Teatrzyk Zielone Oko

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
3dktr
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 15, 2016 3:50 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2001

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: 3dktr »

i OGROMNIE WIELKIE podziękowania za tę stronę! REWELACJA! LLucky miałem osobiście to zrobić na Zlocie, ale niestety skleroza. Dziękuję! :-)
Cieszy mnie że strona jest przydatna, miejmy nadzieję że się urzędasy nie przyczepią.
Pozdrawiam, autor 3.dktr.pl

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

W ramach comiesięcznego Teatrzyku Zielone Oko w najbliższą niedzielę, 28 maja, zapraszamy na słuchowisko kryminalne "Zgniły spokój" Marcina Wrońskiego prosto ze Studia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Słuchowisko wyreżyseruje Waldemar Modestowicz. Zapraszamy od godz. 21.05.

Marcin Wroński – autor znanego i wielokrotnie nagradzanego cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim – dla radiowego Teatrzyku Zielone Oko stworzył również kryminał, ale tym razem współczesny.

Jego słuchowisko Zgniły spokój zieje atmosferą polskiej prowincji, iście sycylijską zmową milczenia i nieufnością wobec obcych, jednakże tę duchotę przełamuje charakterystyczny dla Wrońskiego humor. Oto Herbert Szaden, prowadzący w fikcyjnym miasteczku Szkodyń nikomu niepotrzebną księgarnię, widząc próby zastraszania przyjezdnego historyka, angażuje się w prywatne śledztwo. Nie byłoby w tym nic szczególnego dowcipnego, gdyby nie ambicje literackie Szadena, który pisze do szuflady powieść noir w stylu chandlerowskim. Nietypowe jak na Szkodyń hobby księgarza zaczyna wpływać na jego decyzje i tak ironiczna fikcja spotyka się z twardą rzeczywistością.

Jak mówi Wroński, „jeśli prywatne śledztwa Herberta Szadena postanowię kiedyś przerobić na książkę, będzie zadedykowana pamięci Rudolfa Heinza, bohatera kryminałów Mariusza Czubaja. Gdyby tylko autor ubrał go bardziej stylowo, Heinz byłby lepszy niż sam Philip Marlowe”.

Teatrzyk Zielone Oko w Trójce "na żywo" z udziałem publiczności.

Marcin Wroński: Zgniły spokój
Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Realizacja akustyczna: Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn

Obsada:
Marcin Przybylski – Szaden, księgarz i pisarz amator
Martyna Kowalik – Samanta, fryzjerka
Wojciech Żołądkowicz – Policjant
Andrzej Blumenfeld – Konrad Robałek
Krzysztof Stelmaszczyk – Wojciech Bułaś
Karol Dziuba – Adrian
Joanna Jeżewska – Bibliotekarka
Gwary: Maciej Zuchowicz, Hubert Paszkiewicz, Filip Krupa, Aleksander Milićević, Mateusz Kmiecik, Martyna Trawczyńska, Bartosz Mikulak

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

W ramach comiesięcznego Teatrzyku Zielone Oko w najbliższą niedzielę, 25 czerwca 2017r., zapraszamy na słuchowisko sensacyjne Marka Krajewskiego pt. "Widma w mieście Breslau" prosto ze Studia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Słuchowisko wyreżyseruje Mariusz Malec. Zapraszamy od godz. 21.07.

W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej zagrane zostanie "na żywo" i z udziałem publiczności słuchowisko oparte na "Widmach w mieście Breslau" Marka Krajewskiego – w reżyserii Mariusza Malca i ze znakomitą obsadą aktorską. Wejściówki rozdawane są na antenie Trójki. Emisja o godz. 21.05.

Wrzesień 1919. Wrocław. Czterech nagich mężczyzn w marynarskich czapkach. Powykręcane ciała. Wykłute oczy. I list: "Mock, przyznaj się do błędu". Sprawa czterech marynarzy odbiera sen detektywowi Eberhardowi Mockowi i całemu miastu. Psychopatyczny morderca czai się w ciemnościach Wrocławia. W zaułkach słychać krzyki konających i jęki rozkoszy. Ślad białego proszku ciągnie się przez wszystkie dzielnice. Zmarli wracają do życia… Ścigany przez duchy Mock jest bliski obłędu. Prowadzi śledztwo, w które nagle wkracza piękna rudowłosa fordanserka. Miłość w objęciach śmierci nabiera zupełnie innego smaku…

Tak zaczynają się "Widma w mieście Breslau" – trzecia powieść kryminalna Marka Krajewskiego w stylu retro z bestsellerowego cyklu o Eberhardzie Mocku – policjancie z przedwojennego Wrocławia. Tekst Krajewskiego zaadaptował na potrzeby słuchowiska znakomity reżyser, dokumentalista i scenarzysta Mariusz Malec, a w obsadzie zobaczymy i usłyszymy:

