Anielski Orszak

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
gżegoż

Re: Anielski Orszak

Post autor: gżegoż »

Miszon pisze:miałem Go nominować do Foroderyków, właśnie za zaangażowanie w te poprawki i archiwa różne...
Już to raz zrobiłeś w 2011 roku:
danco28 - za wytrwałe śledzenie archiwum pod kątem poprawek. Często nadgorliwie, ale też często niezwykle skutecznie. Naprawdę mrówcza robota, wielkie uznanie!
Rok później dostał głos ode mnie:
danco28 i jego „pewna rzecz ściśle związana z historią LP3” oraz dbałość o poprawność zapisów w Archiwum LP3.
I to niestety były wszystkie wskazania na Niego w tym plebiscycie. Przypuszczam, że w tym roku byłoby ich znacznie więcej...
W związku z tym pojawiła się taka spontaniczna myśl. Może na początku kolejnej edycji Foroderyków przez aklamację przyznalibyśmy danco28 dodatkową, mającą wymiar symboliczny, NAGRODĘ SPECJALNĄ FORUM.LP3.PL? :know:
Gdyby miał okazać się zwycięzcą w "normalnym" głosowaniu, to z jednej strony mogłoby to wyglądać trochę dziwnie, że "zwykłym" laureatem została osoba, której już z nami nie ma, a z drugiej można byłoby odnieść wrażenie, iż to wszystko, co zrobił dla forum i jego użytkowników, zostało docenione dopiero po jego śmierci :|
A taka przyznana jednogłośnie już na starcie plebiscytu "supernagroda" miałaby charakter symboliczny. Tym bardziej, że tym swoim symbolicznym "zasięgiem" nie obejmowałaby tylko roku 2013 (którego będzie dotyczył najbliższy plebiscyt), ale wszystkie lata, przez które Daniel był związany z forum.
tadzio3 pisze:I taka refleksja przyszła na myśl, może trochę głupia... Ale tak naprawdę nie wiemy, czy ktoś jeszcze, kto nagle przestał pisać na forum... że nie zawsze po prostu nudzi się komuś pisanie...
Też niedługo po przeczytaniu tej strasznie smutnej wiadomości pomyślałem dokładnie o tym samym :| Ale miejmy nadzieję, że nikogo innego nie spotkała podobna tragedia, a ci wszyscy, którzy kiedyś nagle niespodziewanie przestali się udzielać na forum, jeszcze na nie wrócą...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: konwicki1980 »

Ja też mam 33 lata. Danco28 zawsze zostanie w mojej pamięci.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Anielski Orszak

Post autor: Artur »

Brak słów. Pozostaje dzisiaj z większą uwagą i skupieniem posłuchać listy, której Danco28 poświecił tyle swojego krótkiego życia.
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: Anielski Orszak

Post autor: herMMan »

Właśnie dziś dopiero się dowiedziałem słuchając listy i aż mnie poraziło. Trudno w to uwierzyć. Często korespondowaliśmy ze sobą...

[*]
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: bobby-x »

Dość często korespondowałem z Danielem.

Na chomiku napisał tak:

danco28 napisano 16.10.2008 01:23
Dobry wieczór. Witam słynnego Bobbiego...


Nie możliwe, po prostu niemożliwe
[*]
Ostatnio zmieniony pt paź 18, 2013 10:39 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Anielski Orszak

Post autor: neon.ka »

Cholera...
Straszne wiadomości... :-(
Dowiedziałam się dzięki dedykacji w czasie Listy, chociaż usłyszałam tylko strzępek i zmroziły mnie złe przeczucia... Niestety słusznie...
Totalnie to wszystko nierealne... Aż nie mogę zebrać myśli.

Danielu [*]...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Anielski Orszak

Post autor: Neo01 »

Dzisiaj dopiero się dowiedziałem. Smutne bardzo... Nie wiem co było przyczyną, ale pozostaje żywić nadzieję, że Tam będzie Mu lepiej...

[*]
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

W kwietniu donosiłem o śmierci Eivinda Røllesa, połowy norweskiego duetu The Monroes. 19 października 2013 r. w wieku 55 lat zmarł też Lage Fosheim. Jeszcze raz przypomnienie ich jedynego utworu na Liście: http://alp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=437
miszony
Posty: 4744
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Anielski Orszak

Post autor: miszony »

Jestem bardzo poruszony odejściem Daniela.... Trudno jest mi nawet cokolwiek pisać....
Awatar użytkownika
mara
Posty: 2615
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 7:29 pm
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy /Pod Warszawą

Re: Anielski Orszak

Post autor: mara »

27.10.2013 Lou Reed
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

O tak, Possum! Jedna z klasyków minimaxu. Zresztą, tak jak płyta The Raven, o której było BARDZO dużo.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

Miszon pisze: Zresztą, tak jak płyta The Raven, o której było BARDZO dużo.
Pamiętam, jak Piotr Kaczkowski zagrał po raz pierwszy "Fire Music". Dla mnie jedno z najbardziej wstrząsających muzycznych doświadczeń.
I ciągle ten żal, że nie chciano dać na Liście szans "Lulu".

