Trójka - radio dla starych dziadków?!

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Trójka - radio dla starych dziadków?!

Post autor: prz_rulez »

Gdy powiedziałem mojej koleżance, że od RMF-u wolę Trójkę, powiedziała "To radio dla starych dziadków?!" Zabrakło mi słów w tym momencie :oops:
W ogóle ciekawe opinie mają moi znajomi i nieznajomi na temat muzyki. Ale o tym kiedy indziej....
A co wy myslicie? Tez uwazacie, ze to radio dla starych dziadków?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Na pewno nie jest radiem dla młodzieży. Raczej dla trochę starszej młodzieży w wieku 25- 50 lat. :)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Ja się zaliczam do starych dziadków. Mam aż 18 lat :D
Myślę jednak, że Trójka jest radiem dla ludzi o pewnej dozie wrażliwości, którą buduje się przez całe życie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

no mimo że narzekamy na sygnały Trójki to nie da rady tam usłyszeć o tym, że "kawałki prostują chłopakom przedziałki " i tym podobne odzywki. Raczej wszyscy są ze słuchaczami na Pan, a nie walą prosto per "TY". Czyli nie jest to radio cool ;-) Nie ma hip-hopu :-( teraz nawet klubowej muzyki. Nie grają Dody, Gosi, Mandaryny i czegoś takiego co podobno jest większym hitem jak jest puszczane na szybszych obrotach (córa mojego brata sama nie wiedziała kto to śpiewa i jaki jest tytuł, bo " co to ma za znaczenie, ważne że jest fajne i o miłości" :mrgreen"

To co powyżej napisałem to na pewno jest dla nastolatków. Ale to też nie znaczy że dla wszystkich... I to nie znaczy że jeśli tego nie ma w Trójce to jest to radio dla dziadków. Chociaż nikt im nie zabroni słuchać PRIII ;-)

Właściwie to trochę inaczej to chciałem napisać ale to taki długi temat, że może jeszcze tu wrócę z uporządkowanymi myślami ... ;-)

A poza tym koleżanka nie dodała TYLKO, więc może jest szansa, że kiedyś posłucha :mrgreen:
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Już kiedyś pisałem, to trójka gra Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabath, The Animals, czy Orłów. Czyli zespoły a już na pewno piosenki o których nigdy nie słyszeli moi koledzy.
Trójki (i rocka) nauczył mnie słuchać ojciec w podstawówce. Nigdy nie byłem wielbicielem hip-hopu, dancu, itp. W trójce ma wszystko czego mi trzeba. Czyli publicystyka (wstyd może się przyznawać ale w gimnazjum i liceum słuchałem nałogowo serwisów informacyjnych, zawsze chciałem wiedzieć co się dzieję), muzyka i humor (pamiętam powtórki w piątki w dzień)
No i o ile sobie dobrze przypominam kiedyś w 3 nie było tak częstego powtarzania piosenek jak to ma miejsce obecnie. p.Piotr Baron robi to nagminnie. Grając w kółko m.in. Bombonierkę jakiś czas temu, a ostatnio "muzykę podzwrotnikową" i "hit" :? memusta...
Jednocześnie pomijając tak wspaniałe kawałki jak Humanity Scorpionsów- które w 3 było zagrane może 5 razy, podczas gdy niektóre utwory granę są co najmniej 5 razy w ciągu dnia.
Ostatnio z siostrą prowadzę "wojnę" o to co ma lecieć z głośników w kuchni czy samochodzie - Trójka czy Zetka (osobiście wolę jak już ma lecieć komercja to niech to będzie RMF - prowadzący wydaje mi się że mają większą kulturę i języka i zachowania)
A z tego co wiem to młodzież słucha także Eski no i kiedyś Biski, oraz lokalnych rozgłośni i internetowych.

