Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: santosz »

santosz pisze: ndz lip 11, 2021 7:54 pm Niemcy, Hiszpania, Francja, Związek Radziecki, Włochy, Czechosłowacja, Portugalia, Holandia, Dania, Grecja i chyba w końcu Anglia poszerzy dziś listę triumfatorów Euro :)
No i dupa.
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1762
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Kruklanki »

>>> Finał <<<
Włochy 1 : 1 Anglia
Włochy 3 : 2 Anglia
- Rzuty karne
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Ostateczne wyniki.
1. 84 temik3
2. 83 TStudent
3. 79 Arkano
4. 78 albarn
4. 78 AlekOb
6. 76 Miszon
7. 74 Neo01
8. 69 ku3a
9. 68 piotrklp3
10. 66 Yacy
10. 66 gioconda2
12. 63 krzychu1978
13. 62 Aro
14. 60 santosz
14. 60 Kuba1201
14. 60 TomeKK
17. 59 John1994
18. 58 stavanger
19. 57 kacper94
20. 39 kajman
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: santosz »

:shock: z 8. na 14.? aj Jezusmaria (jak by powiedział Dariusz Szpakowski), chyba wszyscy oprócz mnie obstawili Włochów jako mistrzów
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: gioconda2 »

Gratuluję zwycięzcom, czyli tym, którzy uplasowali się na miejscach 1-4.
AlekOb, TStudent i albarn stale byli wysoko, Arkano wystrzelił później z odległej pozycji na szczyt. a temik3 jako jedyny prawidłowo postawił na króla strzelców.
Moje miejsce 10 w pełni mnie satysfakcjonuje, bo uplasowałam się w połowie stawki, a miałam walczyć o ostatnie miejsce.

Santoszu - było jeszcze kilku stawiających na Anglię. Nie byłeś w tym sam.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: santosz »

gioconda2 pisze: pn lip 12, 2021 10:52 am Santoszu - było jeszcze kilku stawiających na Anglię. Nie byłeś w tym sam.
Anglików dopiero w finale :) Ale jako mistrzów obstawiałem Francuzów. I wciąż uważam, że wygrali by to w cuglach, gdyby nie frajerska końcówka ze Szwajcarami.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: gioconda2 »

santosz pisze: pn lip 12, 2021 10:57 am Ale jako mistrzów obstawiałem Francuzów.
Tyle, że mieliby za dużo tytułów "pod rząd". A ciekawiej jest jak "fortuna kołem się toczy" i na każdym turnieju wygrywa inna drużyna. Nie jestem fanką żadnej drużyny, Włochy wyszły mi z "laickiej" logiki :lol: , bo za dużo to nie wiem na temat piłki :know: . Mam może 5% wiedzy naszych zwycięskich tuzów :wink: .
John1994
Posty: 1300
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: John1994 »

Gratuluję zwycięzcy i tym którzy po fazie grupowej wskazali na Włochów jako mistrzów.

Dziękuję wszystkim za sympatyczną rywalizację jak też za ciekawą dyskusję, której przedmiotem był występ reprezentacji Polski na Euro. Jakby nie patrzeć, najwięcej ugrał dla siebie Lewandowski - trzy gole to bardzo dobry rezultat. W tym roku "Lewy" strzelił więcej niż na trzech pozostałych imprezach mistrzowskich razem wziętych.

Wczorajszy finał długimi momentami usypiający, cały turniej na pewno piłkarsko lepszy i bardziej emocjonujący niż poprzednie Euro. Choć tym razem nie było aż tak wielkich emocji związanych z biało-czerwonymi. Jeśli chodzi o wielkie turnieje piłkarskie z obecnego millenium to w moim prywatnym rankingu dalej numerem 1 pozostanie przepiękny brazylijski World Cup 2014.

