pocztówka do Św. Mikołaja

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

pocztówka do Św. Mikołaja

Post autor: Yacy »

Znalazłem dziś taki artykuł :

Wczoraj w studio Melon nagrano klip na potrzeby tegorocznej, XV edycji akcji charytatywnej "Pocztówka Do Świętego Mikołaja"

W sesji wezmą udział dziennikarze TVP 2, RMF FM, tytułów prasowych: Tina, Super TV, Mam Dziecko, Świat Kobiety (m. in.: Katarzyna Dowbor, Jolanta Fajkowska, Odeta Figurska, Michał Gulewicz, Ewelina Kopic, Małgorzata Kościelniak, Darek Maciborek, Katarzyna Obara, Rafał Olbrychski, Anna Popek, Beata Sadowska, Krzysztof Urbaniak Ewa Wąsikowska-Tomczyńska), a także artyści polscy i zagraniczni (Formacja Nieżywych Schabuff, Losza Vera, Eldissa).

Maxi-singel wydawany jest przy współpracy z pomysłodawcami oraz współorganizatorami akcji: Towarzystwem Nasz DOM oraz Dream Music. Akcję, której celem jak zawsze jest zbiórka funduszy na budowę rodzinnych domów dziecka w Polsce (więcej na stronie: www.towarzystwonaszdom.pl), wspierają w tym roku: TVP 2, RMF FM oraz Tina, Super TV, Mam Dziecko, Świat Kobiety, cgm.pl, wp.pl, merlin.pl.

W grudniu, w studiu TVP 2, odbędzie się jubileuszowy koncert "Pocztówki do Św. Mikołaja 2007" z udziałem wszystkich artystów, którzy pojawili się w dotychczasowych edycjach muzycznych "Pocztówek...”. W tym jubileuszowym dla akcji roku, dostępna będzie wersja limitowana "Pocztówki…” z misiem Bukowski Design of Sweden.


To chyba jednoznacznie świadczy o tym że PRIII w tym roku po raz pierwszy odkąd ta akcja istnieje nie będzie jej promował :-) I co mam wysłać kartkę do eremefowego Mikołaja ? :-(
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Popatrz na to inaczej, może zbiory będą większe? W końcu to nie akcja radiowa, tylko charytatywna...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Oczywiście. Tylko jeśli o mnie chodzi to gdyby nie program 3 to jest szansa że nie znałbym tej akcji lub traktował ją jak setki innych. A ja od kilku lat kupowałem po kilkanaście lub nawet zdarzało sie że kilkadziesiat kartek. Rozdawałem je dzieciakom i nie tylko w rodzinie albo po prostu wysyłalem jako kartki swiąteczne. :-(
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

:-/
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Przykre, nie wiem co napisać :(
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Smutno mi, w tym roku chciałem po raz pierwszy wziąć w niej udział :cry:
Mr. Dark
Posty: 1493
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:18 pm
Lokalizacja: z ciemności

Post autor: Mr. Dark »

Smutna informacja... . Myślę, że RMF FM, jeśli chciał już koniecznie pomóc dzieciom, to mógł stworzyć własną akcję, a nie kupić ją od Trójki. Odstąpienie takiej tradycji takiej stacji to kolejna durnowata decyzja zarządu. A propos - Czy w tym roku będą puszczać nową wersję Karpia?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

W PRIII już były relacje z nagrywania KARPIA 8 :-) Jeśli o mnie chodzi to mnie to cieszy że powstaje kolejna część, tym bardziej że w tym roku tekst jest autorstwa Grzegorza Wasowskiego :-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

No to się wyjasniło co w tym roku z licytacjami przed Świętami - będą !!! Wszystko będzie jak co roku tylko bez pocztówki, ale z płytą i pod nazwą "Idą Święta"

szczegóły

a oto fragment tekstu Karpia 07. Całość na ww stronie:

...

Co tak szumi? – Woda leci?
„Nie, to leci Program Trzeci,
A że szumi to wynika
Z niedobrego nadajnika” –

Rzekła Rybka w odpowiedzi.
Potwierdzili to sąsiedzi –
Jedna płotka i dwa leszcze.
W takim razie, Rybko, jeszcze

Spraw, by Trójka, już bez szumów,
Radowała uszy tłumów.
„Zaraz spełnię twe życzenie,
Ty zaś spełnij się w refrenie”.

Krok po kroku, krok po kroczku’
Najpiękniejsze w całym roczku,
Idą święta, idą święta...

