Anielski Orszak

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

:-(
Dość specyficzna i znacząca postać w historii muzyki.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Yacy »

Wczoraj - 13.04.2010 - zmarła Anna Semkowicz. W PR3 pracowała w latach 1970-2001.

tak o Annie Semkowicz napisała Monika Makowska na stronie http://www.radiownet.pl:


Odeszła Anna Semkowicz-Holt

To nie koniec smutnych wiadomości,
Dziś po południu odeszła po ciężkiej chorobie Anna Semkowicz-Holt
- właścicielka ciepłego, intrygującego głosu, posiadająca umiejętność słuchania, wyczucia radia, dźwięku i ciszy, umiejąca stawiać te najwłaściwsze pytania

Córka Leona Marszałka, ostatniego dowódcy Szarych Szeregów.

Pracowała w radiowej Trójce od kwietnia 1970 roku do 2001, kiedy została zmuszona do przejścia na wcześniejszą emeryturę.

- pracowała jako reportażystka, zdobywając ogólnopolskie nagrody za reportaże (jej audycja o Stefanie Prymasie Wyszyńskim „Miara wielkości” była zgłoszona w kursie Premios Ondas)

- zrealizowała 150 audycji w cyklu „Urodzeni na początku wieku”, w których przedstawiła sylwetki najwybitniejszych ludzi nauki i kultury

- w autorskim cyklu „W Iluzjonie Trójki” prezentowała najwybitniejszych twórców kina polskiego i światowego

- napisała słuchowisko „Pół dnia w czyśćcu” zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia przez Stefanię Grotowską, m.in. z Ryszardą Hanin i Zofią Rysiówną

- autorka cotygodniowych felietonów społeczno-obyczajowych (1982-1989) w ramach audycji Zapraszamy do Trójki

- zrealizowała cykl „Co z tą inteligencją” (1989-92), próbę określenia roli inteligencji w okresie transformacji

- Prowadziła (1992-2000) – Kluby Trójki, audycje publicystyczne z telefonicznym udziałem słuchaczy

- Prowadziła Trójkę pod Księżycem – nocną audycję z telefonicznym, udziałem słuchaczy

- zrealizowała 145 rozmów w cyklu „Wszyscy Ludzie Trójki” na jubileusz 35-lecia Programu 3

- wraz z Pawłem Sztompke prowadziła cykl „Tylko bez polityki, proszę” (1994-2000) – spotkania z aktorami i reżyserami oraz studentami Akademii Teatralnej, a także publicznością zgromadzona w studiu – były to rozmowy z bohaterami połączone ze swoistym warsztatem teatralnym

- w latach 90-tych kierowała Redakcją Słowa Programu 3 stając się inspiratorką wielu nowatorskich audycji realizowanych przez kolegów

- swój talent rozmowy i rozmowy ze Słuchaczem starała się przekazywać radiowych debiutantom – prowadziła spotkania organizowane przez Centrum Szkolenia Polskiego Radia, była wykładowcą i mistrzem w Dziennikarskiej Szkole Polskiego Radia,
Prowadziła seminaria w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej p.t. „Sztuka rozmowy”,

Przez kilka lat prowadziła rozmowy w telewizyjnym programie "Godzina szczerości".

Została wybrana spośród kilkudziesięciu dziennikarzy radiowych z całej Polsce do prowadzenia programu TV „Porozmawiajmy” w TVP Polonia.

Po raz ostatni słuchacze Trójki mogli Ją usłyszeć w trakcie Dnia z Londynu, w rozmowie z Dariuszem Rosiakiem.

Moja radiowa mistrzyni... i bardzo bliska mi Osoba...



_________
[*][*][*]
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: tadzio3 »

Pamiętam Panią Annę...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Yacy »

ja byłem pewien, że Monika Makowska błędnie napisała, że Pani Anna pracowała w Trójce do 2001. Byłem pewien, że w czasach Laskowskiego jeszcze pracowała... założyłbym się, że do 2004/2005 roku... Niestety czas jest nie ubłagany... To już 9 lat.

_________
[*][*][*]
GregF
Posty: 3573
Rejestracja: pt gru 29, 2006 10:19 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Anielski Orszak

Post autor: GregF »

Yacy pisze:ja byłem pewien, że Monika Makowska błędnie napisała, że Pani Anna pracowała w Trójce do 2001. Byłem pewien, że w czasach Laskowskiego jeszcze pracowała... założyłbym się, że do 2004/2005 roku... Niestety czas jest nie ubłagany... To już 9 lat.
Nie wiem, czy formalnie panią Annę zwolnił już Laskowski, czy jeszcze Olszański, ale jako częsty słuchacz jej czwartkowych Klubów Trójki pamiętam, że podobnie jak inny prowadzący Klub - Jacek Ejsmond - przestała się pojawiać na antenie w drugiej połowie 2001 r.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

Dzisiaj zmarł Peter Steele, lider Type O Negative.
Awatar użytkownika
sulko
Posty: 790
Rejestracja: sob sty 23, 2010 10:25 pm

Re: Anielski Orszak

Post autor: sulko »

Miszon pisze:Dzisiaj zmarł Peter Steele, lider Type O Negative.
Albo jak kto woli Piotr Ratajczyk... Szkoda :(
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Anielski Orszak

Post autor: abd3mz »

Ja jeszcze czekam na potwierdzenie, żeby o tym napisać na forum.radioastrolog.pl...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

TEż mam nadzieję, że to znowu głupi żart, jaki parę lat temu już zrobili.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

Mamy potwierdzenie na stronie oficjalnej:
Posted: April 15, 2010, 06:19:19 PM by admin in .
It is with great sadness that we inform you that Type O Negative front man, bassist, and our band mate, Peter Steele passed away last night of what appears to be heart failure.

