Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Takie pytanie mi się nasunęło, dlaczego twierdzisz, że Brzęczek nie przegrałby z Anglią? Za Brzęczka, bądźmy uczciwi, poza pierwszą połową pierwszego meczu z Włochami graliśmy bardzo przeciętnie, a często słabo. Jeśli to miał być trener na remedium po Nawałce, to ja bardzo dziękuję. Kraj z taką historią i takimi zawodnikami na to nie zasługuje.
Nie żałuję, że jest Sousa, żałuję że był Brzęczek i że zmarnowaliśmy kawał czasu (choć Sousę jest za co krytykować, ale też z pewnością mogło to wszystko inaczej wyglądać, gdyby przyszedł wcześniej).
Oczywiście, że to była wczoraj kwestia taktyki i przygotowania się na przeciwnika: tyle że my musieliśmy prowadzić grę, a przeciwnicy świetnie się na to przygotowali, a my nie znaleźliśmy w dużej mierze na to sposobu. Pytanie: dlaczego (stres, przemotywowanie, brak umiejętności czysto piłkarskich, brak zgrania)?
temik3
Posty: 17402
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

Neo01 pisze: wt cze 15, 2021 5:39 pm Takie pytanie mi się nasunęło, dlaczego twierdzisz, że Brzęczek nie przegrałby z Anglią? Za Brzęczka, bądźmy uczciwi, poza pierwszą połową pierwszego meczu z Włochami graliśmy bardzo przeciętnie, a często słabo. Jeśli to miał być trener na remedium po Nawałce, to ja bardzo dziękuję. Kraj z taką historią i takimi zawodnikami na to nie zasługuje.
Nie żałuję, że jest Sousa, żałuję że był Brzęczek i że zmarnowaliśmy kawał czasu (choć Sousę jest za co krytykować, ale też z pewnością mogło to wszystko inaczej wyglądać, gdyby przyszedł wcześniej).
Oczywiście, że to była wczoraj kwestia taktyki i przygotowania się na przeciwnika: tyle że my musieliśmy prowadzić grę, a przeciwnicy świetnie się na to przygotowali, a my nie znaleźliśmy w dużej mierze na to sposobu. Pytanie: dlaczego (stres, przemotywowanie, brak umiejętności czysto piłkarskich, brak zgrania)?
Wszystko zawarłem w poprzednim wpisie.
Ale dobra, taktyka Brzęczka po meczu z Włochami i tej niby dobrej połowie poszła w defensywę bo stwierdził bardzo słusznie, że w ataku pozycyjnym to My nic nie wskóramy a będziemy dostawać bęcki (tak jak teraz). Graliśmy słabo za Brzęczka? Za Brzęczka były jako takie wyniki. Grając z Anglią za Brzęczka nie stracilibyśmy takich bramek jak straciliśmy, to nie były akcje Anglii a wielbłądy Polaków, zresztą nikt mi nie powie, że Sousa miał mało czasu, owszem miał mało czasu do meczu z Anglią (choć już wtedy powinien wyciągnąć wnioski ze straconych bramek z Węgrami). ale już do meczu ze Słowacją miał mnóstwo czasu by taktycznie ustawić zespół, a On nawet nie zadał sobie trudu by dowiedzieć się w jaki sposób Słowacy strzelają gole. Patrz drugi gol Jóźwiak kryje najskuteczniejszego gracza rywala, to Twoim zdaniem jest dobra taktyka? Sam piszesz o kwestii taktyki, że była ważna, to gdzie ją mieliśmy? Uważasz, że to My mieliśmy prowadzić grę i robić to bez taktyki? I jeszcze bez niej wygrać mecz? Widziałeś asekurację Szwedów w meczu z Hiszpanią? Gdyby