"Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: lady »

Neo01 pisze: pn sty 10, 2022 7:49 pm Oczywiście gratulacje za sobotę, chociaż wtedy nie oglądałem niestety.
No i nie mogłeś oglądać, bo ten odcinek był w piątek :wink: W sobotę i niedzielę są tzw. "odcinki specjalne", zwykle z jakimiś gwiazdami. Np. zawodniczki polskiej reprezentacji w piłkę nożną kiedyś były.
Neo01 pisze: pn sty 10, 2022 7:49 pmMuszę jeszcze powiedzieć, że strasznie ciężko mi się to oglądało, pal już licho Rafała, ale to disco z pola, ta Maryla, ten gibający się didżej - cieszę się, że już nie będę "musiał" tego oglądać ;)
:lol:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Neo01 »

No tak, w piątek. Przez ten długaśny łikend wszystko mi się miesza :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Yacy »

Neo01 pisze: pn sty 10, 2022 7:49 pm Muszę jeszcze powiedzieć, że strasznie ciężko mi się to oglądało, pal już licho Rafała, ale to disco z pola z udawaną gitarą (!), ta Maryla, ten gibający się didżej - cieszę się, że już nie będę "musiał" tego oglądać ;)
dlatego my zerkamy tylko jak grają NASI ;-) no i dla mnie podstawa to nagrywanie, które daje możliwość przewijania - bezcenne :-P
jedynie Ola Szwed dała radę wg mnie.

I własnie ten Shy Guy to było super posunięcie, Jacku :-)
Trochę szkoda, ale może następnym razem :-D
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: jotem3 »

No i po... Następny raz... pod koniec roku :lol:
Dziś wyjątkowo słabo... Mimo dobrego początku, później i błąd przy Katy Perry, i troszkę słaby refleks, i troszkę prowadzący wyciągał za uszy Romana ;) (Łobuzy... brrrr.... nie znałbym, ale z błędu przeciwnika miałbym 200 ;) )
I fakt, gdy prowadził Janowski była odpowiedź i nie było poprawiania się... Źle odpowiedziałeś - ban...
No i największy błąd - w półfinale, gdy oddałem 5 nutek. Powinienem wziąć za 4 nutki. I nawet gdybym nie znał utworu - szansę na odpowiedź miałby przeciwnik. A tak - pozbawiłem się szansy. A utwór był mega prosty...
Finał? Też nie odgadłbym. Brathanków bym nie znał. Pozostałe sześć - bez problemu. I tutaj na pewno nie plułbym sobie w brodę, jak w piątek przy Warszawie ;) Ale nic to... Jest zabawa, jest kolejna szansa za pół roku ;)
Chyba, że w międzyczasie Koło Fortuny, Krzyżówka, Va Banque... :lol:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Neo01 »

Va Banque bardzo lubię, tak że fajnie byłoby Cię zobaczyć :)
A co do tej sytuacji z błędnym tytułem, to moim zdaniem przeciwnik wcale nie poprawił się na dobrze, tylko potem zaczął mówić inne wersje i pewnie tak zagmatwał prowadzącemu, że ten machnął ręką i mu uznał, tak ja to widzę. No ale właśnie, potem błąd taktyczny, a w finale tak jak piszesz, więc nie ma co żałować. Chłopak sobie wygrał, niech ma ;)
To do następnego teleturnieju ;)
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: krzychu78 »

z tego co widziałem dziś będzie występ forowicza w teleturnieju Va Banque :) trzymam kciuki :!:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Neo01 »

Kacper, to Ty jesteś dziś w Va Banque? :)
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kajman »

Był. I go nie ocenzurowali.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Neo01 »

Właśnie tak mi się wydawało :)
A co mieli ocenzurować?
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kajman »

W TVP mówić, że lubi się słuchać Niedźwieckiego, Manna i Kaczkowskiego to co najmniej nietakt.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

Neo01 pisze: czw mar 17, 2022 7:37 pm Kacper, to Ty jesteś dziś w Va Banque? :)
Długo mnie tu nie było, ale chyba czas wrócić na dłużej ;)
Faktycznie, jakoś mi się udało tam dostać. O samym teleturnieju nie będę tu dużo pisał, może tyle że byłem na siebie zły, że może momentami brakowało mi chłodnej głowy i niepotrzebnie klikałem gdy nie znałem odpowiedzi. No i wiadomo brakowało też szczęścia (bo szkoda nie trafić żadnej z tak prostych premii), troche refleksu i wiedzy.