Jeśli dożyję to za rok z małym dodatkiem zapisuję się na kolejną zabawę w piłkarskiego "znawcę" przy okazji przyszłorocznych finałów MŚ Katar 2022.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: krzychu78 »

gratulacje dla zwycięzcy no i podziękowania dla Kajmana za podliczenie tego wszystkiego :)

John1994 pisze: pn lip 12, 2021 11:54 am Jeśli dożyję to za rok z małym dodatkiem zapisuję się na kolejną zabawę w piłkarskiego "znawcę" przy okazji przyszłorocznych finałów MŚ Katar 2022.
w sumie za niedługo start IO to może też jakiś znawca :know: choć generalnie to by było cięższe do ogarnięcia niż Euro
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Ale co byś typował w IO? Liczbę i jakość medali dla poszczególnych reprezentacji?


Dzięki za zabawę, niestety było przez dłuższy moment blisko podium (nawet przez chwilę miejsce drugie), mogło być miejsce 4, ale ostatecznie gol Włochów mnie pogrążył i spadłem na 6.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Aż musiałem sprawdzić. Gol dla Włochów dał Ci szóste miejsce, bo zamiast pięciu punktów za dokładny wynik dostałeś dziesięć za trafienie mistrza.
John1994
Posty: 1300
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: John1994 »

Krzychowi chodziło chyba o sam piłkarski turniej na IO. Meczów mniej niż na Euro/MŚ, bo 16 zespołów (cztery grupy). W sumie 32 mecze. 24 grupowe + 8 w fazie pucharowej. Tak wygląda męski turniej, bo piłka nożna kobiet ma inny format, podobny do tego w jakim do niedawna rozgrywano Copa America - 12 zespołów (3 grupy po 4 drużyny), z czego do 1/4 przechodzą zespoły z 1 i 2 miejsc oraz dwie najlepsze ekipy z trzecich lokat (decyduje, jak w przypadku Euro mała tabela 3. miejsc)

Może by tak... "siatkarski" znawca ? Podobnie jak w typowaniu piłkarskim 1 punkt za wskazanie zwycięzcy zaś 3 punkty za dokładny wynik meczu (3:0, 3:1, 3:2, względnie 0:3, 1:3 lub 2:3). Typowanie całej kolejki do rozpoczęcia pierwszego meczu w danej serii gier.

W siatkówce jest nieco inny system, bo dwie sześciozespołowe grupy ---> cztery najlepsze przechodzą do ćwierćfinałów. Taki format ma zarówno turniej kobiet jak i mężczyzn.

Trzeba by nieco zmodyfikować zasady typowania półfinalistów - skoro na MŚ/Euro trzeba było wytypować najlepszą czwórkę po fazie grupowej (tzn gdy zostało 16 z 24/względnie 32 zespołów), to w przypadku olimpijskiego turnieju w siatkówce, gdzie już na starcie jest 12 ekip wprowadziłbym zasadę typowania półfinalistów i mistrza jeszcze przed fazą grupową. Trafne wskazanie półfinalisty - 5 punktów, a prawidłowe typowanie mistrza za punktów 10.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

Miszon pisze: pn lip 12, 2021 5:12 pm Ale co byś typował w IO? Liczbę i jakość medali dla poszczególnych reprezentacji?
O w IO jest tyle konkurencji, że można typować do bólu. Kiedyś w Przeglądzie Sportowym był taki Znawca, gdzie typowano pierwsze trójki konkurencji, czy to indywidualnie czy drużynowo. Pewnie i tu dało by się to zrobić tylko kto by był w stanie ogarnąć faworytów do tych miejsc np. z konkurencji o których nie tyle człowiek nie ma pojęcia a całkowicie nie zna choćby zawodnika.