Szwedzi się tak asekurowali w defensywie jak my ze Słowacją to pewnie dziś w Szwecji byłby lincz na trenerze. Tam doskonale zdają sobie sprawę z siły Hiszpanów i z siły swej drużyny i dziś cieszą się, że trener zastosował super taktykę która wypaliła. Owszem Hiszpanie mogli zdobić bramki również przy tej taktyce bo sytuacje mieli, ale tą taktyką zminimalizowali straty to zera. Nasza taktyka? Nie było żadnej taktyki. Sposób na Słowację, to chyba zadanie trenera, a jeśli On nie ma pomysłu to co On na tym stanowisku robi. Ileż meczy można grać i nie mieć żadnej taktyki, liczyć na farta? Stres, przemotywowanie brak umiejętności, brak zgrania? No sorry, jak mówimy o stresie czy przemotywowaniu to kto za to odpowiada? Czym się stresować miał Lewandowski, Zieliński, Szczęsny, Glik czy inni? Pierwszy taki mecz grali? Bzdury. Przemotywowani chyba byli ilością kasy jaką zgarną za Mistrzostwo Europy. Brak umiejętności? O tutaj dużo racji, ale jak nie masz umiejętności takich by prowadzić grę jak Barcelona swego czasu to się nie bierz za to bo Cię pokarają momentalnie, a Słowacy pokarali, ale tu znów wracamy do taktyki bo Ona się zawiera w aspekcie umiejętności (zresztą w poprzednim wpisie to zaznaczyłem). Brak zgrania? Ile będziemy mówić, że Sousa miał mało czasu na zgranie, Brzęczek ile miał czasu na wygranie eliminacji więcej niż sousa? Takiego bzdurnego gadania tych pseudo expertów z TV to ileż można słuchać. Jak w lidze drużynie nie idzie to zmienia trenera licząc, że przyjście nowego podziała i wielokrotnie działa, czy ten nowy trener ma czas na zgranie? Ma jeszcze mniej niż Sousa miał by wygrać choć jeden mecz. Tak słabego taktycznie trenera Polska reprezentacja nigdy nie miała, zresztą proszę mi pokazać jakie miał wyniki. Mourinio nie był dobrym piłkarzem, a taktykiem wybornym, a tu Sousa był piłkarzem niezłym i tyle.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Straszny chaos w tej wypowiedzi. I w ogóle, gdzie ja napisałem, że mieliśmy wygrać bez taktyki?? Taktyka była, tylko nie udało się jej w pełni wprowadzić, to chyba już pisałem.
A Brzęczek nigdy nie był dobrym trenerem i nikt mnie nie przekona, że tak było. Oczy bolały od gry kadry pod jego wodzą. Zaczęło się fajnie, na fali nowego, a potem raczej było tylko gorzej. Zostały wprowadzone zmiany w stylu gry, tylko oczywiście Sousa jest trochę za bardzo zadufany w swoją wizję i nie dostrzegł aspektów, które nie pozwoliły na jej skuteczne wprowadzenie i przy okazji popełnił kilka błędów, do czego sam się zresztą przyznał. Nigdy się nie dowiemy, jak by było za Brzęczka. Pewnie wymęczylibyśmy wygraną ze Słowakami, choć całkiem możliwe, że byłby remis, bo dalej Lewy byłby odcięty od podań i gralibyśmy to co zazwyczaj pod jego wodzą. Ja takiej reprezentacji nie chcę oglądać.
A brak zgrania w pewnej mierze spowodowany był urazami, choć oczywiście w dużej mierze "testami" trenera (za to go krytykuję).
temik3
Posty: 17402
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