Eberhard Mock, asystent kryminalny - Przemysław Bluszcz

Heinrich Mühlhaus, szef komisji morderstw – Henryk Talar

Lasarius, medyk sadowy – Andrzej Blumenfeld

Willibald Mock, szewc, ojciec Eberharda/ Baron von Bockenheim und Bielau, Dyrektor stoczni Wohsedt, Dozorca Fresel i bandzior Wirtz – Stanisław Brudny

Kurt Smolorz, podwachmistrz policyjny, zastępca Mocka – Andrzej Mastalerz

Cornelius Rühtgard, przyjaciel Eberharda lekarz – Mariusz Bonaszewski

Christel Rühtgard, jego córka i członkini bractwa – Aleksandra Prykowska

baronowa Mathilde von Bockenheim und Bielau i narratorka – Beata Ścibakówna

Erika K./ Medium pierwsze/ Kobieta ze Wschodu – Wiktoria Gorodeckaja

Alfred Sorg, Hoyer, sekretarz Medium, bandzior i kelner Mantzke – Jerzy Grzechnik

Johanna, prostytutka , członkini bractwa i Wrocławianka – Katarzyna Godlewska

Eleonora Wohsedt-żona dyrektora, siostra Hermina, Medium drugie, Wrocławianka – Małgorzata Rożniatowska

Doktor Rossdeutscher, kelner Kolish, kamerdyner Friedrich, niemiecki dziennikarz, Mistrz i Wrocławianin – Tadeusz Borowski

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera, Jarosław Regulski, opracowanie muzyczne: Jerzy Grzechnik.

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

Tekst Jerzego Janusza Fąfary w reżyserii Janusza Kukuły - dyrektora i głównego reżysera Teatru Polskiego Radia - zaprezentowali przy Myśliwieckiej 3/5/7: Krzysztof Banaszyk (Bardini), Izabella Bukowska (Natalia), Milena Suszyńska (Anka), Otar Saralidze (Kornel), Przemysław Wyszyński (Antoni), Zuzanna Pawlak (Agnieszka), Maksymilian Michasiów (Młody Porucznik) i Marcin Troński (Starszy Kunicki). Realizacja akustyczna: Grzegorz Rutkowski, muzyka: Jakub Stankiewicz.

Jerzy J. Fąfara (ur. w 1956 roku w Rzeszowie) jest poetą, prozaikiem, autorem słuchowisk, wydawcą. Publikował tomiki wierszy, opowiadania, powieści radiowe. Słuchowisko "Rzeka" przyniosło mu I nagrodę za scenariusz na Festiwalu Teatru PR i Teatru TVP Dwa Teatry - Sopot 2003. A słuchowisko "Brzytwy Kata Sellingera" w reżyserii Henryka Rozena zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2004 i dotarło do ścisłego finału Festiwalu Prix Europa Berlin 2004.

Jerzy J. Fąfara jest także laureatem tegorocznego XVII Festiwalu Dwa Teatry. Otrzymał Nagrodę im. Ireny i Tadeusza Byrskich za słuchowisko pt. "A był wśród nich jeden Samarytanin", zgłoszone przez Radio Rzeszów.

"Skok" - 30.07.2017 - godz. 21.05
Autor: Jerzy J. Fąfara

Reżyseria: Janusz Kukuła
Muzyka: Kuba Stankiewicz

Występują:
Krzysztof Banaszyk - komisarz
Izabella Bukowska - dziewczyna ofiary
Milena Suszyńska - siostra ofiary
Krzysztof Szczepaniak - młody pisarz
Otar Salaridze - chłopak z garsoniery na przeciwko hotelu
Zuzanna Pawlak - jego dziewczyna
Maksymilian Michasiuk - młody porucznik
Marcin Troński - biznesmen

