Zmiany na stronie Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
fajnex
Posty: 1153
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 7:46 pm
Lokalizacja: Z Krosna

Zmiany na stronie Trójki

Post autor: fajnex »

Wchodzę na stronę Trójki i jest niby tak samo, ale inaczej. Pojawiło się kilka zmian:
- najważniejsza - opisy audycji w zakładce ramówka (identycznie było na stronie Dwójki)
- Powiększenie miniatur prowadzących na podstronach audycji
- podstrony audycji mają nowy adres (zamiast audycja/?d=20090810 teraz jest audycja/audycja10721.html)
- zlikwidowanie listy audycji na stronie ramówka
- likwidacja podstrony "Muzyka w Trojce" z piosenkami dnia i płytami tygodnia (ostatnio rzadziej aktualizowna)
- link graliśmy w Trójce prowadzi do strony z playlistami umieszczonymi na podstronie Trójki (Dawniej portal Polskiego Radia o muzyce) - brak wyróżnień na audycje - źle się czyta

Co sądzicie o tych zmianach. Dla mnie osobiście są to złe posunięcie (za wyjątkiem opisów audycji w dziale ramówka). A może to początek większych zmian na stronach Trójki?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: tadzio3 »

Rzeczywiście nie ma już spisu wszystkich audycji, a to duuuży minus :x
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: zbyszu »

Są za to pozytywne zmiany na stronie samej listy przebojów, o których pisalem dobrych kilkanaście tygodni temu. fajnie, że zwrócili na te szczegoły uwagę. Wreszcie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: Miszon »

POwiem szczerze, że nie zauważyłem zmian ani na głównej, ani na listowej stronie. Na głównej widzę jedynie, że faktycznie w ramówce można zobaczyć opisy (ale domyślnie są ukryte), natomiast na listowej to nic nie widzę.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: zbyszu »

Masz rację...Zakąłdka "Zdjecia" już była a po lewej stronie zakąłdki "Piotr Baron" "Zespoł Listy"; "Adres Listy" "Listy Słuchaczy" "Wywiady" i "Zapowiedz kolejnej Listy" są napisane rózną wielkościa czcionki. A wczesniej wydawało "Misie", że jest jednolicie...

No i nieststy nadal na stronie głownej Listy widnieje tylko 8 nowości - co je faworyzyje (wzrokowo) a daje mniejsze szanse na zapamiętanie dla tych, które są 9-te, 10-te 11-te itd...
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: mateusz15 »

A ja w ogołe nie mogę wejśc na stronę Trójki...
Awatar użytkownika
fajnex
Posty: 1153
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 7:46 pm
Lokalizacja: Z Krosna

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: fajnex »

Widać że pracują nad stroną ponieważ dziś zauważyłem że obok playlisty jest ramka z piosenką dnia. Poprawiono także linki do prowadzących audycje. Strona się zmienia... :D
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: tadzio3 »

Ale nie ma spisu wszystkich audycji. Do niektórych nie ma w ogóle dostepu. Trzeba szukać po ramówce, a jak tam nie ma to klops.
ladysherlockian
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 18, 2008 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2006
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: ladysherlockian »

Mnie też niezbyt pozytywnie zaskoczyło usunięcie odnośnika do audycji, często z niego korzystałam, pomagal łatwo odnaleźć ulubione programy. Jak wspomniał Tadzio, trzeba szukac po ramówce i to jest dosyć kłopotliwe. Już pisałam na ten temat na forum na stronie Trójki, może jakby więcej osób było za przywróceniem linku Audycje udało by się odzyskać tą funkcję strony Trójki?
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: zbyszu »

Przecież z ramowki, bez problemu przechodzi sie do konkretnej audycji.

Chyba wiesz, kiedy jest Twoja ulubiona audycja...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: abd3mz »

taa... bo lepiej klikać więcej niż mniej.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: zbyszu »

Dlaczego się wcale nie dziwię...

;-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: tadzio3 »

No tak, ale mi parę razy zależało na tym by wejść do informacji o utworach z audycji "Ładne kwiatki" i niestety w tej chwili to już nie możliwe, a wcześniej jak najbardziej. podobnie rzecz się miała z "ftopami"
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: Miszon »

Absolutnie. Na ftopy sobie wchodziłem czasem popatrzeć, jakie podobieństwa powymyślali panowie prowadzący, a tak to lipa.
ladysherlockian
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 18, 2008 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2006
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: ladysherlockian »

A ja używałam linku "audycje" do odkrywania nowych programów, można było poczytać coś o audycji i to zachęcało do posłuchania jej, a teraz to mogę znaleźć tylko te audycje, które znam z nazwy przez wyszukiwanie w ramówce.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zmiany na stronie Trójki

Post autor: lady »

ladysherlockian pisze:A ja używałam linku "audycje" do odkrywania nowych programów, można było poczytać coś o audycji i to zachęcało do posłuchania jej, a teraz to mogę znaleźć tylko te audycje, które znam z nazwy przez wyszukiwanie w ramówce.
podobno " większość wpisów na stronach audycji nie było aktualizowanych przez autorów " - to tłumaczenie administratora
No to teraz już prawie żadna strona nie jest prowadzona na bieżąco ( bo po co kiedy nikt nie zagląda ? :wink: ) a utwory grane w audycjach znajdziemy na " graliśmy w Trójce "
Wyjątkiem " Tu Baron " ," Piosenki Bez Granic ", " Mikrokosmos ", " Noc Muzycznych Pejzaży ", " Myśliwiecka 3/5/7 " ( o czymś zapomniałam ? )- to się nazywa szacunek do słuchacza :)

A najbardziej to mi szkoda Archiwum Ftop5 :roll:
Dla Trójki ta audycja była chyba zbyt " niewygodna " i może dlatego Archiwum zniknęło, a wraz nim i inne
ODPOWIEDZ