Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
August
Posty: 1139
Rejestracja: śr sty 01, 2014 11:07 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: August »

jednak Queen :-)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4581
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: obserw99 »

Neo01 pisze: pt sty 01, 2021 9:34 pm
obserw99 pisze: pt sty 01, 2021 9:23 pm Epitaph, Riders on the Storm, Bohemian Rapsody i Stairway To Haven pozostają. Typuję w takiej kolejności.
A "Again" było?
Again było na 1 składance Pana Marka "Muzyka Ciszy". W jego Top100 pewnie będzie.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: bidżys »

Neo01 pisze: pt sty 01, 2021 9:34 pm A "Again" było?
Byłoby w topie P. Barona. ;)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4581
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: obserw99 »

Queen trafiłem na 2. U mnie w tym roku ciut dalej tj w Top60. Film mi się podobał.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: bobby-x »

FOXD pisze: pt sty 01, 2021 9:38 pm To teraz Bohemian ;) Czyżby schody na poz. 1 ?
ale zostaje około 16 minut ... do 21:00 , Schodów nie znam w wersji 16 min :know:

Może Schody jako bonus spoza 35. miejsca?
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2021 9:44 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4581
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: obserw99 »

FOXD pisze: pt sty 01, 2021 9:38 pm To teraz Bohemian ;) Czyżby schody na poz. 1 ?
Nie będzie inaczej ale wiem, że Since też Pan Marek ceni.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: FOXD »

MN przez ostatnie 6 pozycji nieco poprawił moje odczucia z tego Top-u.
August
Posty: 1139
Rejestracja: śr sty 01, 2014 11:07 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: August »

I prawidłowo :-)
Miało chociaż trochę być "jak dawniej" w pewnym radiu - i jest
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: ku3a »

barb42 pisze: pt sty 01, 2021 8:41 pm 9. U2 - One

ku3a miło, prawda?
bardzo :-)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: barb42 »

Przypomnę typy:
Yacy - Nena
barb - Carly Simon
bobby-x - Led Zeppelin/Pink Floyd
Mash , gioconda2, Martyr, mateusz15 - Hotel California
observ99, ku3a, adameria - Stairway to Heaven
bidżys - Thriller
kacper94 - Epitaph

Gratuluję zwycięzcom, otrzymujecie po równej części nieba albo po szczebelku z drabiny.

Bardzo mnie cieszy ten numer jeden.

Zamykam się na dłużej, pa!
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: bidżys »

No cóż, rozczarował mnie top MN. Końcówka ewidentnie pod publiczkę i jeszcze ten Sting 2 razy. Może jakby miał swój top jako pierwszy to byłoby inaczej. Liczę na audycje autorskie.
Mój top topów:
1. HW ;)
2 ex aequo PS i MŁ
4. MN
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8797
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: VILKI »

ale kto pierwszy????
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: mateusz15 »

Zawsze wolałem STH niż BIA.
Piękny był ten dzień, niby klasycznie się kończy, a było tyle niespodzianek.
Paweł Sołtys napisał, że Radio na godz. 20:00 miało zasięg 468 tys słuchaczy + słuchacze OpenFM.

Anna Gacek tez pięknie o topach napisała na FB, zacytuję:
Anna Gacek pisze:Piszecie mi dziś od rana, jak wspaniale słucha się Wam Topu w Radiu 357 (oczywiście dodając za każdym razem, dlaczego mnie tam nie ma 🙂, w tym roku szczególnie wspaniale, bo to zestawienie jest dowodem, że chociaż można próbować, to jednak nie wszystko można zniszczyć. Noworoczna tradycja została uratowana przez Stelkę, Marcela i Pana Marka. I Was, słuchaczy, najważniejszych.
Pracowałam przy tej audycji latami, najczęściej ledwo żywa i z brokatem w oczach. I wiem, co działo się podczas tych noworocznych godzin, widziałam tysiące listów, komentarzy i wpisów. Dziesiątki tysięcy, jeśli mam być dokładna.
Chętnie pokazałabym te listy od słuchaczy wszystkim kretynom wypisującym od miesięcy, jak bardzo potrzebne było „przewietrzenie stołków” w Trójce. I tym, którzy to wietrzenie wykonali. Ale muszą im wystarczyć aktualne wyniki słuchalności.
Top był świętem muzyki, ale i Trójki, tego radia, bo przypominał nam - nie żebyśmy potrzebowali przypomnienia - że radio jest magiczne. Że działa i ma sens, kiedy jesteśmy my i Wy. Nigdy inaczej.
Radio jest magiczne swoją tajemnicą, sekretem formuły, bo nie wystarczy być uśmiechniętym pajacem, któremu realizator otworzy tłumik i nazywać to radiem. To po prostu wesoły kolo, który miał w życiu szczęście spotkać innych równie wesolutkich, którzy pozwolili mu uwierzyć, że nadaje się do robienia radia, tylko to. Top przypominał o tej magii w szczególny sposób. Wszyscy znamy te piosenki na pamięć. Muzyka dziś jest dostępna wszędzie, łatwo jak nigdy wcześniej. A jednak to w radiu grają i brzmią wyjątkowo, radio „wie” na co mamy ochotę, co sprawi nam przyjemność. Prawdziwe radio, którego nie definiują koncesje, budynki, zasięgi ani nawet historia. Tylko ludzie. Po obu stronach magii.
Pytacie też w wiadomościach o mój „top wszechczasów”. Nie mam pojęcia! Ale mam swoją ukochaną płytę. Jeśli mogę zaproponować, czym zakończyć ten muzyczny nowy rok, niech będzie to wielkie „Love Supreme”.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4581
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: obserw99 »