Neo01 pisze: wt cze 15, 2021 8:07 pm Straszny chaos w tej wypowiedzi. I w ogóle, gdzie ja napisałem, że mieliśmy wygrać bez taktyki?? Taktyka była, tylko nie udało się jej w pełni wprowadzić, to chyba już pisałem.
A Brzęczek nigdy nie był dobrym trenerem i nikt mnie nie przekona, że tak było. Oczy bolały od gry kadry pod jego wodzą. Zaczęło się fajnie, na fali nowego, a potem raczej było tylko gorzej. Zostały wprowadzone zmiany w stylu gry, tylko oczywiście Sousa jest trochę za bardzo zadufany w swoją wizję i nie dostrzegł aspektów, które nie pozwoliły na jej skuteczne wprowadzenie i przy okazji popełnił kilka błędów, do czego sam się zresztą przyznał. Nigdy się nie dowiemy, jak by było za Brzęczka. Pewnie wymęczylibyśmy wygraną ze Słowakami, choć całkiem możliwe, że byłby remis, bo dalej Lewy byłby odcięty od podań i gralibyśmy to co zazwyczaj pod jego wodzą. Ja takiej reprezentacji nie chcę oglądać.
A brak zgrania w pewnej mierze spowodowany był urazami, choć oczywiście w dużej mierze "testami" trenera (za to go krytykuję).
A gdzie ja napisałem, że Ty napisałeś to? Taktyka była? Gdzie ją widziałeś w czym? W braku ustawienia w linii defensywnej? W braku asekuracji? W rozwijaniu ataku pozycyjnego, który niczego nie wnosił? A może przy stałych fragmentach gry bitych przez Nasz zespół, oj jak bardzo chciałbym mieć takiego przeciwnika, który z uporem maniaka robi wciąż to samo? Gdzie jakiś element zaskoczenia? To jest taktyka? Taktyka nie polega na ustawieniu drużyny tylko myśląc o swoich zaletach(trzeba jeszcze wiedzieć jakie się ma), a przede wszystkim o zniwelowaniu wad, a nade wszystko o taktyce, którą dobrać do rywala, by On nie zaskoczył. Myślę, że wiesz o co chodzi w taktyce, miałem wielu trenerów jednych lepszych taktycznie, jednych słabszych, wiele analiz meczów swoich, rywali przeprowadziłem, róźnie one wychodziły raz lepiej raz gorzej, ale jak masz drużynę, która może grać to na co ją stać to nie każesz jej grać tego co nie potrafi, gdybym tak robił to nie wygrałbym meczu jak Sousa. Brzęczek przy Sousie to mega dobry trener. Co trenował Sousa, jakie miał sukcesy? A jakie miał Brzęczek? Chyba zdecydowanie większe porównując potencjał prowadzonych zespołów. Nie sztuką mieć mega piłkarzy i patrzeć jak czasem wygrają, a sztuką jest mieć "sztymerów" a zrobić z nimi wynik. Ot sztuka taktyki. Sorry ale jak brak brak zgrania usprawiedliwiasz urazami, to dla mnie jest nie do zaakceptowania. Uraz Milika? Kolejny stójkowy w ataku? Góralski to dla mnie jest strata, bo ten gość w meczach z drużynami lepszymi piłkarsko od Nas harował by za pięciu i w środku pola może by nie było piękna, ale byłby porządek, którego u Sousy brak. Jeśli nie wyciągnie wniosków i nie zmieni pseudo "taktyki" to niestety, ale pojedziemy do domu nawet bez punktu. A wtedy ocena trenera Sousy chyba będzie zdecydowanie gorsza niż Brzęczka.
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2021 10:08 pm przez temik3, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Finlandia - Rosja 0:0
Turcja - Walia 1:1
Włochy - Szwajcaria 0:0
Ukraina - Macedonia Płn. 2:2
Dania - Belgia 0:0
Holandia - Austria 3:0
Szwecja - Słowacja 1:0
Chorwacja - Czechy 3:3
Anglia - Szkocja 1:0
Węgry - Francja 0:0
Portugalia - Niemcy 1:0
Hiszpania - Polska 0:5
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