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

Wojciech Fułek to scenarzysta filmów dokumentalnych, piosenek, sztuk teatralnych, słuchowisk, samorządowiec, do 2010 roku wiceprezydent Sopotu, z którym związany jest od zawsze. Tym razem dla radiowego Teatrzyku Zielone Oko stworzył współczesną historię kryminalną osadzoną w małym prowincjonalnym miasteczku na Wybrzeżu.
Pewnego razu powiadomiona przez sprzątaczkę policja odnajduje ciało nieżyjącego od kilku godzin burmistrza. Wszystko wskazuje na to, że Jan Tarnawski skutecznie targnął się na swoje życie, wieszając się we własnym domu. Zastanawiające jest jednak to, że do tragedii doszło tuż przed wyborami samorządowymi. Czy ktoś przyczynił się do nagłej śmierci burmistrza? Jakie były motywy ewentualnego zabójstwa? Odpowiedzi na te pytanie próbuje rozwikłać miejscowy inspektor – Tomasz Miller. Pojawiają się jednak naciski z prokuratury, żeby jak najszybciej zamknąć prowadzone śledztwo. Czy śledczy podda się naciskom miejscowej władzy? Czy prawdziwa przyczyna śmierci burmistrza zostanie ujawniona, a ewentualni sprawcy ujęci? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę o godz. 21.05 w radiowej Trójce.
Jak zwykle w przypadku premierowych przedstawień Teatrzyku Zielone Oko, które grane są na żywo przed publicznością zgromadzoną w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz transmitowane na antenie Programu 3 Polskiego Radia, zarówno widzowie jak i słuchacze będą mogli podziwiać znakomitą obsadę aktorską. Tekst Wojciecha Fułka w reżyserii Jana Warenyci zaprezentują przy Myśliwieckiej 3/5/7: Leon Charewicz (inspektor Tomasz Miller), Dorota Landowska (prokurator Jola), Zbigniew Konopka (posterunkowy), Katarzyna Tatarak (żona Tarnawskiego), Izabela Dąbrowska (sprzątaczka), Marcin Troński (Mocny), Andrzej Mastalerz (notariusz). Realizacja akustyczna: Grzegorz Rutkowski, opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski.

27.08.2017, godz. 21.05
"Śmierć burmistrza"
Autor – Wojciech Fułek

Reżyser – Jan Warenycia
Realizacja – Grzegorz Rutkowski, Jarosław Regulski
Opracowanie muzyczne – Marian Szałkowski

Występują:
Leon Charewicz – inspektor Tomasz Miller
Dorota Landowska – prokurator Jola
Zbigniew Konopka – posterunkowy
Katarzyna Tatarak – żona Tarnawskiego
Izabela Dąbrowska – sprzątaczka
Marcin Troński – Mocny
Andrzej Mastalerz – notariusz

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

I jeszcze uzupełnienia:


W ramach letniej "Sceny teatralnej Trójki" kolejna premiera słuchowiska. Tym razem jest to adaptacja opowiadania "W willi nad morzem" i dramatu "Ciemne siły" Stefana Grabińskiego, klasyka powieści fantastycznej. Autorem adaptacji jest Krzysztof Sielicki, reżyserii podjął się Marcin Hycnar, z którymi przed emisją słuchowiska porozmawia Barbara Marcinik. Zapraszamy w niedzielę 7 sierpnia 2016r. tuż po godz. 20.oo.

Trójkowy Teatrzyk Zielone Oko powraca. W niedzielę 7 sierpnia zapraszamy na słuchowisko „Dom tajemnic” według opowiadania „W willi nad morzem” i dramatu „Ciemne siły” pióra Stefana Grabińskiego, klasyka powieści fantastycznej, nazywanego czasami polskim E. A. Poe czy Howardem P. Lovecraftem.

Opowiadana historia kryminalna toczy się na początku wieku XX w wakacyjnej willi nad Morzem Śródziemnym. Niespełniona miłość, zazdrość, dziecko, które w snach widzi dalej niż dorośli – to znane składniki rekwizytorni literatury grozy, co więcej - wpływ na wydarzenia ma również świat nadzmysłowy… Narastającą atmosferę horroru podkreśla sugestywna muzyka Piotra Mossa.

Stefan Grabiński "Dom tajemnic"
Adaptacja: Krzysztof Sielicki
Reżyser: Marcin Hycnar
Realizator: Andrzej Brzoska
Muzyka: Piotr Moss
Występują:
Henryk Talar – Ryszard
Jarosław Gajewski – Władysław
Monika Kwiatkowska – Róża
Karolina Bacia – Adaś

------------------------

Zapraszamy na premierę na Scenie Teatralnej Trójki. Tym razem - w ramach trójkowego cyklu "Teatrzyk Zielone Oko" słuchowisko Joanny Opiat-Bojarskiej pt. "Testerka wierności". Niedziela, 26 marca 2017r., godz. 21.05. Słuchowisko reżyserował Adam Wojtyszko. Przed premierą spotkanie Barbary Marcinik z reżyserem.

