Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: słoik »

danco28 pisze:Tak to jest jak się czyta szybko "po łebkach". Nie zauważyłem czasownika sugerującego, że..., a i nick koleżanki też mnie pewnie trochę zmylił...
Ja miałem chyba niedoścignioną serię kilka miesięcy temu< kiedy co tydzień zdaje się zaliczałem takie wpadki< pomyliłem m<in> grawitację i atram< na pewno jeszcze ze dwie Ktosie>
Awatar użytkownika
kocin
Posty: 569
Rejestracja: śr sty 17, 2007 9:36 am

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: kocin »

jotem3 pisze:
Piotr pisze:A jak napisze, ze wydawca tej nadchodzacej kolekcji 13 plyt jest Agora to juz bedziecie wiedziec jak to bedzie rozpowszechniane?
Normalnie, az mnie swierzbi, zeby pokazac Wam okladke, ale mam szlaban. Mysle, ze za tydzien juz nie bedzie embarga.
Tak, okładka jest niczym "atrakcyjny plakat zespołu UFO" ;)
A prócz miejsc, gdzie Agora zbywa swoje książki i płyty kolekcja dostępna będzie również w zaprzyjaźnionym sklepiku - http://www.abc-lp3.pl :)
I powiem jeszcze, że przygotowujemy specjalną ofertę :)
[Żegnamy reklamy] ;)
Jacku a jak przewidujesz wysyłkę płyt ?
Cała kolekcja na koniec czy będzie możliwość pojedyńczych egzemplarzy (przy zwiększonych ogólnych kosztach oczywiście) ?
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: jotem3 »

kocin pisze:Jacku a jak przewidujesz wysyłkę płyt? Cała kolekcja na koniec czy będzie możliwość pojedynczych egzemplarzy (przy zwiększonych ogólnych kosztach oczywiście) ?
Opcja 1:
Wszyscy, którzy zamówią i opłacą całą kolekcję, otrzymają:
1. GRATIS - przesyłka (trzy pakiety: 4 płyty, 4 płyty, 3 płyty plus prezent).
2. PREZENT - unikatowy kubek z okazji urodzin Listy lub jubileuszowa koszulka.
3. OSZCZĘDNOŚĆ - cena w naszym sklepiku - 365,00 zł! Cena w kiosku - 374,87.

Opcja 2:
Dla tych, którzy będą chcieli kupić pojedyncze tomy - jest również taka możliwość - tom pierwszy w cenie 14,99 zł (plus koszty wysyłki), a następne tomy za 29,99 zł (plus koszty wysyłki). Wysyłka - co tydzień, w terminach ukazywania się kolejnych tomów.
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: PS »

2007-2011 to nie były moje lata na Liście..

...ale - jak napisał Marek w książeczce - czas zwykle weryfikuje wszystko na korzyść i pamięta się głównie to co dobre, dlatego podoba mi się 1. część tej serii. Wreszcie są porządne komentarze do wszystkich piosenek (w poprzednich kolekcjach o każdym przeboju było zawsze tylko jedno zdawkowe zdanie) i fenomenalna szata graficzna! Ładna rzecz.
Awatar użytkownika
lampart
Posty: 534
Rejestracja: pn cze 29, 2009 7:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: lampart »

Pozwolę sobie zahaczyć temat, na który dyskutowaliśmy już na sąsiednim forum. Zauważyliście, że jakość nagrania pierwszej płyty jest fatalna? Większość nagrań jakby przesterowana?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: Yacy »

no ja niestety nie mam płyt, bo czekam na przesyłkę. dopiero za 2 tygodnie będę miał tę przyjemność. Trochę niepokoi mnie ta kiepska jakość ...
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: jotem3 »

hej,
płyta została wycofana z rynku - została źle wytłoczona i za ok 3 tygodnie ponownie się pojawi ten pierwszy tom, już w dobrej jakości (oby).
Każdy będzie mógł wymienić płytę poprzez infolinię - 0801 130 000.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: Miszon »