Dziękuję za sportową rywalizację w typerze Wszystkim uczestnikom. Prowadzącym dziękuję za podliczenia wynikowe.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: krzychu78 »

Miszon pisze: pn lip 12, 2021 5:12 pm Ale co byś typował w IO? Liczbę i jakość medali dla poszczególnych reprezentacji?
no to mogłoby być np w głownym typowaniu : ile medali Polska zdobędzie, kraj zwycięzca klasyfikacji medalowej itp, codziennie można by wybierać kilka powiedzmy 3-4 konkurencji finałowych z danego dnia i typować jakie państwa w nich zdobędą medale, no ale to byłby taki znawca dla znawców ;)
John1994 pisze: pn lip 12, 2021 6:39 pm Krzychowi chodziło chyba o sam piłkarski turniej na IO
nie :) jak dla mnie piłkę nożna mężczyzn powinni wycofać z IO, jedyna dyscyplina sportu gdzie najlepsi na świecie nie mogą brać udziału
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Jeszcze z boksem jest podobnie. A futbol kobiet też byś wycofał? A niech sobie grają młodzi, co Ci szkodzi ;)

Dzięki za zabawę. Trochę bolesny ten sapdek z podium na 7., ale cóż, życie... Gratulacje dla temika.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Neo01 pisze: pn lip 12, 2021 10:19 pm Jeszcze z boksem jest podobnie.
Box w ogóle bym wycofał i to nie tylko z igrzysk.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: TStudent »

krzychu78 pisze: pn lip 12, 2021 6:52 pmnie :) jak dla mnie piłkę nożna mężczyzn powinni wycofać z IO, jedyna dyscyplina sportu gdzie najlepsi na świecie nie mogą brać udziału
W sumie tak, ale trzeba mieć na uwadze, że na IO piłkarze są inną, jeśli dobrze pamiętam młodszą kadrą (bodajże U-23?)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: neon.ka »

kajman pisze: pn lip 12, 2021 10:23 pm Box w ogóle bym wycofał i to nie tylko z igrzysk.
+1 (a w zasadzie +1000000)
Straszne, że coś takiego funkcjonuje. Ale jeszcze straszniejsze, że są amatorzy na oglądanie tego...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Nie lubię boksu, ale doceniam jego wychowawczą rolę. Niejeden bokser mówił, że gdyby nie sport który uprawia, to by już pewnie nie żył, albo siedział w więzieniu. Zatem warto spojrzeć na niego od tej strony (I to nie jest tylko sport dla nizin społecznych, jakim długo była, a w wielu krajach nadal jest, piłka nożna - przypominam że w prestiżowych angielskich szkołach w XIX wieku wprowadzono zajęcia z boksu).

Bardziej mnie martwi wypieranie boksu przez różnego rodzaju ordynarne bijatyki pod szyldem MMA i im podobnych - doszło nawet do tego, że jakiś mistrz tego typu sportów był w zeszłym roku w czołówce plebiscytu na 10 najlepszych polskich sportowców (co jest kolejnym kamyczkiem do tematu upadku "Przeglądu Sportowego", ale to już inna historia).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Miszon pisze: wt lip 13, 2021 1:26 am Bardziej mnie martwi wypieranie boksu przez różnego rodzaju ordynarne bijatyki pod szyldem MMA i im podobnych
Mnie martwi w ogóle powodzenie wszelkich bijatyk w tym także karate i mu podobnych.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: krzychu78 »

Neo01 pisze: pn lip 12, 2021 10:19 pm Jeszcze z boksem jest podobnie.
jak się nie mylę to od igrzysk w Rio zawodowi bokserzy mogą startować na IO
Neo01 pisze: pn lip 12, 2021 10:19 pm A futbol kobiet też byś wycofał?
nie :) gdyż nie ma tam żadnych ograniczeń
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

krzychu78 pisze: wt lip 13, 2021 9:24 am
Neo01 pisze: pn lip 12, 2021 10:19 pm Jeszcze z boksem jest podobnie.
jak się nie mylę to od igrzysk w Rio zawodowi bokserzy mogą startować na IO
ALe czy jakiś wystartował?