Najnowszą premierę - "Testerkę wierności" Joanny Opiat-Bojarskiej - wyreżyserował Adam Wojtyszko, debiutując w roli realizującego "TZO". Fabuła tego słuchowiska – nie jest skomplikowana, ale kończy się ono, jak przystało na "TZO", zaskakująco. A rozpoczyna się tak: pewna niesympatyczna pani przychodzi do Agencji Testerek Wierności z nietypowym zleceniem…


Przed premierą zaprosimy na spotkanie z jej reżyserem.
Joanna Opiat – Bojarska: Testerka wierności
Reżyseria: Adam Wojtyszko
Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Obsada:
Lucyna Malec – Honorata
Sławomir Pacek – Piotr Łukawski
Viktoria Gorodeckaja – Monika Zaremba pseud. Moniuszko
Paweł Szczęsny – Krzysztof Madejski
Grzegorz Kwiecień – Komisarz Jankowski
Maciej Makowski – Aspirant Wachowiak
Dorota Landowska – Wiesława Botko
Marta Chodorowska – Alicja Botko

Zapraszamy w niedzielę (26.03.2017) od godz. 21.05.

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Re:

Post autor: Robinson »

Robinson pisze:
ndz cze 29, 2014 11:10 pm
Robinson pisze:1978-11-25 Arthur Conan Doyle - Morderstwo przy Park Lane
Podobno to słuchowisko będzie za tydzień w niedzielę w radiowej Dwójce ok. 22:30 w cyklu "Zabójcze historie".
Może ktoś nagra stream?
Wygląda na to, że 3 lata temu w Dwójce w cyklu "Zabójcze historie" nadano 6 archiwalnych słuchowisk TZO autorstwa Arthura Conan Doyle'a:
6.07.2014 - Morderstwo przy Park Lane
10.08.2014 - Psy się nie mylą
24.08.2014 - Tańczące sylwetki
31.08.2014 - Srebrna gwiazda
7.09.2014 - Tragiczny romans
14.09.2014 - Przygoda w Hampshire

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

"Sekcja", czyli Teatrzyk Zielone Oko na żywo!

W tej części sezonu 2017/18, podobnie jak podczas wakacji, premiery transmitujemy ze studia im. Agnieszki Osieckiej w czwartą niedzielę miesiąca, tyle że o 20.00.

Wrześniowe słuchowisko jest zarazem debiutem w teatrze sensacji duetu Dana Łukasińska i Anna Wieczur-Bluszcz. Jest to też pierwszy TZO wyreżyserowany przez kobietę. "Sekcja" powstała z niezrealizowanego projektu serialu i, jak Dana Łukasińska zapewni nas podczas rozmowy nagranej dla MBK, dotyczy pewnej sfery jej zainteresowań. Jakich mianowicie? Proszę posłuchać MBK tuż po emisji słuchowiska (czyli po 21.00.).

Zapraszamy 24 września o godzinie 20.00!

Baszka Marcinik i Sylwia Hejj - wydawca

***

Teatrzyk Zielone Oko na żywo

Dana Łukasińska: SEKCJA
Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
Reżyser dźwięku: Grzegorz Rutkowski , Maciej Kubera, Jarosław Regulski

Obsada:

Więzień/Prof. Karol Olgiert – Mariusz Bonaszewski
Komisarz Antoni Janicki – Przemysław Bluszcz
Mężczyzna wielu nazwisk – Waldemar Barwiński
Estera Tozer – Ewa Jakubowicz
Oficer przesłuchujący – Artur Janusiak
Aldona Olgiert – Agnieszka Warchulska
Rachela Tozer – Joanna Jeżewska
Posterunkowy Samcik – Piotr Bajtlik
Posterunkowy Biełosz – Filip Kosior
Posterunkowy Kostecki – Dariusz Wnuk
Kobieta – Ewa Jakubowicz
Podejrzany – Kamil Pruban

Słuchowisko powstaje przy współpracy z FiNA.

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

W niedzielę 29 października zapraszamy na kolejną premierę w ramach Teatrzyku Zielone Oko. W studiu im. Agnieszki Osieckiej zagrane zostanie "na żywo" i z udziałem publiczności słuchowisko Marcina Trońskiego "Na własne życzenie" – w jego reżyserii i ze znakomitą obsadą aktorską.

To nie jest pierwsze słuchowisko autorskie Marcina Trońskiego. Przypominamy, że został on m.in. laureatem Nagrody Honorowej im. Krzysztofa Zaleskiego Festiwalu Dwa Teatry Sopot 2017. Otrzymał także Nagrodę Publiczności. Wyróżnione słuchowisko pt. "Nie jestem wielbłądem" opowiada historię jego ojczyma, aktora Andrzeja Szalawskiego.

Dla Teatrzyku Zielone Oko Marcin Troński napisał naturalnie sztukę radiową z intrygą kryminalną. Rozmowę z twórcą słuchowiska przedstawimy tuż po premierze, w "Magazynie bardzo kulturalnym". Do udziału w premierze reżyser zaprosił Sławka Wierzcholskiego, który, podobnie jak aktorzy, zagra na naszej scenie.