Ironically Peter had been enjoying a long period of sobriety and improved health and was imminently due to begin writing and recording new music for our follow up to "Dead Again" released in 2007.

The official cause of death has yet to be determined pending autopsy results. The funeral services will be private and memorial services will be announced at a future date. We’d like to share our thoughts and those of Peter’s family below.
We are truly saddened to lose our friend and appreciate the tremendous outpouring today from around the world.

Sincerely,

Josh, Kenny and Johnny
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

27 kwietnia 2010 r. w wieku 62 lat zmarł brytyjski perkusista Morris Pert. Z tego co wyczytałem jego kariera przebiegała dwutorowo: nagrywał i komponował muzykę klasyczną i jednocześnie byl muzykiem sesyjnym w kręgach jazzowych i rockowych. Nagrywał m.in. dla Paula McCartneya, Kate Bush, Petera Gabriela, Bryana Ferry. Z utworów listowych zapewne słychać go w następujących: Mike'a Oldfielda "Five miles out" i "Etude", Jona Andersona "Surrender", Elvisa Costello "Shipbuilding" oraz Talk Talk "It's my life", "I don't believe in you" i "Life's what you make it". W każdym razie pojawił się na albumach, z których oryginalnie pochodziły te utwory.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

To już chyba oficjalne: dziś, 16 maja 2010 r., zmarł w wieku 67 lat Ronnie James Dio.
Na Liście chyba go nie była i to dla Listy wstyd.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

:!: :shock: :!:
Faktycznie, wygląda że potwierdzone u bezpośrednich źródeł. Niezły zaskok, bo ostatnie sygnały były, że leczenie skutkuje.
Nawet najtwardsi wymiękają. To musiała być wyjątkowo zjadliwa postać choroby, skoro w pół roku od wykrycia zmarł...
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Anielski Orszak

Post autor: krzysiek83 »

Paul Gray, pseudonim artystyczny The Pig, basista numetalowego zespołu Slipknot zmarł wczoraj w w wieku 38 lat w hotelu w stanie Iowa. Policja wykluczyła morderstwo.
Niestety zespół nie zaistniał na liście chociaż miał ballady, które spokojnie mogły znaleźć się w zestawie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

U! Ale zaskok! :shock:
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

7 czerwca 2010 r. zmarł w wieku 40 lat pierwszy perkusista Stereophonics Stuart Cable. Na Liści słychać go było w utworach "Have a nice day", Maybe tomorrow" i z Tomem Jonesem "Mam told me not to come".
Dokładniejsze statystyki tu:
http://www.lp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=501484
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Anielski Orszak

Post autor: krzysiek83 »

:cry: Stereo to jeden z moich ulubionych zespołów lat 90tych. Szokująca wiadomość.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: adameria »

Dokładnie dziś mija 10 lat od tragicznej śmierci Bogdana Łyszkiewicza... pamiętamy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

Mhm... pamiętam - festiwal w Opolu i wtedy ta wiadomość, nawet podczas jednego z koncertów chyba się dowiedziałem. Młody człowiek.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Yacy »

pamiętamy... :(

i słuchamy dziś Mariusza Owczarka po 23-ciej. Cała audycja poświęcona Chłopcom.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

28 lipca 2010 r. w wieku 65 lat zmarła Katarzyna Sobczyk.
Tomekk
Posty: 10728
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anielski Orszak

Post autor: Tomekk »

:(
słyszałem o tym już o 21:00 i wciąż w to nie wierzę :cry:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Anielski Orszak

Post autor: Robinson »

Zmarła Krystyna Stolarska - Gayga. Miała 56 lat. Nazywana była "pierwszą polską punkówą". Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, gwiazda lat 80-tych zmarła w Siemianowicach Śląskich po długiej i ciężkiej chorobie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... iazda.html
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: JaceK »

Robinson pisze:Zmarła Krystyna Stolarska - Gayga. (...)
Graj nie żałuj strun było jedną z tych sztandarowych piosenek, przy której zdzieraliśmy gardła na szkolnych prywatkach, nieporadnie akompaniując sobie na gitarku... jakoś po latach łza się w oku zakręciła.

[*]
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: adameria »

Nie miałem longplaya Gaygi, ale miałem ze dwa single. Typowe lata 80-te: Ja, ruchomy cel, Chodzę, stoję, siedzę, leżę.
Tego nie znałem, nawet nie zdawałem sobie sprawy: http://www.youtube.com/watch?v=lQrBaF0yGvY .
[*]

Edit: Wrrrróć! Mam(!!!) 1 singiel w 2 egzemplarzach. 45 na minutę.
Ostatnio zmieniony wt sie 03, 2010 10:33 pm przez adameria, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