szeptun68 pisze: wt cze 15, 2021 1:24 am Albo jak chcesz to po każdym ostatnim gwizdku wstawię na forum wynik końcowy i będziesz miał z górki bo ja i tak każdy mecz oglądam od początku do końca.
kajman pisze: wt cze 15, 2021 6:50 amByłbym wdzięczny. :D
szeptun68 pisze: wt cze 15, 2021 7:31 am No to masz gwarancję szeptuna68
Najpóźniej 3 minuty po ostatnim gwizdku każdego meczu.
I problem z głowy.
Na razie są tylko wyniki pierwszych dwóch dni. Zadeklarowałeś się, w związku z czym Neo01 się wycofał, a wyników nie widzę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: wt cze 15, 2021 10:17 pm Na razie są tylko wyniki pierwszych dwóch dni. Zadeklarowałeś się, w związku z czym Neo01 się wycofał, a wyników nie widzę.
Ty naprawdę jesteś upierdliwy bardziej od osła. Dwa kliknięcia myszką i masz wyniki na bieżąco. A chcesz mieć podane na tacy. Wchodząc w ten wątek tych kliknięć myszką wykonujesz więcej.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2021 10:57 pm przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Przyznam że po dzisiejszym dniu zgadzam się z jollym, że liniowi są zbędni. Dzisiaj nie odważyli się podjąć żadnej decyzji, czekali zawsze na var, czasem kilkanaście sekund (choć oficjalnie VARu nie było, to ewidentnie czekali na podpowiedź na słuchawce). Przy golu Mbappe to było wręcz groteskowe - atak pozycyjny, ewidentny spalony, a ten nic. Czy jakby ta akcja trwała kolejne 15 sekund, to podniósłby chorągiewkę też dopiero po bramce? To po co on tam jest? Słupek do noszenia chorągiewki?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: jollyroger72 »

W jednym jesteśmy samodzielnym liderem. "Zdobyliśmy" czerwoną kartkę :mrgreen:
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Dzięki! Jutro rano postaram się podać wyniki. Ostatecznie po południu.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kacper94 »

Najpierw wrzucę wyniki, a poniżej krótki komentarz, dlaczego tak wytypowałem niektóre spotkania :)

Finlandia - Rosja 0:0
Turcja - Walia 2:0
Włochy - Szwajcaria 2:0

Ukraina - Macedonia Płn. 3:0
Dania - Belgia 0:2
Holandia - Austria 3:1

Szwecja - Słowacja 2:1
Chorwacja - Czechy 2:3
Anglia - Szkocja 1:0

Węgry - Francja 1:4
Portugalia - Niemcy 1:0
Hiszpania - Polska 3:0

Rosjanie zagrali w meczu z Belgią fatalnie. Ze wszystkich 24 drużyn zrobili na mnie najsłabsze wrażenie. Finowie oddali jeden celny strzał na bramkę i pokonali Duńczyków (obawiam się, że to z grupy B zostanie "wyłoniona" jedna reprezentacja, która nie awansuje do 1/8 finału pomimo zajęcia 3. miejsca w grupie). Reprezentacja Turcji nie pokazała jeszcze całego potencjału, myślę że z Walią sobie spokojnie poradzą. Ukraińcy zagrali świetne spotkanie z Holandią, teraz pójdą za ciosem i wygrają z Macedonią. Chciałbym bardzo żeby Duńczycy podnieśli się po sobotnich wydarzeniach, ale obawiam się że w meczu z Belgią może to być bardzo trudne. Austriacy dla mnie są podobnym zespołem jak Polska (mają kilka gwiazd, jak np. Alaba czy Sabitzer, ale często zdarza im się zawodzić jako drużynie - nasi w eliminacjach ugrali na nich 4 punkty). Mecz Szwecji ze Słowacją będzie kluczowy dla naszej reprezentacji, stawiam niestety że jednak Ci pierwsi zwyciężą. Czesi - obok Ukraińców zrobili na mnie najlepsze wrażenie w pierwszej serii gier - i teraz wdadzą się w ostrą wymianę ciosów z Chorwatami. A co do naszego meczu, to liczę na to że np. Morata czy Olmo nie zapisza się w pamięci naszych obrońców jak prawie 20 lat temu Pedro Pauleta...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Co do osiągnięć Brzęczka i Sousy:
Sousa:
- Puchar Ligi i Superpuchar Węgier
- Mistrzostwo Izraela
- Mistrzostwo Szwajcarii

Brzęczek:
- 5. miejsce w Ekstraklasie z Wisłą Płock

I sorry, ale coraz trudniej się to czyta, chyba nie dam rady w ten sposób polemizować. A tak w ogóle to ja wcale nie hołubię Sousy, tylko nie uważam, że Brzęczek to był dobry pomysł. A co do urazów to chodziło mi o niedyspozycje Klicha, Bereszyńskiego i Bednarka w trakcie okresu przygotowawczego.