Schody uwielbiam za powolne budowanie emocji i za przyładowanie ich na końcu tak, że można polecieć w gwiazdy.
August
Posty: 1139
Rejestracja: śr sty 01, 2014 11:07 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: August »

Miło było sobie przypomnieć, jak piękne jest radio podawane we właściwy sposób.
Mam nadzieję, że za rok spotkamy się znowu - już z naszymi głosami.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: bobby-x »

bidżys pisze: pt sty 01, 2021 9:48 pm Końcówka ewidentnie pod publiczkę
Wiesz trzeba nadganiać te kilkadziesiąt Trójkowych lat, ale...

W pierwszym topie w 1994 roku Marek między drugim a pierwszym miejscem powiedział tak:
"Brothers In Arms (Towarzysze broni) zespół Dire Straits to jest 2. miejsce naszego pierwszego Topu Wszech Czasów. Dziękuję Państwu za udział w tej zabawie. Od samego początku nie było wątpliwości jaki utwór wygra. Jedenaście lat temu na pierwszym, dzisiaj na pierwszym, zawsze na pierwszym Stairway To Heaven - Led Zeppelin"

Więc coś w tym jest.
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2021 9:56 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: FOXD »

Tak widzę tę dzisiejszą prezentację.
Imperatywem było niewątpliwie aby jakoś coś puścić (mniejsza o formułę), bo w końcu jakoś tam obiecywali.
Co do samej formuły, to uważam, że stworzyli pewnego rodzaju zrzutkę kawałków, nawet w szerszym gronie, a potem to układali (coś powyrzucali), kto co będzie puszczał i tutaj raczej z preferencjami, choć też nie do końca na zasadzie dowolności. Największą swobodę widać w zestawie Stelki, ale może tak też miało być. Dla mnie te zestawy to jest takie jakby pożegnanie się MN z TWC i przekazanie dwóm pozostałym pałeczki (może ktoś jeszcze dojdzie). Stąd Stelka miał zaprezentować ową swobodę, Marcel nieco mniejszą dlatego zaprezentował swój zestaw jako taki łącznik między klasyką a czymś nowszym, a MN pozostał przy klasyce, z nastawieniem, że końcówka u niego musi ściśle nawiązywać do tego co było dotychczas w TWC.
Poznawczo było to ciekawym doznaniem, muzycznie momentami bardzo słabo.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: bobby-x »

Do zobaczenia.
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: Darekfz111 »