Piłka nożna na IO jest jeszcze cały czas przeżytkiem czasów zimnej wojny, kiedy na IO mogli startować tylko amatorzy. Ma podobny status jak wtedy np. kolarstwo - najlepsi nie mogą wystąpić na igrzyskach. Dlatego też tytuł olimpijski w piłce nożnej niewiele znaczy. Światowe władze nie miały pomysłu co z tym zrobić: z jednej strony dziwnie byłoby ją całkowicie usunąć z igrzysk: wszak jest to jeden z najpopularniejszych sportów, z drugiej wrzucanie imprezy dublującej się z MŚ (szczególny kłopot jest tutaj z nakładaniem się eliminacji oraz ME czy innych kontynentalnych) w i tak przeładowany kalendarz byłoby głupim posunięciem.
Z tego samego powodu (niemożność występowania zawodowców na IO) przez 100 lat na igrzyskach nie było golfa i (nieco krócej) tenisa - tam przepaść między amatorami a zawodowcami jest jeszcze większa niż była w kolarstwie czy piłce nożnej, dlatego pozostawianie golfa na IO nie miało kompletnie sensu. Koszykówka i boks też były upośledzone, chociaż tam tytuł olimpijski znaczył jednak więcej niż w kolarstwie czy piłce nożnej.
Choć trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o tenisa, to był czas kiedy na turniejach wielkoszlemowych nie mogli występować zawodowcy i np. Rod Laver może miałby więcej pełnych Wielkich Szlemów (4 wygrane w roku) niż 2, ale między tymi dwoma nie mógł po prostu startować.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: santosz »

kajman pisze: wt lip 13, 2021 7:36 am
Miszon pisze: wt lip 13, 2021 1:26 am Bardziej mnie martwi wypieranie boksu przez różnego rodzaju ordynarne bijatyki pod szyldem MMA i im podobnych
Mnie martwi w ogóle powodzenie wszelkich bijatyk w tym także karate i mu podobnych.
Oj tam, oj tam :) pamiętajmy, że u podstawy wszelkich "bijatyk" (zwłaszcza tych z dalekiego wschodu) zawsze leżała pewna filozofia, techniki medytacji i dopiero na końcu sama walka służąca do samoobrony w czasach, gdy trzeba było umieć się obronić, by nie zginąć
w boksie jest podobnie w tym sensie, że trzeba być w pierwszej kolejności świetnym gimnastykiem z doskonałą kondycją, a okładanie się pięściami jest jedynie jednym z elementów tego pięknego sportu
i rzeczywiście, bijatyki profesjonalistów MMA w klatkach nigdy mnie nie kręciły
A im mniej stuprocentowych profesjonalistów na Igrzyskach tym lepiej, Igrzyska powinny się skupiać zwłaszcza na młodych talentach, których wyczyny więcej powiedzą o stanie sportu danego kraju, niż występy w pełni profesjonalnych cyborgów, którzy wszyscy są na takim samym poziomie
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

santosz pisze: wt lip 13, 2021 11:58 am A im mniej stuprocentowych profesjonalistów na Igrzyskach tym lepiej, Igrzyska powinny się skupiać zwłaszcza na młodych talentach, których wyczyny więcej powiedzą o stanie sportu danego kraju, niż występy w pełni profesjonalnych cyborgów, którzy wszyscy są na takim samym poziomie
W takim razie polska ekipa powinna prawie cała zostać w domu - większość naszych sportowców jest zawodowcami. Jeśli nie w teorii (nie mają zawodowych kontraktów w klubach), to w praktyce - żyją ze stypendiów i honorariów, nie wykonują innej pracy zawodowej poza sportem.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: krzychu78 »

Miszon pisze: wt lip 13, 2021 11:44 am
ALe czy jakiś wystartował?
Gdyby igrzyska w Tokio odbyły się zgodnie z planem to całkiem możliwe, że wystartował by na nich Mateusz Masternak, jak się nie mylę to wygrane dwie walki dzieliły go od awansu, z powodu pandemii kwalifikacje przerwano, on później wrócił na zawodowy ring

Jedna kwestia do przeciwników sportów walki nikt nikogo na siłę nie zmusza do wejścia na ring czy do do oktagonu
ODPOWIEDZ