Aktualnie na antenie Radia 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Aktualnie na antenie Radia 357

Post autor: Neo01 »

Nie rozśmieszaj mnie. Jakie radio za darmo? Słyszałeś o czymś takim jak finansowanie z reklam? Tak utrzymują się niemal wszystkie media, to chyba jasne. Tu tego nie mamy, bo jest inna koncepcja, więc wyskakuj z kasy jak chcesz mieć FM. A reklamy w innych mediach są potrzebne, choćby po to, żeby zwiększyć słuchalność i pozyskać sponsorów. No i jakby kasa z tych reklam i Garażu mogła wystarczyć na FM to pewnie by już było :) Zastanawiasz się czasem, co piszesz?
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualnie na antenie Radia 357

Post autor: Mash »

Radio za darmo, matko kochana.

Moje pytanie "po co" zmierzało do tego, że rachunek zysków i strat moim zdaniem jest negatywny. FM to są gigantyczne koszty, nieporównywalne z tymi, które są obecnie (i nie, obcięcie kosztów w postaci "garażu" czy reklam na YT tematu nie załatwią, a to jest jednak forma promocji, żeby znaleźć nowych patronów itp). Są radia internetowe, są komórki i laptopy, tak jak ktoś napisał wyżej - brak pasma FM, jako wytłumaczenie niesłuchania, to jest tylko wymówka. Kto chce, ten słucha, mamy w końcu 2021 r.

Nie wydaje mi się więc, żeby wejście w pasmo FM za gigantyczne pieniądze mogło przynieść tak duży przyrost nowych (tj. takich, którzy jeszcze nie trafili na 357) słuchaczy, żeby to było opłacalne - również w kontekście tego, że FM wymusza bardziej klasyczne reklamy i więcej komercji, bo inaczej takiego radia się utrzymać nie da.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Aktualnie na antenie Radia 357

Post autor: TStudent »

To znaczy jeszcze są ludzie, którzy są generalnie pozbawieni dostępu do internetu, ale to i tak mały procent społeczeństwa.
czyku
Posty: 1048
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 8:51 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Aktualnie na antenie Radia 357

Post autor: czyku »

Słuchanie radia internetowego w domu to nie jest wielkie wyzwanie, ale jeśli pól dnia spędza się w samochodzie to FM jest dużym ułatwieniem.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Aktualnie na antenie Radia 357

Post autor: kajman »

Mash pisze: ndz maja 30, 2021 11:53 am Moje pytanie "po co" zmierzało do tego, że rachunek zysków i strat moim zdaniem jest negatywny.
Nigdy bym na to nie wpadł, że o to Ci chodziło.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualnie na antenie Radia 357

Post autor: Mash »

Nie moja wina... a może wina i moja, ale nie mój problem, o tak :wink:
ODPOWIEDZ