Po prostu 3 to radio z klasą i na poziomie.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Yacy pisze:Nie ma hip-hopu
Hip hopu teraz to i w żadnych innych mediach nie uświadczysz. (O, właśnie, kiedyś muszę przytoczyć opinię niektórych ludzi o hiphopie vs. innych stylach, baaaaaardzo inteligentne wypowiedzi...)
dominik_fi pisze:Trójki (i rocka) nauczył mnie słuchać ojciec w podstawówce
No ja niestety nie miałem żadnych wzorców muzycznych (jeśli za takowe można uznać Annę Jantar i Krzysztofa Krawczyka, no to miałem. Ale Floydzi, Beatlesi... czarna magia niestety)
dominik_fi pisze:publicystyka (wstyd może się przyznawać ale w gimnazjum i liceum słuchałem nałogowo serwisów informacyjnych, zawsze chciałem wiedzieć co się dzieję)
O to to! Od końca podstawówki lubiłem takich rzeczy słuchać :) Nie jest to typowe dla młodszych roczników, niestety...
dominik_fi pisze:Po prostu 3 to radio z klasą i na poziomie.
Coś ty. Przcież to radio dla starych dziadków. RMF-ka jest lepsza. A tak w ogóle to najlepszy jest hip-hop, a szczególnie Hemp Gru. W utworze "Zjedz skręta" jest zawarty bardzo dydaktyczny przekaz.
;)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Trójka - radio dla starych dziadków?!

Post autor: JaceK »

prz_rulez pisze:Gdy powiedziałem mojej koleżance, że od RMF-u wolę Trójkę, powiedziała "To radio dla starych dziadków?!" (...) A co wy myslicie? Tez uwazacie, ze to radio dla starych dziadków?
Wedle wszelkich oznak dziadkiem jeszcze nie jestem w potocznym słowa tego rozumieniu. Ale dziękuję -- mnie to osobiście nie ubliża. Choć nadal tęsknię do starej, przyzwoitej Trójki!
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Ci co nie mają zbytniego pojęcia o muzyce zawsze będą mówić, że Trójka to radio dla dziadków i inne tego typu dyrdymały ;) U mnie odkąd pamiętam 'żondziła' trójka, a do bycia dziadkiem chyba jeszcze mi trochę brakuje ;)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

prz_rulez pisze:
dominik_fi pisze:Po prostu 3 to radio z klasą i na poziomie.
Coś ty. Przcież to radio dla starych dziadków. RMF-ka jest lepsza. A tak w ogóle to najlepszy jest hip-hop, a szczególnie Hemp Gru. W utworze "Zjedz skręta" jest zawarty bardzo dydaktyczny przekaz.
;)
Faktycznie pobrałem ten kawałek. I zastanawiam się jak to możliwe że ktoś takie coś wydaję. No chyba, że Liroy i podobni mu wydawcy promują takich "artystów"
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

Słucham Trójki już 25 lat!!! Dziadkiem nie jestem, zle jeśli to określenie ma pozytywny przekaz, to fajnie ... A dlaczego jest mi z tym dobrze? Bo gdy słucham innej stacji (np. w samochodzie kolegi, czy u znajomych) po pół godziny zaczyna boleć mnie głowa, od hałasu, bełkotu, szumu, kretyńskiego podlizywania się słuchaczowi luzem, itp.
TRÓJKA PO PROSTU USPOKAJA!!!!!
A najważniejsze, że jestem dumny jaki jestem, a jaki jestem to w dużej mierze zasługa tej stacji.
Są oczywiście "redaktorzy", których dokonania nie są dla mnie strawne, ale wtedy zawsze można pójść na spacer, albo posłuchać nagrań z płyt - prawda, że proste? :lol:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9776
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Trójka - radio dla starych dziadków?!

Post autor: tadzio3 »

prz_rulez pisze:Gdy powiedziałem mojej koleżance, że od RMF-u wolę Trójkę, powiedziała "To radio dla starych dziadków?!" Zabrakło mi słów w tym momencie :oops:
A Twoja koleżanka to jakaś wyrocznia? To ja powiem, że RMF FM to radio dla głupich nastolatków, co tez pewnie nie jest prawdą.
Trójka jest dla ludzi lubiących takie właśnie radio, czyli stację, którą można słuchać, a nie puszczać sobie w tle, aby cos grało.
Z reszta jest to taki szeroki temat... w sam raz na pracę magisterską.