A co do tego co mówiłem, to z takim tak zamiarem szedłem. I byłem ciekawy czy na montażu zostanie to wycięte. Jak się okazało, tak nie było. I tylko się zastanawiam, czemu to miałby być nietakt...

Ale mimo wszystko dzięki za wsparcie. To nie było moje ostatnie teleturniejowe słowo. Coś czuję, że w tym roku jeszcze gdzieś wyskoczę, a w przyszłym roku wracam do teleturnieju z tytułu tematu ;)
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: krzychu78 »

Kacper a jak to wygląda z eliminacjami do Va Banque? myśle co by się zgłosić :)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

Jak to wygląda? Teraz jest tak: po wysłaniu tych wszystkich papierków, ankiet itd. trzeba poczekać 2-3 miesiące na casting (ja wysłałem te papiery, a w listopadzie miałem casting). Sam casting się odbywa online na Teamsie, dostaje się całą instrukcję do tego, jak się tam zalogować itd. Po jakimś tam przedstawieniu, powiedzeniu czym się zajmujesz, jakie masz hobby itd. dostajesz 20-25 pytań. One są chyba z każdej możliwej dziedziny (jak to w "Va Banque"), ale nie są jakieś trudne: Pamiętam, że miałem tam pytania o najwyższy szczyt Afryki, ostatniego króla Piastów, ścìegno Achillesa, czy polskich złotych medalistów w skokach. I w zależności od tego jak Ci tam pójdzie, to potem odzywają się do 3 miesięcy z zaproszeniem na nagranie. Więc śmiało można próbować!
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Neo01 »

kajman pisze: czw mar 17, 2022 8:26 pm W TVP mówić, że lubi się słuchać Niedźwieckiego, Manna i Kaczkowskiego to co najmniej nietakt.
Bez przesadyzmu, to jeszcze nie jest Rossija 1. I super, że to powiedziałeś :)
A sam występ rzeczywiście trochę pechowy, że nie trafiłeś na premię. Jakby się udało, to może miałbyś więcej niż połowę tego, co konkurentka i w finale byś powalczył, a akurat była przystępna kategoria, jak się okazało :) No ale tak wyszło, pierwsze śliwki robaczywki... A właśnie, ile tam wynosi karencja, można w ogóle ponownie startować?
Tak w ogóle to obecnie jedyny teleturniej, który dość regularnie oglądam, więc cieszę się, że akurat trafiłem na Ciebie :) No i powodzenia w kolejnych - co będzie teraz, "1 z 10", a może "Krzyżówka"? :) Koniecznie daj znać wcześniej! :)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

Pewnie, że można startować. Długość karencji tam się dość często zmienia (chyba 3 razy na przełomie 2 lat), teraz to jest chyba 1,5 roku. Tylko jest mały haczyk: jeśli wystąpię w jakimś teleturnieju wiedzowym typu "1z10", to ta karencja mi sie o rok wydłuża. Czyli gdybym znalazł się w "1z10" np. w grudniu 2022, to do "VaBanque" mógłbym jechać w grudniu 2023, a nie w okolicach września. A jaki teleturniej teraz? Za 4 miesiące mi się kończy karencja w "Krzyżówce" więc tam pewnie jesienią zastukam. I na pewno dam tutaj znać ;)
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kajman »

kacper94 pisze: czw mar 17, 2022 8:51 pm I tylko się zastanawiam, czemu to miałby być nietakt...
Ja piszę o ich podejściu.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Neo01 »

Myślę, że jeśli by padła nazwa LP3, to można by to tak powiedzmy rozpatrywać, same nazwiska nie sądzę, żeby im coś obecnie robiły.
gioconda2
Posty: 5737
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: gioconda2 »

Po przeczytaniu Waszych recenzji wyobraziłam sobie obraz nędzy i rozpaczy odnośnie występu Kacpra. A tymczasem... po obejrzeniu uważam, że Kacper wypadł rewelacyjnie. Jako jedyny znał odpowiedź na pytanie finałowe, a że mniejszy z niego ryzykant finansowy... pieniądze to nie wszystko. Gratulacje Kacprze!
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Neo01 »

Nawet jakby zaryzykował wszystko, toby nie wygrał :)
Właśnie pisałem o tym, że miał pecha, bo nie trafił na premię i miał za mało kasy, żeby powalczyć w finale.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kajman »