To już siódma premiera w TZO prezentowana w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Pierwszą transmitowaliśmy w kwietniu, miesiącu urodzin Trójki. W ten sposób świętujemy nasze 55-lecie. Za miesiąc – jeszcze raz zaprosimy Państwa do słuchania i oglądania.

Autor, reżyser, odtwórca roli Komisarza: Marcin Troński
Realizacja: Jarosław Regulski i Grzegorz Rutkowski
Muzyka: Sławek Wierzcholski
Występują obok Marcina Trońskiego:
Maria Pakulnis – Matka ofiary
Michał Piela – Wacek – aspirant
Rafał Zawierucha – sierżant
Przemysław Wyszyński – Adam Tomczyk

Słuchowisko powstaje we współpracy z FiNA – Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Dziękujemy.

***

Na słuchowisko "Na własne życzenie" w ramach "Teatrzyku Zielone Oko" na Scenie Teatralnej Trójki zapraszamy w niedzielę (29.10) od godz. 20.05 do 21.00.

Życzymy miłego wieczoru, to przecież tylko teatr!

Baszka Marcinik i Sylwia Héjj – wydawca.

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 19340
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Yacy »

W piątek 10.11.2017 roku nagranie ostatniego spektaklu z tego cyklu.

A więc kolejna "dobra zmiana"...
Co prawda Niedźwiedź wyraził nadzieję, że "TZO jeszcze powróci na antenę Trójki", ale w tej chwili to koniec.

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

To był rok niezwykle dynamiczny na "Scenie teatralnej Trójki". Przez lata, do 2016 roku, nasz teatr przedstawiał się skromnie: jedną premierą w miesiącu (w niedziele o 21.00.). Od kwietnia 2017 roku, miesiąca trójkowych urodzin, w ostatnią niedzielę miesiąca transmitowaliśmy Teatrzyk Zielone Oko ze Studia im. Agnieszki Osieckiej, ale od początku 2017 roku Teatr Polskiego Radia co tydzień przedstawiał premierę na naszej scenie, początkowo – w repertuarze mieliśmy także słuchowiska eksperymentalne (przygotowywane we współpracy z Instytutem Teatralnym). Ostatnie, nagrane w Teatrze Polskiego Radia słuchowisko zaprezentowaliśmy pod koniec sezonu 2016/2017. Od wakacji do listopada powróciliśmy do co miesięcznego cyklu, pozostając przy formule "na żywo", z udziałem publiczności, która, co zaskoczyło nas, coraz liczniej przybywała na nasze premiery, akceptując zmianę godziny nadawania ich na - 20.00.

Nasz eksperyment powiódł się: TZO powrócił po latach jako stała pozycja programu, nadawana cyklicznie. To wszystko dzięki pomysłowi na obchody 55-lecia Trójki oraz 60–lecia teatrzyku sensacji w Programie Trzecim. Scenariusze słuchowisk pisane były dla naszej sceny przez: Izabelę Żukowską, Danę Łukasińską, Marcina Trońskiego, Janusza Fąfarę, Wojciecha Fułka, Marcina Wrońskiego. Jedna premiera była adaptacją powieści Marka Krajewskiego. Premiery reżyserowali: Janusz Kukuła, Jan Warenycia, Marcin Troński, Waldemar Modestowicz, Mariusz Malec oraz … Anna Wieczur–Bluszcz. Muzyczną oprawę tworzyli także "na żywo": Krzysztof Ścierański, Kuba Stankiewicz, Tomasz Stawiecki i Sławek Wierzcholski oraz Marian Szałkowski. Dźwięk reżyserowali: Jarosław Regulski, Grzegorz Rutkowski i Maciej Kubera. Światła–Bogdan Koziupa. Najwięcej fotoreportaży zrealizował Wojciech Kusiński. Na scenie wystąpiło w tym czasie kilkunastu aktorów, lubianych, znanych - mistrzów i młodych, także u nas debiutujących. W sumie – osiem premier "z przymrużeniem oka", będących w istocie formą teatralnej próby czytanej. Zabrakło wśród nas krytyków teatralnych ,ale – może – potrzebują oni więcej czasu, by do nas dotrzeć. Czy damy im ten czas?

Wszystkie realizacje powstały dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, najpierw, później – z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym. Dziękujemy. Teatr Polskiego Radia stanowi istotę tego, co nazywamy misją.

Ostatnie w tym roku słuchowisko jest rodzajem żartu, będąc słuchowiskiem autotematycznym oraz … autoironicznym. Z czyjej inspiracji powstało ? Tego dowiemy się, słuchając MBK, tuż po retransmisji "Teatru Wyobraźni", gdyż każdej premierze towarzyszy spotkanie z jej twórcami. Z powodów organizacyjnych retransmitujemy jedyne słuchowisko w tym cyklu. Kto był na rejestracji słuchowiska/widowiska, ten już wie, "Kto zabił". Pozostali Państwo dowiedzą się tego w niedzielę przed 21.00.