Typy:
Finlandia - Rosja 0:1
Turcja - Walia 2:0
Włochy - Szwajcaria 2:0
Ukraina - Macedonia Płn. 2:1
Dania - Belgia 1:2
Holandia - Austria 2:1
Szwecja - Słowacja 0:0
Chorwacja - Czechy 0:1
Anglia - Szkocja 3:0
Węgry - Francja 0:4
Portugalia - Niemcy 1:1
Hiszpania - Polska 3:0
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Yacy »

Finlandia - Rosja 1:1
Turcja - Walia 1:0
Włochy - Szwajcaria 1:0
Ukraina - Macedonia Płn. 2:0
Dania - Belgia 1:1
Holandia - Austria 2:0
Szwecja - Słowacja 2:0
Chorwacja - Czechy 1:0
Anglia - Szkocja 2:0
Węgry - Francja 1:3
Portugalia - Niemcy 1:2
Hiszpania - Polska 2:0
kajman pisze: wt cze 15, 2021 10:03 pm Hiszpania - Polska 0:5
:lol: :lol: :lol:
ciekawe jaki "kisiel" spożywałeś przed typowaniem ;-)
/tak, wiem, że nie cierpisz Hiszpanii/
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: ku3a »

Finlandia - Rosja 1:2
Turcja - Walia 1:1
Włochy - Szwajcaria 2:1
Ukraina - Macedonia Płn. 2:0
Dania - Belgia 1:1
Holandia - Austria 2:0
Szwecja - Słowacja 2:0
Chorwacja - Czechy 1:0
Anglia - Szkocja 2:0
Węgry - Francja 0:2
Portugalia - Niemcy 1:1
Hiszpania - Polska 2:1
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: AlekOb »

środa, 16 czerwca
Finlandia - Rosja 0:1
Turcja - Walia 0:1
Włochy - Szwajcaria 2:0

czwartek, 17 czerwca
Ukraina - Macedonia Płn. 2:1
Dania - Belgia 1:2
Holandia - Austria 3:0

piątek, 18 czerwca
Szwecja - Słowacja 1:1
Chorwacja - Czechy 1:2
Anglia - Szkocja 1:1

sobota, 19 czerwca
Węgry - Francja 1:3
Portugalia - Niemcy 2:1
Hiszpania - Polska 3:0
John1994
Posty: 1325
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: John1994 »

środa, 16 czerwca
Finlandia - Rosja 1:0
Turcja - Walia 1:1
Włochy - Szwajcaria 2:1

czwartek, 17 czerwca
Ukraina - Macedonia Płn. 2:0
Dania - Belgia 0:2
Holandia - Austria 2:0

piątek, 18 czerwca
Szwecja - Słowacja 3:0
Chorwacja - Czechy 2:1
Anglia - Szkocja 3:0

sobota, 19 czerwca
Węgry - Francja 0:3
Portugalia - Niemcy 0:0
Hiszpania - Polska 4:0
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Według moich wyliczeń sytuacja po pierwszej rundzie wygląda następująco:
1. 12 albarn
2. 11 Neo01
2. 11 Yacy
4. 10 santosz
4. 10 AlekOb
4. 10 stavanger
7. 9 John1994
7. 9 temik3
7. 9 TStudent
10. 7 Miszon
10. 7 TomeKK
10. 7 Arkano
13. 6 gioconda2
13. 6 piotrklp3
15. 5 kajman
15. 5 krzychu1978
15. 5 ku3a
15. 5 Aro
15. 5 kacper94
20. 3 szeptun68
21. 2 Kuba1201
22. 1 bear
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Ja mam 10 punktów, więc coś jest nie tak.
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: santosz »

Finlandia - Rosja 0:2
Turcja - Walia 2:0
Włochy - Szwajcaria 2:1
Ukraina - Macedonia Płn. 1:1
Dania - Belgia 2:1
Holandia - Austria 2:0
Szwecja - Słowacja 2:0
Chorwacja - Czechy 0:1
Anglia - Szkocja 2:0
Węgry - Francja 1:4
Portugalia - Niemcy 1:1
Hiszpania - Polska 3:0
temik3
Posty: 17402
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

