podwójne czy bez emisji

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

podwójne czy bez emisji

Post autor: kajman »

Sprawa wyskoczyła w czasie zlotu. Padł pomysł, żeby nie było notowań bez emisji, tylko powróciły notowania podwójne. Początkowo został przyjęty bardzo pozytywnie przez Piotra Barona, jednak po głosach osób, którym wyraźnie nie przypadł on do gustu, pan Piotr zaproponował przedyskutowanie go na naszym forum.
W związku z tym z pewnym poślizgiem poruszam temat. Czas może jeszcze nie najwyższy, ale o ile dobrze kojarzę, to 1 listopada jest sobotą i myślę, że do tego czasu powinniśmy problem dogłębnie przedyskutować i wnioski przedstawić redaktorowi Baronowi.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Yacy »

to może na początek jakieś argumenty za i przeciw, które już padły, a kórych [z oczywistych względów] większość forumowiczów nie zna.
Ja widząc tylko tytuł, jestem za notowaniami bez emisji. Ale może ktoś mnie spróbuje przekonać za notowaniami podwójnymi ;-)
[układając swoją listę też miałem kilka "bez emisji", które były układane z opóźnieniem np. 10 dni. Wolałem to niż podwójne notowanie ;-)]
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: ku3a »

hmm, musiałem nie słyszeć tego fragmentu dyskusji.
nie znając argumentów za notowaniami podwójnymi, też jestem zdecydowanie za tymi bez emisji. nie mam zamiaru się zastanawiać czemu komuś jakieś punkty miałyby być liczone pojedynczo, a innym podwójnie. notowanie co tydzien i już! 8)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Robinson »

Zdecydowanie bez emisji.
Nie ma wtedy tego dziwnego liczenia punktów, że temu podwójnie, tamtemu pojedynczo, a jeszcze innemu nie wiadomo jak, bo to powrót do 20-tki.
j64
Posty: 176
Rejestracja: pt sie 03, 2007 2:39 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: j64 »

Ja jetem za wersją " bez emisji"
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5016
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: adr »

ku3a pisze:nie mam zamiaru się zastanawiać czemu komuś jakieś punkty miałyby być liczone pojedynczo, a innym podwójnie. notowanie co tydzien i już! 8)
Robinson pisze:Nie ma wtedy tego dziwnego liczenia punktów, że temu podwójnie, tamtemu pojedynczo, a jeszcze innemu nie wiadomo jak, bo to powrót do 20-tki.
W tych wypowiedziach jest wszystko co sam chciałbym napisać. :) Notowania bez emisji, nie mam nic więcej do dodania.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Miszon »

Podwójne jak najbardziej.

Notowanie bez emisji nie ma sensu. Lista radiowa, która nie jest emitowana w radio nie istnieje po prostu. Dla mnie notowania bez emisji po prostu nie ma, istnieje tylko w statystyce.

Podwójne są ciekawsze, bo sporo zmian jest. Poza tym to nietypowa sytuacja jest, a występują rzadko, więc nie ma problemu chyba.

Do problemu liczenia co i jak powrócę, bo miałem właśnie o tym napisać :).
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Arkano »

Bez emisji


Notowania podwójne miały swój smaczek ale jakoś za nimi nie tęsknię...
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: stavanger »

Miszon pisze:Podwójne jak najbardziej..
Również głos za notowaniami podwójnymi, odrębna sprawa to liczenie punktów do podsumowań, ja u siebie liczę je podwójnie - nawet nowościom.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Miszon »

Arkano pisze:Bez emisji


Notowania podwójne miały swój smaczek ale jakoś za nimi nie tęsknię...
Notowania bez emisji nie mają żadnego smaczka. To jak czytanie czyjejś listy w necie i tyle. Nie tęsknię za nimi absolutnie. Poza tym jeśli jakiś utwór w takim notowaniu zadebiutuje, a w następnym spadnie, to nigdy nie zostanie wyemitowany/wyemitowany w całości (zależnie od tego gdzie debiutuje). Sądzę, że to mocny argument.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:Poza tym jeśli jakiś utwór w takim notowaniu zadebiutuje, a w następnym spadnie, to nigdy nie zostanie wyemitowany/wyemitowany w całości (zależnie od tego gdzie debiutuje). Sądzę, że to mocny argument.
a w przypadku podwójnego notowania to nawet byśmy nie wiedzieli, że coś miało szansę zadebiutować w poprzednią sobotę :mrgreen:
Miszon pisze: To jak czytanie czyjejś listy w necie i tyle. Nie tęsknię za nimi absolutnie.
hmm... czy mi się wydaje czy jesteś użytkownikiem mycharts.pl ? ;-)
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Arkano »

