Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: FOXD »

Ja z Trojką i z listą jestem gdzieś od połowy lat 80-tych. Bawiłem się w archiwizowanie wyników i takie tam tworzenie statystyk na własne potrzeby. Były to jednak dla lata nauki, a więc i dysponowanie czasem na tego typu zabawę. Do dzisiaj nie zachowały się żadne notatki z tamtego okresu. Lata 80-te z listą wspominam z rozrzewnieniem, bo sporo ekscytacji sprawiało nagrywanie różnych utworów właśnie z listy. Była to zresztą jedna z nielicznych możliwości nagrania całego utworu bez żadnych "urwań". To był także czas, gdy słuchało się również radia Luksemburg i to była także niezła "magia". Od przełomu lat 80/90 listy słucham już głównie na zasadzie czystego relaksu, bez zapędów co do prowadzenia jakichkolwiek zapisków. Dużo można by pisać zresztą o tym niepowtarzalnym klimacie listy, zwłaszcza z lat 80-tych. :D
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: kaem333 »

A jakie są Wasze wspomnienia z wprowadzaniem stereo w "Trójce" i Liście Przebojów? Ja tak w okolicach 1988-89 roku miałem strasznego doła podczas słuchania Listy z tego powodu, że u nas w woj. gdańskim "Trójka" była mono. A Warszawę, Poznań czy Lublin, gdzie już stereo było, to uważałem tylko z tego powodu za jakiś inny, lepszy świat. I wściekle zazdrościłem mieszkańcom tych regionów. Takie przeboje jak "Sowing The Seeds Of Love" Tears For Fears do końca życia będą mi się kojarzyć z tym beznadziejnym, trójkowym mono (i pasmem przenoszenia do 7 kHz - tak, siedmiu!). Czasami tylko dostawałem od pogody "ogryzek", bo podczas tzw. tropo pojawiał się na kilkanaście minut stereofoniczny odbiór ze stereofonicznego nadajnika w Raszynie pod Warszawą (często podczas Listy właśnie).
W Gdańsku i okolicach, PR3 w stereo pojawił się dopiero gdzieś tak na początku wakacji 1992 roku. Dlaczego tak późno, "do jasnej anielki" nędzy? Oczywiście bardzo się cieszyłem, ale... to już nie było to. Lista już nie była wtedy dla mnie tak ważna. Wtedy (od 1991 roku) chętniej słuchało się rozgłośni regionalnych (państwowych RG oraz PiK i później katolickiego RP - piszę skrótami, bo mod może nie lubić reklam innych rozgłośni), bo nadawały już od dawna stereo przez całą dobę.
Tak, że niestety najlepsze moje trójkowo-listowe lata to lata monofoniczne. W latach 80. nagrywało się ze stereofonicznego Programu 2, ale do zwykłego słuchania najlepsza była "Trójka", mimo że mono i mimo że to dołowało.
Awatar użytkownika
Ronio
Posty: 963
Rejestracja: śr sty 06, 2010 2:43 pm
Lokalizacja: Wrocław - Gliwice

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: Ronio »

Z Listą regularnie od 1988 roku. Nigdy nie robiłem żadnych notatek, mimo że głosowałem prawie na każde notowanie. Słuchanie listy traktowałem zawsze jako zwykłą przyjemność bez zbytniej ekscytacji. Często towarzyszyła przy imprezach :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: Miszon »

Bikiuor - kurde, nie wiem co to, mimo że czytałem to na głos kilkanaście razy, starając się wyciągnąć z tego pierwowzór ;-) .
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: Yacy »

The Cure zapewne :-)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: barb42 »

Z Trójką od kiedy pamiętam, bo ojciec słuchał.
Z LP świadomie od początku lat 80tych, od 84-90 notowałam listy, zeszyty trzymam ;-)
Później coraz mniej czasu na radio i listę,ale poszłam za Niedźwiedziem do ZP ;-)
2012 rok jest dla mnie rokiem powrotu do Trójki i tej wersji się trzymam.
Awatar użytkownika
Temik
Posty: 78
Rejestracja: pn sty 09, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Poznań

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: Temik »

Listę śledzę od 87 roku ubiegłego stulecia :D Szkoda było bardzo jak Niedźwiedź odszedł, ale miło że powrócił :D Czas z lista, jak i samą Trojką, zawsze należał do tych przyjemnie spędzonych. Zdarzały się przypadki, że nie miałem warunków do odsłuchania listy, wtedy zawsze znalazł się ktoś "życzliwy" kto nagrał mi całe notowanie :D Z czasem słuchanie listy stało się niemal nałogiem, obowiązkowym rytuałem i tak już pewne zostanie :D
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4577
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: obserw99 »