Neo01 pisze: wt cze 15, 2021 11:28 pm Co do osiągnięć Brzęczka i Sousy:
Sousa:
- Puchar Ligi i Superpuchar Węgier
- Mistrzostwo Izraela
- Mistrzostwo Szwajcarii

Brzęczek:
- 5. miejsce w Ekstraklasie z Wisłą Płock

I sorry, ale coraz trudniej się to czyta, chyba nie dam rady w ten sposób polemizować. A tak w ogóle to ja wcale nie hołubię Sousy, tylko nie uważam, że Brzęczek to był dobry pomysł. A co do urazów to chodziło mi o niedyspozycje Klicha, Bereszyńskiego i Bednarka w trakcie okresu przygotowawczego.
Osiągnięcia, to są osiągnięcia? Tak jak ktoś patrzy na to co zdobył to tak, ale trzeba patrzeć na to co zdobył z kim. I patrząc na Sousę dla tamtych klubów to były tylko dodatki do tego co powinny zdobyć w jego okresie czy z perspektywy tego co te drużyny zdobywały, więc te sukcesy to w tamtym czasie obowiązki, bo po to wielką gwiazdę Portugalii brali, a tak naprawdę dla tych klubów całość jego pracy to rozczarowanie. Gdzie wskazujesz tutaj Bordeaux w którym pracował, miał wielkie plany waściagali gwiazd miał zdobywać świat i co? Prysło jak bańka mydlana. Kluby we Francji na więść o zatrudnieniu Sousy tylko zacierały ręce, bo będzie na kim zdobywać punkty :D Jeden najważniejszy aspekt w jego pracy trenerskiej a Ty o nim zapominasz, co z tego że Sousa jest miły, fajny, z każdym zagada, jak taktycznie leży. Może gdyby ktoś go zatrudnił w 3 lidze dał mu pracować 10 lat, miałby efekty, bo Sousa wie jak chciałby grać i nie zaprzeczę, że styl gry jego drużyn jest dla oka ładny, tylko styl trzeba dopasować do zawodników jakich posiadasz a w tym Brzęczek to go bije na łeb. Najwyraźniej nie rozróźniasz sukcesu od sukcesu. Brzęczek 5 miejsce z Płockiem? To sukces dla Płocka w tamtym okresie i to wielki, pewnie patrząc na "tylko 5 miejsce" to dla Ciebie porażka, ale właśnie chodzi o to kto jak patrzy i czy ktoś wie z czego się co wzięło.
Coraz trudniej się czyta? Tak bo jeśli się nie rozumie co to jest taktyka, to niestety nie wie się o czym ktoś pisze. Urazy Bednarka, Klicha, czy Bereszyńskiego? To uważasz, że to są gwiazdy, bez których nie da się wygrać? Mamy tylko 11 zawodników? O czym Ty piszesz Neo01, to niby nie pozwoliło się mu dobrze przygotować do turnieju? Nie to, tylko taktyka zawiodła, taktyka, której nie posiadał na rywala, to było głównym powodem.
I żeby nie było Ja Brzęczka też nie hołubię, bo sobie nie poradził z "gwiazdkami", które go zjadły, które chciały trenera zagranicznego, który ich nauczy grać "piłeczką" Jakie piękne słowo "piłeczką", od lat słyszę to i od lat Ci co grają "piłeczką" dostają lanie. Piłeczką to grała Barcelona za Guardioli bo to był swój trener mający charyzmę, trener który miał wizję i w głowie taktykę, którą posiadał od momentu rozpoczęcia kopania piłki. Tą taktykę, ktoś mu wpajał On ją potem do Barcelony dostosował i miał wykonawców. To jest sedno, Sousa ani Brzęczek nie mają lub nie mieli wykonawców, aby grać tak jak by chcieli, dlatego Brzęczek grał taktycznie pod przeciwnika i coś wygrywał, to samo robił Nawałka, a Sousa nagadał głupot jak to pieknie można grać, ale nie powiedział im, że jak tak będziemy grać to przegramy.
A i jeszcze słowo o Lewandowskim bo napisałeś że nie chciałbyś Lewego widzieć grającego tak jak za Brzęczka, no chyba się bardzo pomyliłeś bo za Sousy, Lewandowskiego nie ma, nie ma go na boisku, nie dostaje piłek, a jak dostaje to szybko je traci, ile bramek strzelił za Sousy w meczach w których grał? 3? Teraz z kim? Z Andorą? A ile bramek strzelił za Brzęczka i z kim grał. Chyba porównanie zdecydowanie na korzyść słabego Brzęczka i za Brzęczka Lewandowskiego było widać, nie cofał się do linii obrony po piłkę tylko strzelał bramki. Strzelił bodajże 8 bramek i miał wiele asyst, pewnie że to marny wynik w porównaniu z grą u Nawałki, gdzie strzelał jak na zawołanie. Ale patrząc na rywali z jakimi grał Brzęczek z jakimi Nawałka czy Sousa to bilans u Brzęczka jest niezły. Proste statystyki, które nie odzwierciedlają tego. Kto Włochom, Holandii czy Portugalii strzelił tyle goli co strzelali Andorze, Cyprowi czy Gibraltarowi? A My grając z Andorą za Sousy z wielką biedą wygralismy 2-0 i nie byliśmy wcale drużyną dominującą.
Więc sorry ale chyba coś tu nie rozumiesz jeśli chodzi o taktykę o porównywanie osiągnięć trenerów, pokazujesz suchy fakt który absolutnie nie ma oparcia w rzeczywistości i tym co chcieliby zdobyć Prezesi w/w przez Ciebie klubów.
temik3
Posty: 17402
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