Dla porządku:
Perfect Day w dwóch odsłonach (w drugiej z udziałem Lou): http://alp3.pl/alpt.phtml
I gościnnie w najlepszym utworze The Killers: http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=6585

Nie zapominajmy też o "słucham Lou Reeda, płyty New York": http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=4582

A Mara to pewnie będzie nas zaszczycać od zgonu do zgonu.
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: Anielski Orszak

Post autor: Emilia »

słoik pisze:A Mara to pewnie będzie nas zaszczycać od zgonu do zgonu.
Tak jak Ty.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

Jeszcze, a może nawet przede wszystkim:
...animals in the soup
Ja zwykle tak to śpiewam.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

3 grudnia 2013 r, w wieku 50 lat zmarł gitarzysta T. Love Rafał Włoczewski. W zespole grał w latach 1986-1989, grał na płycie "Wychowanie", ale podobno nie w utworach Listowych. Jeszcze nie dotarłem do informacji, czy we wcześniejszych nagraniach brał udział.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

Na początku listopada zmarł perkusista Joan Jett & The Blackhearts Lee Crystal
http://alp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=34

A skoro jesteśmy przy perkusistach: tym razem spoza Listy - 1 grudnia w wieku 66 lat zmarł perkusista Caravan Richard Coughlan.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

21 grudnia 2013 r. w wieku 69 lat zmarł Björn J:son Lindh. Grał na flecie w "One Night in Bangkok".
http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=737
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

20 grudnia 2013 r. w wieku 57 lat zmarł David Richards, producent muzyczny, klawiszowiec, inżynier dźwięku, znany przede wszystkim ze współpracy z Queen oraz z poszczególnymi członkami zespołu. Jeśli chcecie konkretów, to poszukajcie sobie sami, tu jest link do discogs: http://www.discogs.com/artist/42989-Dav ... redits_All
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

23 grudnia 2013 r. w wieku 59 lat zmarł perkusista Ricky Lawson (Michael Jackson, Phil Collins, Stevie Wonder, Whitney Houston etc.). Grał m. in. w "I Will Alays Love You".
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9259
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Anielski Orszak

Post autor: Martyr »

31 grudnia 2013 r. zmarł Pan Andrzej Turski, dziennikarz radiowy i telewizyjny, "ojciec chrzestny" Listy Przebojów Trójki - tak mówi o Nim Pan Marek Niedźwiecki.
więcej tutaj:
http://www.polskieradio.pl/9/29/Artykul ... zej-Turski

[*]
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Yacy »

[*][*][*]

oprócz Listy, ceniłem go za "7 dni świat". ale to sprzed lat, bo po powrocie niestety nie oglądałem...
dzięki temu, że byłem na notowaniu 1500 LP3, miałem okazję spotkać się z nim oko w oko.
mimo, że gdzieś się spieszył wpisał mi się w książce o LP3 - "A. Turski - były szef Trójki".
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Anielski Orszak

Post autor: Robinson »

[*][*][*]
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9259
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Anielski Orszak

Post autor: Martyr »

Yacy pisze:[*][*][*]
oprócz Listy, ceniłem go za "7 dni świat".
Ja pamiętam Go również z "Panoramy". W dawnych czasach często oglądałam, gdy ją prezentował. Był niezwykłym człowiekiem. [*][*][*]
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

Gdzie bylibyśmy teraz, gdyby w 1982 r. Andrzej Turski nie ściągnął do Trójki Niedźwiedzia? Nie pamiętam Go z radia, ale wiem, jak ważną postacią był dla tego medium. A "7 dni świat" było programem fenomenalnym, któego zdjęcie z anteny ostatecznie zdecydowało o moim dozgonnym rozbratem z telewizją. Dwa osobiste wspomnienia: początek lat 90, może jeszcze 89, w domu pierwszy telewizor kolorowy i kłótnia z młodszą siostrą, co będzie "leciało" - dobranocka czy "7 dni świat". Pamiętam, że staliśmy przy odbiorniku i włączaliśmy swoje przyciski (było ich kilka, każdy przyporządkowany do odpowiedniego programu, świeciły się na czerwono, oczywiście w użyciu były tylko pierwszy i drugi). Kolejne wspomnienie jest z marca 1999 r., w "7 dni świat" pojawia się informacja o śmierci Dusty Springfield, wokalistki, wówczas znanej mi tylko z imienia i nazwiska i z niczym innym nie identyfikowanej. Pamiętam, że uderzyła mnie wypowiedź Turskiego, jedyny raz słyszane osobiste wyznanie, że była to legendarna postać dla jego pokolenia. Jakiż smutny ten Sylwester. Z jego poprzedników na stanowisku Dyrektora żyje tylko Ewa Ziegler.
ODPOWIEDZ