Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: santosz »

Neo01 pisze: czw cze 24, 2021 10:14 am
Miszon pisze: czw cze 24, 2021 9:50 am Jeśli typujemy remis, należy wskazać zwycięzcę po dogrywce lub karnych?
Tak, dokładnie. Z tym, że tylko podajemy wtedy zwycięzcę, nie istotne w jaki sposób.
Za wskazanie awansującego/zwycięzcy jest jakiś dodatkowy punkt czy jak?
Albo po prostu nie typujemy remisów? jeśli wytypuję 2:1 a mecz zakończy się 1:1 po 90 minutach, to moje 2:1 będzie brane pod uwagę tylko wtedy, gdy wskażę że po dogrywce czy bez różnicy?
A nie można by tego obejść? Ja bym sugerował żeby to uprościć i typować jednak wyniki tradycyjnie, tak jak w zakładach bukmacherskich, czyli po regulaminowych 90 minutach, bo przecież tyle trwa mecz piłkarski. Dogrywki i karne to już inna sprawa.
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: santosz »

TStudent pisze: śr cze 23, 2021 9:27 pm Widzę Naszych w roli czarnego konia Mundialu '22
Raczej czarnej szkapy, o ile uda się tam w ogóle awansować, bo wiadomo, że o to znacznie trudniej niż na Euro.
Moim zdaniem znacznie lepiej zagrali z Hiszpanią, tam sporo krwi napsuli rywalom, tak że im się odechciewało. Wczoraj były to w przeważającej mierze, tradycyjne polskie wrzutki na aferę. Raz się udało i kto wie, może i to jest jakaś metoda, tylko że 80 procent tych wrzutek było niedokładnych, za długie, za krótkie, bo i wykonawcy tych wrzutek nie stanęli na wysokości zadania. Na pierwszy rzut oka wszyscy gracze byli wczoraj usposobieni bardzo ofensywnie, ale ponieważ brakuje im jakości indywidualnej, po raz kolejny nie przełożyło się to na wynik drużyny. A Szwedzi zagrali wczoraj bardzo przeciętnie według mnie.
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

santosz pisze: czw cze 24, 2021 12:56 pm Ja bym sugerował żeby to uprościć i typować jednak wyniki tradycyjnie, tak jak w zakładach bukmacherskich, czyli po regulaminowych 90 minutach, bo przecież tyle trwa mecz piłkarski. Dogrywki i karne to już inna sprawa.
Ale drogi santoszu tak to robimy, typujemy np. remis i wskazujemy zwycięzcę, nieważne czy po dogrywce czy karnych.
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

santosz pisze: czw cze 24, 2021 1:12 pm Raczej czarnej szkapy, o ile uda się tam w ogóle awansować, bo wiadomo, że o to znacznie trudniej niż na Euro.
Moim zdaniem znacznie lepiej zagrali z Hiszpanią, tam sporo krwi napsuli rywalom, tak że im się odechciewało. Wczoraj były to w przeważającej mierze, tradycyjne polskie wrzutki na aferę. Raz się udało i kto wie, może i to jest jakaś metoda, tylko że 80 procent tych wrzutek było niedokładnych, za długie, za krótkie, bo i wykonawcy tych wrzutek nie stanęli na wysokości zadania. Na pierwszy rzut oka wszyscy gracze byli wczoraj usposobieni bardzo ofensywnie, ale ponieważ brakuje im jakości indywidualnej, po raz kolejny nie przełożyło się to na wynik drużyny. A Szwedzi zagrali wczoraj bardzo przeciętnie według mnie.
Ta szkapa, na razie w eliminacjach jest faktycznie szkapą. Też uważam, że zagralismy z Hiszpanią lepiej a to z tego powodu, że taktyka defensywna nasuwała się sama, gdyż tylko jakiś niezrównoważony szaman mógł Hiszpanów atakować. Co do wrzutek, to jak mogły być dokładne jak Szwedzi jak jeden to chłopy ze wzrostem i nawet jak brakuje im skoczności to i tak takie pojedynki wygrywają. Nie mieliśmy sposobu by pograć szybką piłką, raz Szwedzi poczuli się za pewnie to szybkie podanie z głebi pola skończyło się golem. Jak już Szwedzi troszkę podeszli pod nasze pole karne, a My mieliśmy mozliwość skontrowania to zamiast przyśpieszyć to My zwalnialiśmy dając mozliwość powrotu. Tak jakość indywidualna ma znaczeniu przy tworzeniu ataku pozycyjnego, zgadzam się My jej wszyscy nie mamy. Z ostatnim zdaniem zgadzam się również w 100% ten mecz był jednym z najsłabszych na tych mistrzostwach, bo grały dwie bardzo przeciętne drużyny.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Jednym zawodnikiem nie można grać na turnieju.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

