczy.
"byle szesnastolatek", i kilka innych TZO, też jest na niezłym poziomie....zależy też jaki aktor gra , bo nie ukrywam, że mam kilku swoich ulubionych i dzięki nim TZO jest jeszcze lepszy ....

już niedługo coś napiszę
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kostek pisze:cięzko taką '10' utworzyć jeśli nie przesuchałem wszystkiego. słuchać jeden po drugim, troszkę szkoda... w końcu to rarytasy, czuję się jak małe dziecko gdy nie chce zjeśc całej czekolady, ale ma na nią wielką ochotę... :lol:
Ja też odsłuchiwałem przez wiele tygodni.
Myślę, że poczekamy na 10-tki jeszcze przez dobrych parę tygodni. Może do końca wakacji?
kostek pisze:zależy też jaki aktor gra , bo nie ukrywam, że mam kilku swoich ulubionych i dzięki nim TZO jest jeszcze lepszy ....
Mam dokładnie tak samo. Aktorzy mają u mnie znaczenie.
Również oprawa muzyczna czasem pomaga (lub szkodzi) TZO w moim odczuciu.

Dominują u mnie zdecydowanie starsze słuchowiska (z serii do 1987 r.), później byli już często inni aktorzy, inna oprawa muzyczna, nawet inny sygnał TZO. A za serią 1993-94 w ogóle nie przepadam - była wtedy dominacja słuchowisk sci-fi, które nie dorastały do pięt słuchowiskom J.A. Zajdla.
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2007 8:16 am przez Robinson, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof Wiśniewski
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 11:32 am
Lokalizacja: ??warszawa

teatr

Post autor: Krzysztof Wiśniewski »

Pozwolę sobie przedstawić moją dychę:
1. Robert Brutter, Parszywy dublet.
2. Jacek Joachim, Brydż.
3. Andrew Benedict, Dziesięć minut kraula.
4. Helena Sekóła, Otwarte okno.
5. Marek Żelkowski, Podwójne zlecenie.
6. Stephen Vasilic, Człowiek, który zasłóżył na śmierć.
7. Krystyna Kofta, Pechowa środa.
8. Hammet Wielki skok.
9. Piotr Kitrasiewicz, pozdrowienia zza grobu.
10. Jerzy Edigey, Szary mercedes.
To by było na tyle.
pozdro wszystkim!
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Robinson pisze:Myślę, że poczekamy na 10-tki jeszcze przez dobrych parę tygodni. Może do końca wakacji?
Tak byłoby najlepiej do końca wakacji, gdyby został wyznaczony termin.
Bo ja wszystkich jeszcze nie poznałem a z tych co już słyszałem, to dla mnie no. 1 jest Zielony diament z Kryszakiem w roli głównej (chyba sie nie mylę?)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

dominik_fi pisze:Bo ja wszystkich jeszcze nie poznałem a z tych co już słyszałem, to dla mnie no. 1 jest Zielony diament z Kryszakiem w roli głównej (chyba sie nie mylę?)
Nie mylisz się. :)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Tutaj daję link do pozostałych słuchowisk:
http://dominikfil2.diinoweb.com/files/My%20Music/

I do części I raz jeszcze:
https://dominikfil.diinoweb.com/files/My%20Music/

Czy w którymś trzeba podawać hasło czy można ściągać normalnie?
Bo już nie pamiętam czy zakładałem.
ODPOWIEDZ