Uuu, niezły niewypał...
grzes

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: grzes »

Co prawda nie zamierzałem kupować tych płyt, a oficjalna wersja tłumaczenia jest tu:
http://lp3.polskieradio.pl/
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: Piotr »

grzes pisze:Co prawda nie zamierzałem kupować tych płyt, a oficjalna wersja tłumaczenia jest tu:
http://lp3.polskieradio.pl/
Oficjalna wersja to byla na LPMN.pl, tylko pozniej Agora doszla do wniosku, ze za duzo napisala i postanowila zmienic tekst na taki jak obecnie wszedzie widac.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: zbyszu »

Piotr pisze:
grzes pisze:Co prawda nie zamierzałem kupować tych płyt, a oficjalna wersja tłumaczenia jest tu:
http://lp3.polskieradio.pl/
Oficjalna wersja to byla na LPMN.pl, tylko pozniej Agora doszla do wniosku, ze za duzo napisala i postanowila zmienic tekst na taki jak obecnie wszedzie widac.
No! Wiadomo gdzie 100% info. Tak trzymaj Adminie
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: bobby-x »

U mnie pierwsza płyta gra dobrze, nie słyszę jakiegoś zbyt skomresowanego dźwięku ?? i na dobrych słuchawkach i na kolumnach. Czy koleżeństwo forumowe będzie wypisywać błędy, wpadki, uwagi itp co do płytek? Wczoraj dopiero odpakowałem pierwsze dwie płyty i od razu widzę kilka BYKÓW jak nic. Ale trochę brak mi czasu na analizowanie i wypisowanie tego, no może kilka najważniejszych:
byk nr 1 cena płyty 29,99 za 13 utworów - zdecydowanie zbyt wysoka, Pani w kiosku powiedziała, że ma płyty bo trzy osoby nie kupiły już drugiej części, powiedziały , że za drogo (2,31 za utwór). Kolekcja na 25 lecie kosztowała 19,90 zł za 14 utworów (1,42 za utwór; czasem 15 utworów 1,33 za utwór), no cóż przykre to.
byk nr 2 Forowicze, którzy mają w odtwarzaczach stacjonarnych "pasek z tekstem", czy zauważyliście, że wyświetla się tylko tytuł a wykonawcy już brakuje, ciekawe ile musiała by kosztować więcej każda płytka aby to poprawiono?
byk nr 3 Niedźwiedź na 7 stronie "2007 vol. 1" pisze tak: "Moje wystąpienie u Piotra Barona w poniedziałek o 11:30 było jednym z najtrudniejszych w mojej pracy radiowej..." chodzi o ostatni dzień w pracy przed "wojskiem" hmmm, ciekawe bo akurat to wystąpienie miało miejsce we wtorek 31 lipca 2007 roku a nie w poniedziałek. No kurna, żeby Niedźwiedź nie pamiętał kiedy była ta rozmowa? No kurna...

W poniedziałek 30 lipca 2007 roku zapis kącika wyglądał mniej więcej tak:

1 * sygnał listy - The Ascent / Your Name (Has Slipped My Mind Again) ^ Ultravox [w najbliższych dniach okazało się, że właśnie tego dnia ten sygnał po raz ostatni zabrzmiał w historii listy prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego na antenie Programu Trzeciego]
1 * [Baron] w studiu "My Huckleberry Friend" czyli Marek Niedźwiecki
1 * [Niedźwiedź o Baronie] wczoraj dwa razy padłeś w konkursie "Z Trójką do Australii" jako najczęstszy "druh zastępowy", takie było pytanie i oczywiście słuchacz wiedział, oraz wymienić trzech prowadzących i też Twoje nazwisko padło
1 * [Baron] bardzo mi miło, słuchałem LPP3 jadąc szeroką autostradą od strony polskiego wybrzeża w stronę Warszawy, [Niedźwiedź] wyimaginowaną chyba, [Baron] oczywiście, wszystko jest wielkim teatrem wyobraźni i wtedy jest najpiękniej ale zauważyłem, że kolega jakiś taki radosny
1 * [Niedźwiedź] tak, jakoś mi się tak zrobiło w tych dniach przedostatnich [radośnie]
1 * wersja z wronami jest na płycie "Moja lista marzeń"
1 DZIEŃ W KTÓRYM PĘKŁO NIEBO (wersja z wronami) ^ DŻEM
1 1973 ^ JAMES BLUNT
1 * Marek studiował w 1973 w Politechnice Łódzkiej Technologię i Organizację Budownictwa
1 * [Niedźwiedź] pozwolisz, że dzisiaj zamienimy sobie Travisa na piosenkę On My Way Home ^ 3 - bo tytuł płyty "To The Power Of Three" czyli siła Trójki, na dodatek to było dokładnie 1000 notowań temu na naszej liście
1 ON MY WAY HOME ^ 3
1 * [Baron] znowu się wyciszyło - nie lubię piosenek, które się wyciszają więc jutro wszystkie piosenki z właściwym sobie końcem bo wszystko musi mieć swój początek i koniec i tak na pewno będzie z naszą zabawą

no a wtorek 31 lipca to już wszyscy pamiętają
* 26 po 11:00 KIljański i Kayah
* długa rozmowa Marka i Piotra
* Lionel
* empty rooms - Gary Moore

byk nr 4 Baron na 7 stronie "2007 vol. 2" pisze tak: "Albo robimy to razem albo w ogóle - powiedział u mnie na strychu. I tak wymyśliliśmy zmienników. Tyle historii..." Trochę nie pasuje mi takie stwierdzenie "zmiennicy". Może owszem Redaktory wymyślili, że będą robić listę na przemian ale słowo zmiennicy wymyślił słuchacz w konkursie ogłoszonym na nazwę porannej audycji od 9:05 do 12:00,. LP Trójka też była wymyslona w tym konkursie a słuchacz, którego nazwa zwyciężyła chyba nawet otrzymał tygodniowy pobyt w Hotelu las? jeśli dobre pamiętam.

byk nr 5 Skoro wydawnictwo stosuje "znaczki, kreski, kropki, umlauty" nad i pod literami np. Édith Piaf (2007 vol. 2 str 13) to czemu w "Ayọ" nie ma tego co być powinno (2007 vol. 2 str 8 ) ???
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: PS »

-> Wynalazki
dramat :STOP:

-> Żelowożalowe
wikszość z tych rzeczy to sympatyczne piosenki, ale w tak dużej dawce będą niestrawne. :|

-> The Best Of
wybór taki sobie, ale w sumie ok, bo tak naprawdę żaden nie byłby dobry. :roll:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: Yacy »

Black i TFF żalowe???
Black pewnie dlatego, że się z wybiegami kojarzy, ale Tears?

A best.
Mogłoby być kilka takich bestów ;-)
Mi osobiście tylko jeden mocno zgrzyta. Ten sam co na poprzedniej płycie - Tears For Fears. :-P No i brak chociażby DS czy Archive.
Bo oni ani the best ani żalowi ;-) Chociaż na beście szybciej bym widział Shout :-P

Ale w sumie nie jest źle :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: Miszon »

Wynalazki faktycznie w większości makabra. Myślałem, że coś innego zostanie nazwane w ten sposób...

Te żalowożalowe zdecydowanie fajniejsze.

The Best - w sumie to faktycznie - takich debestów to ze 100 można by ułożyć ;-) .
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: jollyroger72 »

Czyli na sam koniec... Gotye & Kimbra :P
Dla mnie najciekawsze są tomy 11 i 13 (w przeciwieństwie do tych, co kręcą nosem na jedenastkę) :wink:
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: PS »

To chyba będzie pierwsza płyta w historii, na której znajdą się Kult i Lionel Richie. :) Szkoda, że Marek nie poszedł już po całości i nie umieścił ich obok siebie. Myślę, że Kazik byłby zachwycony. :mrgreen:

I jeszcze o manii tych nieszczęsnych single edit... O ile przy niektórych utworach ma to sens, to akurat w przypadku "Perfect Strangers" oznacza totalną katastrofę, żeby nie powiedzieć kastrację tego klasyka. :STOP: W tym edycie (przepraszam za wyrażenie) utwór ten bowiem nie ma... wstępu Jona Lorda, który jest jego główną sygnaturą. Ta kulawa wersja była też na płycie "1985" (Pomaton 1998), mimo że na Liście "Piękni nieznajomi" :lol: (jak kiedyś błędnie i bezsensownie to tłumaczono) zawsze byli emitowani w wersji albumowej.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: jollyroger72 »

PS pisze:I jeszcze o manii tych nieszczęsnych single edit... O ile przy niektórych utworach ma to sens, to akurat w przypadku "Perfect Strangers" oznacza totalną katastrofę, żeby nie powiedzieć kastrację tego klasyka. :STOP: W tym edycie (przepraszam za wyrażenie) utwór ten bowiem nie ma... wstępu Jona Lorda, który jest jego główną sygnaturą. Ta kulawa wersja była też na płycie "1985" (Pomaton 1998), mimo że na Liście "Piękni nieznajomi" :lol: (jak kiedyś błędnie i bezsensownie to tłumaczono) zawsze byli emitowani w wersji albumowej.
Mam dokładnie to samo zdanie... Zostaliśmy okradzeni z ponad minuty świetnej muzy.
A co do Kultu - myślę, że lepszym reprezentantem byłby "Rząd oficjalny".
azdam
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982 (sierpień)

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: azdam »

Wiadomo, iż problemy "techniczne" były z pierwszym tomem serii, ale ja podobne problemy mam z vol.9. Fatalnie (przesterowany dźwięk) brzmią zwłaszcza utwory nr: 2 (Myslovitz), 4 (A.M.Jopek) oraz 6 (R.Plant). Złożyłem reklamację, lecz drugi przysłany mi przez Agorę egzemplarz brzmi tak samo. Czy ktoś ma podobne problemy z tym tomem ? Nikomu nie przeszkadza ten "pływający" dźwięk ?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: jollyroger72 »

jollyroger72 pisze:
PS pisze:I jeszcze o manii tych nieszczęsnych single edit... O ile przy niektórych utworach ma to sens, to akurat w przypadku "Perfect Strangers" oznacza totalną katastrofę, żeby nie powiedzieć kastrację tego klasyka. :STOP: W tym edycie (przepraszam za wyrażenie) utwór ten bowiem nie ma... wstępu Jona Lorda, który jest jego główną sygnaturą. Ta kulawa wersja była też na płycie "1985" (Pomaton 1998), mimo że na Liście "Piękni nieznajomi" :lol: (jak kiedyś błędnie i bezsensownie to tłumaczono) zawsze byli emitowani w wersji albumowej.
Mam dokładnie to samo zdanie... Zostaliśmy okradzeni z ponad minuty świetnej muzy.
Zdarzają się czasami "pozytywne" błędy. Okazuje się, że zamieszczona wersja "Perfect Strangers" to żadna "single edit" tylko normalna wersja albumowa. I całe szczęście...
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Kolekcja płyt na 30-lecie Listy Trójki

Post autor: PS »

To prawda. :) W przypadku "Perfect Strangers" była to rzeczywiście miła niespodzianka, tylko po co ten edit w opisie?

Za to - żeby przypadkiem nie było zbyt pięknie - "Moja i Twoja nadzieja" jest w wersji z... Kobrą, :? czyli takiej, która nie miała nic wspólnego z Listą. :know: Ciekawy jestem kto odpowiada za te wszystkie niedoróbki, które czasem tak cholernie psują wrażenie całości.

Na szczęscie z tej najnowszej serii płyt kupiłem... tylko dwie :) i z rozrzewnieniem wspominam dwie poprzednie (Pomatonu i Dziennika), do których cały czas lubię sięgać.
ODPOWIEDZ