Słucham Trójki od wielu lat. Jak miałem może 10 lat zacząłem przysłuchiwac się nie tylko liście, ale i kilku innym. I chociaż przez lata w tym radio słuchałem oprócz listy, tylko kilku innych audycji, a częsciej zetki, radia Białystok, to w końcu, kiedy moja samoświadomośc jakoś zaczęła sprawnie funkcjonować, czyli gdzies w wieku 15, 16 lat Trójka była już tylko ta jedyna stacją. I tak pozostało.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Bodeczek pisze:Słucham Trójki już 25 lat!!! Dziadkiem nie jestem, zle jeśli to określenie ma pozytywny przekaz, to fajnie ... A dlaczego jest mi z tym dobrze? Bo gdy słucham innej stacji (np. w samochodzie kolegi, czy u znajomych) po pół godziny zaczyna boleć mnie głowa, od hałasu, bełkotu, szumu, kretyńskiego podlizywania się słuchaczowi luzem, itp.
TRÓJKA PO PROSTU USPOKAJA!!!!!
A najważniejsze, że jestem dumny jaki jestem, a jaki jestem to w dużej mierze zasługa tej stacji.
Są oczywiście "redaktorzy", których dokonania nie są dla mnie strawne, ale wtedy zawsze można pójść na spacer, albo posłuchać nagrań z płyt - prawda, że proste? :lol:
100& zgodność ;-)
z tym że w pracy jestem zmuszony nie raz słuchać innych stacji. W domu i w samochodzie nie, bo bo jakiś czas temu "wyprogramowałem" inne stacje :mrgreen:. jeśli jade w sobotę rano to wtedy szukam, najczęściej, lokalnych stacji.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

nastoletni_duch pisze:Ci co nie mają zbytniego pojęcia o muzyce zawsze będą mówić, że Trójka to radio dla dziadków i inne tego typu dyrdymały
Tak... ale nawet osoby, które znam, a mają więcej oleju w głowie, twierdzą tak samo
dominik_fi pisze:zastanawiam się jak to możliwe że ktoś takie coś wydaję
Ja też. No, ale wszystkim naczelnym ćpunom się podoba...
Bodeczek pisze:A dlaczego jest mi z tym dobrze? Bo gdy słucham innej stacji (np. w samochodzie kolegi, czy u znajomych) po pół godziny zaczyna boleć mnie głowa, od hałasu, bełkotu, szumu, kretyńskiego podlizywania się słuchaczowi luzem, itp.
TRÓJKA PO PROSTU USPOKAJA!!!!!
Mi nie przeszkadza akurat luz, tylko to, że cały czas leci to samo... Żałosne.
tadzio3 pisze:A Twoja koleżanka to jakaś wyrocznia?
Takie jest zdanie większości, a przecież WIĘKSZOŚĆ MA ZAWSZE RACJĘ ;)
Yacy pisze:Myślę jednak, że Trójka jest radiem dla ludzi o pewnej dozie wrażliwości, którą buduje się przez całe życie.
Dokładnie. I mam nadzieję, że wciąż dla ludzi otwartych na eksperymenty muzyczne (troche ostatnie tygodnie na LP3 temu przeczyły, no ale...).
Ja ostatnio dostaję bęcki od innych za:
1. fascynację muzyką bałkańską
2. rózne eksperymenty w stylu "Gusły" Lao Che
Ludzie, których znam, słuchają róznej muzyki, ale w przeważającej większośći są zamknięci w swoich stylach i wszystko inne jest BE.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9776
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

prz_rulez pisze:2. rózne eksperymenty w stylu "Gusły" Lao Che
.
Nieźle. :) "Gusła" to naprawdę zeschizowana płyta. Ma jednak cos w sobie.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

A najlepsze jest to jak stacje komercyjne nabierają ludzi i wyciągają od nich kasę. Któraś z dwóch stacji komercyjnych ma jakiś konkurs z wysyłaniem sms-ów i oddzwaniają i trzeba powiedzieć stop i można niby coś wygrać.
Moja siostra w coś takiego kiedyś sie bawiła i wysyłała sms-y do czasu aż parę osób powiedziało jej o co w tym wszystkim chodzi. A chodiz o to żeby kas się kumulowała z całego dnia czy nawet kilku dni na czas największej słuchalności. Żeby w słuchaczach wyrobić takie poczucie że ktoś mógł wygrać tak wielka sumę to dlaczego "mi" ma się nie udać. I jeszcze w tym przekonaniu utwierdza słuchaczy wyrazisty głos "operatora komputera" - bo nie można ich nazwać redaktorami. Prawdziwym redaktorem jest jedynie Janusz Weiss w stacjach komercyjnych.
bartekp
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 25, 2006 4:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bartekp »