Dziękujemy Państwu, którzy bez względu na pogodę , przybywali do naszego studia; dziękujemy tym spośród Państwa, którzy nas jedynie słuchali.

Dziękujemy, nie wymienianym zazwyczaj z nazwiska, ale dyżurującym w kolejne wieczory, paniom, bez których ta nasza przygoda nie byłaby możliwa.

Dziękujemy tym, którzy sprawili, że mogliśmy byli świętować 55-lecie Programu Trzeciego przez prawie cały 2017 rok!

Baszka Marcinik i Sylwia Hejj – wydawca.


Emisja "Teatru wyobraźni"na antenie Programu 3 w niedzielę (26.11) o godz. 20.05.
Słuchowisko zostało nagrane (10.11.)
Izabela Żukowska – "Teatr Wyobraźni"
Reżyseria – Janusz Kukuła
Realizacja – Jarosław Regulski, Grzegorz Rutkowski przy współpracy Pawła Szalińskiego
Muzyka – Krzysztof Ścierański

W rolach głównych:
Anna Cieślak
Krzysztof Gosztyła
Andrzej Ferenc
oraz
Henryk Talar

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

Przegapiłem, ale Radio Literatura nadało w ubiegłym tygodniu kilka słuchowisk TZO między 22:00 a 23:00:

25 VI - Raymond Chandler - Człowiek, który lubił psy
26 VI - Georges Simenon - Maigret zastawia sidła
27 VI - Arthur Conan Doyle - Morderstwo przy Park Lane
28 VI - Jerzy Górzański - Pocałunek nieboszczki, Frederic Forsyth - Czysta, staranna robota

W tym tygodniu będą następne, w tym także takie, które nie są rozpowszechnione w plikach mp3 w sieci:

3 VII - Ewa Szumańska - Dama z kotem
4 VII - Marek Jiri - Morderstwo w hotelu
5 VII - Cyril Hare - Małżeństwo unieważnia testament
6 VII - Emilly Neff - Mała plantacja róż
7 VII - Francis Scott Fitzgerald - Przygody Pata Hobby
8 VII - Dorothy Leigh Sayers - Sensacja na pierwszą stronę

Ramówka zawiera drobne usterki:
- Autorem słuchowiska z 3 VII jest Edward D. Hoch, a Ewa Szumańska dokonała przekładu i adaptacji.
- Zamieniono imię z nazwiskiem. Powinno być: Jiři Marek

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

W niedzielę 8 lipca Program 3 Polskiego Radia zaprasza na pierwszą premierę w ramach wakacyjnej Sceny Teatralnej Trójki.

Na początek remake Teatrzyku Zielone Oko z 1977 roku, czyli – zaprezentowany podczas zakończonego właśnie Festiwalu Dwa Teatry – "Gabinet powtórzeń" Ewy Szumańskiej w reżyserii Adama Nalepy i z gwiazdorską obsadą. Początek o godz. 20.05.

Po kilkumiesięcznej przerwie, w drugą niedzielę lipca, na antenę Trójki powracają słuchowiska. Program 3 Polskiego Radia przygotował na początek niespodziankę – remake Teatrzyku Zielone Oko z 1977 roku. Będzie to "Gabinet powtórzeń" Ewy Szumańskiej (znanej ze słynnego "Pamiętnika młodej lekarki") w reżyserii Adama Nalepy, z muzyką (improwizowaną na żywo) Włodka Pawlika. Wystąpili: Dorota Landowska, Marcin Troński, Andrzej Mastalerz oraz Marcin Hycnar i Szymon Piotr Warszawski. Za reżyserię dźwięku odpowiada Andrzej Brzoska. Nagranie zostało zrealizowano w Sopocie, w Dworku Sierakowskich – siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu – podczas Festiwalu Dwa Teatry 2018.

Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko zostało wyemitowane w kwietniu 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji w kwietniu 1982 roku. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery – w listopadzie 1987. – W 2017 roku „Teatrzyk Zielone Oko” powrócił na stałe do ramówki Trójki, a na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowanych zostało 8 słuchowisk sensacyjno-kryminalnych, powstałych w obecności publiczności – mówi Barbara Marcinik, redaktorka Sceny Teatralnej Trójki.

Podczas tegorocznych wakacji Scena Teatralna Trójki wróci do ramówki, na początek właśnie z kultowym Teatrzykiem Zielone Oko. W programie STT znajdą się m.in. premierowe teksty Tomasza Mana, Marka Kochana i Wojciecha Tomczyka. Ale nie tylko – w związku z Rokiem Zbigniewa Herberta zaprezentowana zostanie – pierwsza od półwiecza – realizacja sztuki "Maja" w reż. Jakuba Cumana.