„Choć nie grozi uśmiercenie
Ci, ostatnie masz życzenie”.
Wobec tego, uczyń Rybko,
I to uczyń bardzo szybko,

By mógł tata mój – Strzyczkowski,
Życie wieść bez cienia troski,
Aby w piątek już od rana
Nie zabrakło nigdy Manna,

Aby na wsi oraz w mieście
Życie słodkie jak przy sjeście,
Dzień w dzień było dla każdego.
„Jakiej sjeście?” – Kydryńskiego!

By w tramwajach oraz w taxi
Było słychać Minimax i
By móc w każdym autobusie
Podróżować przy Andrusie,

By stojący na peronie
Stali z uchem przy Baronie,
A gdy ruszą już po szynach –
Niechaj jadą w rytm Ptaszyna,

Niech się każdy rozaniela,
Gdy na fali ma Marcela,
Niech audycje Piotra Metza
Płyną zewsząd, nawet z pieca


...
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

tekst mi sie bardzo podoba :-)
zobaczymy jak bedzie wspolgrac z muzyka i jak zostanie wykonany.
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Re: pocztówka do Św. Mikołaja

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

Czy ktoś wie??? czy była wydana płyta CD Pocztówka do Św.Mikołaja cz.III "Niech Nam Dzwoni"??? a jesli tak - to czy ktoś ją ma? prosiłbym o jakieś info...lub jakieś fotki... a może radiowi koledzy mogli by zaczerpnąć info u źródła

Pozwoliłem sobie już poruszyć taki temat choć do grudnia jeszcze...krok... ale onegdaj o karpiu było już wiadomo od ponad miesiąca... No cóż proszę - proszę o jakieś wieści/foto w temacie

Pozdrawia'm3

Ps. a może nie tutaj tylko w poszukiwanych powinienem założyć wątek?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: pocztówka do Św. Mikołaja

Post autor: bobby-x »

Raczej? na pewno! były co roku wydawane płytki CD z okazji kolejnych Karpii czyli akcji Pocztówka do Świętego Mikołaja. Od dwóch lat akcja ta nazywa się "Idą Święta" bo "Pocztówkę" przejęła?! RMF FM. Wiec w sklepach jak zobaczycie pocztówkę to będzie ona związana z RMF-em a "Idą Święta 3" będzie związana z Trójką. Niestety nie kupowałem wszystkich płytek.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: pocztówka do Św. Mikołaja

Post autor: Yacy »

z Pocztówek, które ja posiadam może wynikać, że nie był wydany! Oprócz pierwszego Karpia, nie mam właśnie Przyjaciół nr 3. Wszystkie kolejne mam!
Pierwszego nie mogę mieć, bo nie wiedziałem, a wydaje mi się, że po zakupie cz. 2 nie odpuściłbym w kolejnym roku... ;-) ale na 100% nie wiem.
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Re: pocztówka do Św. Mikołaja

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

bobby-x pisze:Raczej? na pewno! były co roku wydawane płytki CD z okazji kolejnych Karpii czyli akcji Pocztówka do Świętego Mikołaja. Od dwóch lat akcja ta nazywa się "Idą Święta" bo "Pocztówkę" przejęła?! RMF FM. Wiec w sklepach jak zobaczycie pocztówkę to będzie ona związana z RMF-em a "Idą Święta 3" będzie związana z Trójką. Niestety nie kupowałem wszystkich płytek.
W sumie dobrze Bobby, że przypomniałeś o tym niewdzięcznym przejęciu...młodsza młodzież mogłaby o tym nie wiedzieć...
Yacy pisze:z Pocztówek, które ja posiadam może wynikać, że nie był wydany! Oprócz pierwszego Karpia, nie mam właśnie Przyjaciół nr 3. Wszystkie kolejne mam!
Pierwszego nie mogę mieć, bo nie wiedziałem, a wydaje mi się, że po zakupie cz. 2 nie odpuściłbym w kolejnym roku... ;-) ale na 100% nie wiem.
..."kurza twarz' też tak mam jak Ty Yacy - nie pamiętam dlaczego nie mam ... a mam prócz tego trzeciego wszystkie...
...może - tak jak wspomniałem wyżej "Nasi Radiowi" koledzy mogli by się dowiedzieć u źródła i jaką fotkę phonem wywinąć... a czy faktycznie coś się ukazało? być może tylko goła blaszka u Zofii Sylwin?!?!
...a może ktoś zapisał stronę Trójki z okresu świątecznego 2002-03 jak dobrze pamiętam były wiadomość o Pocztówkach razem ze zdjęciem....
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: pocztówka do Św. Mikołaja

Post autor: ku3a »

postaram się coś dowiedzieć, ale nie wiem czy osoby które bywają w sobotę będą to wiedziały.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: pocztówka do Św. Mikołaja

Post autor: zbyszu »

Kiedyś były tylko Pocztófffki - to to bylo cudowne!
ODPOWIEDZ