środa, 16 czerwca
Finlandia - Rosja 0:1
Turcja - Walia 1:2
Włochy - Szwajcaria 2:1
czwartek, 17 czerwca
Ukraina - Macedonia Płn. 2:0
Dania - Belgia 1:2
Holandia - Austria 2:1
piątek, 18 czerwca
Szwecja - Słowacja 2:1
Chorwacja - Czechy 2:1
Anglia - Szkocja 1:1
sobota, 19 czerwca
Węgry - Francja 0:3
Portugalia - Niemcy 1:1
Hiszpania - Polska 2:0
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Temiku, trochę niepotrzebnie się produkujesz, bo ja naprawdę nie daję rady czytać tych elaboratów. Weź się może za trenerkę czy coś, bo widzę, że bardo lubisz wszystkich dookoła pouczać, myślę, że świetnie byś się nadał.
A z Andorą było 3:0.
temik3
Posty: 17402
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

Neo01 pisze: śr cze 16, 2021 10:03 am Temiku, trochę niepotrzebnie się produkujesz, bo ja naprawdę nie daję rady czytać tych elaboratów. Weź się może za trenerkę czy coś, bo widzę, że bardo lubisz wszystkich dookoła pouczać, myślę, że świetnie byś się nadał.
A z Andorą było 3:0.
A to widocznie nie czytasz tego co pisałem, ale to już twój problem :D :D :D Ja Cię nie pouczam tylko Ci przedstawiam fakty z których wyróżnianiem masz problem. No ale na piłce w Polsce znają się wszyscy. I jakie znaczenie ma 2-0 z Lewandowskim czy 3-0 bez niego. :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Brzęczek został zwolniony o 2 lata za późno. To był zmarnowany czas, drużyna gra cały czas tak samo słabo, może mniej bojaźliwie ale nadal jest to chaos w ataku, a dodatkowo jeszcze doszedł chaos obronny, bo żeby poskładać grę obronną trzeba najwięcej czasu i tego czasu zabrakło.

Ja nie mam żadnych oczekiwań co do meczu z Hiszpanią. Liczę tylko że będę się emocjonował co najmniej tak jak kibicując Węgrom. Nawet wynik 0:3 mnie zadowoli, byle było to po takiej walce.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Fajnie, że nie tylko ja tak myślę z Brzęczkiem. Co do reszty też pełna zgoda.
A co do pouczania, to nie tylko chodzi o mnie, ale to już inny temat.
Z Hiszpanią będzie walka, tego jestem pewien. Niestety raczej poza walką nie będziemy mieć większych atutów.
ODPOWIEDZ