FOXD pisze: pt sty 01, 2021 9:56 pm Tak widzę tę dzisiejszą prezentację.
Imperatywem było niewątpliwie aby jakoś coś puścić (mniejsza o formułę), bo w końcu jakoś tam obiecywali.
Co do samej formuły, to uważam, że stworzyli pewnego rodzaju zrzutkę kawałków, nawet w szerszym gronie, a potem to układali (coś powyrzucali), kto co będzie puszczał i tutaj raczej z preferencjami, choć też nie do końca na zasadzie dowolności. Największą swobodę widać w zestawie Stelki, ale może tak też miało być. Dla mnie te zestawy to jest takie jakby pożegnanie się MN z TWC i przekazanie dwóm pozostałym pałeczki (może ktoś jeszcze dojdzie). Stąd Stelka miał zaprezentować ową swobodę, Marcel nieco mniejszą dlatego zaprezentował swój zestaw jako taki łącznik między klasyką a czymś nowszym, a MN pozostał przy klasyce, z nastawieniem, że końcówka u niego musi ściśle nawiązywać do tego co było dotychczas w TWC.
Poznawczo było to ciekawym doznaniem, muzycznie momentami bardzo słabo.
Generalnie nie było obowiązku tego słuchać. Można sobie było w tym czasie puścić własne płyty i z bani. Ja jestem zadowolony, bo usłyszałem ulubione głosy i czekam na ciąg dalszy. To jest zabawa. Od samego poczatku podkreślali ze to są ich wybory i ze za rok jak się uda, będzie wybór słuchaczy. I wtedy zabawa będzie jeszcze lepsza. Starają się, stworzyli coś z niczego w zawrotnym tempie, wiec mają u mnie olbrzymi kredyt zaufania i ostro im kibicuje, bo trujki juz sie nie da (może poza audycjami Balonika) słuchać.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: bidżys »

bobby-x pisze: pt sty 01, 2021 9:56 pm
bidżys pisze: pt sty 01, 2021 9:48 pm Końcówka ewidentnie pod publiczkę
Wiesz trzeba nadganiać te kilkadziesiąt Trójkowych lat, ale...

W pierwszym topie w 1994 roku Marek między drugim a pierwszym miejscem powiedział tak:
"Brothers In Arms (Towarzysze broni) zespół Dire Straits to jest 2. miejsce naszego pierwszego Topu Wszech Czasów. Dziękuję Państwu za udział w tej zabawie. Od samego początku nie było wątpliwości jaki utwór wygra. Jedenaście lat temu na pierwszym, dzisiaj na pierwszym, zawsze na pierwszym Stairway To Heaven - Led Zeppelin"

Więc coś w tym jest.
Nie mam o to pretensji. Tzn. o preferencje większości słuchaczy. Zresztą sam te piosenki (i wykonawców) lubię (może nie tak bardzo jak inni, ale zawsze). Liczyłem tylko na coś innego niż zazwyczaj, skoro pojawiła się okazja, która już się może nie powtórzyć (chyba że któryś z redaktorów wpadnie na pomysł zaprezentowania własnego topu w autorskiej audycji - nie wiem, jakie są na to szanse). Najwyraźniej tego typu audycje (gdzie jest spora powtarzalność) nie są dla mnie. :)

Czekam na Pana Marka we wtorek. :)
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2021 10:23 pm przez bidżys, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: gioconda2 »

+1 dla Darkafz111
a FOXD to może zatrudni się tam i swój top zaprezentuje?
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: TStudent »

gioconda2 pisze: pt sty 01, 2021 10:22 pma FOXD to może zatrudni się tam i swój top zaprezentuje?
:lol:
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 545
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: Konrad »

Równiez wysłuchałem TOPów, a raczej podsłuchiwałem

Jeśli chodzi o dobór utworów to to jest akurat indywidualna sprawa każdego prezentera. Stelka się egzaltował przy miejscu 4 trochę zbyt przesadnie, co było nawet urocze. Marcel rzeczywiście do formuły listy mi jakoś przestaje pasować. TOP ok oprócz numeru 1. Pan Marek rzeczywiście trochę pod publiczkę choć wiele razy przecież w wielu miejscach mówił, ze Stairway to Heaven lubi. Temu działaniu pod publiczkę się nie dziwie, bo trzeba zadowolić patronów żeby dalej składki płacili. To jest zrozumiałe. Generalnie fajnie posłuchać znajomych głosów, ale namiętna miłością to już raczej nie zapałam.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: Miszon »

Pierwsza piątka u Niedźwiedzia wyglądała raczej nie jak pierwsza piątka u NIedźwiedzia, tylko taki ukłon w stronę słuchaczy, bo to niejako ich pierwsza piątka (BiA leciało wcześniej).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357 - Top Wszech Czasów - 1 stycznia 2021 r.

Post autor: bobby-x »

Miszon pisze: sob sty 02, 2021 11:26 am Pierwsza piątka u Niedźwiedzia wyglądała raczej nie jak pierwsza piątka u NIedźwiedzia, tylko taki ukłon w stronę słuchaczy, bo to niejako ich pierwsza piątka (BiA leciało wcześniej).
Pytanie - czy powinniśmy Go za to krytykować czy jednak uszanować, że zrobił w naszym (słuchaczy) kierunku taki ukłon. Ja jestem za uszanowaniem, kto jeszcze?
0+1=1
ODPOWIEDZ