santosz pisze: czw cze 24, 2021 1:12 pm
TStudent pisze: śr cze 23, 2021 9:27 pm Widzę Naszych w roli czarnego konia Mundialu '22
Raczej czarnej szkapy, o ile uda się tam w ogóle awansować,
po meczach wiosennych oraz po porównaniu gry Węgier i Polski na tych ME, mała na to szansa.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Francja/Szwajcaria 3:1
Chorwacja/Hiszpania 3:2
Belgia/Portugalia 3:3 Belgia
Włochy/Austria 4:0
Niderlandy/Czechy 2:2 Niderlandy
Walia/Dania 1:4
Szwecja/Ukraina 3:0
Anglia/Niemcy 2:2 Anglia
półfinały:
Francja, Belgia, Dania, Szwecja
mistrz:
Portugalia
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Miszon pisze: czw cze 24, 2021 2:41 pm Jednym zawodnikiem nie można grać na turnieju.
Ale można drużyną, taką jaką zobaczyliśmy w dwóch ostatnich meczach. Swoją drogą, ciekawy jestem, co by wszyscy mówili, jakby dopisało nam trochę szczęścia i z nienajlepszą rzeczywiście drużyną Szwecji jednak to my strzelilibyśmy tego trzeciego gola (niekoniecznie w końcówce).
Myślę, że na końcowy wynik po tych 3 meczach złożyło się kilka czynników: psychika i "związane nogi" w 1. połowie meczu ze Słowacją, nieustabilizowana linia obrony i w związku z tym popełnianie dość prostych błędów, które na tym poziomie nie przystoją (Bereszyński nie na swojej pozycji), brak pomysłu taktycznego po tym jak początkowy plan na grę nie wypalił (początek ze Szwecją), brak ogrania kilku podstawowych zawodników w meczach na najwyższym poziomie, którzy raz to grali swoje życiówki, innym razem kompletnie zawodzili (Joźwiak) i na koniec jednak trochę brak szczęścia, choć podobno szczęście sprzyja lepszym.
Tak to widzę z grubsza. Wiadomo, że wszystko co złe zaczęło się od Słowacji i od tej nieszczęsnej kartki, wszystko co potem robiliśmy było już tylko ratowaniem sytuacji - raz poszło dobrze, raz tak sobie i to nie wystarczyło.
Zatem nie wieszałbym psów na tej reprezentacji (tym razem). Choć jest wielka złość, bo naprawdę mogło to się inaczej wszystko potoczyć. Błędy generalnie były, ale bardziej widzę to jako bardzo niefortunny zbieg okoliczności niż to, że zostały dokonane złe wybory, podczas gdy mogły być jakieś zupełnie inne (choć rotowania składem do meczu z Hiszpanią na pewno mogło być mniej).
Jak napisałem w innym miejscu, jesteśmy trochę specjalistami od podkładania sobie samym nogi - zrobiliśmy to znów na początku turnieju i okazało się, że nie bardzo mamy możliwości, żeby to odwrócić. Szkoda, trudno, żyjemy dalej, chociaż na pewno wielki zawód u mnie pozostaje...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Kajman, jak podajesz remis, podaj wówczas zwycięzcę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze: czw cze 24, 2021 4:42 pm Swoją drogą, ciekawy jestem, co by wszyscy mówili, jakby dopisało nam trochę szczęścia i z nienajlepszą rzeczywiście drużyną Szwecji jednak to my strzelilibyśmy tego trzeciego gola (niekoniecznie w końcówce).
Ja bym powiedział, że niepotrzebnie przedłużalibyśmy sobie złudzenia, że mamy dobrą drużynę. Bo takiej nie mamy...
W moim odczuciu podstawowe błędy to brak powołania Grosickiego, (no i szkoda, że już nie gra w reprezentacji Błaszczykowski), nieporozumienie totalne z wystawianiem do pierwszego składu Bereszyńskiego i Jóźwiaka. No i Krycha... Niczego sensownego nie pokazał. Nawet nie biorąc pod uwagę czerwonej kartki.
Psów na nich nie wieszam, ale generalnie skład z w/w jest do d**y.
Po tym, co pokazali w meczu z Hiszpanią, po cichu liczyłem na scenariusz sprzed 39 lat (właśnie w Hiszpanii :wink: ). Tam po dwóch meczach też byliśmy pod ścianą (pomimo dwóch remisów) i fenomenalne 5:1 z Peru otworzyło nam drogę do medalu...
Ale... nic dwa razy się nie zdarza :mrgreen:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Po prostu jesteśmy za słabi na taki sposób grania, jakiego próbujemy. Nie zgodzę się że w 2 ostatnich meczach mieliśmy drużynę. Mieliśmy przeciwnika w kryzysie oraz przeciwnika grającego na 80% możliwości.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Neo01 pisze: czw cze 24, 2021 4:46 pm Kajman, jak podajesz remis, podaj wówczas zwycięzcę.
Przecież podałem. Trzy remisy, trzech zwycięzców.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

