PLAYLISTA

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Frodo
Posty: 48
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 3:19 am
Lokalizacja: Rybnik

PLAYLISTA

Post autor: Frodo »

Czy Trójka podaje gdzieś swoją aktualną playlistę??
Ciekawią mnie mechanizmy które powodują,że nawet autorskie audycje coraz czesciej służą do prezentowania na okrągło tych samych kawałków.
Patrz Muzyczna Poczta UKF, która kiedyś słuzyła do puszczania na antenie utworów trudno dostępnych- teraz to kolejna okazja zeby pod pretekstem życzeń słuchaczy puszczać to co zwykle, wmawiając nam,że wszyscy tego właśnie chcemy słuchać. Mam wrażenie,że to pole do manipulacji.
Tak samo z LP czy jeśli utwór trafia nawet do propozycji ma gwarancje pojawiania się na antenie?Kto zagłosuje na nowość,której nie ma na antenie, kto ją w ogóle zauważy :?: :?:
..ech..no nie wiem

a gdyby tak playlista była jednocześnie listą propozycji do LP3? a może tak właśnie jest :?: :?: :) :)
..niech mnie ktoś oświeci
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Playlista Trójki

Post autor: djjack »

Frodo pisze:Czy Trójka podaje gdzieś swoją aktualną playlistę??
(...)
..niech mnie ktoś oświeci
Podaje - na swojej stronie internetowej - w tym miejscu!
zib

Re: PLAYLISTA

Post autor: zib »

Frodo pisze:Czy Trójka podaje gdzieś swoją aktualną playlistę??
Ma! ale to nic nie znaczy...
Patrz Muzyczna Poczta UKF, która kiedyś słuzyła do puszczania na antenie utworów trudno dostępnych- teraz to kolejna okazja zeby pod pretekstem życzeń słuchaczy puszczać to co zwykle, wmawiając nam,że wszyscy tego właśnie chcemy słuchać. Mam wrażenie,że to pole do manipulacji.
czy manipiulacji... to nie wiem! Chyba kasy, i tyle. Lansuje się piosenki, które mają być wylansowane, żeby się lepiej sprzedawały - to interes wytwórni. A nieczęsto trafia się taki odlotowy kawałek jak Sarenka.
Awatar użytkownika
Frodo
Posty: 48
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 3:19 am
Lokalizacja: Rybnik

Playlista

Post autor: Frodo »

Dzięx, no obejrzałem playlistę -jestem zawiedziony - to raptem kilka kawałków tygodniowo-wg tego wygląda że redaktorzy programów mają duzo wolnej ręki przy układaniu swoich bloków. Swoją drogą czy są jakieś konkretne,jawne kryteria żeby dostać się do playlisty(oprócz oczywistych-jak patronat medialny)
..a efekt jest taki że muzycznie Trójka pomalutku schodzi do poziomu komercyjnych rozgłośni,choć jest stacją publiczną a to przecież oznacza że nie tylko komercha i kapucha

a sarenka rzeczywiście wymiata,
..dla mnie takim znakiem dawnej,niezawisłej i samorządnej Trójki,reprezentującej środowisko inteligenckie około30tki w ostatnim czasie był Młynek Kawowy, na takie rzeczy zawsze będę czekał :) :)
pozdr
ODPOWIEDZ