Bodeczek pisze:Słucham Trójki już 25 lat!!! Dziadkiem nie jestem, zle jeśli to określenie ma pozytywny przekaz, to fajnie ... A dlaczego jest mi z tym dobrze? Bo gdy słucham innej stacji (np. w samochodzie kolegi, czy u znajomych) po pół godziny zaczyna boleć mnie głowa, od hałasu, bełkotu, szumu, kretyńskiego podlizywania się słuchaczowi luzem, itp.
TRÓJKA PO PROSTU USPOKAJA!!!!!
A najważniejsze, że jestem dumny jaki jestem, a jaki jestem to w dużej mierze zasługa tej stacji.
Są oczywiście "redaktorzy", których dokonania nie są dla mnie strawne, ale wtedy zawsze można pójść na spacer, albo posłuchać nagrań z płyt - prawda, że proste? :lol:
Bodeczek, 100% racji, podpisuję się obiema łapkami
wot i tyle, no i gdzie indziej można usłyszeć reportaże ?
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

no i gdzie indziej można usłyszeć reportaże ?
Reportaże to dopiero są dla starych dziadków, samo nudne ględzenie i pie****enie o niczym.

Aj, komercha rządzi światem.... :cry:
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Post autor: szakal35 »

Prz, ale mam nadzieje, ze Ty zostajesz z nami- dziadkami? :lol:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

szakal35 pisze:Prz, ale mam nadzieje, ze Ty zostajesz z nami- dziadkami? :lol:
Krążę po różnych planetach, ale obiecuje często odwiedzać planetę Lp3 :)
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Post autor: szakal35 »

prz_rulez pisze: Krążę po różnych planetach, ale obiecuje często odwiedzać planetę Lp3 :)
Jak najczesciej! :)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

szakal35 pisze:
prz_rulez pisze:Krążę po różnych planetach, ale obiecuje często odwiedzać planetę Lp3 :)
Jak najczesciej! :)
Przynajmniej nie ma tu efektu cieplarnianego i zabójczego promieniowania kosmicznego :P
Mr. Dark
Posty: 1493
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:18 pm
Lokalizacja: z ciemności

Post autor: Mr. Dark »

Określenie "dla starych dziadków", bardziej pasowałoby do Jedynki, a nie Trójki. Może koleżanka jednego z forowiczów się pomyliła? Dobrze, że jest w Polsce ogólnodostępna stacja, która jest ostoją od sieczki, jakiej pełno w konkurencyjnych rozgłośniach. Cenię sobie w Trójce to, że ocala wartości, jakich pierwotnie broniło radio, czyli, stwarzanie "teatru wyobraźni", szacunek dla słuchacza, dbanie o poziom artystyczny itd.

PS. Może to pasowałby bardziej na osobny temat, ale zadam to pytanie: Co kryje się za pojęciem: "stara, dobra Trójka"?
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

W jedynce też są bardzo ciekawe audycje, a przede wszystkim świetne reportaże. Żal mi tylko Rockowej Listy Przebojów... :cry:
Co kryje się za pojęciem: "stara, dobra Trójka"?
Ciężko mi powiedzieć, bo Trójki słucham dopiero od początku '99 i nie mam tych wszystkich wspomnień z lat 80-tych i poczatku lat 90-tych. Według mnie dobra Trójka powinna być radiem prezentującym i promującym bardzo różne gatunki muzyczne, z większa odwagą i konsekwencją niż to się dzieje teraz. Co do "sfery mówionej" w Trójce nie mam większych zastrzeżeń.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

Bardzo różne gatunki muzyczne. to znaczy jakie?
Od zwyklej łupaniny , to szlag człowieka może trafić :wink:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Myślę, że powinna być w Trójce godzinna audycja z Rihannami i innymi ;-) Np. o 13 w sobotę. Ale myślałem głównie o szerszym promowaniu muzyki eksperymentalnej, a nie takiej, która pasuje do playlisty :?
ODPOWIEDZ