PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat LP3

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat LP3

Post autor: Yacy »

Dokładne informacje można znaleźć na stronie Polskiego Radia, tu tylko krótko zacytuję:
Pod koniec kwietnia Program 3 Polskiego Radia posadził w Warszawie prawie 30-letni klon na cześć sztandarowej, trójkowej audycji – teraz przyszła pora na kolejne miasta.

Od soboty 19 maja, w 30 miastach i miejscowościach na terenie całej Polski, w prestiżowych miejscach: na rynkach głównych, w parkach miejskich, skwerach, przy muzeach i na bulwarach, lokalne społeczności posadzą drzewka, którym radiowa Trójka nadała imiona piosenek. Piosenek szczególnych, bo pochodzących z "Listy Przebojów Programu 3".

Najwcześniej, w sobotę 19 maja na Rynku w Augustowie, wkopany będzie klon o imieniu "Bossanowa z Augustowa". Tego samego dnia swoje drzewka zasadzą także Karlino ("Ale jestem"), Tczew ("Parada wspomnień") i Piła ("Piłem w Spale, spałem w Pile|).

Kolejne drzewka zasadzone będą w całej Polsce sukcesywnie do 2 czerwca. W ten sposób powstanie szczególna lista przebojów na mapie Polski. Do akcji włączyło się 30 miast, które będą uroczyście sadzić wybrane drzewko: buk, lipę lub klon. Każde drzewo będzie wyposażone również w tabliczkę ze swoją nazwą, stanowiącą jednocześnie tytuł piosenki przeboju wraz z jego wykonawcą.

30 drzew-piosenek na 30-lecie "Listy Przebojów" to część proekologicznej akcji "PioSęki, czyli drzewa przebojów", podczas której bezpłatnie rozdano 50 tysięcy sadzonek czterech rodzajów drzew.
My wczoraj byliśmy w Tczewie :-) A tak wygląda "Parada wspomnień" :

Obrazek


Czy ktoś z Was był lub wybiera się na sadzenie listowych drzewek?
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2012 5:42 pm przez Yacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PioSęki czyli 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30

Post autor: Yacy »

To jeszcze lista miast, w którym będą rosły PioSęki :-)

1. 27 kwietnia: Warszawa – ??? (nie wiem jaką nazwę nosi drzewo)
2. 19 maja: Augustów - "Bossanova z Augustowa". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Barbara Stępniak-Wilk.
3. 19 maja: Karlino - "Ale jestem". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Anne Marię Jopek.
4. 19 maja: Tczew - "Parada wspomnień". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Kult.
5. 19 maja: Piła - "Piłem w Spale, spałem w Pile". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Artura Andrusa.
6. 22 maja: Sanok - "W pięciu smakach". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Monikę Brodkę.
7. 22 maja: Olsztyn - "Prywatka". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Oddział Zamknięty.
8. 23 maja: Katowice - "Dalej niż sięga myśl". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Raz Dwa Trzy.
9. 23 maja: Sopot - "Dotyk". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Edytę Górniak.
10. 24 maja: Białystok - "Cichosza". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Grzegorza Turnaua.
11. 25 maja: Szczecin - "12 groszy". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Kazika.
12. 25 maja: Pelplin - "Liryka, liryka". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Grzegorza Turnaua.
13. 25 maja: Szklarska Poręba - "Nieustanne tango". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Republikę.
14. 26 maja: Puławy - "Cisza, ja i czas". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Hey.
15. 26 maja: Bełchatów - "Bombonierka". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Grzegorza Turnaua i Barbarę Stępniak-Wilk.
16. 26 maja: Częstochowa - "Stokrotka". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez T.Love.
17. 27 maja: Kórnik - "Fatamorgana". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Urszulę.
18. 27 maja: Koszalin - "Dawna Dziewczyno". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Macieja Maleńczuka.
19. 29 maja: Lublin - "Baranek". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Kult.
20. 30 maja: Polanica-Zdrój - "Wiosna, ach to Ty". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Marka Grechutę.
21. 30 maja: Wrocław - "Ocalić od zapomnienia". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Marka Grechutę.
22. 31 maja: Konin - "Bossanova z Augustowa". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Lady Pank.
23. 31 maja: Nowy Sącz - "Tak…tak…To ja". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Gezegorza Ciechowskiego.
24. 1 czerwca: Sandomierz - "Supermenka". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Kayah.
25. 1 czerwca: Radom - "Wspomnienie". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Czesława Niemena.
26. 1 czerwca: Duszniki-Zdrój - "Bossanova z Augustowa". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Marka Grechutę.
27. 1 czerwca: Pułtusk - "Jak skała". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Kayah.
28. 1 czerwca: Ciechocinek - "Takie tango". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Budkę Suflera.
29. 2 czerwca: Poznań - "Kocham Cię, kochanie moje". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Maanam.
30. 2 czerwca: Łódź - "Boskie Buenos". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Maanam.