Yacy pisze:
obserw99 pisze:z tego co dobrze pamiętam ... notowanie nr 10 z dn. 26.06.1982
:-)
ale w sumie byłoby fajnie gdyby to było przed nami ... BARDZO lubię ten utwór Scorpionsów! Jest po prostu ich najlepszym utworem! ;-) Niestety ja radio w czasie lp3 włączyłem dopiero rok później ...
Poprawiłem błąd. ajsne że chodziło o rok 1982... sorry ale to również mój ulubiony utwór gupy Scorpions.... i pewnie dlatego od razu polubiłem LP3... 8)
Pamiętam też czasy jak w TVP1 na pczątku lat 80-tych zupełnie nie było co oglądać .. jedynie w sobotę o 20:00 czasem (zwykle raz w miesiącu) trafiał się jakiś dobry film z zachodu.... Wtedy aby "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu"... brałem małe przenośne radyjko , przystawiałem do jednego ucha na niewielkim głosie tak by innym nie przeszkadzać i oglądałem film...równolegle :D ... . nie do pomyślenia dla mnie było odpuścić jakiekolwiek notowanie LP3... 8)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: Yacy »

obserw99 pisze:Wtedy aby "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu"... brałem małe przenośne radyjko , przystawiałem do jednego ucha na niewielkim głosie tak by innym nie przeszkadzać i oglądałem film...równolegle :D ... . nie do pomyślenia dla mnie było odpuścić jakiekolwiek notowanie LP3... 8)
:lol:
Robiłem podobnie - radyjko Biwak miało wejście słuchawkowe na "jacka" :-P
Daria to już był wypas i duży "jack" stereo!, ale wtedy raczej już odpuszczałem filmy ;-)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19570
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: jollyroger72 »

Dzień dobry! To mój pierwszy wpis na forum. LPP3 słucham od notowania 176 a od 179 zacząłem notować i trwa to do dziś. pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.
marcinparys11
Posty: 2355
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Post autor: marcinparys11 »

Dzień dobry wszystkim uczestnikom forum. Ostatnio wypowiadałem się w innych tematach, ale odkryłem niniejszy i z wielkim zaciekawieniem przeczytałem dotychczasowe wpisy. Odpowiedź na pytanie w tytule forum jest akurat w moim przypadku bardzo prosta : od notowania pierwszego!
Początki opisałem dość szczegółowo w temacie "Przedlista - prośba o pomoc".
Natomiast notowania "zerowego" z 17 kwietnia 1982 nie posłuchałem do końca. Były wtedy tylko przedstawiane propozycje (w całości) i nie podawano żadnych miejsc. Gdyby były, tobym zapisał.
Bo, np. zerowe notowanie LPMN z 4 stycznia 2008 zawierało miejsca na liście nie wchodzące do oficjalnej statystyki. Wygrał wtedy reaktywowany The Eagles.
Zapisywałem listę Trójki przez wiele lat, oczywiście gdy miałem do wyboru iść na imprezę czy słuchać, to wybierałem to pierwsze. Ale wyniki pan Marek Niedźwiecki podawał na zakończenie popołudniowego wydania Trójki we wtorek tuż przed godziną 19, w tle wówczas nadawał instrumentalną wersję "Look of love". Jeżeli wtedy nie udało mi się słuchać, to pozostał zakup znienawidzonej "Gazety Młodych", która ukazywała się właśnie we wtorek i dość szybko znikała z kiosków. Jeszcze w środę w jakimś peryferyjnym kiosku dało się zdobyć, a w piątek ukazywał się następny numer, który listy Trójki nie zawierał, więc... zalegał do samego poniedziałku i trafiał do zwrotów.
Nie będę zdradzał, do kiedy zapisywałem, bo i tak się rozgadałem jak na pierwszy wpis. Dodam tylko, że pierwsze wydanie stereofoniczne to 119 z ostatniej soboty lipca 1984 (tuż po czterdziestoleciu PRL).
A wydanie z 17.III.1984 zaczęło się rymowanką "Żeby była setna lista, Niedźwiedź musi być artysta!"
Na konkretne pytania dotyczące lat osiemdziesiątych mogę udzielić odpowiedzi, bo jeszcze wiele pamiętam, a notatki przechowuję do tej pory.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