A, sorry, format mnie zmylił.

Błaszczykowski w reprezentacji? Nie żyjmy przeszłością. Grosik sam się załatwił, w tym roku praktycznie nie grał. Zawodnik bez formy miałby być lekarstwem? Nie sądzę. Inna sprawa, że nie mamy typowych wahadłowych (poza Rybusem, który w niezrozumiały dla mnie sposób po Słowacji, gdzie akurat zagrał stosunkowo dobrze, zniknął z wyborów Sousy), więc z tym systemem, który graliśmy będziemy mieć problemy...
A Hiszpania w jakim jest kryzysie pokazała ze Słowacją. Jak już pisałem, na pewno nie błyszczą, ale też w dużej mierze nie daliśmy im pograć, jak sam przyznał trener Enrique. Szwecja myślę, że grała na stówę, natomiast gra w tym upale pod koniec meczu dała swoje i bardzo szkoda, że tego do końca nie wykorzystaliśmy.
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: TStudent »

konwicki1980 pisze: śr cze 23, 2021 11:32 pmLiczę czasem, że napiszesz coś sensownego, ale raczej rzadko to się zdarza.
Pewnie że bez odbioru, bo żeś mnie totalnie załamał ;) I tyle mam do powiedzenia.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: gioconda2 »

kajman pisze: czw cze 24, 2021 4:36 pm
półfinały:
Francja, Belgia, Dania, Szwecja
mistrz:
Portugalia
Dziwne typy :roll: Mistrzem ma być drużyna, która nie weźmie udziału w półfinałach :know: ?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Przecież Hiszpanie się odblokowali dopiero po dwóch prezentach od Słowaków.
Niewykluczone, że ten mecz zakończył zresztą ich kryzys, że go przełamał.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