Ciekawy jestem na jakiej zasadzie oparty był wybór utworów? Trzy razy Bossanowa z Augustowa...
Cieszę się, że do Tczewa trafiła jedna z lepszych nazw utworów ;-)
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2012 10:17 pm przez Yacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat

Post autor: abd3mz »

A z tych drzewek, które wysyłali to moja mama już dostała klon i się nie może zdecydować gdzie go wsadzić. :-) ;-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat

Post autor: Yacy »

Ja też zamówiłem. Na szczęście Bratowa zgodziła się że będę mógł je u nich posadzić :-)
Zastanawiamy się nad tytułami :mrgeen" Chociaż tak naprawdę ja już wiem jak się będzie nazywać jedno z nich ;-)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat

Post autor: bobby-x »

Ja chętnie bym posadził u mnie na działce drzewo dla Bodeczka, tylko nie pamiętam, który Kult był dla niego najważniejszy. A gdzie te drzewa można zamówić? POza tym czy to powinien być klon? Dla mnie drzewem Bogdana jest z 7 zlotu drzewo na zdjęciu nr 28 z takimi "wąsami" spadającymi w dół, poszedłem na spacer, zainteresowałem się tym dziwnym drzewem, zrobiłem zdjęcia, Bogdan od razu wiedział co to jest.
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2012 8:42 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat

Post autor: Yacy »

zamawiać można tu:
http://pioseki.inpost.pl/

tylko radzę się pospieszyć, bo z czterech gatunków zostały tylko dwa ... chyba, ze to przejściowe braki ;-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat

Post autor: Yacy »

bobby-x pisze:Ja chętnie bym posadził u mnie na działce drzewo dla Bodeczka, tylko nie pamiętam, który Kult był dla niego najważniejszy.
wg Jego głosowania na II PTWC "Do Ani".

Takie miał podium:
1. Kult - DO ANI
2. Kult - DZIEWCZYNA BEZ ZĘBA NA PRZEDZIE
3. Republika - BIAŁA FLAGA
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat

Post autor: bobby-x »

Ale to była "Catalpa speciosa" czyli surmia. Czy jest szansa, że to się przyjmie w Polsce? http://plants.usda.gov/java/profile?sym ... 07_avp.jpg
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9905
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat

Post autor: zbyszu »

Yacy pisze:zamawiać można tu:
http://pioseki.inpost.pl/tylko radzę się pospieszyć, bo z czterech gatunków zostały tylko dwa ... chyba, ze to przejściowe braki ;-)
Zrobiłem NieSpodzianke dla Siostry, która własnie organizuje ogród ;-) Dzieki Yacy za cynk.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PioSęki - 30 rozśpiewanych drzew w 30 miastach na 30 lat

Post autor: Yacy »

Jakieś imiona nadałeś drzewkom ;-) Coś Kultu? ;-)
ODPOWIEDZ