Emisje spektakli w Trójce w każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. 20.05-21.00.

***

Na spektakl "Gabinet powtórzeń" zapraszamy w niedzielę (8.07) między 20.05 a 21.00
Nawiasem mówiąc, to oryginalne słuchowisko z 1977r. to nie był TZO.

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 19340
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Yacy »

TZO. Reaktywacja 3

Teatrzyk Zielone Oko to cykl sensacyjnych słuchowisk, należący do najczęściej znikających z Trójkowej anteny i najczęściej na tę antenę powracających. To zarazem jeden z najsłynniejszych naszych tytułów, a sygnał, stworzony przez Edwarda Płaczka, poprzedzający każde słuchowisko, nie ma sobie równych w całej historii Polskiego Radia. Teatrzyk Zielone Oko został zresztą wytypowany przez naszych słuchaczy w plebiscycie ogłoszonym na 50-lecie Programu 3 Polskiego Radia. Jego historia znalazła się zatem w pomnikowej księdze Wiesława Weissa pt. "33 x Trójka. Program Trzeci Polskiego Radia w 33 odsłonach".

Nadawanie TZO powraca w samym XXI wieku po raz (co najmniej) trzeci. Tym razem będziemy prezentowali powtórki, wybranych słuchowisk z tego cyklu we czwartki, po godz. 22.00. Na dobry początek proponujemy "Gabinet powtórzeń", remake słuchowiska Ewy Szumańskiej z lat 70.

Historia premiery tego remake'u należy także ciekawszych. Został on zrealizowany "na żywo" na 18 Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie. I był to precedens. Nigdy wcześniej w Sopocie nie podejmowaliśmy się podobnej próby, ale mieliśmy już za sobą spore doświadczenie dzięki całej serii przedstawień (ośmiu) Teatrzyku Zielone Oko w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Tamten eksperyment odbywał się podczas poprzedniego powrotu TZO na Trójkową antenę.

"Gabinet powtórzeń" realizowaliśmy w nietypowych warunkach, stanowił on jedynie uzupełnienie programu towarzyszącego Festiwalowi. Gościliśmy w zabytkowym Dworku Sierakowskich, siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Nie liczyliśmy na wielką publiczność, tymczasem zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania i nie wszyscy chętni zmieścili się w niedużej salce Dworku.

Reżyserię powierzyliśmy debiutującemu w Teatrze Polskiego Radia reżyserowi z Sopotu – Adamowi Nalepie. W obsadzie znaleźli się słynni, doświadczeni aktorzy: Dorota Landowska, Andrzej Mastalerz i Marcin Troński oraz znacznie młodsi: Marcin Hycnar i Szymon Piotr Warszawski. Przy fortepianie improwizował mistrz – Włodek Pawlik. Dźwięk reżyserował również mistrz – Andrzej Brzoska.

Publiczność zapewne przyciągnęły także: nazwisko autorki (słynnej Młodej Lekarki) oraz mit TZO.

Po prezentacji "Gabinetu powtórzeń" spotkaliśmy się jeszcze z publicznością, by o wydarzeniu porozmawiać. Każdej audycji z Trójkowej Sceny towarzyszy komentarz.

Premiera na Scenie Teatralnej Trójki (w lipcu 2018 roku) stanowiła retransmisję zarejestrowanego w Sopocie słuchowiska.

Słowo "mit" jest uzasadnione. Pierwsze słuchowisko TZO nadane było w Trójce w kwietniu 1967 roku, a więc cykl jest młodszy od Trójki zaledwie o 5 lat. Nadajemy "Gabinet powtórzeń" na tydzień przed naszymi 58. urodzinami.

Zapraszamy,
Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.

"Gabinet powtórzeń" (powtórka z 8 lipca 2018) – 26 marca 2020, godz. 22.05
Autor – Ewa Szumańska
Reżyser – Adam Nalepa
Reżyser dźwięku – Andrzej Brzoska
Muzyka – Włodek Pawlik

Występują:
Andrzej Mastalerz
Marcin Hycnar
Szymon Piotr Warszawski
oraz
Dorota Landowska
Marcin Troński

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

Kod: Zaznacz cały

Ireneusz Iredyński – Umberto Pesco "Morderstwo w Hotelu Santa Caterina" 

na podstawie "Ryba płynie za mordercą" (powtórka z roku 2015) – 2.04.2020, godz. 22.05.

