Janusz Kosiński nie żyje

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
figc1898
Posty: 647
Rejestracja: sob sie 04, 2007 4:00 pm
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Post autor: figc1898 »

Dzisiaj "Odkurzone Przeboje" prowadzi Piotr Stelmach, właśnie słucham.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Yacy pisze:a pierwsza to może być TAMTA DA DAM - Kremlowskie Kuranty. Na pewno dziś leciało, ale nie wiem o której. Ew. MATULU - Digitalllove, ale to zdaje się było wcześniej.
Raczej to drugie, Kremlowskie przed chwilą leciały i w ogóle nipodobne do tamtego, raczej miejskie niż ludyczne ;). Tamto spokojne, mało słów, ale coś mi się kojarzy, że pierwsze brzmiały coś jak matulu (tylko nie skojarzyłem, że to właśnie to słowo 8) ).
Druga - po 11, "utopie wasze utopie" leciało w tekście.
Wie ktoś, cóż to??
To raczej na pewno "Hydropiekłowstąpienie" -Lao Che
:shock: U zgacha, ale też super to było. Kompletnie mnie zaskoczyło, że to Lao Che. Z początku myślałem, że to jakiś udziwniony Kazik, później że jakieś Świetliki, czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Mało Obiektywnie:

[Myslovitz - Wieża melancholii]
Wieża melancholii - Myslovitz. Nie myślałem, że ta płyta jeszcze tak szybko mi się przyda. Po drugiej już do Państwa się
nie odezwie Janusz Kosiński. Januszu, dziękuję Ci za wszystkie chwile spędzone głównie tu przy Myśliwieckiej kiedy się spotykaliśmy we wtorki nocą, bo Janusz pojawiał się po naszym spotkaniu, po drugiej. Zawsze miał jakiś ciekawy komentarz odnośnie zwykle ostatniego mojego utworu. Najczęściej pytał czy to śpiewała Britney Spears. To była jedna ulubionych Jego w cudzysłowie artystek. Ten Jego humor, czasami specyficzny zawsze nam tu przy Myśliwieckiej towarzyszył. Już Janusz jest chyba po tej lepszej stronie. Tak myślę. Januszu dziękuję Ci jeszcze raz za wszystko. Żegnaj Chłopie. Będzie nam Cię bardzo brakowało.
[Coma - Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków]
Lista utworów: http://www.polskieradio.pl/trojka/mo/artykul42960.html
Audycja do pobrania: malo_+obiektywnie-2008-03-26.ogg

"Odkurzone Przeboje":

To jeszcze kilka dźwięków i oklasków od Mariusza Owczarka przed chwilą. A tymczasem dwie minuty po drugiej.
[California Stories Uncovered - utwór pierwszy]
Trochę muzyki bez słów dziś napewno do czwartej. Piotr Stelmach. Dobry wieczór. Witam Państwa bardzo serdecznie. To to jest taki szczególny moment i szczególny chyba dzień, szczególna audycja, bo zawsze o tej porze tu, na tym miejscu siedział Janusz Kosiński. Dziś bardzo, bardzo chciałbym Państwu powiedzieć, że to tylko zastępstwo.
[California Stories Uncovered - utwór drugi]
Trochę muzyki bez słów. Jeszcze ta na początku, której dzisiaj posłuchaliśmy w wykonaniu zespołu California Stories Uncovered także, także bez tytułu. Wrócimy do tych pięknych dźwięków na pewno podczas naszego spotkania. 16 minut po godzinie drugiej Marek Grechuta teraz w swoim najsłynniejszym utworze.
[Marek Grechuta - Korowód]

Link pojawi się za godzinę. EDIT: odkurzone_przeboje-2008-03-26-piotr_stelmach.ogg

Przepraszam za błędy.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

'...Ten zwyczajny czasu nietakt
Pewnie się każdemu zdarzy,
Zgaśnie światło, chociaż światu
Z życiem będzie wciąż do twarzy
Lecz, gdy skończy się opowieść,
Zabrzmią echem głuche ściany
To, czy jeszcze oprócz żalu
Uda mi się coś ocalić?...'


ocalił całą Twoją pamięć abd3mz. bardzo to czuć.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Na tej stronie: http://www.polskieradio.pl/kultura/tema ... /?id=42911 wycięte wypowiedzi dziennikarzy Trójki:
Wielu będzie go brakować, a tak wspominają go członkowie środowiska muzycznego i dziennikarskiego:

"Powiedzieć o Januszu Kosińskim, że to człowiek radia to stanowczo za mało" - tak Janusza "Kosę" Kosińskiego wspomina Piotr Kaczkowski, posłuchaj. (1,15 MB)

"Janusz to symbol Trójki - mówi o zmarłym dziennikarzu Jan Chojnacki, posłuchaj. (827,89 KB)

Janusza Kosińskiego wspominają przede wszystkim ludzie Trójki m. in. Artur Andrus, posłuchaj. (528,99 KB) "Kosie" chwile zadumy poświęcili również Wojciech Mann, Adam Piśko i Grzegorz Wasowski, posłuchaj. (1,56 MB)

Posłuchaj, jak zmarłego dziennikarza wspomina Paweł Sztompke. (425,18 KB)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Minimax z dnia 27 marca:

Osiem minut po 23.
[Van Morrison - How Can A Poor Boy?]
No i coś Ty "Kosa" znowu narobił? Nowa płyta Vana Morrisona się ukazuje a Ty gdzie się przeprowadzasz? Jeżeli taki był Twój zamysł żeby nagle w rozgłośni wszyscy nadawali Vana Morrisona to osiągnąłeś sukces. Tak to prawda. Ale i tak, przecież jest ta nowa płyta i tak by wszyscy grali i wszyscy by o niej mówili i wszyscy by mówili, że to jest "Kosy" muzyka. A tak w Poniedziałek Wielkanocny kazałeś nam ganiać po półkach i wyciągać jakieś "Steamhammery", jakies "Breakouty". Kto w ogóle pamięta o jakimś Steamhammerze? No jeden słuchacz zadzwonił, pamiętał. Mówi: to jest taka muzyka co to "Kosa" opowiadał że na podłodze słuchaliśmy, bo nie było mebli. No tak czy inaczej znowu, znowu "Kosa" narozrabiał...
[Steamhammer - Junior's Wailing]

Audycja do pobrania: 08- Minimax - Audycja Dla Janusza Kosińskiego-27-03-2008r
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

"Rozmowa" Piotra Kaczkowskiego z Januszem Kosińskim spowodowała, że znów się lza w oku zakręciła ...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Pani NoName poprowadziła dzisiaj audycję "Dla Kosy". Zainteresowanym polecam: dla_kosy-2008-04-02-agata_krysiak.ogg.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

abd3mz pisze:Pani NoName poprowadziła dzisiaj audycję "Dla Kosy". Zainteresowanym polecam: dla_kosy-2008-04-02-agata_krysiak.ogg.
Pani NoName ma piekne imię i rzeczywiście zrobiła wciagającą audycje. Słuchałem prawie do 4.00

Do nasłuchania
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Pani NoName ( bardziej znana jako theagata) postarala sie nie powiem! Słuchałem niestety kawałek.
Dzieki abd3mz za nagranko. Ja nagrywałem też , ale robie to na DVD-R i przerzucenie tego do kompa, przekonwertowanie trochę trwa, wiec na razie skorzystam z Twojego chomika.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Janusz Kosiński nie żyje

Post autor: abd3mz »

Minął kolejny rok...
Dokładnie dwa lata temu trwał właśnie pogrzeb Kosy... i ponieważ wzięło mnie znowu na wspominanie i słucham sobie różnych archiwalnych fragmentów nie tylko poświęconych Kosie, ale także ZD3 z lat osiemdziesiątych postanowiłem zebrać tu jak najwięcej audycji w rocznicę...

linki do nagrań na chomikach.

Janusza Kosy Kosińskiego nie ma z nami już 2 lata.

BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND - Jersey Girl (Live '75-'85)
KOSA mówi
MARTYNA JAKUBOWICZ - Gdyby nie nasz fart (Kołysz mnie)
ZBIGNIEW HOŁDYS - Molier (Hołdys.com)
VAN MORRISON - The Healing Game (Still On Top - The Greatest Hits)
VAN MORRISON - Have I Told You Lately? (Still On Top - The Greatest Hits)
BADLY DRAWN BOY - Just Look At Us Now (The Fattest Man In Britain)
LECH JANERKA - Zero zer (Fiu fiu)
LECH JANERKA - Paradoksy (Plagiaty)
mówią KOSA i AGATA
NICK DRAKE - Saturday Sun (Five Leaves Left)


http://www.polskieradio.pl/trojka/mo/artykul149818.html
Mało Obiektywnie z 2010.03.24

MO 11/2009, wydanie czterogodzinne. Rok temu Janusz "Kosa" Kosiński zmienił miejsce pobytu, dziś wrócimy do pamiętnego koncertu dla Kosy. Będą także bilety na Sisters Of Mercy do Warszawy i Krakowa.

Mało Obiektywnie - 2009.03.25 - w rocznicę śmierci Janusza Kosy Kosińskiego

Wspomnienie o Januszu Kosińskim w 2 rocznicę śmierci - Zbigniew Hołdys w Tu Baronie - 2010-03-24

Pierwsza rocznica śmierci Janusza - Kosy - Kosińskiego-24-03-2009r

będę tu dodawał nowe rzeczy, które znajdę.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Janusz Kosiński nie żyje

Post autor: Miszon »

abd3mz pisze:LECH JANERKA - Zero zer (Fiu fiu)
:!:
Na razie nic nie napiszę, ale za to w przyszłym tygodniu...

a tak w skrócie:
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą

Wszechświat się skończy
A ocaleją tylko ci
Co zrozumieli ten dziwoląg
Miłość
[...]
Kiedy w końcu już dojdziemy
Gdzie nie było nigdy nic
I tam zrobimy wielkie koło
Wtedy ci powiem
Czy to ziemię stworzył Bóg
I czy od tego ręce bolą
On już to wie...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Janusz Kosiński nie żyje

Post autor: abd3mz »

Myślałem, że coś się Niedźwiedziowi pomyliło w Markomanii, ale faktycznie - to już cztery lata... Ale ten czas...

Ktoś inny z Trójki o tym wspomniał?
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3254
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Janusz Kosiński nie żyje

Post autor: Arkano »

Mariusz Owczarek przed kończącym MO "Saturday Sun" Nicka Drake'a puścił ostatnie wejście antenowe Kosy... to z żartem, że niedługo zejdzie.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Janusz Kosiński nie żyje

Post autor: abd3mz »

dzięki za informację. wiedziałem, że można na niego liczyć.
ODPOWIEDZ