Swoją drogą na jedno z pytań mogły być dwie prawidłowe odpowiedzi. Ciekawe czy gdyby padła ta druga to też by ją zaliczono.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Miszon »

A jakie to pytanie?
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kajman »

Homar. Można zrobić z niego także Hemara, a nie tylko Homera.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Neo01 »

No, faktycznie :)
A jeszcze mi się przypomniało pytanie o ptaki za 200 (?) zł... i ten pierwszy gracz, który pomylił sokoła z gołębiem :mrgreen: (nie pamiętam już, co powiedział drugi gracz, chyba ta babka).
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kajman »

To drugi pomylił z gołębiem. Pierwszy też nie pamiętam, ale to nie była babka. No ale też coś absurdalnego.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

gioconda2 pisze: pt mar 18, 2022 12:30 pm Gratulacje Kacprze!
Dziękuję bardzo! :)
gioconda2 pisze: pt mar 18, 2022 12:30 pm Po przeczytaniu Waszych recenzji wyobraziłam sobie obraz nędzy i rozpaczy odnośnie występu Kacpra.
Stojąc tam przy pulpicie myślałem podobnie, że byłem tam dodatkiem do wystroju studia. A jednak wyglądało to zupełnie inaczej.
gioconda2 pisze: pt mar 18, 2022 12:30 pm Jako jedyny znał odpowiedź na pytanie finałowe, a że mniejszy z niego ryzykant finansowy... pieniądze to nie wszystko.
Tak jak napisał niżej Neo, nawet gdybym postawił wszystko w ostatnim pytaniu, to i tak bym nic nie wygrał, bo nawet mnożąc te 3 tysiące z kawałkiem, to miałbym 6, a moja przeciwniczka miała 9... Dlatego wolałem zagrać sobie spokojnie, żeby w przypadku dobrej odpowiedzi za wszystko mojego przeciwnika, on nie mógł mnie wyprzedzić, bo miał chyba mniej niż połowę tego, co ja uzbierałem. I wydaję mi się, że tutaj premia w drugiej rundzie, wykorzystana przez Małgorzatę w 100%, ustawiła grę. Dlatego mocno byłem zdziwiony, że mój przeciwnik, który miał drugą premię, na chyba jeszcze prostszym pytaniu zagrał dość ostrożnie...

No i przynajmniej mam nauczkę odnośnie tego, jak grać następnym razem, jakich błędów nie popełniać: że jak się nie jest pewnym odpowiedzi, to lepiej trzymać ręce przy sobie, a nie głaskać nimi przycisk :mrgreen: i że trzeba trochę bardziej w siebie wierzyć (jak z tym pytaniem o pomnik Powstańców Śląskich).
kajman pisze: pt mar 18, 2022 9:55 pm Swoją drogą na jedno z pytań mogły być dwie prawidłowe odpowiedzi. Ciekawe czy gdyby padła ta druga to też by ją zaliczono.
Pewnie byłoby to sprawdzane, zaraz byłoby szukanie czy Hemar był pisarzem itd. Swoją drogą, to w tej samej kategorii przy haśle "MILION" ten chłopak z którym grałem odpowiedział "Miron" i ta odpowiedź została mu uznana :shock: Na szczęście któreś z nas zauważyło ten błąd, ale samo wyjaśnienie go zajęło chyba z 10 minut...
Neo01 pisze: pt mar 18, 2022 11:02 pm A jeszcze mi się przypomniało pytanie o ptaki za 200 (?) zł... i ten pierwszy gracz, który pomylił sokoła z gołębiem :mrgreen: (nie pamiętam już, co powiedział drugi gracz, chyba ta babka).
Ona chyba powiedziała na to jastrząb, więc już bliżej. Ja za to walnąłem gafę, bo przy tym cietrzewiu czy co to tam było, powiedziałem "indor"... :shock: :o :mrgreen:

Ale ogólnie cieszę się z tego występu (chociaż po nagraniu byłem trochę na siebie zły, głównie przez to że nie trafiłem na żadną premię): fajnie spędzony czas, świetna zabawa i bardzo miły odzew wśród widzów po programie. I nie spodziewałem się, że taki niemuzyczny teleturniej, wywoła tutaj poruszenie, myślałem że raczej przejdzie bez echa :D
ODPOWIEDZ