Miszon pisze:Notowania bez emisji nie mają żadnego smaczka.
Tak czy tak, jednego notowania na antenie nie będzie i nic go nie nadrobi, bo notowanie podwójne i tak zagrane będzie tylko raz.
Miszon pisze:To jak czytanie czyjejś listy w necie i tyle.
Z tym też się nie mogę zgodzić. LP3 dla mnie to nie jest jakaś tam kolejna lista w necie. Naprawdę wolę przeczytać notowanie w sieci, niż czekać za następnym aż 2 tygodnie. Dla mnie to trochę za długo.
Miszon pisze:Poza tym jeśli jakiś utwór w takim notowaniu zadebiutuje, a w następnym spadnie, to nigdy nie zostanie wyemitowany/wyemitowany w całości (zależnie od tego gdzie debiutuje). Sądzę, że to mocny argument.
To jest mocny argument. Jakimś zastępstem może być kącik Listowy w TuBaronie, chociaż wiem, że to tylko namiastka. I nowości z bezemisyjnego mogą na tym stracić. Ale wokół notowań podwójnych też czasem ruchy były dziwne.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Miszon »

Yacy pisze:
Miszon pisze:Poza tym jeśli jakiś utwór w takim notowaniu zadebiutuje, a w następnym spadnie, to nigdy nie zostanie wyemitowany/wyemitowany w całości (zależnie od tego gdzie debiutuje). Sądzę, że to mocny argument.
a w przypadku podwójnego notowania to nawet byśmy nie wiedzieli, że coś miało szansę zadebiutować w poprzednią sobotę :mrgreen:
Ale takiego notowania i tak nie było, więc dowiemy się o tym tydzień później :).

Notowania podwójne są po prostu ciekawe, bo często na nich różne "dziwy" się działy. I to jest fajne.
Z tym też się nie mogę zgodzić. LP3 dla mnie to nie jest jakaś tam kolejna lista w necie. Naprawdę wolę przeczytać notowanie w sieci, niż czekać za następnym aż 2 tygodnie. Dla mnie to trochę za długo.
Dla mnie też, ale za to dwa razy większa przyjemność :lol: . Dla mnie lista nie zagrana po prostu nie istnieje i już. Nie słyszałem, nie widziałem. Jak nie słucham notowania bo nie mogę to co innego. Zawsze ktoś słucha i może mi zdać relację ze swych wrażeń.
hmm... czy mi się wydaje czy jesteś użytkownikiem mycharts.pl ? ;-)
Jestem od niedawna, ale nie czytam czyichś list. A gdyby nawet, to nieznane mi kawałki psują obraz takiej listy, bo ich nie przesłuchałem.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:Ale takiego notowania i tak nie było, więc dowiemy się o tym tydzień później :).
mi chodziło o to, że w drugim tygodniu ten utwór nie dostanie iluś tam głosów i nie będzie nowością ;-) To już jest oczywiście gdybanie ;-)
Ale jeszcze o jednym pomyślałem. W przypadku głosowania ze strony www to ja mam szansę oddania tylko 1 głosu, a nie podwójnego i sobie nie życzę żeby ktoś mi to prawo do głosowania odbierał :mrgreen:
Miszon pisze:Dla mnie lista nie zagrana po prostu nie istnieje i już.
hmm... ciekawe co na to Ku3a, Zbyszu, tadzio3 i inni [przepraszam, że nie wymieniam wszystkich], którzy prowadzą swoje listy na http://www.mycharts.pl :mrgreen: . Ja o Mojej Liście powiem tylko tyle, że istnieje i ma się dobrze ;-)

EDIT:
Miszon pisze:Jestem od niedawna, ale nie czytam czyichś list.
:shock: no comments :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Miszon »