No ale chyba w meczu zawsze grają dwie drużyny? Kryzys to mają od dłuższego czasu, ale to są wciąż Hiszpanie, mimo problemów tak naprawdę zawsze groźni, jeśli się ich "nie przypilnuje". My jednak dość mocno ich zneutralizowaliśmy, co, jak mówię, podkreśla ich trener.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

gioconda2 pisze: czw cze 24, 2021 7:32 pm Mistrzem ma być drużyna, która nie weźmie udziału w półfinałach :know: ?
Dla mnie Belgia i Portugalia to faworyci, którym niestety dane się było spotkać za wcześnie. W tym konkretnym meczu minimalnie więcej szans daję Belgii, ale z kolei jej mniej szans w walce o mistrzostwo. Ale jeżeli Portugalia wygra to nie sądzę, żeby ktoś ją zatrzymał.
I chyba formalnie mogę tak typować. Zakazu chyba nie ma.
Kuba1201
Posty: 2072
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Kuba1201 »

Walia - Dania 0:2
Włochy - Austria 3:0
Holandia - Czechy 2:0
Belgia - Portugalia 2:2 Belgia
Chorwacja - Hiszpania 1:1 Chorwacja
Francja - Szwajcaria 2:0
Anglia - Niemcy 2:1
Szwecja - Ukraina 1:2

Półfinaliści: Francja, Włochy, Holandia, Anglia

Mistrz Europy: Anglia
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: TStudent »

Walia - Dania 0:1
Włochy - Austria 3:1
Holandia - Czechy 3:0
Belgia - Portugalia 0:0 (Belgia)
Chorwacja - Hiszpania 2:4
Francja - Szwajcaria 2:0
Anglia - Niemcy 1:1 Niemcy
Szwecja - Ukraina 3:0

Pierwsza czwórka i to w takiej kolejności:
1. Włochy
2. Niemcy


3. Hiszpania
4. Holandia


Zatem
Hiszpania - Włochy
Niemcy - Holandia

to pary półfinalistów.
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: lady »

TStudent, obyś był "dobrym prorokiem" :wink:
Tradycyjnie po porażce Polski, zostają mi Włosi do kibicowania :lol:
Awatar użytkownika
albarn
Posty: 4147
Rejestracja: śr sie 12, 2009 10:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosna 2007
Lokalizacja: Kruszwica
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: albarn »

Walia - Dania 0:0 (Dania)
Włochy - Austria 3:0
Holandia - Czechy 3:2
Belgia - Portugalia 2:2 (Portugalia)
Chorwacja - Hiszpania 0:0 (Chorwacja)
Francja - Szwajcaria 3:0
Anglia - Niemcy 1:2
Szwecja - Ukraina 2:1

Półfinaliści: Włochy, Francja, Niemcy, Dania

Mistrz Europy: Włochy
Awatar użytkownika
albarn
Posty: 4147
Rejestracja: śr sie 12, 2009 10:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosna 2007
Lokalizacja: Kruszwica
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: albarn »

kajman pisze: czw cze 24, 2021 10:02 pmDla mnie Belgia i Portugalia to faworyci, którym niestety dane się było spotkać za wcześnie. W tym konkretnym meczu minimalnie więcej szans daję Belgii, ale z kolei jej mniej szans w walce o mistrzostwo. Ale jeżeli Portugalia wygra to nie sądzę, żeby ktoś ją zatrzymał.
I chyba formalnie mogę tak typować. Zakazu chyba nie ma.
Ja tam rozumiem tę logikę.
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: piotreklp3 »

Walia - Dania 0:2
Włochy - Austria 2:0
Holandia - Czechy 2:0
Belgia - Portugalia 1:1 (Belgia)
Chorwacja - Hiszpania 2:1
Francja - Szwajcaria 2:0
Anglia - Niemcy 1:2
Szwecja - Ukraina 1:1 (Ukraina)

Półfinaliści: Włochy, Francja, Niemcy, Holandia
Mistrz: Włochy
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Yacy »

Walia - Dania 0:2
Włochy - Austria 2:1
Holandia - Czechy 1:0
Belgia - Portugalia 1:2
Chorwacja - Hiszpania 0:1
Francja - Szwajcaria 3:1
Anglia - Niemcy 0:1
Szwecja - Ukraina 2:0

półfinaliści: Francja, Włochy, Holandia, Niemcy
MŚ: Włochy
ODPOWIEDZ