Adaptacja – Krzysztof Sielicki
Reżyseria – Marcin Hycnar
Reżyseria dźwięku – Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne – Marian Szałkowski

Obsada:
Wojciech Malajkat – Umberto Pesco
Katarzyna Dąbrowska – Maria
Grzegorz Małecki – Franco Gardenia

Oraz:

Barbara Zielińska, 
Kamil Mrożek, 
Krzysztof Wakuliński, 
Jacek Mikołajczak, 
Przemysław Stippa, 
Oskar Hamerski, 
Sławomir Głazek, 
Filip Kosior, 
Tomasz Olejnik, 
Robert Jarociński 
Marek Obertyn.

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

Powtarzamy najnowsze słuchowisko, które zostało zrealizowane dla Teatrzyku Zielone Oko.

Teatrzyk Zielone Oko nie tylko powrócił niedawno do Trójki. Z okazji Świąt powróci także do swojej ulubionej pory, czyli będzie nadany tuż po "Liście Przebojów Programu Trzeciego"!

"Satisfaction" to była nasza pierwsza wakacyjna premiera 2019. Jej akcja toczy się w dwóch planach czasowych: w 1967 roku oraz współcześnie. Sensacyjna intryga osnuta jest wokół faktów, czyli tego, co wydarzyło się w kwietniu 1967 roku podczas koncertu zespołu The Rolling Stones w Sali Kongresowej w Warszawie. Autor słuchowiska skoncentrował swoją uwagę na gitarze Micka Jaggera, na której wszak wokalista wówczas nie grał oraz na rozprowadzanych nielegalnie biletach na ten koncert. Reszta – w zasadzie – jest zmyśleniem.

Reżyser natomiast premiery zastosował pewien koncept, przewidziany w scenariuszu i był to ukłon w stronę Trójki, bo – jak wiadomo – była ona jedynym polskim programem radiowym, który na wiele mógł sobie pozwolić i który obok kulturalnej misji, realizowanej w szczególny sposób, miał jeszcze inne zadanie – otworzyć nas na świat i otworzyć się na młodzież poprzez prezentowaną muzykę. I tak, staliśmy się na kilka dekad wyjątkową stacją, do tego – rockową (choć także z Trójką związani byli najsłynniejsi autorzy piosenek oraz kabaretowi twórcy, jazzmani kompozytorzy muzyki filmowej).

Kto słuchał nas w lipcu 2019 roku, ten wie, jaki koncept został zastosowany, kto jeszcze nie – ma szansę odkryć go w drugi dzień Świąt Wielkanocnych 2020, a wszyscy, oby, nabrali choć odrobiny dystansu do tego, czego przyszło nam doświadczać.

"I can't get no satisfaction
Cause I try and I try and I try"

Słuchowisko "Satisfaction" dzięki powtórce doczekało się właściwej pory, w której powinno być nadane. Sąsiedztwo LP3 dopisze nowe znaczenia, podpowie nowe odczytanie.

Do usłyszenia!

Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.
Wojciech Fułek – "Satisfaction" – premiera: 14.07.2019, powtórka: 13.04.2020, godz. 22.05.

Reżyseria – Paweł Chmielewski
Reżyseria dźwięku – Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne – Jan Chmielewski
Obsada:
Piotr Cyrwus
Gabriela Całun
Mikołaj Krawczyk
Sławomir Grzymkowski
Anna Matysiak
Konrad Darocha
Bartosz Waga
Daniel Zawadzki
Anna Goc
Paweł Grządziel
oraz gościnnie – Izabela Trojanowska

Czas trwania – 52'15"

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 6721
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: bobby-x »

Czemu mają służyć te cytaty bez odpowiedzi ???

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 19340
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Yacy »

temu, że to nie są nasze wywody ;-) tylko opis zaczerpnięty ze strony Trójki.
nie wiem kto tak zaczął, ale mi to pasuje :-)

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

Dzisiaj powtórka z 2017 roku:
Dana Łukasińska – "Sekcja" - premiera: 24.09.2017, powtórka: 16.04.2020, godz. 22.05

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 6721
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: bobby-x »

miały być po liście, a dziś czwartek ....

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 19340
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Yacy »

powrót był z okazji Świąt, a dziś taki zwykły dzień ;-)

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

Izabela Żukowska – "Próba" – 23 kwietnia 2020, godz. 22.05 (powtórka z 29 stycznia 2017)

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

30.04.2020. – 21.05. – Izabela Żukowska – "Do widzenia, jutra nie będzie", reżyseria Janusz Kukuła.
Powtórka sprzed 3 lat.

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

Marcin Wroński – "Zgniły spokój" – premiera: 28.05.2017
Powtórka słuchowiska: 7 maja 2020 roku, godz. 21.07.

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

"Widma w mieście Breslau" Marka Krajewskiego – retransmisja – 14 maja 2020, 22.05.
Powtórka z 25.06.2017.

ODPOWIEDZ