Yacy pisze:
Miszon pisze:Dla mnie lista nie zagrana po prostu nie istnieje i już.
hmm... ciekawe co na to Ku3a, Zbyszu, tadzio3 i inni [przepraszam, że nie wymieniam wszystkich], którzy prowadzą swoje listy na http://www.mycharts.pl :mrgreen: . Ja o Mojej Liście powiem tylko tyle, że istnieje i ma się dobrze ;-)
[/quote]
No tak, ale ich Listy nie są listami jakiegoś radia o ogólnopolskim zasięgu ,tylko "listami mieszkania" ;). Lista jest Listą Programu 3 i na jego falach powinna być nadawana, a nie w internecie tylko publikowana "na sucho".
Yacy pisze:
Miszon pisze:Jestem od niedawna, ale nie czytam czyichś list.
:shock: no comments :shock: :shock: :shock:
No co, nie można??? :twisted: Może jak się bardziej zagłębie w tamto forum to tak i spojrzę czy ktoś ma to co ja, czy nie. Na razie obczaiłem tam dopiero kilka tematów, bo strasznie jest rozbudowane.
W przypadku głosowania ze strony www to ja mam szansę oddania tylko 1 głosu, a nie podwójnego i sobie nie życzę żeby ktoś mi to prawo do głosowania odbierał :mrgreen:
A to jest dobry argument :). Zwlaszcza że za dawnych czasów dwóch głosów kartką pocztową nikt nie zabraniał wysłać ;).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:A to jest dobry argument :). Zwlaszcza że za dawnych czasów dwóch głosów kartką pocztową nikt nie zabraniał wysłać ;).
wiem, że dobry, ale i teraz nikt nie zabrania wysyłać kartek ;-) Ale ja z zasady omijam pocztę jak tylko mogę. Takich kolejek jakie tam są to nie pamiętam nawet z dzieciństwa, a jedynie z filmów Barei :mrgreen:
A jeśli chodzi o listy z mychy to tak trochę zaczepnie to pisałem ;-) bo zdaje sobie sprawę, że to zupełnie inny "gatunek" list ;-) co nie zmienia faktu, że nie widzę na razie argumentu za podwójnymi notowaniami [a dokładnie - widzę, ale mnie nie przekonują ]
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Miszon »

Cóż, w takim razie niech już inni się wypowiedzą, bo ja nie widzę żadnych argumentów za notowaniami bez emisji (poza tym podwójnym głosowaniem). No i że "można przeczytać". Mogę przeczytać dowolne notowanie w historii którego nie słuchałem i będę miał tyle samo frajdy (a może nawet więcej).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: JaceK »

Lista jest już dostatecznie zagmatwana w swojej dotychczasowej historii — gdyby to jeszcze były jakieś jasne zasady, precyzyjnie określone, spisane, zweryfikowane i opublikowane, nie byłoby tyle zamieszania, ile dotychczas przerabialiśmy. Myślę, że i tak mamy już tutaj sporo ,,wyprostowane''.

Więc żeby nie było w przyszłości podobnych zakrętasów, jestem zdecydowanie na wersje bez emisji: jasno, klarownie i bez udziwnień.
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: herMMan »

Jeśli mój głos miałby dołożyć się do podjęcia ostatecznej decyzji w tej sprawie to oświadczam, że jak najbardziej jestem za notowaniami bez emisji. Takie rozwiązanie, praktykowane zresztą w ostatnim czasie zdaje się być bardzo dobre i tak jak już pisaliście wcześniej - wprowadza najmniej zamieszania z numeracją i wszelkiego rodzaju statystykami. Mówiąc ściślej to zupełnie rozwiązuje ten problem.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: abd3mz »

ku3a pisze:hmm, musiałem nie słyszeć tego fragmentu dyskusji.
Ten pomysł rzuciła ta sama osoba, która zaproponowała podwójne miejsca w trzydziestce. Jeśli dobrze pamiętam to było chwilę wcześniej.
abd3mz zgadza się z tym co JaceK pisze:jestem zdecydowanie na wersje bez emisji: jasno, klarownie i bez udziwnień.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Yacy »

abd3mz pisze:Ten pomysł rzuciła ta sama osoba, która zaproponowała podwójne miejsca w trzydziestce. J
któż to jest ta tajemnicza osoba? :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Miszon »

Nie chcę skarżyć, ale "ten od drops of jupiter" ;).
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: abd3mz »

kajman tak tajemniczo zaczął wątek, więc ja nie napisałem że to był Kiefer. ;-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: Yacy »

ale ja tylko tak z ciekawości ;-) każdy może mieć pomysły nlistę. [mam nadzieję, że nie wszystkie jednak znajdą podatny grunt :mrgreen:]
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: podwójne czy bez emisji

Post autor: ku3a »

abd3mz pisze:Ten pomysł rzuciła ta sama osoba, która zaproponowała podwójne miejsca w trzydziestce. Jeśli dobrze pamiętam to było chwilę wcześniej.
a to dziwne, bo o podwojnych miejscach pamiętam :-P.
taa, wiem o podejsciu "tej osoby" do miejsc podwojnych, a i "ta osoba" wie co ja o tym myślę ;-).
ODPOWIEDZ